Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676858

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #960 : 19 Maj 2009, 11:19:22
Na forumu je še posebna tema o srčni glisti ali filariji. Preventiva je enostavna. Preden greš na dopust in še mesec do dva po dopustu daješ psu ampule Stronghold, to je vse. Ščitijo tudi proti bolham, tako da samo eno ampulo zamenjša za drugo, pa je.

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #961 : 20 Maj 2009, 13:00:33
No, da bo še kaj novega. Včeraj sva bila s Panom spet malo pridna in sva vadila agility. :D
Ponetek včerajšnega treninga: http://www.youtube.com/watch?v=gv0soBVvElk&feature=channel_page

Sem se odločila, da dovolj znama za tekmo in greva na prvo tekmo v Maribor. :P

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #962 : 20 Maj 2009, 13:32:46
joooj, kak lepo gre....jaz bom v mb-ju noro navijala za njega :))) Bom njegova grupie :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #963 : 20 Maj 2009, 15:29:34
Torej si boš trgala obleke s telesa im mu metala spodnje perilo?   ;D


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #964 : 20 Maj 2009, 18:56:21
hahaha, Felina ti kar. Samo ne se preveč dreti, da ne bo prišel k tebi. :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #965 : 22 Maj 2009, 15:20:32
Torej si boš trgala obleke s telesa im mu metala spodnje perilo?   ;D

Ha, ha, ha, to pa bi bil šov...hehehehe  :o Sem si malo vizualizirala, samo potem mi, po moje, kakšen vpogled v možgane ne uide, če se ne bi sama najavila, bi me pa dragi :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #966 : 08 Junij 2009, 09:27:40
Jaz pa sem tako zgrožena...in vedno znova si rečem, da ne bom več gledala bolhe in sedaj sem spet v šoku....namreč za 550!!!!!!!!!!!!!! € se prodaja mini shih-tzu, ki je  podoben vsemu drugemu, le shih-tzuju ne, ki je ...v glavnem katastrofa!!!!!! Od sile sem klicala na inšpektorat za varstvo potrošnika, kaj se da narediti v takem primeru in seveda nič, ker gre za fizično osebo in v takem primeru je edino opcija najava policiji,če gre za sum goljufije ...na policiji pa ti rečejo, da rabiš točne podatke osebe, ki jo prijavljaš, da pa oni že ne bodo isklai identitete...jao folk....groza in tako se kolesje obrača dalje  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #967 : 08 Junij 2009, 13:07:48
 >:(  >:(  >:( jaaoo, to me pa tako razjezi, da...
Zato se pa folk sploh ne ubada več s tem, ker v takih primerih ne moremo čisto nič, če te očitno povsod, kamor podaš prijavo, odslovijo z istim odgovorom... Groza  :'(!!! 
Bo treba najdit tiste bodoče kupce takih psov, pa jim malo "pameti" na pladnju ponuditi pa jih lastnoročno nafotrati!!!
Groza, če ga kdo kupi!!! Pa za tak denar  ???? Neverjetno res... Izmečki zaslužkarski pa neumn folk, ki naseda takim oglasom dandanes!!! Sem kr slabe volje spet!!!

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #968 : 08 Junij 2009, 17:20:57
Ta oglas je že kar nekaj časa na bolhi. Očitno "ne gre v promet".



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #969 : 13 Junij 2009, 19:34:20
Meni se je dans neki naredilo:S
Grem na sprehod in z Zamarrom po navadi skačeva čes takšen jarek danse pa ko je skočil in pristal na tleh je začela šepat ko se am dvignila je zelo zacvilil.
Potem je bilo vredu ko sem pa ga skopala in ga prijela za tačko je spet cvilil.
Ali mislite da ga še malo boli? Kaj naj naredim ali naj počakam do jutri?

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #970 : 13 Junij 2009, 23:56:27
Počakaj. Verjetno je nerodno doskočil. Če je vmes že nehal šepat, je verjetno lažja poškodba. Nekaj časa mu ne dovoli skakati in tudi sprehodi naj bodo zmerni.



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 14 Junij 2009, 22:43:25
Meni se je dans neki naredilo:S
Grem na sprehod in z Zamarrom po navadi skačeva čes takšen jarek danse pa ko je skočil in pristal na tleh je začela šepat ko se am dvignila je zelo zacvilil.
Potem je bilo vredu ko sem pa ga skopala in ga prijela za tačko je spet cvilil.
Ali mislite da ga še malo boli? Kaj naj naredim ali naj počakam do jutri?

