Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 676856

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1440 : 17 April 2013, 11:35:03
Saj Lunu ni odkrita nobena bolezen in tudi veterianr je svetoval, da ko se stanje umiri, preideva na kakšno drugo kvalitetno hrano, ampak jo morava najt. Na bioresonanci so mu odkrili, da je alergičen na: govedino, piščanca, purana, sladkor, kravje mleko, jajčni beljak, brketne pršice. To zdaj upoštevam pri iskanju hrane zanj.

Tudi moja Pamo ima težave s prehranskimi pršicami, ki se najdejo v vrečah z briketi. Poleg tega, da se izogibaš ostalim sestavinam, na katere je občutljiv, je treba poskrbeti, da prehranskih pršic ne bo v njegovi prehrani. To lahko storiš na tri načine: 1. mu kuhaš sama oziroma ga hraniš s surovim mesom, 2. ga hraniš s kvalitetno konzervirano, mehko pasjo hrano (pri Pamo so se najbolje obnesle konzerve Stuzzy dog, ki so posebej namenjene psom z alergijami in imajo zelo kvalitetne in omejene sestavine), 3. brikete zamrzneš ali jih preliješ z vročo vodo (tega nisem preizkušala, menda pomaga, ampak ne vem, pršice sicer tako pobiješ ampak so verjetno še prisotne).

Jaz sem Pamo začela kuhati in jo hraniti s Stuzzy dog konzervami. Trenutno je na Naturediet mehki hrani, vendar Lunu verjetno sestavine ne bodo ustrezale. Če imaš še kakšno vprašanje, mi lahko pošlješ ZS. ;)



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1441 : 17 April 2013, 11:56:33
Ja, sem bila že na vseh teh straneh in še na raznih drugih in imam ožji izbor hrane, ki bi mu jo ponudila. Zanimalo je pa mnenje lastnikov shih tzujev kakšno hrano kupujejo oni. Trenutno je na vrhu seznama hrana N&D Adult mini riba(polenovka)/pomaranča - LOW GRAIN. Ima kdo izkušnje z njo?

Jaz imam izkušnje z njo, se mi zdi preveč sestavin, to hrano bi jaz dala enkrat na teden, vsak dan pa ne.
Se mi ne zdi primerna.


http://trgovina.mrpet.si/Classification.asp?I=5700000000&II=5700140000&GroupID=11

Osebno mi je ta všeč, je veliko boljša. Ima zelo drobne brikete, N&D ima kar velike.
Probala pa sem  http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=20997
enkrat in je super.

N&D, pa mi res ni.

Ima zelo drobne brikete.





rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1442 : 17 April 2013, 12:01:31
Koliko se pa pes dejansko giblje, da ima zamašene analke? Ker to je možno tudi posledica, ker se pes premalo giblje. Naš se je eno obdobje (pozimi) premalo gibal pa smo mu morali sčistiti analke. To je bilo enkrat in edinkrat. Več se giba, bolj se analke same čistijo. Zanimivo, da pri naših 4ih psih nismo imeli nikoli težave s tem. Majo vsak dan zagotovljeno gibanje in to tudi rešuje težavo.

Še ena Panova slika iz sobotne tekme:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1443 : 17 April 2013, 12:18:56
Lahko greš v Mr. Pet pa prosi za testerje za hrano, da probaš, saj to je zaston. Pa ti da različne vrečke od
različnih znamk briketov. :) Pro Plan, Royal Canin, Eukanuba...



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1444 : 17 April 2013, 13:01:49
aboyanasanna
Ti briketi, ki si jih predlagala imajo piščančje beljakovine in tudi svinjsko mast. Na piščanca in svinjino (to sem prej pozabila napisat) pa je Lun alergičen. Pro Plan, Royal Canin, Eukanuba...pa tudi niso v mojem ožjem izboru hrane  ;)

rapgirl
Lun res ne spada med blazno aktivne pse. Če gremo na sprehod z yorkijem od prijateljice, je razlika očitna. Yorki nori naprej in nazaj, Lun pa samo v smeri gibanja in potem počaka, da pridemo do njega  8)  Ima pa dva sprehoda na dan. Zjutraj malo krajšega, proti večeru pa malo daljšega. Če pa imamo med vikendom še kakšnega ekstra, mu pa že skoraj odveč hodi  :P Je pa pred to dietno hrano jedel AG, pa ni bilo težav z analko.

A ima še kdo drug izkušnje s hrano N&D?



Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #1445 : 17 April 2013, 13:09:32
Kaj pa fish for dogs hrana?
V tej ni nič od naštetega, na kar je vaš Lun alergičen. Je sicer malo dražja, ampak nam se res dobro obnese.



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1446 : 17 April 2013, 13:28:33
Nisem nek blazen poznavalec, vam, kar preberem (pa ni nujno, da je vse res), drugače pa po občutku :-[ 

Walden
Mogoče malo butasto vprašanje, ampak ali ni 26% krompirja kar malo veliko? A je vaš kuža shih tzu ali kakšna druga mala pasma? In ali ima to hrano zaradi kakšnih težav ali ste pač naleteli na njo, vam je bila všeč in jo zdaj rad je.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1447 : 17 April 2013, 13:36:39
aboyanasanna
Ti briketi, ki si jih predlagala imajo piščančje beljakovine in tudi svinjsko mast. Na piščanca in svinjino (to sem prej pozabila napisat) pa je Lun alergičen. Pro Plan, Royal Canin, Eukanuba...pa tudi niso v mojem ožjem izboru hrane  ;)

rapgirl
Lun res ne spada med blazno aktivne pse. Če gremo na sprehod z yorkijem od prijateljice, je razlika očitna. Yorki nori naprej in nazaj, Lun pa samo v smeri gibanja in potem počaka, da pridemo do njega  8)  Ima pa dva sprehoda na dan. Zjutraj malo krajšega, proti večeru pa malo daljšega. Če pa imamo med vikendom še kakšnega ekstra, mu pa že skoraj odveč hodi  :P Je pa pred to dietno hrano jedel AG, pa ni bilo težav z analko.

A ima še kdo drug izkušnje s hrano N&D?

Jaz bom kar na hrani k sem jo prej omenila k jo ne dobim v Sloveniji, dobim
jo pa v Italiji.




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1448 : 17 April 2013, 14:40:32
Mi vse pse hranimo s Pro Planom. Samo ne vem, če imajo kakšno dietno hrano.

Pri nas pri sprehodih je isto, ne da se mu. Samo mu ne preostane drugega, kot da se sprehaja z nami. ;) Pa ima pomojem več gibanja kot vaš. Potem so tu agility treningi in tekme. Na katerih uživa (samo dežja ali prevelike vročine ne sme biti). Pa je star 7 let. In nima nobenih problemov glede česarkoli (tok, tok). Mislim, da kljub temu, da psu ni do dirkanja sem in tja po travniku (takšni so pač shih tzuji - gospodski) ga je treba vzpodbudit k gibanju.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1449 : 17 April 2013, 15:26:58
Če bi si mislila, da se analka polni zaradi premalo gibanja, bi ga še preganjala... tako pa mislim, da je tako zaradi hrane in problematične prebave. Pri pogosto mehkem blatu se analna vrečka ne more praznit sama. Sprehodi pa so nama obema v užitek takšni kakršni so  :P se pač prilagajava eden drugemu.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1450 : 17 April 2013, 17:25:23
Mojima so najbolj všeč mestni sprehodi, cele ure bi vandrali po mestu, gledali izložbe, se pustili občudovat, vmes šle skozi mestni park (tam tudi dirkata, pa sta stari deset in sedem let). Ko pa gremo čez drn in strn, so pa na začetku križi in težave, ampak se vdata v usodo in sta nazadnje sposobni tudi par hodit.  :P

Za polne analke je lahko krivo oboje: mehko blato in omejeno gibanje. Med dolgim sprehodom se vsaj moji veliko bolj spraznita kot bi se sicer (je treba imeti polne žepe vrečk za kakce).



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1451 : 17 April 2013, 19:30:25
Bom poročala kako bo ob menjavi hrane, ko bomo enkrat pogruntali pravo. Sicer je pa lahko krivo tudi to, da analne vrečke nima tik ob danki, ampak malo bolj v notranjost in se tudi veterinar namuči, da jo otipa in sprazni. Drugače pa ima gibanja dovolj. Pravkar sva se vrnila iz finega travnika, kjer sva nabirala koprive in je bilo tudi nekaj finih črvov za povaljat se v njih, potem pa sva šla še na obhod mesta po opravkih. Smo le mestni ljudje  8)

Še eno vprašanje imam. V internetni trgovini, kjer sem kupovala pasjo kozmetiko, nimajo več 1 All Systems. Jo katera kupuje in kje?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1452 : 17 April 2013, 22:49:52



Walden

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
  • Finders - keepers!
Odgovori #1453 : 18 April 2013, 14:12:40
Ne, naš kuža ni shih tzu, niti ni majhen  :) ampak po temeljitem branju vsega, kar sem našla o tej hrani, je za alergike kar prava. Obstaja pa več variant te hrane - za manjše in večje pasme.



