Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676803

SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #990 : 27 September 2009, 17:42:44
jz mam tud samčka shih-tzuja
ime mu je Oliver star pa je 7 let



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #991 : 21 Oktober 2009, 13:19:50
Zdravo....

....mene pa zanima, če ima kdo od vaših shih tzu-jev težave z dihanjem oz. prehladom. Naša Amy je stara dobro leto. In ima od poletja sem že tretjič težave z dihanjem. Težko diha, zraven jo trese in  ima rahlo vročino. Ko dobi antibiotik pa se pozdravi. Veterina je rakla, da to ni nič posebnega.  Prvič se je to zgodilo junija, potem avgusta, pa smo sklepali, da je verjetno kriva klima v avtu. Sedaj se po avtomobilu ne vozi toliko, pa je danes zopet prišlo do enakih težav. Mogoče je kriv mrzel zrak zjutraj. Hvala za kakršen koli nasvet.... :(

lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #992 : 21 Oktober 2009, 14:22:45
Je kratko postrižena? Jo zebe? Je čez noč v ogrevanem prostoru? Če je mokra, jo posušite s fenom ali se sama posuši? Ima toplo ležišče? Je stanovanje ogrevano čez dan, ko ste v službi in je sama doma?

Predvidevam, da ima težave z dihanjem zaradi prehlada (na kar kaže tudi vročina), ne pa, da je dihanje krivo za slabo počutje.




amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #993 : 21 Oktober 2009, 15:56:57
Hvala za hiter odgovor......spi pri hčiri na postelji (je razvajena) tako da jo ponoči ne zebe.....mogoče je res krivo to, da zvečer ko prideva s sprehoda, si umijeva tačke, okrog spolovila in gobček. Ponavadi se ne posušiva s fenom, saj dobi suho kožo in posledično prhljaj, da bi bila tako dolgo zavita, da bi se posušila pa noče, saj čisto znori, ko je mokra....Bom sedaj bolj previdna, saj mi je zelo težko gledati, kako me gleda z žalostnimi očmi.....

Dlako pa smo ji pustili sedaj ko je mrzlo daljšo, tako da ni bila ostrižena že od začetka avgusta....

hvala



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #994 : 21 Oktober 2009, 20:20:36
Če ji vsak večer umijete brke, tačke in spolovilo, je precej mokra, saj se zmoči kar dosti dlake in ker ima zdaj daljšo, dlje traja, da se posuši. Glede prhljaja - mogoče je fen pretopel. Pse je treba fenati z manj toplim fenom, ne vročim. Tudi profesionalni pasji feni, ki močno pihajo, so veliko manj vroči kot feni za ljudi. Lahko pa jo tudi zavijete v brisačo, ko gre s hčerko spat, saj takrat pa bo pri miru. ;)

Krivi pa so lahko tudi prehodi iz toplega stanovanja na mraz, pri čemer je zaradi kopanja vsak večer še bolj občutljiva.




amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #995 : 22 Oktober 2009, 08:23:53
......sušim jo  z manj vročim fenom.......to vem, da zrak ne sme biti vroč.......smo pa včeraj kupili plašček ( že ime enega, samo je l bolj za povrh) tako da bo zdaj tudi od spodaj "zadekana", upam da bo kaj pomagalo, sicer se počuti kot robot v njem, a se bo že navadila.......bomo sedaj bolj previdni.......hvala in lep dan



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #996 : 22 Oktober 2009, 10:13:24
Luštna baba :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #997 : 22 Oktober 2009, 10:49:33
Hej!

Mi se že kar dolgo nismo javili. No, Pan sedaj že veselo tekmuje v agilityju. :) In mu gre super. Res z naudušenjem premaguje ovire in ga je veselje gledati. Seveda pa ne bi bil shih tzu, če med tekmo ne bi kakšne ušpičil.  ::) Tako, da smo bili do sedaj vedno disk,  :-[ ampak nam gre vedno boljše.  ;D Ker on bi poleg agilitya še pozdravil sodnika/co ali pa vse, ki stojijo ob progi in ga gledajo.  :P
No pa še ena slikica iz zadnje tekme v Hrušici:


In kaj vi kaj počnete? Mi trenutno razmišljamo kje dobiti plašč z nogicami, ki je nepremočljiv in topel za divjanje na snegu. Ker naš Pan namreč obožuje sneg in valjanje po njemu. Edino mraz mu ne ugaja. Ima kdo kakšno idejo?

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 22 Oktober 2009, 11:49:42
ba tej strani je vsega in svašta:

<http://www.onlinezoo.si/pasjamodainizdelkizaigroinzdravje/modazapsedoggydollyslovenija/index.php>

sta mi pa padla dva v oči:

<http://www.onlinezoo.si/pasjamodainizdelkizaigroinzdravje/modazapsedoggydollyslovenija/elegantnoportneoblekezapseinpasjedame/vipportnikompletzapsepasjeoblacilo.php>

<http://www.onlinezoo.si/pasjamodainizdelkizaigroinzdravje/modazapsedoggydollyslovenija/zimskejaknezapse/podloenavetrovkazapse4modrafd.php>

mogoče kaj najdeš
lp



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #999 : 23 Oktober 2009, 18:01:23
Oj!