Nisem ravno neki stručko, vendar daj mu pregej blazinice in vse vmes, če se mu ni kaj zapičilo v blazinico ali med prstke......steklovina, kakšen košček žice ali kaj podobnega.....



naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #972 : 30 Junij 2009, 08:41:47
Hvala!
Nič ni bilo videti vendar je zdaj že vse vredu:D
Jutri gre Zamaro pod škarje čeprav mu je že dlaka do polovice zrasla in mi ga je tako žal ostričt :(
Samo bolje tako, saj gremo na morje kjer je večina borovih iglic in podobnih zadev.
Dobite slikice...

L.P. Danaja

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #973 : 21 Julij 2009, 08:12:14
men pa ne uspe poslt slikc ;)
kako nej pošlem slikce ???

lp


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #974 : 27 Julij 2009, 23:00:26
danes sem šla z Niki na sprehod...
Na poti domov sva srečali gospoda z pekinezerjem in ker se Niki goni, seveda pekinezer ni zgubljal časa in poskušal "skočiti" na Niki, uspelo mu je za približno 5 sekund, ker ga lastnik niti ni poskušal odstraniti ne glede na to da sem jaz Niki vlekla stran >:(... sliši se malo vendar imam občutek kot bi trajalo celo večnost...pa me zanima če je slučajno možno da bi kakorkoli "oplodil"  ???
S tem nimam izkušenj zato niti ne vem če lahko tako hitro oplodi ???

prosim za odgovor

Lp Urša


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #975 : 28 Julij 2009, 09:00:20
Ne, ni možno. Med pravo paritvijo po izlivu semena psica in samec ostaneta sprijeta približno pol ure. Naj te nič ne skrbi, tale pekinezer je bil samo nesojen Romeo.  ;)



ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #976 : 28 Julij 2009, 13:46:41
Kalsang hvala za tole dobro novico  :o doma smo že kr paniko delal :-[


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #977 : 12 September 2009, 23:04:31
No...imam vprašanje, če bo kdo vedel odgovor :)

imam (z)mešanko shihtzujko....ravno se ženi :-\ .
Ji lahko kopanje škodi? Je pa v dolgi dlaki, stara 8 mesecev....

tole je moja Misha





pa še vprašannje.....sicer mene zabarvana dlaka okoli gobčka ne moti pretirano, vendar ali se jo da "normalizirat" v belo?

še eno vprašanje: Kako jo navaditi, da se bo pustila česati okoli oči in gobčka?...imamo namreč probleme, ker smo ji zdravili učko zaradi poškodbe....

lp
M



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 12 September 2009, 23:21:07
slikca...mogoče bo takole šlo




PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 12 September 2009, 23:23:45
ok...izgleda, da rabimšnel kurz iz leplenja slikc  :-[



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #980 : 20 September 2009, 11:50:21
Pozdravljena PravaBiBa!

Psičko lahko tudi med gonitvijo skopaš, samo posuši jo do konca in naj bo nekaj časa v stanovanju, preden gresta ven.

Obarvano dlako težko narediš spet belo. Sicer obstajajo preparati in šamponi, ki naj bi jo pobelili, vendar jih moraš zelo redno uporabljati in rezultat je vprašljiv.

Pri negi brk itd. si pomagaj s priboljški. Ko je vsaj za sekundo pridna, jo zelo pohvali in ji daj priboljšek. Če boš vztrajna in dosledna, bo počasi spoznala, da to ni noben bavbav. Najbolje, da se nege lotiš zvečer, ko je psička utrujena in drema.




PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 21 September 2009, 21:27:43
no, pa da probam še enkrat s slikco



pa da vidim če bo takole šlo  ???



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #982 : 21 September 2009, 21:46:19
Evo...zdj pa zadnjekrat probam




pa da vidim, če bo tole ratalo....drugače dvignem roke od lepljenja slikc



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 21 September 2009, 22:16:09
kalsang hvala za odgovor....sem toliko zapela za tele slikce, da sem se še zahvalit pozabila :-[


Jaz bi rada našo Misho obdržala v dolgi dlaki, pa se ji dlaka kar naprej vozla.......kljub vsakodnevnemu česanju in hektolitrom balzama po kopanju( kopam jo enkrat tedensko ali enkrat na dva tedna).....nekateri mi svetujejo naj jo postrižem, ker naj bi imela potem lepšo dlako...pa se ne morem odločiti.......sama strižm dlakce med blazinicami in oblikujem tiste ljubke medvedkaste šapice :)
Kako pa je z striženjem okoli oči ? kakšen pameten nasvet? odkar smo zdravili učko je res alergična na vse dotike okoli oči in gobčka....grize sicer ne, ampak se brani na vse pretege :(

Pa še eno vprašanje...dlake v ušesih....ali jih je potrebno puliti ali ne?


hvala še enkrat :)



