Insekti

evviexe · 1057

evviexe

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 02 Junij 2015, 16:35:02
Pozdravljeni :)
Zanima me vse o pikih čebel, os, črmljev in podobno, saj me je nekako strah, da bi mojo nemško bokserko pičilo kaj takega, ker je ful radovedna, pa vse hoče takoj povohat pa lovit..
Je imela že nekakšno alergijsko reakcijo približno 4 mesece nazaj, je v obrazu cela zatekla, kar me je zelo prestrašilo. Sicer ne vemo točno od čega je to prišlo, vendar  pred tem, ko je dobila to reakcijo, sem jo videla, da je v gobčku nosila neko čajno vrečko, ki je najverjetneje padla iz koša ali kaj, pa sem ji takoj odvzela, 5 min po tem pa je bila kot balon.
Imamo kar nekaj čmrljev doma, ker imamo grmiček, pa me zanima več o pikih čmrljev. Sicer vem, da redko pičijo, le v smrtni nevarnosti, vendar mislim, d se bo čmrlj počutil kar precej ogroženega če pride v gobček moje psičke hehe :).  Pa tudi o osah, čebelah, bi bila vesela, če bi mi kdo kaj razložil :P
Najbolj me zanima, kaj narediti, če slučajno do pika pride, saj do veterinarja imamo približno 20 min :(.. Ali je dobro imeti kaj preventivno doma, kakšo zdravilo ali kaj podobnega? :)
hvala:)
Lp :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 04 Junij 2015, 10:14:09
Ce je imela psica alergicno reakcijo na pik, je dobro doma imeti kaksno tableto medrola.
Sicer pa na mesto pika, tako kot pri ljudeh, lahko das kaksen leden obkladek, da zmanjsas oteklino.

Kaj tocno te pa zanima glede pikov? Situcaija je enaka kot pri ljudeh ... Cmrlji picijo res zeeelo redko, cebela, ce jo pohodis, primes, malo bolj agresivne so ose, se bolj pa srseni.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --