Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676762

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1350 : 23 December 2012, 00:55:34
Hahaha, komaj čakam, da vidim film. A ti si ga že?

Tipično - šicuji imajo vedno strašne veze. ;)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1351 : 23 December 2012, 11:18:49
Ne, včeraj sem šla v kino in videla plakat z naslovom 7 psihopatov in shih-tzu :D Ga bo treba pogledat, že zaradi shih-tzuja :D

Valda majo veze in neverjeten takt za doseganje svojega tudi z izsiljevanjem na zelo prefinjen način :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1352 : 27 December 2012, 22:41:35
Film pride na spored 3.1.2013.  :o

To bo treba it nujno gledat.  ;D
Je bil že cajt, da tud shi tzu dobi kakšno vlogo v filmu...kr znajo bit inteligentni bolj kot labiti, zlatkoti in borderji skupaj. Ko pa v tiste črne frnikolce ( beri oči) pogledaš si pa tko čist adijo. :-[



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1353 : 09 Januar 2013, 15:49:16
Hi hi...te frnikulice so hipnotične....moj mali dobi vse kar si zmisli na račun teh frnikolic....čist me uniči, ko samo pogleda in že cela familija leta okoli njega in skrbi za njegovo razvajeno rit  :-[

Grozni so!!!!


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1354 : 11 Januar 2013, 11:32:16
he he he ....sem se nasmejala temu članku...kam seže človeška domišljija v stanju norosti, dobro, da ga je samo obril

Najbolj pa mi je všeč, da so v članku poskrbeli za zavarovanje shih-tzujeve idenitete :D
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4737942/Crufts-dog-shaved-by-jealous-boyfriend.html

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #1355 : 11 Januar 2013, 11:37:58
Haha, res dobro. Mislim, ne da se strinjam z gospodom "frizerjem", ampak članek je OK  ;D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1356 : 11 Januar 2013, 13:59:50
Mene bi kap sunla!  >:(

Enkrat mi je moj bivši nekaj podobnega zakuhal, čeprav v milejši obliki. S prijateljico sva si šli ogledat prav Crufts, za dolg vikend, psici je pa medtem moj tedanji čuval. Ko sem prišla domov, mi je takoj povedal, da je Pamo malo popravil dlako, ker se je preveč po tleh vlekla. Butec je vzel škarje in ji odšmajznil ene deset centi krovne dlake, ki pada s plečke po tacah do tal. Jih je skoraj dobil okrog kepe. K sreči je imela Pamo ravno takrat pavzo med razstavami, med končanim mladinskim šampionatom in začetkom odraslega, tako da je v tem času malo zraslo nazaj oziroma vsaj grdi ravni rez se je "zarasel". Ampak odpustila mu pa nisem nikoli...



toyo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1357 : 15 Januar 2013, 16:16:34
Pozdravljeni!

Imam par vprašanj, pa tud vrjamem, da je že bilo napisano ampak se mi neda čez vse strani  ::)

No danes sem opazil da se psička goni je začela puščat krvave sledi, zanima pa me kateri dan je najboljše za parjenje? Eni pravijo 8 dan eni 10 eni 12 zaj pa me zanima še vaše mnenje?

LP David



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1358 : 15 Januar 2013, 17:47:43
Ima psička opravljeno telesno oceno, vzrejno dovoljenje in vse potrebne veterinarske preglede? Ima vse to opravljeno tudi samček, s katerim nameravate pariti?



toyo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1359 : 15 Januar 2013, 20:29:40
Če nebi imel vsega potrebnega sploh nebi spraševal.

LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1360 : 15 Januar 2013, 21:03:03
Me veseli, da ste opravili vse potrebno. To je namreč dandanes prej izjema kot pravilo. :)

Plodni dnevi se razlikujejo od psice do psice. Ni nobenega pravila. Nekatere so pripravljene že okrog desetega dneva po začetku krvavitve, nekatere pa šele okrog šestnajstega dneva ali celo pozneje. Zato se večina vzrediteljev poslužuje testov plodnih dni. Test je ali na osnovi brisa (ta je manj zanesljiv) ali progesterona. Opravite ga lahko pri svojem veterinarju, zato predlagam, da se obrnete kar nanj.

