Hill's

T.M.T · 38114

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #90 : 06 Februar 2011, 13:45:29
Živijo vsem!
Jaz imam NO staro 12 tednov in ne mara nobenih briket, pa sem probal praktično vse razen tistih na nivoju Pedigre in ostali krš.
Probal sem Caniade, AG, RC,Hills, EU; saj ne rečem, če sem jo praktično cel stradal je morda malo pobrazdala in to je tudi vse.Za meso pa normalno umira, vendar ne moreš hranit samo z mesom. Ima kdo še kakšen svoj sistem da morda kako prevaram psičko in bi morda kaj več pojedla. lp ;D

Poglej si v temo surova hrana. Mogoče boš dobila tam kak nasvet, ker tudi nekateri pse hranijo samo s surovo hrano (mogoče kakšni dodatki, to ne vem).
Drugače pa umakneš če noče jest pa daš naslednji obrok spet in če spet noče jest spet umakneš. Enkrat bo že tako lačna da bo jedla tudi brikete, če bo vidla da ne dobi drugega. Zanjo pa psi tudi po več dni zdržati brez hrane, samo pri mladiču to ni najboljše. Kaj je pa jedla pri vzreditelju? Mogoče med brikete zmešaš kakšno konzervo, salamo ali meso, če ne želiš psu dajati samo surove hrane.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 07 Februar 2011, 21:01:45
Bom probala.

Malo se pozanimaj, koliko hrane določene znamke bi tvoja psička potrebovala. Recimo, za isto težo psa je potrebno dati večjo količino Royal Canine in manjšo količino Acane, tako da kljub višji ceni slednje v končni fazi prideš na enako računico. Moja npr. ni požrešna in naenkrat sploh ne bi pojedla toliko briketov, ko je določena količina po Royal Canine. Že tako jo hranim zjutraj in zvečer, da pospravi svojo dozo. Dajem ji Artemis, ker ji je od vseh najbolj všeč, ima tak nevtralen vonj, pa rada ima majhno velikost briketov, čeprav ima 10kg. Zelo rada ima tudi Taste of the Wild perutnina, ampak ima zanjo preveč beljakovin.

Artemis testerje ti pošljejo po pošti, Taste of the Wild testerje pa dobiš v trgovinah, kjer jo prodajajo (npr. Repek v Ljubljani), pa tudi za marsikatere ostale se da najti, npr. Applaws. Taste of the Wild nima žit, je pa cenovno zelo ugoden in precej ješč.
Obe znamki sem ti predlagala samo zato, ker se mal bolj razlikujejo od npr. Applaws, Orijen, Acana.., so precej kvalitetni, ampak po strukturi in vonju podobni klasičnim žitnim, in jih zato mogoče nekateri psi toliko raje sprejmejo. Je pa itak odvisno od tvoje psičke. 

Upam, da bosta našli pravo kombinacijo. Ker če že daješ Hills, ki tudi niso poceni, ne boš nič izgubila, če za isto ceno poskusila z drugimi.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #92 : 08 Februar 2011, 07:52:41
Malo se pozanimaj, koliko hrane določene znamke bi tvoja psička potrebovala. Recimo, za isto težo psa je potrebno dati večjo količino Royal Canine in manjšo količino Acane, tako da kljub višji ceni slednje v končni fazi prideš na enako računico. Moja npr. ni požrešna in naenkrat sploh ne bi pojedla toliko briketov, ko je določena količina po Royal Canine. Že tako jo hranim zjutraj in zvečer, da pospravi svojo dozo. Dajem ji Artemis, ker ji je od vseh najbolj všeč, ima tak nevtralen vonj, pa rada ima majhno velikost briketov, čeprav ima 10kg. Zelo rada ima tudi Taste of the Wild perutnina, ampak ima zanjo preveč beljakovin.

Artemis testerje ti pošljejo po pošti, Taste of the Wild testerje pa dobiš v trgovinah, kjer jo prodajajo (npr. Repek v Ljubljani), pa tudi za marsikatere ostale se da najti, npr. Applaws. Taste of the Wild nima žit, je pa cenovno zelo ugoden in precej ješč.
Obe znamki sem ti predlagala samo zato, ker se mal bolj razlikujejo od npr. Applaws, Orijen, Acana.., so precej kvalitetni, ampak po strukturi in vonju podobni klasičnim žitnim, in jih zato mogoče nekateri psi toliko raje sprejmejo. Je pa itak odvisno od tvoje psičke. 

Upam, da bosta našli pravo kombinacijo. Ker če že daješ Hills, ki tudi niso poceni, ne boš nič izgubila, če za isto ceno poskusila z drugimi.
Si bom naročila testerje, da ugotovim kaj ji paše. Zadnjič smo dobili tester od Healthy Paws in je z veseljem pojedla. Bomo kupili najmajši paket da vidimo kako ji bo ugajalo :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 08 Februar 2011, 14:07:43
Si bom naročila testerje, da ugotovim kaj ji paše. Zadnjič smo dobili tester od Healthy Paws in je z veseljem pojedla. Bomo kupili najmajši paket da vidimo kako ji bo ugajalo :).

Ja testerji so res fajn. Pravijo sicer, da pes običajno vedno poje tester, da se šele po nekajkratni ponovitvi opazi, ali ima hrano res rad, ampak kdaj se pa res izkaže že pri testerju, da je ne mara, in potem res prihraniš kak evro. Moja je recimo res oboževala Taste of the Wild perutnino oz. raco, medtem ko testerja TW bizona in lososa sploh ni pojedla do konca.  ::)