hrana za labradorko

dulči1982 · 4110

dulči1982

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 30 November 2016, 16:13:58
Pozdravljeni!

Imam skoraj dve leti staro psičko pasme labradorec.  Do sedaj je jedla Cibau, N&D, Monge, TOTW, Hills. Nad nobenimi ni bila preveč navdušena.

Zanima me ali je hrana Bosch (http://hranazapse.si/bosch-adult/842-bosch-adult-s-perutnino-in-piro-15kg.html) dovolj kvalitentna hrana ali priporočate kaj drugega? Zdravstvenih težav nima nobenih, lani je imela edino kristale v urinu (vnetje mehurja)



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 02 December 2016, 12:27:38
Moje mnenje sicer je, da izkjučno briketirana prehrana ni zdrava ne za psa ne za nobeno drugo žival (in nihče me ne bo prepričal v nasprotno).

Ne vem sicer, zakaj je prišlo do vnetja mehurja, ampak če je psica k temu nagnjena, potem ti daje z odklanjanjem briketov že sama vedeti, da tovrstni način prehrane zanjo ni ok. Sama sem npr. imela en čas v varstvu psico, ki je začela odklanjati meso v kakršnikoli obliki, v končni fazi smo tudi ugotovili znanstvene razloge za to (spročanje amoniaka pri presnovi). Psica je z velikim apetitom jedla rastlinsko hrano (kuhano), čeprav je preteklih 8 let jedla izkjučno meso.
Pa labradorji načeloma veljajo za pse, ki niso izbirčni.

Jaz bi kuhala in očasno dala surovo in/ali brikete, ko pač kuhanega ne bi imela na zalogi. Tako počnem pri svoji. Brez kompliciranja glede kuhanja in briketov - tudi Bosh so ok.
Dve leti nazaj sem bila na malem Hrvaškem otoku. Psovi sicer ni mnogo (mačk je več), ampak vsi so družinski člani, nobene verige nisem videla. Predvidevam, da jedo tako kot lastniki. V lokalni trgovini je od pasje hrane na voljo Chappi, za ljudi je sveže meso na voljo občasno (sicer je zamrznjeno). Ampak mladih psov tam ni bilo, razen dveh frišnih mladičev. Vsi so bili tam 13 let plus, veliko je bilo pravih starčkov, 16, 17h.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 02 December 2016, 12:46:14
Vnetje mehurja ni enako kot kristali v urinu. Moja je imela struvitne kristale-razlog dehidriranost na izključno briketirani hrani. Po uvajanju surovega mesa in kuhane zelenjave je bil Ph urina BP, nobenih kristalov.

 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


dulči1982

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 04 December 2016, 10:35:11
Naj pojasnim. Ni navdušena nad nobenimi briketi. Vse ostalo požre. Tako ne že od od 2 mesecev dalje. Veterinarka je rekla da je pač zelo izbirčen primerek labija. Itak pa pravi da takega labija še ni videla, ima kar nekaj posebnosti.
V glavnem kupil sem Bosch, nad katerimi je navdušena. Hrano dobiva 2 x na dan.  Velikokrat pa ji vmešam ali dam posebej še kakšne ostanke juhe, ipd.

Lp