Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803765

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
 Podi pa je vedno bolj odrasel :D pa lep :)...


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Danes praznuje moj Joni svoj 2. rojstni dan  8) Ne morem verjet kako cas hitro mine  :( S Toffeejem sta dobila provizoricno tortico in seveda je Joni dobil darilo, s katerim se zdaj oba lovita po dnevni  ;)






Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

vse najboljše Joni, pa še veliko zabavnih, srečnih, ubogljivih dni ;)!!! pa da bi te tinkara še naprej tako ubogala, pa da ti tvoj mali bratec nebi (pre)več težil!!!
lp

p.s-če slučajno joni ne razume slovensko...Vsechno nejlepsi k Tvym narozeninam!!! ;D


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Vse najboljše tudi z naše strani, Geri pošilja ljupčka bratcu ;)




Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Tudi Podi pošilja veliko  :-* :-* :-* slavljencu Joniju! Tortica je videti tako slastna, da se Podi že oblizuje :)

Jonči - želiva ti še veliko razstavnih uspehov, veliko norenja z bratcem in veliko pestrih dogodivščin s tvojo super lastnico!  ;)

Btw: sicer Podi še ne bo tako kmalu praznoval rojstnega dne, a ko je že ravno prilika prosim za kakšne "recepte" za pasjo torto  :)

Lep pozdravček vsem papillonarjem,
Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Citiraj
Btw: sicer Podi še ne bo tako kmalu praznoval rojstnega dne, a ko je že ravno prilika prosim za kakšne "recepte" za pasjo torto
no za tole se pa tudi jaz priporočam...(joj samo še 3 meseci, pa bo tudi winny stara eno leto :-\ ;D)
lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Mi smo 2 leti nazaj imeli slastno pasjo tortico! No nekaj se je našlo še za ljudi :P... Spodaj je slikica pasje tortice. Sestava: kuhano meso piščanca in govedine, kuhan riž, pasja konzerva in briketi (da je bolj kompaktno) zmešano vse skupaj v skledi. Ko imate nadev (lahko je tudi samo konzerva pa briketi) manjka še tisti del, ki da zadevi estetski in praktičen vidik... to pa so piškoti Nutro za čistit zobe- iz čisto praktičnega vidika taka izbira- zaradi oblike, pa da si še sproti zobe opucajo ;D.. no to si ne ker postanejo piškoti vlažni :) Piškote postavite ob rop posode (obvezno okrogle ;)) in noter stresete nadev. Jaz imam posodo za torte, ki se nato odpre pri strani 8) in je zelo praktična. Na vrhu pa lahko okrasite s kakšnimi pasjimi piškotki, priboljški ali z barvno smetano (v majhnih količinah), gor pride še svečka pa je!




Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons

Joni se vsem zahvaljuje za cestitke!!

Letos je bila nasa torta bolj provizoricna - konzerva in pasji keksi. Lani pa je imel Joni tortico iz polente in tune s sirom.

Lanska tortica



Lp, Tinkara



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla!

Hvala za tele super tortice, še meni zgledajo tako dobre, kaj šele za kužke in Podija :) Hvala! Zanima me pa samo še nekaj - tale torta mora biti zalogaj za cel teden :) Ne resno a pes potem to zmaže naenkrat? A je potem to tisti dan vsa njegova hrana a kako? A pač pustimo vsaj enkrat na leto, da se kuža malo redi? :)

Lep pozdravček,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Nasa tortica mogoce zgleda veliko, ampak je bila narejena v manjsi posodici za margarino, tako da jo je Joni brez problema pojedel v enem kosu. Jaz osebno to tretiram kot priboljsek, tudi tako na navaden dan dobita moja dva kaj za zraven in ne samo "svoje" hrane.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Špela, naša tortica je bila delana za 4 pse :D... in so jo zmazali v enem dnevu. Lahko pa seveda narediš manjšo, najdeš manjše piškote ali pa jih lomiš na polovičko itd. Pač prilagodiš velikost ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Vse najboljše Jonij!!!! :o  Tara pošilja ljubček :-*


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Hvala Tara za cestitke!  ;D

Evo, pa imamo spet sneg  >:( No, moja dva norcka ne mislita tako in sta se danes ze veselo podila po snegu.





