Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 677142

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #930 : 23 April 2009, 12:07:12
Ok, kar se mene tiče naj tale kuža raje gre v novi dom sedaj, dokler je še mlad kot pa pozneje ko bo prišel kakšen drug problem, recimo dejstvo, da tudi pes zboli. Ker če nekdo PRODAJA psa zaradi vožnje,  in da se mu niti malo ne da potrudit(očitno še nikogar niti vprašal ni kako in kaj in je že oglas aktiven), potem roko na srce, naj gre pes drugam, ker takšni ljudje že v štartu niso vedeli kaj kupujejo, zakaj in kaj je živo bitje. Upam samo, da se bodo njihovi otroci vozli z veseljem, da ne bodo tudi njih oddali. :-X Nimam niti volje niti želje podajat nasvetov osebam, ki kar oddajajo psa ob resnično minornem problemu. V bistvu si sploh niste zaslužili takega nežnega bitja, kot je pes!!!!!!!!!!! Da o moji ljubezni do te pasme niti ne govorim, kako me še posebej boli, ko preberem kaj takšnega in ko vem kaj jim to naredi!!!!!

In ne morem bit tiho in mi gre na bruhanje ob branju takšnih in drugačnih izgovorov...aja, pa itak da ga prodajajo, ne oddajajo, ker izgube pa ne bodo imeli, ne, ne so mastno plačali za njega..... >:( Uboge živali v naši civilizaciji. Folk še za avto lepše skrbi kot za živo bitje  >:( Ni čudno, da je pol otrok pijancev in zadetkov že pri 15 letih, če nimajo nobenega vzora kaj in kako se ravna z živim bitjem, kaj je ljubezen in spoštovanje.  :-X

Iskreno upam, da je nekomu samo dolgčas in bi nas rad malo v luft spravil, ker pri meni mu je ratalo in upam, da je to to  >:(

Zdaj sem šla malo po bolhi pogledat in je ogromno starejših shih-tzujev za oddajo...in tako se je začela pot navzdol meni prekrasne pasme..samo še navzdol in vedno več jih bo v azilu, vedno več jih bo iskalo nov dom...žalostna usoda vsake popularne pasme, ki jo zaslužkarji uničijo do konca....gremo uničit vse kar je lepo!!!!!!! Samo da v rokah evri zašumijo  :-X

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #931 : 23 April 2009, 13:45:56
Moji psici se vozita vsaka v svojem boksu, kar jima je v hudi prometni nesreči že rešilo življenje, pa naj bodo boksi drugim všeč ali ne.

Radovednež, nabavi plastičen transporter (boks) ali vsaj varnostni pas. Boks moraš najprej psu predstaviti, mu pokazati, da ni noben bavbav, najbolje v stanovanju. Postavi boks na tla, ga odpri, daj notri kakšno igračko, žvečko, priboljšek, naj si pes boks ogleda gre noter in ven, se noter uleže itd. Vrat še ne zapiraj. Ko bo pes boks dobro spoznal, za sekundo zapri vrata, ko bo notri in jih spet odpri, psa pohvali, mu daj priboljšek. To ponavljaj, vsakič pusti vratca nekoliko dlje zaprta in vsakič pohvali. Če pes začne cviliti, praskati, vratc ne odpri, dokler se vsaj za sekundo ne pomiri.

Če bo protestiral v avtu, ne popuščaj, naj ostane v boksu.

Sicer se pa strinjam s Felino. Tole zgoraj sem napisala izključno zaradi psa. Srce me boli, ko berem takšne poste. Ljudem res ni več mar. Tudi živa bitja so zdaj kot potrošno blago. Če se "pokvari", vržeš stran, pa je. Tudi z otroci se že tako počne.

