Mesna moka?

črnuharček · 3226

črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
: 28 Januar 2016, 14:33:14
Zdravo!


Mene pa nekaj zanima. Danes sem bral članek o tem, kako je mesna moka nezdrava kot vir beljakovin v briketih? Jaz ga hranim z AG kjer je kot vir beljakovin napisana ravno mesna moka...kaj vi mislite o tem? Ima kdo kak predlog za drugo hrano, ki je primerna za labradorca, ki ga malo mučijo alergije in ima težave z sklepi?


Lp   Matjaž



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 28 Januar 2016, 16:02:11
Mesna moka je povsem v redu, če so surovine, iz katerih jo pridobijo v redu.


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 28 Januar 2016, 20:16:56
Sicer še ena zanimiva, ampak mogoče malo mimo...pri parih ocenjevanjih AR sem zasledil da vsebuje nek konzervans, ki je pri ljudjeh prepovedan, saj dokazano povzroča raka...vam je to kaj znano?

LP   Matjaž



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 28 Januar 2016, 20:45:22
vse podatke moraš imeti napisana na žaklu, tudi to, kakšni antioksidanti in konzervansi so dodani.


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 29 Januar 2016, 11:26:38
Črnuharček, kaj ko bi ti malo konkretiziral svoje navedbe? Ker tole mi po eni strani deluje tudi kot neko blatenje določene znamke - pa mojih psov ne hranim s temi briketi, da ne bo dileme.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 29 Januar 2016, 13:21:22
Kateri pa je tisti konzervans?
Sicer pa je precej sestavin, ki so karcinogene, pa se pojavljajo v prehrani in zdravilih, imajo neko mejno toleranco na papirju in spustijo skozi. Rak pa je po domače izjemno hitra delitev celic in je veliko dejavnikov, ki vplivajo na to ali se b o nekje rak razvil ali ne. Od genetike, stresa, okolice in prehrane in nekaj nesreče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 31 Januar 2016, 15:00:44
Moram poiskati kje sem to bral...na nekem angleskem forumu. No ce sem sploh prav razumel...
Drugace pa zakaj bi blatil firmo AG, ce svojega labradorca ze 3 leta hranim z njo



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Januar 2016, 17:38:32
Sej vsakodnevno futranje OH tud hrani raka, pa ga ljudje še vedno dajejo svojim psom v vsak obrok....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 31 Januar 2016, 18:00:13
Seveda ga dajemo, pa nam psi ne zbolevajo za rakom, vsaj ne pred 13 letom starosti. Če bi OH psom škodili, potem psi do danes sploh preživeli ne bi, ker si samo par 10 let nazaj mesa še večina ljudi ni mogla privoščiti, kaj šele, da bi ga metali psom. Pravzaprav je bila (genetsko dokazana) prilagoditrev na hrano, bogato z OH ena izmed najpomembnejših prilagoditev zgodnjih psov na udomačitev.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 31 Januar 2016, 18:03:51
odgovor na aegir in OH...
Hmm ni čisto t'k. Po enih metodah je meso glavni krivec. Jaz še vztrajam pri tem, da če pes zboli pod 7 leti, je v glavnini genetika, za tem pa razna škropiva naokoli, hrana, ki je špricana, stres, uporaba živil, ki ima karcinogene snovi (aspartam, karagenan....) OH v zmerni meri so OK. Jaz imam recimo psa, ki potrebuje zmerni delež beljakovin tam okoli 25%, pri 30% so bili že kristali v urinu, pa manjši delež maščob tam do 10%. Zdaj pa preostalo so nekaj vlaknine in sigurno okoli 40% OH. Pomembno je tudi kake vrste OH to je.  Pač različni potrebe imajo.
V veliki meri bi naj možnost za nastanek raka zniževala zelenolistnata zelenjava...Ampak, taka, ki ni škropljena in ni v bližini kakega nasada hmelja ipd kar, se pač škropi.

Potem so tudi teze, da je treba hrano pripravljat na običajnem štedilniku na plin. Stran od mikrovalovne, indukcije in steklokeramike- makrobiotika.

Če zboli pes za rakom, pri 13 letih, je pa to mogoče kruto, ampak rak je normalna bolezen starega organizma. Pri živalih in ljudeh.

Pri raku je ogromno stvari, ki vplivajo in ogromno različnih tez.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 Februar 2016, 08:43:09
No sem našel članek...malo sem narobe/prehitro prebral...pa še na telefonu  :P
Tukaj piše da NE vsebuje tega nevarnega konzervansa...

This manufacturer does state on their website that all ingredients, including fish, are free of ethoxyquin or other chemical preservatives (ethoxyquin is a chemical preservative commonly added to fish ingredients and that is banned from human foods due to the belief that it is carcinogenic).

Pa še cel članek...
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php/product/1149


LP   Matjaž



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 02 Februar 2016, 08:46:37
Ja z beljakovinami je tudi pri nas tako...našemu bogato beljakovinska hrana ne ustreza, dobi drisko (ali pa mu kaj drugega tam ni odgovarjalo)...smo prej imeli Taste of the Wild (skoraj vse okuse probali), pa ni bilo ok. Po Arden Grange se mu je takoj izboljšalo in bilo kmalu tako kot more  ;) Tako da res odvisno od psa do psa po mojem...

LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 02 Februar 2016, 13:57:01
Dobra hrana je tista, ki ustreza posameznemu psu, ne glede na to, koliko zvezdic ji namenjajo ocenjevalci (tukaj   hrane, ki vsebujejo žitarice ne dosegajo dobrih ocen, ne glede na siceršnjo kvaliteto).
Če se ne motim, se AG proizvaja v Angliji. EQ, ki te tako skrbi pa se v EU ne uporablja, tako da proizvajalcu lahko verjameš.