Jaz imam pa eno vprašanje za vse,ki se spoznate na ši-cuje.Ali pa za tiste,ki pač to vedo.
In sicer velikokrat vidim eno punco, ki naj bi imela ši-cuja.Meni v bistvu ne zgleda čisto kot ši-cu.In ko sem jo videla sem vprašala katere pasme je.In je rekla, da je ši-cu.Pa sem rekla, da je nekam velik za ši-cuja.Pol je pa rekla, da je to italjanski ši-cu.  ???

In zdaj imam vprašanje, če je to sploh možno?Oziroma, če res obstajajo italjanski ši-cuji?  :-[

Hvala že vnaprej!

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1000 : 23 Oktober 2009, 20:14:04
Italijanski šicu obstaja, ja,  - tisti, ki so se skotili v Italiji  :P Kar pa ne pomeni, da so po defaultu večji od drugih. ;)

Ljudje si svašta izmislijo, da utemeljijo, zakaj njihov (nerodovniški?) pes izgleda drugače od drugih predstavnikov iste pasme ...

Rapgirl, takšni plaščki sicer preprečijo nastajanje kep, hkrati pa precej ovirajo gibanje (po navadi so šicujem pretesni čez prsni koš) in zelo vozlajo dlako, tako da se po navadi ne splača.  ;) Če pa že, mora biti precej ohlapen, pa še potem ne ubežiš vozlom.




Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #1001 : 23 Oktober 2009, 20:37:27
Aha.Hvala za odgovor.Ne njen pes se ni skotil v Italiji.Je samo rekla, da ji je ga oče kupil od prijatelja.  :-X In, da je pač pasme italjanski šicu.

Ker v sosednjem bloku imamo pa eno rodovniško psičko in je lastnica še povedala njeno rodovniško ime, ki ga sicer ne vem na pamet.In pač je ta psička čisto drugačne od tega ''šicuja''.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #1002 : 23 Oktober 2009, 21:05:00
Italijanski šicu obstaja, ja,  - tisti, ki so se skotili v Italiji  :P Kar pa ne pomeni, da so po defaultu večji od drugih. ;)

Ljudje si svašta izmislijo, da utemeljijo, zakaj njihov (nerodovniški?) pes izgleda drugače od drugih predstavnikov iste pasme ...
Punca sploh ne vem a ima rodovnik ali nima.Samo pomoje on nima rodovnik. Ni 2x za reči, da ga nima.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1003 : 23 Oktober 2009, 21:12:58
Pasma italijanski šicu ne postaja  ;D

Med nerodovniškimi psi, za katere so njihovi skrbniki prepričani, da so šicuji, najdeš najrazličnejše primerke: med drugim tudi kratkodlake, pa tudi tako velike kot angleški koker španjel, ali samo malo večje od čivav.

Žal se ljudje zelo radi pustijo "nategnit", da dobijo, to kar hočejo... Nasankajo pa seveda psi.  :(



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1004 : 23 Oktober 2009, 23:15:45
Mi smo probali hurtta nepremočljiv termoflis s tačkami, pa nam je bil ravno čez prsni koš prevelik. Tako, da ne vem. Po vsej vrjetnosti bomo dali nekam narediti po meri. ker al je plašč prekratek ali ima predolge noge, do sedaj mu z nogami ustreza le rumena palerina, ki jo ima. Vendar ta ni ravno topla, pa ga bo pomojem pozimi zeblo. Če ne drugače, ko se bo gibal, bo imel to gor, pol pa en topel plašček še za mirujoče stanje. :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1005 : 23 Oktober 2009, 23:17:00
A ga pozimi zebe?

Vprašam, ker mojih ne, še zlasti, če se gibata.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1006 : 23 Oktober 2009, 23:20:50
Ko se giba ga ne zebe. Samo kepe mu grejo na živce. Ima pa malo daljšo dlako (lahko vidiš na zgornji sliki), tako da ni čisto na kratko ustrižen in lahko gre povsod normalno in brez problemov, ne da bi se spotikal ob dlako. Imam pa občutek, zjutraj, sedaj ko je malo hladneje se mu sploh ne da ven. Pomojem, če bi bil zunaj na miru, da bi ga zeblo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1007 : 23 Oktober 2009, 23:34:49
Ob prehodu na hladen zrak iz toplega stanovanja, če bi bil pri miru, bi ga ziher zeblo.

Pri mojih dveh se oblačenje ne obnese. Ko se gibata, jima zelo hitro postane vroče. Pamo ima itak zelo gosto dlako, Tara ima nekaj manj podlanke, ampak ni krize. Če je res hud mraz (10 pod nulo), Tari oblečem puloverček. Pajaci ju pa samo ovirajo pri gibanju. Pri valjanju po snegu pač trpimo kepe, dokler gre, potem pa gremo domov pod topel tuš

Plaščke imam za v dež, da nista čisto premočeni, kot na primer danes.



