Hrana za pse DINO

sm00tka · 2155

sm00tka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 26 Oktober 2015, 13:34:38
Pozdravček!

Doma imam 3,5 mesečnega bostonskega terierja. Trenutno je brikete Royal Canin, vendar mu ne ustrezajo (mehak kakec, včasih driska), zato bi poskusila katere druge. Royal Canin je jedel tudi v leglu. Vseeno sem mu poskusila dati še Trainer fitness, vendar tudi te ni dobro prenašal (kapljice krvi v iztrebku). Sem pa videla, da Lek veterina izdeluje hrano za pse DINO, ima morda kdo s to hrano izkušnje? Sicer sem naročila testerje, vendar me vseeno zanima, če je kdo osebno to hrano že probal, saj na internetu ni zaslediti veliko mnenj o tej hrani razen nekaterih odgovorov na forumih, ki pa so očitno reklame. Če pa ima kdo kakšno priporočilo za katero drugo hrano, pa se tudi priporočam.

Hvala za odgovore in lep pozdrav

Eva



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Oktober 2015, 20:15:09
Mi smo nekaj casa uporabljali te brikete in je bilo vse ok.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #2 : 26 Oktober 2015, 22:05:52
Mi smo jo tudi probali (imam tri pse), ker smo jo dobili kot nagrado na tekmi in kot donacijo za terapevtske pse.  Bilo je ok, a moji psi ponavadi nimajo prebavnih težav. Si bila pri veterinarju? Mogoče je kak drugi vzrok za te težave?



sm00tka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Oktober 2015, 08:20:01
Pri veterinarju sem bila, pa je rekel, da je verjetno hrana. Sedaj ga hranim z rižem in piščančkom. Če ne bo v 3eh dneh bolje, grem ponovno k veterinarju, kjer mu BODO postavili drugačno diagnozo (drugače se od tam ne premakneva) :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 27 Oktober 2015, 08:58:16
Če je problem res v hrani, se raje odloči za kakovostnejše brikete iz malenkost višjega cenovnega razreda.

Pri sami izbiri vrste briketov malo poglej po podforumih kaj lastnikom psov z določenimi težavami pomaga, za izhodišče pa seznam hran pri katerih skoraj ne moreš kiksnit, preskočiš le spodnji stolpec supermarket hran.
http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana



sm00tka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Oktober 2015, 10:58:37
Danes sem naročila 1 paket Orijent in 1 paket taste of wild. Bom videla kako bo s temi briketi.
Nekje sem prebrala, da so lahko ti briketi "premočni" za majhne pasme. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Hvala in lp

Eva



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #6 : 27 Oktober 2015, 13:08:36
Imam dobro izkušnjo z obema (srednje veliki športni psi). Ampak pri tvojemu psu bo treba najprej ugotoviti, če je občutljiv na določene sestavine, v tem primeru pa skrbno izogibati hrani, ki to vsebuje. To se pravi ne samo znamka temveč tudi okus/formula posamezne hrane je pomembna.




sm00tka

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Oktober 2015, 13:49:09
Ravno zato sem naročila dva različna okusa (jagnjetina in losos), saj smo do sedaj imeli piščanca.