Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803711

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Aha, sem samo osinila rodovnik od Winny pa mi je bilo takoj jasno - slavni par Silenzio's Dancing Master in Silenzio's Simba!  ;D No, kar sta v sorodu Winny in Podi, so Skandinavci veliko linijsko kombinirali rodovnike ravno na Dancing Masterja, ki je res cudovit papillon. Njegov sinov Silenzio's Robin Hood prav tako. Je pa res linijsko parjenje stvar, ki se je morajo lotiti samo strokovnjaki.

Hvala za fotki, Podi je res lepotec!  :-*

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
No pa ko smo že ravno pri teh rodovnikih in parjenju. Se pravi, če sta recimo dva papillona po samo enem imenu v rodovniku v sorodu, se ju ne pari?

Ja, moram reči, da se Podi res lepo razvija in odrašča v mojega malega lepotca :) Čeprav zdele počasi že začenja menjati dlako in upam, da ne bo čisto brez :) oziroma da se mu bo potem lepo nazaj porasla spet v pravo gosto in lepo, kot jo ima sedaj.

Samičke bo res treba iskati ja očitno daleč od doma :) Mojca, ti si ga zdej "čisto polomila", ko je Tiffany spet sorodnica :) Kaj pa bomo zdej tisti, ki imamo samčke? :) Hehe no malo za šalo malo za res!

Važno, da vsi uživamo kar se da in da naši mali papillončki vsak dan porabijo toliko energije, da zvečer z nasmeškom zaspijo ;)

Lp, Špela



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
da ne bo pomote...tisti rodovnik je rodovnik winnynega očeta :D ;D

Winny je pa nehala metati iz sebe dlako(jah ene 2-3 tedni smo bili vsi odlakani), samo se mi zdi da se ji sploh ne pozna :D...

lp

P.S- Špela, nujno se moramo spet kaj dobiti, da bom jaz Podija sploh poznala :O ...





Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Špela, Podi je pravi lepotec!!! Res mi je všeč! Pa kakšen moški je že postal ;D Tudi jaz bi več slikic :(
Glede parjenja je tako.. ko se odločaš za to je (vsaj s stališča lastnika psičke) to zelo zakompliciran proces. Najprej iščeš samčke, ki so ti po videzu seveda všeč, ki pa nimajo istih napak kot tvoja psička. Vsak pes ima določene napake, ki seveda niso hude, ampak če ima recimo tvoja psica prenizko nošen rep potem mora imeti samec perfektnega npr. Pomembno je, da si ogledaš njegove prednike in POTOMCE! Iz tega se da veliko razbrati. Potem je tu rodovnik... ni pomembno le ali sta kaj v sorodu ali ne, tu moraš gledat linije... kar je spet cela komplikacija in moraš kar poznat sceno, da razbereš kaj je v rodovniku. S stališča bolezni sicer papilloni niso v težavah, ampak vseeno nabiram razne info. Recimo če bi jaz parila Geri bi v Evropi dejansko vsem tem mojim kriterijem ustrezalo max. 5 psov!! Seveda nekateri delajo to kar tako... parijo s samcem ki je blizu in je poceni, potomci pa če majo srečo so celo dobri. Izbira primernega samčka (če si začetnik) traja najmanj leto pa pol.... Seveda pa če bi jaz imela samčka ga tudi ne bi parila kar z vsako... delala bi isto kot za psico.

Linijsko parjenje je nekaj čisto drugega in se pari dva papillona, ki sta res dobra zaradi skupnega prednika (recimo dancing master bi lahko bil ta primer), ki je na potomcih in sam na tekmovanjih dokazal da je res fenomenalen papillon. Je namreč eden najboljših papillonov v EU... oz. kar na svetu saj Američani praktično nimajo svojih linij ampak delajo linije na naših evropskih. Pri linijskem parjenju se lahko dobi zelo dobre ali zelo slabe potomce ven. Moraš vedeti kaj delaš in da to ne samo potencira dobrih strani istega prednika ampak tudi morebitne slabe!



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla!

No sem bom v teh dneh potrudila, da dam na Podijev album spet malo več novih slikic. V preteklih tednih mi sploh ni uspevalo s časom, da bi tudi tam urejala slikce... Ampak ker je pa naš mali maneken vsem tako všeč, je pa res vredno truda  ;)

Podi je tudi iz dneva v dan bolj poslušen, se mu že pozna mala šola. Sem pa včeraj zvečer s presenečenjem ugotovila, da se na smrt boji Advantixa! Pojma nimam od kdaj in zakaj, ampak enostavno samo da sem škatlico potegnila ven iz predala, je bil Podi iz spanja takoj s široko odprtimi očmi in je letal po celi sobi. No danes bom spet poskusila, ampak se mi zdi, da me sedaj še posebej opazuje, ker ve kaj ga čaka. Tako da sem začela razmišljati, da mi pa po vsej poslušnosti in pridnosti Podi očitno vseeno ne zaupa, kar je verjetno tudi že sam vzrok glede zob mogoče - kaj pa vem??. Kako se pa to začne popravljati?

