Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676858

ursy_ka

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • najina Niki
Odgovori #1320 : 06 Marec 2012, 17:29:42
No bom kupila tudi balzam mogoče se ob koža izboljšala. Sama analnih žlez nisem nikoli praznila, je pa enkrat frizerka. Je pa res da sem opazila da se je pred kratkim z rito drgnila po balkonu. A to je znak da so žleze polne? Kako jih pa sama spraznim ali rajši prepustim veterinarju?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1321 : 07 Marec 2012, 00:18:58
Analne žleze naj izprazni veterinar. ;) Drgnjenje z rito je lahko znak. Zaradi polnih analnih žlez imajo lahko psi kup težav s kožo.

Balzam pa le kupi. Je nujno potreben pri negi šicujev.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1322 : 15 April 2012, 21:55:56
kaj lahko nekdo napiše (Kalsang?), kakšna je bila sprememba v standardu shih-tzuja?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1323 : 15 April 2012, 22:01:22
Bilo je nekaj manjših popravkov, kot npr. za malenkost višja višina in manjša idealna teža itd. Si lahko sama pogledaš na strani od FCI. Spremembe so boldane. :)

http://www.fci.be/nomenclature.aspx



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1324 : 19 April 2012, 14:57:00
Super, hvala...nisem vedela, da boldajo spremembe :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1325 : 26 Maj 2012, 20:47:14
No, da se še mi oglasimo po dooooolgem času in malo považimo. Danes sva se s Panom na tekmi super odrezala in si pritekla v obeh tekih v agilityu dve nuli (žal sva imela kazenske točke na času, pa nič zato). In sem res ponosna na mojega malega psa kako super je odtekel! :D Pristala sva pa na nehvaležnem 4 mestu! Ampak to sploh ni pomembno! Prehitela sva velikooooo hitrejših psov in bila velikoooo bolj natančna od njih. In sem super vesela kako mi zadnje čase teče na tekmah. :D Slikice sledijo.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1326 : 26 Maj 2012, 22:10:45
Bravo vidva! Čestitke!  :)



flokataja

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1327 : 12 Junij 2012, 10:11:46
Zdravo.sem nova na forumu, pa imam eno vprašanje...imam shih tzu-ja (sicer mislim, da ni čistokrvna) in ji zadnje 3 mesece teče nekakšna sluz iz oči....vem, da je za pasmo značilno, da se jim solzijo oči, samo tole se mi ne zdi več normalno...ker je res ogromno te sluzi...sploh zjutraj. bla sem pri veterinarju pa niso našli nobenega vzroka... jo mogoče moti ker ima čopek?, bi morala imeti dlako čez oči? za vsako pomoč se res zahvaljujem



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1328 : 12 Junij 2012, 11:57:27
Obiskati še drugega veterinarja za drugo mnenje. Mogoče ne proizvaja dovolj solz. Mojemu se je zgodilo, da je bilo vse brez problema, tudi količina solzic, ampak ker ima velike oči, verjetno ta količina ni bila dovolj, ampak je na to pomislila in tudi pravilno ukrepala šele oftalmologinja.

Je pa izcedek iz oči večji, če silijo dlake v oči in jih dražijo.

Čopek pa kar pustite, da ima pes razgled nad okolico  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #1329 : 22 Junij 2012, 11:02:19
Zdravo!

Mene pa zanima, če ima katera izkušnje s hernijo. Naša shih tzujka jo namreč ima, grozna zadeva. So pa baje ti psi podvrženi tej bolezni - poškodbi.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1330 : 22 Junij 2012, 11:10:55
Poznam ene, ki imajo psičko s hernijo in so jo tudi operirali. Več pa lahko na zs!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1331 : 22 Junij 2012, 11:17:25
Kakšno hernijo ima? Popkovno ali dimeljsko?

Popkovna kila ni nič strašnega ali usodnega. Res jo ima kar nekaj šicujev, ni pa to nobena bolezen ali huda poškodba. Veliko psov z njo živi brez problemov. Problem je, če je velika ali se povečuje. Takrat je nujno treba zašiti. Dostikrat se popkovna kila pri mladiču zapre tudi sama od sebe. Ali pa se kilo zašije med kakšnim drugim posegom (čiščenje zob, sterilizacija/ kastracija, kakšen drug manjši operativni poseg) in se izkoristi anestezijo.

Če kila ni velika in ne raste, ni razloga za paniko.



amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #1332 : 22 Junij 2012, 13:09:18
Ima hernijo diska, delno ji je odpovedal zadnji del, 4 dni ni šla na potrebo, lulala je zelo težko, z mojo pomočjo, da sem jo držala. Sedaj je en mesec od tega in moram rečit da se je kolkor toliko zelo dobro popravila. Potrebo normalno opravlja, tudi teče lahko, hodi tudi, vendar jo večkrat zanese. Sicer so nam predlagali operacijo, ampak smo nekako zvozili brez. Razen, da bi jo še enkrat "usekalo", kar obstaja možnost, potem mora v roku 3 dni na operacijo.  Zato me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje, če se je zadeva  ponovila. Kakršen koli nasvet, za katerega še ne vem je dobrodošel, čeprav smo si večina vse prebrali.
Doma smo ji prilagodili vse, dodatne tepihe, vrata na stopnišče.....



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1333 : 22 Junij 2012, 15:46:38
Aaaaa, takšna hernija. Se opravičujem za moje prejšnje modrovanje (hernia ang. = kila).

Sila neprijetno. Upam, da vam bo uspelo brez operacije in da se javi kdo, ki bo vedel kaj več.