Srečno!



toyo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1361 : 15 Januar 2013, 21:48:30
Hvala za nasvet in odgovor!  :)

Bomo skrbeli da bo vse tako kot treba :)

LP



toyo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 18 Januar 2013, 19:28:55
Zdravo imam še eno vprašanje.

Zanima me, če lahko psičko zdaj v času gonitve cepimo proti steklini? Ali ima kaj za bit narobe?

LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1363 : 18 Januar 2013, 19:50:07
Med gonitvijo se psice ne sme cepiti. organizem je preveč obremenjen, zato noben dostojen veterinar psice takrat ne bo cepil. Počakajte, da se gonitev konča (pribl. 1 mesec od prvega dne krvavitve) in se posvetujte z veterinarjem, kdaj je najprimerneši čas.



toyo

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1364 : 18 Januar 2013, 23:57:14
Aha hvala za informacijo. No zdaj če bo imela mladičke je boljše da počakamo da se to vse konča ali lahko ko je breja?

LP



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1365 : 19 Januar 2013, 20:01:26
Jaz bi počakala, da je mimo. Ampak vsekakor se posvetujte z veterinarjem.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1366 : 19 Januar 2013, 20:06:21
Jaz bi počakala. Itak cepivo drži dlje (vsaj 3 leta), tako da iz tega naslova naj te ne skrbi in ker je/bo psica v "drugačnem stanju" imaš tudi razlog zakaj ne pred zakonom. Tudi bolnih živali se namreč ne cepi :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1367 : 19 Januar 2013, 20:46:00
Danes sem mojo psičko naučila tačko  in sva se je naučile zelo hitro...(cca. 45min.)
Zdaj pa mi kar daje tačko non stop



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #1368 : 25 Januar 2013, 19:19:08
Imam eno vprašanje...
V nedeljo se je moja psička preveč nanorela (preveč se je igrala) potem pa ji je srce zelo hitro bilo in tudi dihala je hitro...
Zdaj ta teden pa je zelo umirjena in večinoma poležava....
Kaj mislite da je narobe???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1369 : 25 Januar 2013, 20:44:35
Mogoče ima "muskelfiber", sploh če ni navajena daljših sprehodov in teka ter norenja, isto kot bi imela ti v telovadnici, ko predtem nisi nič takšnega počela nekaj časa...potem ap mišice zelo, zelo bolijo par dni :D


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Babydoll

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1370 : 03 April 2013, 21:26:03
Živjo, sem nova tukaj...zanima me tole - ko so shih tzuji še mladički imajo določeno intenzivnost barve dlake...ali jim, ko odrastejo, barve nekoliko zbledijo ali se samo meni zdi, da je pri nekaterih tako? Npr. videla sem mladičke (5 tednov starosti) intenzivno rjavo/rdeče-bele, očka in mamica pa sta bila bolj bledo obarvana, se pravi belo-peščena in sivo bel...res, da sta bila starša strižena zelo na kratko...hvala za odgovor  ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1371 : 04 April 2013, 09:33:44
Mladički so bolj intenzivno obarvani. Ne obledijo sicer vsi, ampak večinoma so drugačne barve, ko so odrasli. Lahko jo tudi popolnoma spremenijo, potemnijo, obledijo. Šicuji (in tibetanske pasme na sploh) so znani po tem, da lahko celo življenje spreminjajo barvo dlake.



MYSTICMOGWAI

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1372 : 06 April 2013, 18:16:18
Prosim, naj to vidi čim več ljudi!

NESREČNA ABBY

Kar berem na forumih, kjer "nastopa"  - Aboyana Assanna , kot poznavalka pasme Shih Tzu mi gre na bruhanje.