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #984 : 21 September 2009, 22:54:49
no, pa še ena slikca Mishe, ko je bila še dete



prava (z)mešanka  ;D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #985 : 22 September 2009, 10:50:43
Evo še eno slikico od Pana, posneta je bila prejšni vikend, tako da je čisto sveža.  ;)



lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #986 : 22 September 2009, 11:40:43
Jaz bi rada našo Misho obdržala v dolgi dlaki, pa se ji dlaka kar naprej vozla.......kljub vsakodnevnemu česanju in hektolitrom balzama po kopanju( kopam jo enkrat tedensko ali enkrat na dva tedna).....nekateri mi svetujejo naj jo postrižem, ker naj bi imela potem lepšo dlako...pa se ne morem odločiti.......sama strižm dlakce med blazinicami in oblikujem tiste ljubke medvedkaste šapice :)
Kako pa je z striženjem okoli oči ? kakšen pameten nasvet? odkar smo zdravili učko je res alergična na vse dotike okoli oči in gobčka....grize sicer ne, ampak se brani na vse pretege :(

Pa še eno vprašanje...dlake v ušesih....ali jih je potrebno puliti ali ne?


hvala še enkrat :)

Imeti shih tzuja v dolgi dlaki je cel projekt. S striženjem res dosežemo, da je pes videti veliko bolj urejen, saj se dolga dlaka med sprehodi lomi, kuštra in vozla. Tvoja psička je ravno v tisti dobi, ko se ji aktivno menja mladičkasta dlaka za odraslo in takrat je neprimerno več dela z nego. To obdobje traja približno do drugega leta starosti, lahko pa tudi do tretjega.

Ne vem, kakšne pripomočke imaš za nego. Potrebuješ:

krtačo z ravnimi kovinskimi bodicami (brez bunk na koncu) http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Pin_Brush.html

slicker http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Slicker_Brush.html (glej 938, 936, od 948 naprej)
Nekaj podobnega že imaš, kot vidim na sliki. Ta model poznam, vendar je slab in precej neučinkovit.

kovinski glavnik http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/Combs.html (glej 3666)

Dlako najprej po plasteh razčešeš s krtačo. Psica naj leži na boku, odgrneš dlako in počasi plast za plastjo češeš. Če naletiš na vozel, ga razpleteš s prsti in narahlo odstraniš z glavnikom. Ko je dlaka razčesana, še enkrat razčešeš z glavnikom, da odstraniš odmrlo podlanko. Če tega ne narediš, se bo hitro spet zavozlala. Slicker uporabljaš za razčesavanje tačk. Tačke češeš od krempeljčkov proti kolku, se pravi v obratni smeri. Tudi dlako na tačkah na koncu prečešeš z glavnikom in odstraniš odmrlo dlako. Pri česanju si lahko pomagaš z dobrim sprejem za razčesavanje, ali pa v pršilko daš malo žličko balzama, napolniš z destilirano vodo in to uporabiš namesto spreja.

Če se psička tako brani dotikov okrog oči, bo cel projekt tam dlako postriči. Zato raje svetujem, da jo s priboljški in pohvalo spet počasi navadite na nego oči in brk. Drugače pa je treba poiskati dobrega, izkušenega pasjega frizerja, ki bo vedel, kako postriči.

Prej je veljalo, da je treba dlako v ušesih puliti, zdaj pa tudi veterinarji to odsvetujejo in priporočajo, da se odvečna dlaka odstriže. Dlako potegneš iz sluhovoda, kolikor je mogoče in jo odstrižeš.

lp




PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #987 : 23 September 2009, 21:55:12
Hvala kalsang....no, kar se tiče pripomočkov smo se malo bolje opremili odkar je zverinica zrastla....

kar se dolžine dlake tiče je meni bolj všeč v dolgi dlak in sem si rekla: dokler bo šlo, bo pač šlo.......verjetno pa jo bom prej kot slej  morala postriči....je pač moja prva dolgodlaka pesjanarka :)
in ker je (z)mešanka, ne vem kako se bo njena dlaka obnesla. Upam na najbolje :)


Še eno vprašanje. Pesjanarka je črno bela...ali lahko uporabljam šampon za bele pse ?

p.s: saj vem, da sem sitna, ampak od koga se lahko dobi najboljše nasvete kot od vzreditelja pasme  ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #988 : 24 September 2009, 00:21:51
Šampona za belo dlako ti ne priporočam, ker jo bo izsušil in ker se ne obnese dobro pri gosti dlaki z obilo podlanke. Namreč, ti šamponi so modre barve in podlanka sčasoma postane siva.

Za shih tzuje se večinoma uporablja No. 1 All Systems

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=367&detailID=879&ime=Super_Cleaning_Shampoo_250_ml

http://www.pasjemesto.com/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=367&detailID=1305&ime=Super_Rich_Protein_Lotion_Conditioner_3,8L



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #989 : 26 September 2009, 23:05:03
Hvala za link kalsang......... :)


ob priliki prilepim kakšno novo slikco :)