Hill's

T.M.T · 38116

MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #60 : 08 Februar 2009, 11:59:08
Urška, jaz za oba zjutraj odmerim celoten obrok, potem pa za Monda razdelim na pol ( pol takoj zjutraj in pol zvečer ) za Isis pa na tri dele ( zjutraj , opoldne in zvečer ). Če ti zjutraj ne bo pojedla tiste polovice, ji pač zvečer samo še dosuj zraven ostalo polovico, bo pač zvečer pojedla več. Če zjutraj ne poje in če ji zvečer daš samo polovico dnevnega obroka, bo za moje pojme premalo.


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #61 : 08 Februar 2009, 12:41:46
Ja sam pol se bo pa navadla na en obrok in bo zjutraj vse puščala in zvečer vse pojedla...potem pa vemo kakšna nevarnost je če ima preveč poln želodec ane...nevem no...pomoje ji daj zjutraj pol in zvečer pol...če zjutraj ne poje ji zvečer ne povečuj obroka...boš videla kako bo začela zjutraj jesti ko bo lačna...

:)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #62 : 08 Februar 2009, 12:47:46
Se strinjam s polonči, Zjutraj naj dobi obrok, če ga ne bo pojedla, naj se vzame in zvečer da nov (spet polovičen) obrok. Tako sem jaz Taiu delala ene par dni, ko je afne guncal zraven hrane, zdaj pa lepo je.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #63 : 08 Februar 2009, 13:15:25
Ja probleme z hrano imamo že 3mesece nekje.. ni en mesec hotela niiič jesti .. je shujšala 6kg.. pred 2tednoma je začela jesti a samo obrok zvečer.. :-\ je veterinar rekel pa mora spet pridobiti težo nazaj.. sedaj pa zjutraj noče jesti :-\ imamo nekega zbirčneža doma ;D

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #64 : 31 Marec 2009, 15:08:21
No pa bom še jaz povedala nekaj o Hillsu. :) Mi ga jemo že odkar je Loa majhna (že pri vzrediteljih ga je jedla). S hrano smo fuuull zadovolni!!! Pa je naša popolnoma zdrava, je čisto vse, prebavo ima super, dlako ima fuuul blečšečo in tudi s prhlajem nimamo težav!!! Najprej smo imeli lamb&rice cca8 mesecev, potem pa ji niso bili več všeč, in smo presedlali na Hills Naturas best, ki pa je super!

Popolnoma je odvisno od posameznega psa!!! Naši zelo ustreza.  :P

tako za primerajvo, na razstavi smo dobili eukanubo in ker jo je pač treba pojesti in je noben drug ni hotel imeti sem ji sedaj cca 1mesec dajala pol Hillsa in pol Eukanube in je punca shujšala!!, kar pa se mi ne zdi normalno, glede na to da je zdrava in se isto giblje kot ponavadi. ???



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #65 : 31 Marec 2009, 18:13:04
mi imamo tudi hill's in nam je čisto fajn

P.S.ali je res, da če hrana ni dobra izloči pes več dreka?

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #66 : 31 Marec 2009, 19:32:53
 ::) ::) ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


jake13

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 17 April 2009, 19:38:45
Eno vprašanje (upam da niste že govorili o tem, vendar nisem bral cele teme)...

Ker ima naš pes težave s sklepi, so nam predpisali Hills j/d - http://www.hills.si/index.php?option=com_content&task=view&id=263
Pa naj bi se učinek poznal kar hitro, vendar ne opazim razlike... Zdaj pa ker je ta hrana precej draga, me zanima kakšne izkušnje imate s tole hrano:
http://zoo.doget.si/2007/?id=20023 . Sicer bistvene razlike v ceni ni, ampak, ker bi rad ostal na dobri hrani, obenem pa malček prihranil, vas prosim za vaša mnenja.