Pa še nekaj - navajanje na transporter in nasveti o vsakdanji negi in življenju s psom so delo VZREDITELJA. Če kupiš psa brez rodovnika, ostaneš brez dragocenih nasvetov in pomoči, pa tudi pes na marsikaj ni navajen. Tako je to. Mal dnarja, mal muzke - če zaključim v vsem razumljivem potrošniškem jeziku.

lp



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #932 : 23 April 2009, 18:16:22
Mi2 tudi uporabljama ampule frontline combo... vendar mi niso preveč všeč... ne zarad tega, ker bi ble neučinkovite, ampak nasplošno vse te ampule, ker se absorbirajo v kožo in kri  :-\... sicer nima kakih posledic (še), ampak to dejansko je strup...
Drugače pa uporabljama še Zyzek sprej, in ovratnico proti bolham in klopom, ter elektronski odganjalec... Tak da morem potrkat (tok, tok, tok po lesu), da nisva ravno gostoljubna gostitelja klopov, ker sem mu do danes dejansko samo 2 klopa odstranila s pinceto za klope... Se pa res dosti gibljema po gozdovih in travi, odkar je kratkodlak pa še toliko več.
Klope, ki se plazijo po njemu, pa niti ni težko odkrit. Po vsakem sprehodu ga dam v bano, ga stuširam po podvozju, kadar mam čas sfeniram s fenom, nato pa prečešem s krtačo in tistim kovinskim glavnikom z zelo gostimi zobmi. S to metodo sem ga rešila že nešteto klopov, ki so se plazili po njem! Je pa res, da je Endo bolj svetle barve, pa še kratkodlak, tako da res ni težko opaziti klopa tud s prostim očesom.

Naja and zemy, ne želim "dvomiti" o tvoji metodi učinkovitega odstranjevanja klopov, ampak kolikor je meni znano, je to, da če klopa najprej vrtiš v bilo kateri smeri urinega kazalca, lahko precej nevarno - enako kot tisto, ko nekateri nekakšna olja ali alkohol na pritrjenega klopa nanašajo... ker naj bi s takimi dejanji dejansko "vzemirili" klopa, ki se še vedno trudi na vse moči ostati na gostitelju, in zato je možnost, da okužen klop vbrizgne strup, veliko večja, če ga dražiš na tak način  :(... Klopa je treba odstraniti s pinceto za odstranjevanje klopov, in te so itak narete tako, da ga odstraniš v najhitrejšem možnem času (z njo ga primeš čist pri glavi (pri koži), ter zavrtiš in hkrati potegneš)...


Aja prvič slišim :-[
Hvala da si mi povedala :)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #933 : 23 April 2009, 18:17:08
Moj tudi najprej ni hotel biti v avtu,tudi fena se je bal pa kopanja...
Ampak kjer je volja se vse da...

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 23 April 2009, 20:39:17
najprej smo ga mel v kletki, pa je lajal pa pa cvilu, pa čist histerčn je bil, pol smo ga dal pa vn, pa je bil na mojmu naročju uzadi u avtu je pa tut cvilu, pa grizu me je, pol smo ga dal pr nogah je hotu gor, mal casa( 5 min) pa gleda skoz okno



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #935 : 23 April 2009, 20:42:09
Ja in v čem je takšen problem, da je psa treba oddat?



radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 23 April 2009, 20:46:10
naša Niki se tut ful rada vozi z avtom nismo mel nikol problemov ;D

mi jo mamo na zadnem sedežu in smo ji kupili pas ki ga prodajajo v btcju v mr. petu in lahko leži na sedežu... drgač nekateri jih imajo v kletki sam men to ni glih ušeč...
zakaj pa ne mara vožnje a ji je mogoče slabo al zakaj sklepaš da ne mara vožnje ??? kako jo pa vi vozite v avtu?

Lp urša



najprej smo ga mel v kletki, pa je lajal pa pa cvilu, pa čist histerčn je bil, pol smo ga dal pa vn, pa je bil na mojmu naročju uzadi u avtu je pa tut cvilu, pa grizu me je, pol smo ga dal pr nogah je hotu gor, mal casa( 5 min) pa gleda skoz okno



radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 23 April 2009, 20:55:18
Radovednež, nabavi plastičen transporter (boks) ali vsaj varnostni pas. Boks moraš najprej psu predstaviti, mu pokazati, da ni noben bavbav, najbolje v stanovanju. Postavi boks na tla, ga odpri, daj notri kakšno igračko, žvečko, priboljšek, naj si pes boks ogleda gre noter in ven, se noter uleže itd. Vrat še ne zapiraj. Ko bo pes boks dobro spoznal, za sekundo zapri vrata, ko bo notri in jih spet odpri, psa pohvali, mu daj priboljšek. To ponavljaj, vsakič pusti vratca nekoliko dlje zaprta in vsakič pohvali. Če pes začne cviliti, praskati, vratc ne odpri, dokler se vsaj za sekundo ne pomiri.