Shake it baby ...  :D



Pa se malo poziranja noter ...



Golicek Toffee ...  ::)



Kaj si Toffee misli o poziranju ...




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
joj sta cukra :D :-|~... toffek naj se pa ne sekira zaradi dlake, saj bo zrastla, da bo potem lahko konkuriral Joniju :D

P.S-bodi vesela, da imate vsaj sneg!Tukaj imamo samo dež(že od noči naprej lije  :-\)
lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Na strani od Cavalierchen sem opazila, da je v SLO prišla še ena psička: Sidney Lady k Lilijani Brglez. Žal gospe ne poznam :(, je pa psička lušna, čeprav mi je njena sestrica bolj všeč.



vir:  http://www.vom-cavalierchen.de/index_1



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Malo pozno pa vseeno. Vse naj naj papijonijnu.. madona je karamelca smesen, cisto brez dlake..  proti joniju izgleda kot bi mu jo kdo populil  :o

lp,

Ursa


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Hehe, moj zadnji izgovor kje ima Toffee dlako je, da sem si v bistvu zelela golega kitajcka in delamo na "hairless look-u". Ker pa je zadnje case hladno, depiliramo bolj pocasi - koscek po koscek   :o  :D

Moram pa reci, da je zelo prakticno zdaj ob blatnem vremenu - se ga po goli kozi samo stusira in suh  8)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Se ena ofucana ritka za vse  ;)



Pa ena divjaska, da Joni ne bo prikrajsan :D




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
ha ha, je pa toffee rer nagec :D, no sej tara je bila prav taka :D.
Imajo pa kar nekaj mladičkov pri cavalierhen, pa res lepih :o, meni je tudi tista trobarvna všeč.

Drugače, pa pri nas poskušamo taro navadit na murphyja, pa še ne gre :-\. Imamo ga sicer komaj kak mesectako da sem optimist in ji bom dala čas. Najbolj ponori ko vidi da murphy ful laufa po sobi :D. Drugače pa ni panike, se pač zaprem v sobo z njim ko je spuščen pa je :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
joj tinkara, kako si karamelco sploh upaš vzeti v naročje :D- jaz bi se bala, da bi se zdrobil...koliko pa sedaj tehta mali???

Mojca, še ti malo pokaži, kako napreduje Tiffany :)
lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Hehe, moj zadnji izgovor kje ima Toffee dlako je, da sem si v bistvu zelela golega kitajcka in delamo na "hairless look-u".

Se opravičujem, da se vmešavam, a me zanima, zakaj si si potem premislila?

Ni kaj, luštni so tile vaši papillončki, ampak bo boljše če se ne zagledam v še eno pasmo ...  :-[ Vsega človek tudi ne more imeti. Ampak nikoli ne reci, nikoli. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Kaj sem zvedla danes....

Sem šla na razgovor za službo in med pogovorom z delodajalcem pademo na debato in mu povem da imam Papillona. On pa mi pove de bo tudi on ga kupil in to pri de pompadur. je komu kaj znano? Se je komu ta tip javil?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe... Tara služba je tvoja ;) ;D


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Tara, verjetno gre za psičko Fleur ;)... jaz sem enkrat govorila z njimi po tel, žal se nam ni uspelo srečati... jih je pa Tinkara spoznala na CACIB Tromostovje.

sammy,... Tinkara je to rekla v hecu.. pač da se na to zgovarja ne da si je dejansko želela kitajčka ;D :P ker mali je goli!