Lp, Jaka



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 17 April 2009, 21:46:53
http://www.hills.si/pdf/PD_C_jd.pdf

Sedaj pa poglej kaj tako drago plačuješ pri hillsu...koruzo, riž in sojo, pa nekaj malega mesa zraven... mater me vedno razjezi to, ker točno vem kakšne cene nabijajo na eno podpovprečno hrano. OK psu hrana odgovarja, je pa ta hrana daleč daleč daleč od res dobre prehrane, nabijejo pa tako ceno kot da bi bilo not 70% konjskega mesa, dobiš pa koruzo in riž...

Moj nasvet, kupi bolj kvalitetne brikete za bistveno nižjo ceno in potem raje dodajaj dodatek za sklepe - jih je ogromno.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #69 : 17 April 2009, 22:42:46
mi imamo od eukanube za sklepe ker imamo tudi težave.. smo bili na hillsu pa jre bilo malo predrago vse skupaj :-X

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 18 April 2009, 03:30:41
Moj nasvet, kupi bolj kvalitetne brikete za bistveno nižjo ceno in potem raje dodajaj dodatek za sklepe - jih je ogromno.

Ja za glukozamin gre skozi, ampak se da omega 3  v dovolj čisti obliki? Razna ribja olja ne pridejo v poštev ker imajo noter tudi omega 6 in tudi premajhno koncetracijo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 18 April 2009, 10:30:24
Če rabiš več omega 3 v prehrani, potem je odgovor laneno seme ;) Oz olje iz lanenega semena... laneno seme ima razmerje omega 6 in 3 mk  1:3, se pravi imaš veliko več omega 3 not. In tudi v primerjavi z ribami, ima laneno seme mnogo več omega mk, posebno omega3, tako da je zelo priporočljiv za ljudi tudi :)

malo poggoglaj, raziskuj, se splača :)

no pa še en link, za več trenutno nimam časa...

http://en.wikipedia.org/wiki/Omega-3_fatty_acid#Dietary_sources

Aja hondroitin+glukozamin mora biti, ne samo ena komponenta, ker sta za sklepe potrebna oba.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 18 April 2009, 11:24:31
Točno na laneno olje sem pa čsto pazabu  :P

Ima pa prekurzor in ne direktno EPA in DHA  ;)



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #73 : 23 April 2009, 18:42:11
Ja , mam tudi jaz take podobne probleme, saj bi za meso naredila vse ,briketov pa ne mara. >:( Zadnjič pa sem ji čez briketke polila malo navadnega jogurta pa je takoj polizala skledo, ampak sem vseeno manenja, da ne bo dolgo zdržala :-\. Potem pa se bom morala kaj novega domislit. ( Enkrat sem ji dala vmes tut malo poli salame, pa je pojedla do zadnjega briketa.) Sedaja premišljujem o platinumu-polsuhi hrani. ::)

love animals4everandalways


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #74 : 24 April 2009, 19:06:51
ja...cookie je tudi postal izbirčen pri briketih...jaz si rečem, če bo lačen bo vzel(saj ne more kar uret, valda da bo jedel  :)), če ne pa...nič, bo pa moral počakat do kosila(ima 2 obroka na dan) ;)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #75 : 24 April 2009, 22:34:40
Ja naša ma tut 2 obroka na dan, pa jo moram vedno priganjat ,da poje :'( Mogoče pa bom kdaja našla prave brikete za njo(upam)

love animals4everandalways


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #76 : 25 April 2009, 10:41:12
Pusti ji hrano v posodici ko bo lačna si bo sama postregla.
Ali pa ji daj za jajtrk brikete počakaj kakšno uro ali dve potem ji odstrani in bo ostala brez zajtrka.Če tudi kosila ne bo jedla ponovi.Drugo jutro bo pa zagotovo postala lačna.
Pri mojemu je to delovalo.
Smo mu tudi mi dajali med brikete poli salamo, kruh ,sir ,meso..ampak mu nikoli več ne bom dajala ker potem briketov ni hotel več jesti.

