Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 809377

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ja, mislim da je odgovor na dlani ... ce primerjas mojega Jonija in Toffeeja ... dan in noc. Se mi zdi, da lahko vec smernic potegnes pri sorodnikih (recimo Joni - Ambra - Geri ali Toffee -  Tiffany - Maya so si kar podobni) ampak tako v grobem imajo cisto svoj karakter.

Meni je ravno to tako fascinantno pri papillonih, vsak je svoja osebnost in tudi vizualno so si sicer lahko podobni, ampak dva identicna ne najdes, vedno je nekaj drugace.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Evo še nekaj slikic našega frajerja







Vsestranski kužon ;D







Zadnje čase njegova zelo priljubljena poza :D



In z Avallonom










LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Athos se men tkole po slikcah zdi full Mintu podoben, verjetno zaradi podobne obarvanosti po telesu in glave, Zala pa pravi da imata tudi istega ocka:) upam da se kdaj srecamo v zivo, da vidim ce sta si res podobna.

Iz kje pa je Avallon?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Avallon je iz slovenije.Pa sem že pozabla kateri kraj. Oče je Toffee, mama je pa Sidney(upam da se nisem zmotila) iz Cavallierchen. :-\
Bo Tinkara dopolnila, če sem kaj zgrešila.

Ja sem jaz tudi opazila, da je kar nekaj papillončkov podobno obarvanih kot Athos, čeprav je obarvanost potegnil čisto po babici.
Kaj prideta v Hrušico? Mi bomo tam. ;)

LP Ika


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Lahko samo potrdim, oce je moj Toffee, mama pa Sidney Lady vom Cavalierchen, lastniki Sidney so iz Zasavja.

Sem zelo vesela, ker pridejo vsi trije mladicki iz tega legla v Hrusico na razstavo. Bo prisel pogledat tudi ocka Toffee, ki se sicer ne bo razstavljal.



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Pinky mi tudi pridemo:) Zgleda da bo na tej razstavi prov veliko stevilo papillonov:)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
No potem se pa tako vidimo.

LP Ika


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Fino! Kar 8 papillonov bo. :o
Za 5 jih vem kateri so, 3 je so pa skrivnost(vsaj zame). :)

LP Ika


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
keri so ti skrivnost :) midva z Maiem tud prideva gledat z Zalo pa Lio pa Leo(upam da sm prav napisala) pa Mintom :) tko da upam da ti niso teli trije skrivnost :P


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Aha potem sta Lia pa Lea še prijavljeni (potem bo 5 mladičev)  ;D Za Minta vem, pa Toffijevi vsi 3-je malčki bojo.

Pa vidva z Maiem tud? Potem bodo pa Athos, Mint in Mai skupaj v ringu. Pa malčki skupaj. :)

Aja, pa če prav vidim, so papilloni čisto zadnji na vrsti.

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Sem sla tudi jaz preverit katalog...in vidim da ni nic napisana ura, kdaj dolocena pasma pride na vrsto. Glede na to da je papillon zadnji v tem ringu, je verjetno pred 11 uro ne rabimo hodit ali se motim?

Pinky - katerih pa je tistih 5? Jaz vem samo za tri, Missy, Athos in Mint.

Lp, Lea



D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Hehe Pinky, Lea ni pes, Lea sem jaz:)



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
aja Pinky Lea je lastnica od Minta... Mai pa ne bo v ringu, bova sam gledalca, pa še to vrjetno ne pri papilonih... :)  aja ups sj je že lea popravla da ona ni mladiček :D


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Aja...Eh... sem čisto zmešana....Lea se opravičujem. :-[
Še enkrat od začetka:
Athos, Mint in Missy..
Pa Lia, Avallon in njegova bratec in sestrica.

Potem je 1 še neznanka. :)

LP Ika


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Zelo sem vesela da bo toliko mladickov in papillonov na splosno v Hrusici!  :) Mi bomo tudi tam, samo moji papilloncki se ne bodo razstavljali, samo njihovi potomci  ;) Sama bom razstavljala moj lhasa tepih.

Imam pa druge novicke ... preziveli smo lep vikend v Varazdinu na razstavi. Razstavljali smo samo v soboto, v nedeljo pa je moja mala hudicka samo vadila v ringu. Sodila nam je hrvaska sodnica Natasa Blanusa, dosegli smo pa naslednje rezultate:

Filou - odl.1, PRM, BOB Junior


Toffee - odl.1, CAC, CACIB, BOB


In se dve lepi rozici, Zala & Lia :)




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Čestitke še tu! ;D


LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Jaz imam se 2 vprasanji glede razstav in sicer me zanima kaj pomeni PRM, in ali lahko psu v ringu das kaksen priboljsek ali jih imas lahko samo v roki?

Joni, cestitke za uspehe na razstavi:)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
1. Prvak mladih
2. Ja

  :)

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Torej je PRM pri mladih nekako tako kot CAC kasneje?
(se opravicujem ker toliko sprasujem, ampak res me zanima:))

Lp, Lea



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Nazivi PRM so potrebni za mladinski sampionat - v Sloveniji potrebujes 3 x naziv PRM (od teh mora biti eden osvojen na CACIB razstavi) da pes postane Slovenski mladinski sampion. Naziv PRM se podeli prvo plasiranemu psu v razredu mladih.


Hvala za cestitke!


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Oj

Da še jaz malo pohvalim naju z Lio. Sva dobile ZP, tamala me je ful presenetila, ker se je v ringu obnašala kot profesionalec :) Je bila sicer bolj mirna kot običajno, ker je bila dan prej cepljena, tako da res ne vem, kako bo na prihodnjih razstavah...

Z Lio se pa v Hrušici ne razstavljamo, ker je še premlada. pridemo samo navijat :) Tako da tudi mene matra firbec, kateri kužki bodo... :)

uživajte!


p.s - tinkara, ne bom nič huda, če daš slikco DOL iz interneta. resno :)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Zala, pri meni v sluzbi so VSI mnenja, da je to zelo lepa slika in ne bomo nic dajali dol iz interneta!  :P

Mislim, da smo ugotovili ze vse kuzke prijavljene v Hrusici ...

Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ja če jih bo 8.
Athos, Mint, Missy, Avallon, bratec in sestrica od Avallona. to je skupaj 6. kaj pa še 2?

sicer pa... če si v službi, delaj  >:D :D :D :D haha

kako izgleda kopanje papillona (oz. papillon med kopanjem)?





in rezultat:



lp


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
ja tole je pa najprisrčnejša reportaža kopanja male Lie :) pa vsaka slikca mej nasmejala :D luštno!!
 

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Ja pri kopanju so pa papilloni res najboljši.Moja tamala se smeji ko zmešana vsakič ko kopamo Athosa.

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
ojej kok zlo je lusna una slikca k je Lia ovita v brisaco:) zanimivo tud da zdrzi tkole neki casa....Mint ne more:)



D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
zih ji je pasal... mai se tud kr prepusti, ko ga v brisačo zavijem... tud zaspi, če grem glih kj iskat...
tole je blo pa maievo prvo kopanje... se vid kok je bil še mjhn :)  :-*



pozdravček!


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0


Mene pa zanima ce se tale slikca vidi...glede na to da imam vedno tezave s slikami iz Picase....



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)