Sama sem vzrediteljica te pasme. Urška je od mene kupila svojo prvo psičko po imenu ASSAYA ABBY. Prikazovala se je kot najboljša lastnica, ljubiteljica, ni da bi človek govoril - a zdaj vidim KAKO VIDEZ VARA.

Lansko leto je 9 mesecev po prvem leglu  pripeljala na parjenje mojo nesrečno Abby. Psičko sta k meni pripeljali z mamo, ob enajstih zvečer. Psička je smrdela po umazaniji, da je bila njena prva postaja kad in fen, da je bila vsaj približno urejena. Potem je dobila večerjo. Jedla je kot na smrt obsojeni svoj zadnji obrok....
Otroka sta bila navdušena, toda ob vsakem našem gibu z roko, da bi jo pobožali, je začela kričati kot bi je dajali iz kože. Že takrat sem posumila, da je psička večkrat pretepena, kot deležna božajoče roke. Da ne omenim, kakšna je bila prva noč. Skrila se je pod zakonsko posteljo in celo noč tulila in bevskala, tako da si lahko mislite, kako smo se naspali. Kužika se mi je smilila v dno duše in da bi takrat vedela to, kar vem danes, bi bila moja mala Abby še vedno živa.
 Sploh ni kazala znakov gonitve, ko pa sem Urško poklicala in želela razlago mi je zagotovila, da se psička goni. Pri meni je bila 14 dni in lahko zagotovim, da je bilo to njenih najlepših 14 dni.
Urška je seveda takoj začela oglaševati, da prodaja mladičke......Ne vem zakaj, če pa se ji ne gre za denar, pa bi rada samo izboljšala pasmo.....

Po kužiko so prišli čez 2 tedna, 4 tedne za tem pa se je njeno žalostno življenje zaključilo.
Ko sem želela od Urške izvedeti kaj je bilo, mi je na mail napisala, da ne ve, da je "šla mogoče kaka miš mimo in je kaj pojedla" PROSIM!!!!!!!!

K temu pisanju pa me je vzpodbudil klic gospe Andreje Mihevc iz Škofje Loke, ki vzreja čivave.
Urška je od Abbayinega prvega legla pustila doma samičko, ki ji jo je omenjena gospa odvzela, ko je videla kako revica živi. Bila je priklenjen v garaži, vse je bilo umazano. Ni imela niti dekice, da bi se lahko vlegla nanjo. Ni imela sveže vode, lizala je lužice, ki so nastajale od dežja. Na ritki je imela tako zavozlano dlako, da niti kakati ni mogla. Ko je revico prinesla domov, je bila prestrašena, repek je imela non-stop zvit med nogicami....
Kar je za mene najbolj srce parajoče - to je hčerkica male črnuhice Abby oz. vnukica moje Doris.
In veste, kaj je tej gospe odgovorila Urška, ko jo je vpašala, zakaj je Abby poginila. Naj bi jo moj samček NEMO NUO LETIBO, s katerim je parila pri meni, POGRIZEL DO SMRTI.

To so klevete, zaradi katerih jo bom prijavila na pristojnem sodišču!

Moji psi živijo z nami v hiši, imajo ogrevano igralno in spalno sobo in stalen izpust.
Skopani so vsak teden in scrkljani do onemoglosti.

Zakaj je Abby morala umreti, ne bom izvedela nikoli, apeliram pa na vas, da se odrečete psom iz njene vzreje. Hvala!!!!

Ta gospa bo s psičko, ki jo je  - NAJLEPŠA HVALA,ANDREJA - odvzela kruti lastnici Urški Arzenšek, ki VAS suvereno poučuje o vzreji in srčnosti, prišla k meni na parjenje.
Malo lažje je, ker je vsaj nekaj ostalo po Abby.
Če bi takrat vedela, kar vem zdaj, bi pa tudi Abby še vedno lovila igračke na zemlji, ne pa onkraj  mavrice.

O krutem ravnanju je obveščena vzrediteljica SILVIJA SEHNALKOVA psarna KIRABZER, LEONA TILJAK BONNOT - LETIBO,  KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE in KLUB ZA TIBETANSKE PSME SLOVENIJE.