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1454 : 18 April 2013, 15:00:45
Ja, saj verjamem. Sem prebrala sestavine in kot sem rekla mi edino tak velik % krompirja ni jasen.
Ampak, če vašemu ustreza, je za njega že dober.
Zdaj je trenutno v prehajanju na N&D brikete, ampak seveda ne morem še nič rečt. Se bo pokazalo s časom. Danes zjutraj sem jih nekaj pomešala med "stare" brikete in je pojedel brez zmrdovanja  :)



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1455 : 18 April 2013, 15:06:05



:) :)  Meni najboljša. :)



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 18 April 2013, 18:22:21
Ja, saj verjamem. Sem prebrala sestavine in kot sem rekla mi edino tak velik % krompirja ni jasen.
Ampak, če vašemu ustreza, je za njega že dober.
Zdaj je trenutno v prehajanju na N&D brikete, ampak seveda ne morem še nič rečt. Se bo pokazalo s časom. Danes zjutraj sem jih nekaj pomešala med "stare" brikete in je pojedel brez zmrdovanja  :)

N&D pri meni ni bilo ok.  :( Upam, da za tvojega shihtzuja bo, da bo jedel to hrano.




Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1457 : 24 April 2013, 14:28:37
Lep shih-tzu pozdrav.
Že spet midve s Piko v veliki dilemi :-[
Ven da Shih-tzu na veliko menja dlako nekje tam do 2 leta starosti in tega je sedaj res veliko več kot prej a me zanima če se to obdobje podaljša če svojega psa 2 krat na leto pošišaš na kratko?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1458 : 24 April 2013, 14:47:25
Ne, je pa vmes dlako težje vzdrževati, ker je večino časa na problematični dolžini deset cm plus minus, ko se dlaka še zlasti rada vozla. Bolj praktično bi jo bilo imeti ves čas v kratki ali dolgi dlaki.



sračka

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
Odgovori #1459 : 25 April 2013, 09:02:48
Hojla ;D
Mene pa zanima, če je katerega ši - cuja še tako strah grmenja, kot mojega :(
Že ko se oblači, začne težko dihat, ko pa se bliska, grmi pa je čisto adijo. Sopiha, je zelo nemiren...... :-\
To se je začelo pojavljat kakšno leto nazaj. Sedaj pa se to njegovo sopihanje pojavlja že ob najmanjšem ropotu....
Sploh ne vem kaj naredim :-[



katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #1460 : 25 April 2013, 10:07:45
Jaz Luna peljem k frizerju na 2-3 mesece in dlaka se mu ne vozlja, čeprav ga ne češem vsak dan, no, edino čopek in brke.  Je pa bil prvi dve leti v dolgi dlaki in se še živo spomnim vsakodnevnega česanja po uro in več. Potem pa sem se odločila, da ga postrižem in se ob prvem striženju skoraj razjokala  :'(  zdaj nam je pa všeč taki pubec, postriženi in iz sprehoda prineseva bistveno manj dodatkov  ;)
Lun je na splošno zelo skuliran pes  8) tudi, ko je prvič slišal petardo, pa je poknila čisto poleg naju in sem se jaz skoraj polulala, me je pogledal v oči in ko sem se nehala smejat (sem taki frik, ki mu je smešno, če se kdo ustraši ali tudi če se sama  ::)) in mu rekla, da je vse OK, se je obrnil in nadaljev s sprehodom, kot, da ni bilo nič. Res je faca! Vedno, ko je kaj novega me pogleda in če rečem, da je OK, je v redu tudi za njega.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1461 : 25 April 2013, 20:49:46
Moja se ne boji ne grmenja ne petard ali raket: Lahko pokne čist blizu pa se ne prestraši sam pogleda pa takoj dela dalje kar je prej delala. Napada pa traktor - kosilnico in sesalec na polno teka okrog in laja ko zmešana na začetku nato pa se ustavi in gleda dokler ne končamo z delom.