My best friend is a westie


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #77 : 25 April 2009, 10:50:35
Ja sem tut to že probala, ni jedla, pa sem ji po pol ure  hrano vzela, pa potem tut večerje ni marala, -rajši strada, kot da bi se ponižala :D :'(

love animals4everandalways


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #78 : 25 April 2009, 11:00:30
Vztrajna trmica :D :D
Poskusi da bi bila en dan brez hrane.

My best friend is a westie


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #79 : 25 April 2009, 11:23:04
ja...če bo lačna bo že jedla...saj tudi ljudj-kaj vse bi pojedli če bi bili lačni...če noče jesti pomeni, da že ni lačna...

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #80 : 25 April 2009, 15:47:52
Hvala za odgovore :o, bom še to probala, ba bom videla, če bo moja velika trmica hotela jest >:D ;)

love animals4everandalways


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #81 : 25 April 2009, 18:06:59
Malo OT: Katere pasme pa je, da je tako trmasta?

Citat:  
Poskusi da bi bila en dan brez hrane.
Ne,ne.Raje poskusi, da bi bila kakšnih 5-7 ur brez hrane.Pa boš videla.

Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #82 : 27 April 2009, 15:15:09
ja, moj cookie ma skos nastavljeno(ker je 1000 let-do takrat ko je že čas za drug obrok  :))

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Dogx

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 23 April 2010, 03:47:26
Za svojega psa in mačka sem kupil hrano BOZITo ker me je prodajalec tako močno prepričal da je ta hrana naj naj naj in nevem kaj vse. Po parih mesecih sem imel težave z kužijem.. in ravno tako pri mucku -kasneje. Težava je bila ker se je pojavila težava na koži.

Pri Veterenarju so mi odgovorili da je to predvsem od hrane itd..
Večkrat se pojavijo težave na koži če hrana ni taka kot bi morala biti.

Od takrat ko sem zamenjal hrano se je stanje izboljšalo!!

- Kako smo ludje naivni! Verjamemo vse kar nam prodajalci povejo .. Samo da bi prodali Izdelak!

Nikoli vec ne kupim Hrano kot Je BOZITA!!

Bodite pozorni še posebej na datum..



Pacha

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 21 Junij 2010, 11:24:45
Jaz imam pa slabo izkusnjo s hrano Hill's.
Imam 2 meseca staro psicko (francoski buldog), je sicer moja prva psicka in se nimam veliko izkusenj. Mi je prodajalka priporocila Hill's, pa tudi gospod kjer sem kupila psicko je rekel da je dobra hrana in naj jo kar na to navdim, ceprav je on hranil z Royal canin (ki mi jo je dal tudi nekaj zraven ko sem kupila psicko, za lazji prehod na drugo hrano..) no in sem tako par dni dajala samo Royal canin, ces cas pa zacela mesat hrano, da bi se navadla na hill's.
In je od zacetka tud povohala ni.. pa sem dala posodico stran, in nazaj ob casu za naslednji obrok.. pa je potem sele zvecer nekaj malega pojedla. in naslednji dan isto. tretji dan je hrano pojedla normalno, vendar naslednji dan dobila drisko in zacela bruhat :s
sem mal poklicala okol, pa so rekli da je pri menjavi hrane to normalno.. no jasno da sem bila vsa zaskrbljena (pricka cel dan ni nic jedla, tudi vode pit ni hotela zato sem ji dajala vodo po brizgi... seveda sem sla tudi kupit Royal canin (mini, junior 33). dan po bruhanju je zacela spet jesti (royal c.) in v dveh dneh je bil kakec, normalen, pocutje dobro, postala je bolj zivahna (prej je cel dan spala..)
tako da mislim da bom kar ostala na Royal canin.. upam pa da bo to pomoagalo komu (upam sicer, da ne bo potrebno..) ki bi imel podobne izkusnje, namrec noben mi pred tem ni povedal, da ima menjava hrane lahko tako hudo reakcijo... 