Sem Ines Repinc, moja psarna je MYSTIC MOGWAI, moj mail pa [email protected].

HVALA, ker ste si vzeli čas in prebrali RESNICO.




prowler986

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1373 : 06 April 2013, 21:48:56
Resnica? Ste bili tam? Vi ste vse to sklepali samo iz tega, ker se je psička bala vas, tujca?

Jaz tudi nisem bil tam, zato ne morem trditi, kaj točno je res. Ne verjamem pa niti besedi, ki ste jo napisali.
Vsak dan vidim, kako lepo Urška skrbi za najino novo psičko. Večino časa posveča njej. Abbyina smrt pa je bil en najhujših dogodkov v njenem življenju. Zato je sama Beydo podarila vzerediteljici Andreji, ker jo je takrat preveč spominjala na Abby. Njena smrt jo je pretresla, kot bi izgubila najboljšo prijateljico. To vem, ker sem bil ob njej mesece in mesece, ko je jokala za njo.

Vzrediteljica Andreja je Urški v zameno za Beydo dala malo čivavo. Ali rasno mislite, da bi gospa Andreja Urški dala drugega psička, če bi jo smatrala za nesposobno lastnico?

Sploh pa pojma nimate, kaj se je pri Urški doma dogajalo in s čim se je vse morala boriti, da je lahko imela psa. Doma ji niso pustili imeti psa zaradi dolge dlake itd. Zato je po letih muk brez vsakršne podpore doma po šoku, ki ga je takrat doživela, bila prisiljena odnehati in se kužkom odpovedati. Gospa Andreja ni odvzela psička, ampak ji ga je Urška sama dala.

Ko se je Urška preselila k meni in se je lahko končno umirila, je dobila primerno okolje za kužke. Kako so živeli njeno kužki doma, pa ni pogojevala njena volja, ampak volja njene mame. Večino časa je psičke imela pri sebi na toplem v sobi. Niso bili priklenjeni. Videl sem omenjeno garažo, kjer so kužki občasno bivali, ko je Urškina mama preveč težila. Bila je čista, kužki so bili na tepihu, prostor pa je bil ogrevan.

Sram vas je lahko, da tako skrbni lastnici mečete polena pod noge, ko širite takšne laži. Vas je tako strah konkurence?



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1374 : 06 April 2013, 22:16:33
Prosim, naj to vidi čim več ljudi!

NESREČNA ABBY

Kar berem na forumih, kjer "nastopa" Urška Arzenšek - Aboyana Assanna , kot poznavalka pasme Shih Tzu mi gre na bruhanje.

Sama sem vzrediteljica te pasme. Urška je od mene kupila svojo prvo psičko po imenu ASSAYA ABBY. Prikazovala se je kot najboljša lastnica, ljubiteljica, ni da bi človek govoril - a zdaj vidim KAKO VIDEZ VARA.

Lansko leto je 9 mesecev po prvem leglu  pripeljala na parjenje mojo nesrečno Abby. Psičko sta k meni pripeljali z mamo, ob enajstih zvečer. Psička je smrdela po umazaniji, da je bila njena prva postaja kad in fen, da je bila vsaj približno urejena. Potem je dobila večerjo. Jedla je kot na smrt obsojeni svoj zadnji obrok....
Otroka sta bila navdušena, toda ob vsakem našem gibu z roko, da bi jo pobožali, je začela kričati kot bi je dajali iz kože. Že takrat sem posumila, da je psička večkrat pretepena, kot deležna božajoče roke. Da ne omenim, kakšna je bila prva noč. Skrila se je pod zakonsko posteljo in celo noč tulila in bevskala, tako da si lahko mislite, kako smo se naspali. Kužika se mi je smilila v dno duše in da bi takrat vedela to, kar vem danes, bi bila moja mala Abby še vedno živa.
 Sploh ni kazala znakov gonitve, ko pa sem Urško poklicala in želela razlago mi je zagotovila, da se psička goni. Pri meni je bila 14 dni in lahko zagotovim, da je bilo to njenih najlepših 14 dni.
Urška je seveda takoj začela oglaševati, da prodaja mladičke......Ne vem zakaj, če pa se ji ne gre za denar, pa bi rada samo izboljšala pasmo.....