 Je pa ful glasna za ograjo in oblaja vsakogar in vse kar gre mimo ( pes, mačka, človek) Že trenirama da bi to vsaj omilile a uspema samo če vidi da imam v roki priboljšek ali briket sicer pa laja dokler jih vidi.
Če ima kdo kak predlog kako to najhitrej izkoreninit sem odprta za vse predloge?
Se je pa to lajanje sprožilo z napadom dveh velikih psov ko je bila stara 4 mesece ( nista je fizično dosegla ker sem se postavla zmes a od tega trenutka laja na vse kar gre ob ograji, razen na našo mačko.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1462 : 25 April 2013, 20:59:22
sračka a Thundershirt si ze probala? So baje kar pozitivni rezultati..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1463 : 27 April 2013, 13:01:02


Mi pa dirkamo za hišo :))) na travci.




aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 27 April 2013, 13:08:04
Ne, je pa vmes dlako težje vzdrževati, ker je večino časa na problematični dolžini deset cm plus minus, ko se dlaka še zlasti rada vozla. Bolj praktično bi jo bilo imeti ves čas v kratki ali dolgi dlaki.


Midva pa češeva vsak dan. Se ne vezla tako hudo.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1465 : 27 April 2013, 16:07:26

Midva pa češeva vsak dan. Se ne vezla tako hudo.

Jaz svojo tud češen vsak dan pa se še vedno najde kakšen vozelj ker pa je brez rodovnika torej ne more iti na rastave ne vem zakaj bi jo mučila z razčesavanjem vozlov, zato jo pač na tri mesece dam postrič



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1466 : 27 April 2013, 17:16:58
Natalija, vozli niso samo estetsko moteči, ampak lahko povzročijo tudi vnetje kože in prav gotovo psu ni prijetno, če je zavozlan. Priporočam ti, da jo strižeš na mesec in pol/največ dva meseca. Dlaka v treh mesecih že precej zraste in je večinoma v srednji dolžini, ki jo je težko vzdrževati brez vozlov. Krajšo ali daljšo je lažje. Šicu je pasma, ki jo je treba redno česati in preprečevati nastajanje vozlov. Je pa treba vedeti, kako česati. Ni dovolj razčesavanje, temveč je treba odmrlo dlako izčesati, potegniti ven s kovinskim glavnikom ali slickerjem. Zelo pomagajo tudi spreji za razčesavanje, saj se dlake nikoli ne češe na suho, temveč samo navlaženo s primernim sprejem oz. mešanico filtrirane ali destilirane vode in nekaj kapljic balzama, ki ga sicer redno uporabljaš ob vsakem kopanju.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1467 : 27 April 2013, 17:41:04
Natalija... A čje je pes brez rodovnika ali mešanec, si ne zasluži biti negovan? A je kaj manj vreden?  ??? :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #1468 : 27 April 2013, 18:40:13
Jaz svojo tud češen vsak dan pa se še vedno najde kakšen vozelj ker pa je brez rodovnika torej ne more iti na rastave ne vem zakaj bi jo mučila z razčesavanjem vozlov, zato jo pač na tri mesece dam postrič

Tudi mi ne bomo hodili na razstave, pa imajo prav tako dolgo dlako.



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #1469 : 28 April 2013, 19:50:59
Kalsang
Jaz svojo Piko češem vsako jutro okoli gobčka, ušes in oči pa seveda prva jutranja toaleta je čiščenje oči. Nato pa zvečer celotna z nasprejeno dlako z mešanico vode in malo regeneratorja ter  croci kovinske grabljice ali karlie česalo za dolgo dlako končam pa z  tem http://www.zoorex.si/psi/croci-dvostranska-krtaca-za-pse-z-dolgo-dlako kjer pa še je bolj na tesno pa s tistim glavnikom za bolhe (nosek oči in notranja stran ušes).

Kopam jo na deset dni z šamponom in regeneratorjem od bio Grooma.
Upam da je to vse primerno za njo?


Andreja za mene so vsi psi enaki vsi si zaslužijo biti urejeni in čisti a tisti ki ne moremo hodit na rastave ne rabimo imeti dlake v polni dolžini.


aboyanasanna - moja še ni bla v polni dlaki in verjetno tud nikoli ne bo. jo mam raje v krajši saj je tako priznam manj dela za mene in tako imava  več časa za sprehode in igro.

Pika
 https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68078_4076206342128_1873206771_n.jpg v daljši dlaki ;D

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/409700_3796173461481_1691997777_n.jpg ko pride od frizerja ;)