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 30 Avgust 2010, 20:57:38
Ne vem, kam paše tema, tako da jo prosim premaknite, če ni v pravem sklopu. Prodam hrano Science Plan* Nature's Best* Canine Adult Large/Giant in sicer 12 kg, rok trajanja poteče januarja 2012...hrana se prodaja, ker ima kužek najverjetneje alergijo na piščanca.

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #86 : 31 Avgust 2010, 11:39:31
Za svojega psa in mačka sem kupil hrano BOZITo ker me je prodajalec tako močno prepričal da je ta hrana naj naj naj in nevem kaj vse. Po parih mesecih sem imel težave z kužijem.. in ravno tako pri mucku -kasneje. Težava je bila ker se je pojavila težava na koži.

Pri Veterenarju so mi odgovorili da je to predvsem od hrane itd..
Večkrat se pojavijo težave na koži če hrana ni taka kot bi morala biti.

Od takrat ko sem zamenjal hrano se je stanje izboljšalo!!

- Kako smo ludje naivni! Verjamemo vse kar nam prodajalci povejo .. Samo da bi prodali Izdelak!

Nikoli vec ne kupim Hrano kot Je BOZITA!!


Bodite pozorni še posebej na datum..

Moja je pa čisto vredu prenašala Bozito. Vsakemu psu ne odgovarja hrana, četudi kvalitetna. Kaj pa misliš, da veterinarju delajo, ko ta Hills uturijo. Hills je predrag glede na sestavine, je kup drugih, boljših hran.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #87 : 05 Februar 2011, 10:44:25
Jaz imam mojo psičko na Hill's-u pa nima težav z kožo, prhljajem... Je pa malo bolj okrogla pa nevem zakaj. Giba se zelo veliko - zjutraj, dopoldne gre, če je lepo vreme z bratom ali atanom na planine ali pa z kakim psom igrat, popoldne v gozd, zvečer žogica... tako da je res skoz v gibanju. Hrane dobiva majn kot piše od zadaj na vrečki (tako nam je predlagal znanec, ki je tudi na Hill's-u). Je mogoče to od hrane ali je takšne konstrukcije?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 05 Februar 2011, 23:02:56
Jaz imam mojo psičko na Hill's-u pa nima težav z kožo, prhljajem... Je pa malo bolj okrogla pa nevem zakaj. Giba se zelo veliko - zjutraj, dopoldne gre, če je lepo vreme z bratom ali atanom na planine ali pa z kakim psom igrat, popoldne v gozd, zvečer žogica... tako da je res skoz v gibanju. Hrane dobiva majn kot piše od zadaj na vrečki (tako nam je predlagal znanec, ki je tudi na Hill's-u). Je mogoče to od hrane ali je takšne konstrukcije?

Kaj pa, če bi poskusila s hrano z večjim deležem mesa oz. z manj žita? Saj je pri ljudeh enako - se redimo zaradi ogljikovih hidratov, ne zaradi piščančjih prsi in solate  ::) Pa ni nujno, da zdaj kupiš Orijen (lahko, da ji ne bo všeč, da bo preveč beljakovin itd.), le hrano z večjim deležem mesa. Tako ti ne bo treba tako drastično zmanjševati hrane, ker to je res nesmiselno... Itak se pač daje manj hrane, samo s kvalitetnejšo hrano je pes po obroku sit, pa še redi se ne.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #89 : 06 Februar 2011, 13:41:52
Kaj pa, če bi poskusila s hrano z večjim deležem mesa oz. z manj žita? Saj je pri ljudeh enako - se redimo zaradi ogljikovih hidratov, ne zaradi piščančjih prsi in solate  ::) Pa ni nujno, da zdaj kupiš Orijen (lahko, da ji ne bo všeč, da bo preveč beljakovin itd.), le hrano z večjim deležem mesa. Tako ti ne bo treba tako drastično zmanjševati hrane, ker to je res nesmiselno... Itak se pač daje manj hrane, samo s kvalitetnejšo hrano je pes po obroku sit, pa še redi se ne.
Bom probala.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...