Po kužiko so prišli čez 2 tedna, 4 tedne za tem pa se je njeno žalostno življenje zaključilo.
Ko sem želela od Urške izvedeti kaj je bilo, mi je na mail napisala, da ne ve, da je "šla mogoče kaka miš mimo in je kaj pojedla" PROSIM!!!!!!!!

K temu pisanju pa me je vzpodbudil klic gospe Andreje Mihevc iz Škofje Loke, ki vzreja čivave.
Urška je od Abbayinega prvega legla pustila doma samičko, ki ji jo je omenjena gospa odvzela, ko je videla kako revica živi. Bila je priklenjen v garaži, vse je bilo umazano. Ni imela niti dekice, da bi se lahko vlegla nanjo. Ni imela sveže vode, lizala je lužice, ki so nastajale od dežja. Na ritki je imela tako zavozlano dlako, da niti kakati ni mogla. Ko je revico prinesla domov, je bila prestrašena, repek je imela non-stop zvit med nogicami....
Kar je za mene najbolj srce parajoče - to je hčerkica male črnuhice Abby oz. vnukica moje Doris.
In veste, kaj je tej gospe odgovorila Urška, ko jo je vpašala, zakaj je Abby poginila. Naj bi jo moj samček NEMO NUO LETIBO, s katerim je parila pri meni, POGRIZEL DO SMRTI.

To so klevete, zaradi katerih jo bom prijavila na pristojnem sodišču!

Moji psi živijo z nami v hiši, imajo ogrevano igralno in spalno sobo in stalen izpust.
Skopani so vsak teden in scrkljani do onemoglosti.

Zakaj je Abby morala umreti, ne bom izvedela nikoli, apeliram pa na vas, da se odrečete psom iz njene vzreje. Hvala!!!!

Ta gospa bo s psičko, ki jo je  - NAJLEPŠA HVALA,ANDREJA - odvzela kruti lastnici Urški Arzenšek, ki VAS suvereno poučuje o vzreji in srčnosti, prišla k meni na parjenje.
Malo lažje je, ker je vsaj nekaj ostalo po Abby.
Če bi takrat vedela, kar vem zdaj, bi pa tudi Abby še vedno lovila igračke na zemlji, ne pa onkraj  mavrice.

O krutem ravnanju je obveščena vzrediteljica SILVIJA SEHNALKOVA psarna KIRABZER, LEONA TILJAK BONNOT - LETIBO,  KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE in KLUB ZA TIBETANSKE PSME SLOVENIJE.


Sem Ines Repinc, moja psarna je MYSTIC MOGWAI, moj mail pa [email protected].

HVALA, ker ste si vzeli čas in prebrali RESNICO.

Še jaz povem, svojo plat, čeprav nisem mislila pisati, so mi rekli, da naj ne pišem, ko sem jaz prišla po malo Abayo je bil vonj po vsem stanovanju, potem so pritekli k meni kužki jih je bilo 10, ne vem koliko že točno tu je bil Casper k vam je že umrl in še vsi ostali kužki, pa smo se usedli v avto, mi je še moja mama in sestrična k sta prišli poleg, sta se pogovarjali, da ni primerno za kužke, da ni urejeno in, da je povsot vonj. Sta me vprašali ali naj sploh kupimo tukaj?

Ko pa smo šli na parjenje, ste rekli naj kar pripeljemo zvečer, ura je bila že toliko, skoraj vsak dan sem klicala če je vse v redu z Abayo, če ji je kaj dolgčas po meni, velikokrat ste bili preveč zasedeni, je bila zelo navezana name, ko sem klicala, ste rekla, da greste v trgovino, da boste samčka in mojo samičko kar pustili sami skupaj brez nadzora.