No pa da se pokažemo še mi ;) Tinkara ne vem kaj delaš ampak naša mala ni niti pol tako gola :o. Je videti, da ji nova dlaka poganja, predvsem po hrbtu ko ima daljše šope ven, vendar ima povsot dlako in to normalne dolžine. Prilagam dokazno gradivo s snega ;)







Več slikic s snega in s srečanja s kitajčkom Lionom na: http://www.z-in-g.net/geri/index.php



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj Sammy, valda je bila sala!!! ::) Sicer gojim eno simpatijo do dejanskih nagih ritk kitajckov, ampak papilloni so No.1  ;D

Geri, mi se pa uradno vec ne poznamo ...  :P Tiffany se pa drzi te svoje dlake! Tako je Joni menjaval dlako. Mogoce pri nas prevec kurimo, ne vem  ::) No,Toffee s svojim crazy karakterjem je bolj za drasticne spremembe ocitno, nic na pol  ;D

Drugace pa zraven tega, da se dogaja na dlaka podrocju, imamo tudi prve zametke pubertete, beri podivjan libido  >:D Se dobro, da nimamo kake macke starosti 5 mesecev, ne Geri ? ;)

Super slikice btw.! Geri vidim da tudi fajn dela na svojem krznenem plascku.


Lp,Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Ups ...  :-[

Geri, a Liona nič ne razstavljajo?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
sammy, Lion je kastriran ;).

Joni... ja naša dama ni za nudo ;D... je rekla da bo kar oblečena ostala 8)! No pri nas tudi pubertete še ni, zobki so še vsi mlečni... Toffy pa če pride kaj na obisk mora nujno!! prej povedati da skrijem mačke HAHA!! Aja... sem pa opazila da se Tiffany manj solzijo učke kot so se pri tej starosti Gerički. Kljub temu da je rdečka ni nič zamazana pod učkami. Je pa 10x bolj nagajiva kot je bila Geri... mala rada grize VSE kar ji pride pod zobke! :-[



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla vsem skupaj!

Naš Podi pa je danes star že osem mesecev!


Poleg tega pa je danes spet užival v kopanju v banji in tudi že pri fenanju :)

Mi se pa nismo nič slikali v temle zadnjem snegu, ker ga je prehitro začelo pobirati in je bilo kmalu več blata kot snega. No ampak zato seveda nismo nič manj uživali. V blatu se drsamo tudi v mali šoli, ki jo je Podi zdej začel obiskovati in prihaja vsak petkov večer res utrujen domov. :)

Joj samo tistole gospo z lepo novo psičko bi bilo pa fino spoznati. Ker za bodoče male pobaline mojega Podija je sedaj, ko je v sorodu z Winny pa s Tiffany, prava suša :)

Moram reči, da tudi Podi pri nas ni tako na veliko izgubljal dlake, kot jo Toffee...ampak sej bo kmalu nazaj zrasla in bo potem spet pravi mali lepotec. Zdej je pa mali cirkusant pa je :) Tako kot je naš Podi klovnček, ker ima tako pobarvan obraz okrog oči :)

Lep pozdravček vsem skupaj od dišečega Podija  :-*

Špela


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Oooo glej ga lepotca Podija!! Super zgleda pa na enakem mestu ima "flek" kot moj Joni! A bi blo mozno da se das (lahko na privat) en "close-up" glave, me zanima.

Kar se tice potomcev, ja rabimo vec "zunanjih" punc, imamo skoraj same sorodnike tukaj v SLO. Sem pa spregledala kako je v sorodu Podi z Winny?


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla Tinkara!

No na mail sem ti poslal dve slikce od Podija malo bolj od blizu. Upam, da je dovolj od blizu ker bližje pa ne gre :)

Ja Winny in Podi pa sta v sorodu nekaj po Goldijevi strani. Je pa tukaj od Winny rodovnik http://www.diamondsunkennel.com/tomped.html
Podijev rodovnik pa najdeš na www.bubi.si pa pri Podiju.

Lep pozdravček!