na boks je navajn, sej notr ponavad podnev spi, pa tut pr zaprtem boksu ni nc narobe, sam v avtu pa noce bit notr



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #938 : 23 April 2009, 21:00:20
Kot sem rekla, če teži v avtu, ga ne spuščaj ven, ignoriraj njegovo izsiljevanje. Sicer daješ res zelo malo informacij, ampak verjetno ste kmalu naredili napako, ko ste ga na njegovo teženje vzeli iz boksa. Zdaj to vneto ponavlja. Psi počnejo samo to, kar se jim splača in nič drugega. Očitno se mu splača težit, ker je nagrajen s tem, da ga spustite ven.

Obe moji psici sta se na boks v avtu navadili zelo hitro. Prvič sta tudi oni težili, ampak se na to nisem odzvala. Iz boksa sta šli šele, ko smo prišli na cilj. Takrat pa sta ugotovili, da smo šli na izlet in da je to fino, zato že naslednjič nista več težili.

lp




ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #939 : 23 April 2009, 23:18:00
se strinjam s Kalsang ne popuščaj mu...
mi smo tudi pri Niki popuščali pri hrani in zdej je prou razvajena glede hrane...

ignoriraj izsiljevanje...

lp


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 24 April 2009, 07:32:28
Ja naš veselo maha z repom, ko ga povabimo v avto. Samo, da ne bi slučajno ostal sam doma :P
Skoči na sprednji desni sedež, potem pa na tla k nogam in tam spi.
Ko se avto ustavi pa je takoj pokoci in že čaka na akcijo. :)
Ja res je psa hitro razvadimo, veliko težje pa ga odvadimo :P
Uživajte s svojimi ljubljenčki ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #941 : 24 April 2009, 08:46:45
Radovednež, nabavi plastičen transporter (boks) ali vsaj varnostni pas. Boks moraš najprej psu predstaviti, mu pokazati, da ni noben bavbav, najbolje v stanovanju. Postavi boks na tla, ga odpri, daj notri kakšno igračko, žvečko, priboljšek, naj si pes boks ogleda gre noter in ven, se noter uleže itd. Vrat še ne zapiraj. Ko bo pes boks dobro spoznal, za sekundo zapri vrata, ko bo notri in jih spet odpri, psa pohvali, mu daj priboljšek. To ponavljaj, vsakič pusti vratca nekoliko dlje zaprta in vsakič pohvali. Če pes začne cviliti, praskati, vratc ne odpri, dokler se vsaj za sekundo ne pomiri.

na boks je navajn, sej notr ponavad podnev spi, pa tut pr zaprtem boksu ni nc narobe, sam v avtu pa noce bit notr

Kaj pa je to?????

Radovednež odgovarja radovednežu???? No, me veselei, da je bila provokacija in upam, da bo moderator ukrepal in bo nekdo po hitrem postopku letel iz foruma.  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #942 : 24 April 2009, 12:31:42
Felina, tisti odstavek je citat mojega pisanja iz posta 931, pa to ni razvidno.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #943 : 24 April 2009, 12:55:23
Ok, potem pa se opravičujem.  :-[ Sem bila na polno vesela, da je bila provokacija nekoga, ki je zdolgočasen, resnično  :-[. Zdaj pa mi je spet hudo  :'(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


radovednež

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 24 April 2009, 14:53:36
šli smo ene 3 krat na izlete, vožnje je blo po pol ure v vsako smer, in takrat je bil v boksu, ampak je tko glasno(ne normalno, kakor po navad) lajal, da je vse v avtu bolel vsa ušesa, potem u četrtič smo ga dal pa vn iz boksa



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #945 : 24 April 2009, 15:38:10
Torej je dosegel svoje. Nekateri so zelo vztrajni.