Moja edina napaka je bila, da sem jo pustila vam, v vaših rokah.

Če bi me samo poklicali, da nekaj ni v redu, bi pritekla ponjo in jo takoj odpeljali domov, zato pa sem klicala vsak dan, ker nisem bila prepričana, da je to dobro zanjo, da je kje drugje, kot pri meni, ker vem kako ni marala tujcev.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1375 : 06 April 2013, 23:58:58
Ne, včeraj sem šla v kino in videla plakat z naslovom 7 psihopatov in shih-tzu :D Ga bo treba pogledat, že zaradi shih-tzuja :D

Valda majo veze in neverjeten takt za doseganje svojega tudi z izsiljevanjem na zelo prefinjen način :D

Film ni dober verjemi, sem ga vidla in je krneki, žal ne pričakuj preveč.
Lahko si ga pogledaš tukaj.


http://www.watchfreemovies.ch/watch-movies/2012/watch-seven-psychopaths-220782/
Jaz sem ga že vidla.




aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1376 : 07 April 2013, 00:09:02
Pozdravljeni!

Imam par vprašanj, pa tud vrjamem, da je že bilo napisano ampak se mi neda čez vse strani  ::)

No danes sem opazil da se psička goni je začela puščat krvave sledi, zanima pa me kateri dan je najboljše za parjenje? Eni pravijo 8 dan eni 10 eni 12 zaj pa me zanima še vaše mnenje?

LP David

11 naprej, odvisno najprej je zelo temna kri potem gre na svetlo, oziroma je skoraj brez barve tisti pravi čas, čeprav se naredi
test pri veterinarju. Potem ultrazvok, vsak dan je potrebno opazovati ali na vsake toliko časa vzeti bris. Priporočam, da najdete prave ljudi k imajo samčka. K se veliko zanimajo in vam nudijo veliko informacij, da se lahko na njih zanesete sploh.



Babydoll

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1377 : 07 April 2013, 16:35:31
jaz sem bila nekaj dni nazaj pri prijateljici na obisku in pogovor je med drugim napeljal tudi na psičke in na pasmo shih tzu, ki jih "vzreja" njena soseda. omenila sem kako mi je pri srcu pasma, mi je rekla, da je slišala, da ima gospa ravno mladičke in če hočem jo bo poklicala, da bi jih šle pogledat...ko pa smo prišle do gospe...polom...že na vratih naju je pozdravil smrad po urinu, nato je prteklo do naju 6 psičkov, odraslih, stanovanje je sicer na prvi pogled izgledalo čisto, vendar smrad po urinu....groza...nato sem videla lužice pod mizo, psički so non stop v majhnem stanovanju, nimajo izhoda ven, lulajo, kakajo noter, izgledali pa so tudi tako ubogo...umazani okoli očk, pod smrčkom, zelo težko so dihali, vsi skuštrani in zavozlani, kar smilili so se mi. ven jih pa ne peljejo menda zato, da ne bi dobili kakšne infekcije...? ne vem....mene je vse minilo...ne vem zakaj ne moremo stopiti skupaj, tisti, ki se dejansko zavedamo kaj štepanje mladičkov pomeni za pasje mamice in njihovo bedno življenje, če se to sploh lahko imenuje življenje...z zakonom in visokimi kaznimi bi bilo potrebno prepovedati prodajo mešančkov za kakršn koli denar, ker očitno bi šteparje sam izgubljen zaslužek odvrnil od takih okrutnih dejanj! čas je že da se nekaj ukrene!!!!!!!!