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1008 : 26 Oktober 2009, 18:15:27
Še eno dobro šalo imam za vas, lastnike ši-cujev. V soboto sem bila s svojo cotončico, staro 10 tednov, v Zooticu, pa me je en gospod vprašal: "Kaj, to je ši-cu, ne?"   :D :-X

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1009 : 21 November 2009, 10:16:27
imam eno uprašanje  ;D
ko naša Niki poje svoje "kosilo" se vedno začne drgniti okoli gobčka, pa me zanima ali vi umijete svoje psičke okoli ust ko pojejo svoje "kosilo"  ???

uživajte lep sončen dan  :D

LP urša


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1010 : 21 November 2009, 11:09:28
Khm, hehehehe, naš se začne valati po tleh in tako na svoj način čisti brke. Od začetka smo skoraj popadali od smeha, zdej smo se že navadili, če pa kdo pride na obis pa se noro nasmeji.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1011 : 21 November 2009, 11:32:35
ja sej pri nas je enako umiramo od smeha...
sploh pa po kopanju takrat se ji pa do konca strga  :o


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #1012 : 22 November 2009, 20:58:11
Haha niste edini:D
Tudi naš ko se skopa se začne valjati vsepovsod in moja mama nori ko Zamarro poje hrano in se začne brisati v steno :-\ potem sem pa vsega jaz kriva :-[ ;)

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


silvia

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1013 : 26 November 2009, 11:53:39
Lep pozdrav!

Moje ime je Silvija in sem nova na tem forumu.
Dobila sem psičeka shih tzuja...1 decembra bo star eno tri mesece.
Zanima me kdaj se lahko tega psa da strižit.
Skrbi me tudi, ker ima dlako pri nosu zelo na očeh, da ne bo zaradi tega slabše videl, ali se mu lahko to dlako ostriže??

lp, silvija

Silvia


silvia

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1014 : 26 November 2009, 11:54:46
......sušim jo  z manj vročim fenom.......to vem, da zrak ne sme biti vroč.......smo pa včeraj kupili plašček ( že ime enega, samo je l bolj za povrh) tako da bo zdaj tudi od spodaj "zadekana", upam da bo kaj pomagalo, sicer se počuti kot robot v njem, a se bo že navadila.......bomo sedaj bolj previdni.......hvala in lep dan

lepaaaa je :)

Silvia


silvia

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1015 : 26 November 2009, 12:06:08
Evo jo; naša kepica

:)

http://kimmi.moj-album.com/


Lp

Obsy

Sem pogledala album...res je sladkaaaaa :)
wiuu shih tzuji so taka sladka bitjaaaa

Silvia


silvia

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1016 : 26 November 2009, 12:13:44
Še nekaj frizurc, ki jih je imel :







kak je dobeeer :)

Silvia


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1017 : 26 November 2009, 12:47:50
Lep pozdrav!

Moje ime je Silvija in sem nova na tem forumu.
Dobila sem psičeka shih tzuja...1 decembra bo star eno tri mesece.
Zanima me kdaj se lahko tega psa da strižit.
Skrbi me tudi, ker ima dlako pri nosu zelo na očeh, da ne bo zaradi tega slabše videl, ali se mu lahko to dlako ostriže??

lp, silvija

Brkice mu štrlijo, ker je še mladiček in še niso dovolj dolge, da bi se povesile na vsaki strani smrčka. Zdaj še nima smisla striči, ker je še veliko premajhen. Počakaj še nekaj mesecev. Vidi pa zaradi tega nič slabše.

Sicer pa, to so vprašanja, na katera bi ti moral odgovoriti vzreditelj.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1018 : 27 November 2009, 10:09:08
Ni ga lepšega kot pri smrčku razturan mladiček....jaz jim pravim, da so kot da jih je zadela petarda  :-*   Počakaj, da zraste in se povesi, še vedno pa kasneje lahko postrižeš, ampak če postrižeš je potem to potrebno dosledno negovat in strižt, saj na novo rasle dlakice znajo poškodovat oko, ker so na koncih ostre in silijo v oči, ter jih dražijo. 

Pri shih-tzujih je nega okoli oči zelo pomebna že zato, ker imajo velike oči in kratek smrček, ampak te oči so oči izkoriščevalcev in zato moj Žepek z lepim pogledom doseže vse :)

kak je dobeeer :)
Hvala za pohvale mojega Žepka   8)

Lp, Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


silvia

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 27 November 2009, 10:53:26
Brkice mu štrlijo, ker je še mladiček in še niso dovolj dolge, da bi se povesile na vsaki strani smrčka. Zdaj še nima smisla striči, ker je še veliko premajhen. Počakaj še nekaj mesecev. Vidi pa zaradi tega nič slabše.

Sicer pa, to so vprašanja, na katera bi ti moral odgovoriti vzreditelj.

jah meni osebno jih ni..ker sem dobila shih tzuja za darilo od fanta....mislim da mu je samo to povedala, da če se strižejo brkice, postanejo trši in ga pikajo v oko nič druga :)

drugače pa hvala za odgovor :) vsaki vaši nasveti so koristi, saj že imate izkušnje z njimi :)

hvala

Silvia