PS: Poznam veliko šicujev pa nobenega s takšnimi težavami, samo starostnimi kar se hrbtenice tiče, tako da ne bi rekla, da so podvrženi herniji.



nmav

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1334 : 26 Junij 2012, 11:15:25
pozdravljeni!

mene pa zanima, kakšne so običajne starostne težave pri shih tzujih? Vem za težave z očmi in načeloma pravijo, da doživijo kar visoko starost. ker bom kmalu imela dve kosmatinki, me zanima, kaj lahko pričakujem, ko bosta stari.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1335 : 18 Julij 2012, 17:29:29
Kopiram iz druge teme (z mojima sem v tujini, ne morem priskočiti na pomoč, mogoče lahko kdo drug?):


NUJNO!!

Moja psička mešanka s pekinezerjem se je zastrupila. Po vsej verjetnosti bi za jutri 19.7.2012 po 12 uri rabila darovalca krvi njej podobnih ''pasem''. Kdorkoli bi bil pripravljeni pomagati, naj me prosim pokliče na telefon             040 567 762      . V primeru da ne dobim dovolj darovalcev, mi lahko mala žverca pogine.

Prosim za pomoč. Delite naprej, in mi s tem pomagajte najti darovalca.

Smo pa iz Ljubljane

Hvala

Pika in Urška Bosnar



Tara(:

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1336 : 03 Avgust 2012, 18:39:40
Zdravo (: Sem nova na forumu. Zanima me če ima kateri od vaših shih tzujev probleme z očmi? Naš je star 8 let. Problemi so se začeli pojavljati pri 5-6 letih. Redno obiskujemo veterinarje in psu v oči dajemo umetne solze. Ima kdo kakšen predlog kaj naj naredimo? Zanima me če so te še pri kom ponavlja. Hvala (:



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1337 : 26 September 2012, 12:02:43
No, da se še jaz javim po doooolgem času in malo pohvalim. V nedeljo nama je s Panom uspelo narediti zadnji pogoj za 2jko. :D Čisto preveč sem ponosna na mojo malo letečo zver. :D Kolikor vem je to drugi shih tzu, ki mu je uspelo v slo. :D
Še slikica:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1338 : 30 Oktober 2012, 19:33:49
Heii!!!

Danes je v slovenijo prišla nova psička Venny....Ni rodovniška ampak zelo lepa...



Tara(:

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1339 : 03 November 2012, 14:57:52
Lep pozdrav vsem skupaj. Na vas se obračam za pomoč. Ali je kdo izmed vas imel izkušnje, da je shihtzu nenadoma dobil nekaj sekundni napad? Naš Oliver je namreč danes padel na bok, začel s tacami mlatiti po zraku, se tresti in cviliti. pene okoli ust ni bilo. Po parih sekundah se je znormaliziral, bil malo dezorientiran, a se je hitro vrnil v normalo. Pes je star 9 let in doslej, razen kroničnega vnetja oči in ušesk, ni imel zdravstvenih problemov.

Zahvaljujem se vam za kakršenokoli mnenje, vsekakor pa ga v ponedeljek odpeljemo k veterinarju.

Sončen pozdrav.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1340 : 04 November 2012, 00:03:28
Težko karkoli reči. Veterinar bo najbolje vedel. Veliko sreče!



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1341 : 10 December 2012, 20:32:32
LP. :) :)
A mi lahko poveste kako vi spravljate kepe snega dol s svojih Shih-tzujev.
Jaz delam s segreto brisačo, pa samo vprašam če je še kakšen hitrejši način?
Topla voda, fen kaj bi blo boljše?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1342 : 10 December 2012, 20:43:16
Topla voda. ;)

Tace stuširaj s toplo/mlačno vodo. Kepe se hitro stopijo. Če otiraš z brisačo, tvegaš, da se bodo naredili vozli.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1343 : 16 December 2012, 21:24:21
Topla voda. ;)

Tace stuširaj s toplo/mlačno vodo. Kepe se hitro stopijo. Če otiraš z brisačo, tvegaš, da se bodo naredili vozli.

Hvala za odgoor, vemo za drugič ko bo spet zapadel sneg.

Danes je točno leto dni odkar imam mojo malo kepico
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68900_4334410797078_1832760138_n.jpg
upam da še na mnoga leta Pika. ;D



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1344 : 17 December 2012, 13:08:00
A 3,5kg je preveč za  4 mesece staro šicujko?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1345 : 17 December 2012, 15:23:41
Ne. Teža je kar prava.



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1346 : 17 December 2012, 15:41:44
Ok,hvala...
Se mi je zdelo da je mogoče malo preveč... ???
A pri Shih tzujih je značilno da so fulll požrešni???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1347 : 17 December 2012, 16:57:15
Šicuji so majhna pasma, ampak niso peresno lahki. So med težjimi majhnimi pasmami. Odrasli povprečno tehtajo od 6 do 8 kg, intenzivno pa rastejo in se razvijajo do približno 6-10 meseca, oziroma psice do prve gonitve. 3.5 kg za 4-mesečnega mladiča je normalno.

So požrešni, zlasti mladiči. To je popolnoma normalno. In lepo prosim, nikar probat mladiča dajat na dieto! Mladič naj je kolikor hoče, saj to potrebuje. Ko bo psička zrasla, bo čas, da se ji hrano omeji in nič prej. Verjetno bo že prej sama začela kakšen obrok zavračat.



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1348 : 17 December 2012, 18:13:36
Hrane ji nikakor ne omejujemo saj se nam zdi  brezveze....
če je slučajo še lačna ji damo dodatek...
Je pa res da je zdaj ratala zelo zbirčna in ji je težko vstreči...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1349 : 23 December 2012, 00:15:11
Film o ugrabljenem shihtzuju :D
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8bGTAT52JoA

Bi pa bil bolj dostojanstven angleški tip shih-tzuja v filmu :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)