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1378 : 07 April 2013, 17:54:45
So bili to ne rodovniški kužki? Kdor ima pse z rodovnikom pride na obisk Vzrejno-tetovirani referent in ti pomaga, če ne veš kaj
za prvič, moraš pa vedeti, da mladički lulajo trikrat na dan in moraš vsaj 3 - 4 zamenjati podloge na dan ali večkrat. Tudi meni gre to na živce
zato sem se tokrat rajši odločila, da kupim v tujini na Slovaškem, saj sem tako bolj sigurna, da dobim zdravo psičko, po teh dogodkih
mi ni več zaupanja v Sloveniji, saj vse psarne držijo skupaj, zahvaliti se moram pa Ireni Nuc in Ljubici Klančar k sta mi pomagali če kaj
nisem vedela, da sem vsaj dobila nekaj pravih informacij, k jih drugod nisem našla.

Če na začetku nimaš izkušenj in ne veš vsega, rabiš pomoč, največje zahvale Ireni Nuc,  mi je veliko pomagala, tudi pri kotitvi k mi je predlaga
knjigo Moja psička, da sem prebrala.

Sta edini vzrediteljici, k me ne sodita zaradi babjih govoric, mi ne pride na misel, da bi psa tepla, sploh, da bi bil lačen en dan.
Za vzrejo potrebujejo maxsimalno popolnost, meni se ne zdi to pomembno, ker misliva s fantom glede na vse obdržati psičko
tudi če bo samo primerna za ljubljenko.

Kot kaže pri psički bo manjkal zobek, pa jo imava vseeno rada. Z Abayo sva pa veliko hodili na sprehode 3- 4 krat in to več ur, ni bila psička za razstave, je bila pa veliko zunaj in kdor najbolje pozna svojega psa sem to jaz, kot pravi Ines Repinc, da je njena Abaya, moje Abaye ni poznala, ni poznala njen karakter, tudi ni prišla do mene, na moj dom, da bi lahko trdila in pisala. Ko sva šli na vzrejno dovoljenje, jo je pregledala sodnica in se jo je bala in ji ni zaupala, kasneje se ji je zdelo, da ji lahko in ji pregledala ugriz,
rekla mi je, da je to normalno ,da psi ne zaupajo tujcem, da je pes navezan na lastnika, da je vedno z njim.

Tisti vzreditelji k imajo res veliko kužkov 10 ali več, se tega sploh ne zavedajo, ker ne bivajo z enim psom in se jim ne posvetijo v celoti, kot bi sploh morali, imajo jih rabi, tako kot mi, ne rečem ampak pes je navezen na svojega lastnika, ko ima mladičke spusti samo tebe poleg, na druge laja, oziroma ne mara, da so poleg legla.








aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1379 : 07 April 2013, 18:28:34
Tu se gre med zaupanjem med človekom in psom, ko sem pobrskala povsot v tujini, da bi našli primernega vzreditelja , se mi je zgodilo to, našla sem 2 rodovnika, k so ljudje med sabo parili sorodnike, potem sem se čudila in to iz znanih psarn, zato nikoli nisem zagovarjala vzrejne psarne, ker se nihče ne prepriča o trdnih dokazih ampak samo predvidevajo in obsojajo, čeprav priznam imam zelo težko obdobje za sabo, se je ponovno nekaj zgodilo okoli mene, da me ponovno obsojajo kot, da ni bilo že dovolj, danes pa sem rekla, da imam nekako dovolj in, da lahko ljudje o meni pišejo kar želijo, da se ne morem ozirati na to, ker me osebno ne poznajo dovolj, da bi mi sodili, OPROSTI nikoli ne bodo rekli sem prepričana, da te besede ne bom slišala, kdor bo prišel k meni se bo sam pozanimal o meni in si ustvaril mnenje, to je pa edino kar lahko naredim, spustili smo se pa preveč v osebne stvari zaradi drugih k me hočejo izriniti ali delati slabo, ne vem kaj želijo doseči, želijo doseči, da povem vse, da bodo vedeli vse o meni, pa veš tudi sama sem človek in imam zasebno življenje, k ga lahko povem tistim k so vredni mojega zaupanja, ne tistim, ki tako pišejo o meni.

Ne tistim k si je ustvaril neko mnenje in govorice, tisti k me bo hotel spoznati bo lahko sam osebno preveril.