Če ti ne uspe z boksom, imaš še vedno možnost varnostnega pasu.



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #946 : 09 Maj 2009, 08:57:09
Končno imamo sonce :o in odločili smo se da bomo našo Niki peljali k frizerju :)
mi lahko kdo predlaga kako naj jo postrižemo? ne vem ali naj jo celo postrižemo na kratko ali naj ji pustim dolgo dlako okoli gobčka ;)


Lp Urša


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #947 : 09 Maj 2009, 09:31:15
Tako je ponovno postrižena moja žival (fotke so drugače lanske, ima pa enako frizuro) ;) Meni je ta frizurca najbolj pri srcu, sploh za kopalno sezono, ki je pri nas zelo dolga in zelo pogosto smo v vodi, pa še v faco potem navihano izgleda. No, to je ena ideja...zaj pa še drugi :)





Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #948 : 09 Maj 2009, 09:36:57
Še nekaj frizurc, ki jih je imel :






Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #949 : 09 Maj 2009, 15:54:10
hvala za predloge felina :D tut mi imamo nekaj podobnega v mislih :o


sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 13 Maj 2009, 17:59:34
Mene pa zanima, če ima kdo telefonsko številko od Kosmatega princa :)
Jih danes kličem že ves dan, pa se nihče ne javi.
Hvala za številko! ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #951 : 13 Maj 2009, 18:35:09
Tudi meni se ne javljajo na nobeno številko.



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 14 Maj 2009, 06:45:29
Kalsang hvala za odgovor ::)
Zdaj pa gremo naprej. Potrebujem frizerja, dobrega, ki bo ostrigel mojega ši-cuja. :o



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #953 : 14 Maj 2009, 08:06:20
Morem povedati, da sva sedaj s Panom začela trenirati agility in nama gre super. Samo še slalom naju malo muči, pa tudi to bo. ;)

Še 3 nove slike od Pana:







lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #954 : 14 Maj 2009, 09:07:17
Luštna frizurca! :)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #955 : 14 Maj 2009, 10:14:57
rapgirl...je stvar ratala resna?  ;)  Moj pa ne želi delat, če malo preveč sije sonce...gre v tunel ležat  :-[, drugače pa obvlada vse ovire, edino slaloma ne mara in bi ga najraje prešprical, pa za prehod preko gugalnice porabi celo večnost, da se pomeniva, da pa res more it tu preko. In rabil je 2 leti, da je ugotovil,da jo lahko on prevaga s svojo težo takrat ko on želi...jao!!!!

Ima pa Pan prav šmekersko frizurco ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #956 : 14 Maj 2009, 11:42:48
Tale frizurca bo šla stran, pa bo malo krajša. Ne bomo ga pa čisto postrigli. ;)

Felina: Ja je ratala resna! Obvlada vse ovire že, ostale pse tudi že lepo ignorira (odkar so šla jajčka stran ;)). Gugalnica pri njem ni problem. Samo slalom še izpilima in se pojavima na kakšni tekmi. ;) Mogoče bova že v MB poskusila. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #957 : 14 Maj 2009, 11:46:45
jaaaaaaaa, jaz bi full navijala za njega   :o
Žep pa ne vem, če se bo kdaj na kakšni tekmi pojavil. je premalo resen...heheh, jaz pa tudi, ker me vedno okoli prsta zmota, baraba grda. Aja, pa njega še guma muči, tudi more premislit, na kakšen način jo bo preskočil.  >:( A pri Ivani tudi z njim treniraš?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #958 : 14 Maj 2009, 11:49:29
Hahahaha, samo ne preveč, da ne bo priletel k tebi. ;)

Ja tudi z njim pri Ivani treniram. ;) Tako, da počasi bo. Mi je ati celo palice za slalom kupil, da bom doma z njim trenirala slalom. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #959 : 19 Maj 2009, 08:06:49
Lp ;D

mi lahko kdo pove kaj o srčnih glistah ???
je res da je treba preden gremo na morje kupiti ampule proti srčnim glistam?

urša