V takšnih primerih res pomislim, da sem pri Podijevi vzgoji res naredila čisto vse narobe kar je bilo možno...

V glavnem kot sem rekla - slikce bodo kmalu v albumu.

Lep pozdravček,
Špela in (oprezni) Podi  :)


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
P.S. Mojca hvala za obsežno razlago glede parjenja. Itak pa če bo Podi kdaj parjen boš ti v 95 % izbirala samičko, ker jaz po vsej znanosti vseeno ne bom znala zbrati kaj več kot ta mi je lepa ta mi pa ni tko lepa :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Samo še ena pripomba glede paritve: Navadno lastniki samčkov ne iščemo psičk - samčke lahko samo predstavimo na razstavah in naredimo vzrejni pregled in če je samček kakšnemu vzreditelju všeč (beri dobra linija izgled inn zdravje) ga pari. Ali kako si imela v mislih iskanje psičke za paritev  ???

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Verjetno je Podi mislila, da ce bo Podi dobil kdaj kako ponudbo za parjenje, bo Mojca pomagala z nasvetom ali pariti ali ne. Ceprav so papilloni se vedno redka pasma, ti vsake ponudbe za parjenje ni treba sprejeti.



Lp, Tinkara


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Malo svezega Toffeeja  - nismo vec cisto pink goli  ;)





Joni sledi ... je sladko spal med slikanjem  8)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Včeraj smo uživali na sončku in je nastalo kar nekaj lušnih slikic :)...



Tiffany se svoje dlake še vedno drži, Geri pa pridno dela na tem!



Več slikic: http://www.z-in-g.net/geri/index.php

Da pa dan ne bi bil tako lep... nas je včeraj zapustila naša mala muca Luna:



Muca je imela komaj 2 leti!! Do sedaj je bilo vedno VSE ok z njo. Predvčerajšnjim se je po dnevni lovila z Geri in Tiffany. Včeraj zjutraj ni hotela jesti ampak za videti je bila OK. Nazadnje sem jo videla ob 2h, ko je bila še živa. Ob 21h smo iskali kje je mačka, ker gre ponavadi takrat jest pa spat.. mačke nikjer... in sem jo našla... ležala je v kuhinji pod štedilnikom. Kot bi spala, kot je že velikokrat ležala, ampak ni je bilo več :'( Ne morem verjeti!!! Kako se je lahko to zgodilo?!? Mačka NI bila zastrupljena, ker ni nič bruhala, driske tudi ni imela (je bila cel dan v hiši) in niti ob trupelcu ni bilo nič sline... Bolna tudi ni bila.. je bila do en dan prej čisto NORMALNA. Kako naj sedaj razložim Geri, da njene najboljše prijateljice ni več? Da je konec igranja in dirkanja po dnevni? Da Luna ne pride nazaj? Geri čaka pred vrati za na balkon in gleda kje je muca...

Luna naj ti bo lepo kjer si sedaj :-*

Pozdravček od Tiffany:






Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Geri, moje sozalje za Luno!  :'( Ne morem verjet, da je kar tako vec ni ...  :(

Tudi mi smo se vceraj in danes malo fotkali na zeleni travici pred hiso. Moja dva norca tako zelo uzivata zunaj, da sta kar zalostna ko gremo noter.

Ena skupna ... ta gumijasti obroc je velik hit pri nas




Njegovo visocanstvo Joni



Toffee od spredaj



In od zadaj  ;D




Upam, da bomo uspeli narediti se kako velikonocno, slikat 2 psa je veliko bolj zahtevno, sploh ce primerjam samo slikanje Jonija, ki je po naravi totalni pozer in slikanje 2 psov ki hoceta pojest dekoracijo  ;D


Lepe praznike, tistim ki praznujete in lep vikend vsem ostalim!

Tinkara


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Joj Geri! Sožalje tudi od naju  :'( Vem, da se takšna praznina nikoli ne zapolni, a naj vaša druščina vseeno kmalu prebrodi žalostni dan.  :(


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
U kako lepo Tiffany drži kost! Naš Podi bi se poslovil od igre, šel v svoj kot in si privoščil najdeni obrok  :-[


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
sožalje tudi od naju  :'( :'(

no naša baba je pa stara že 10 mesecev :o sploh ne morm vrjeti, kako hitro mineva čas, še malo pa bo 1 leto  :o ;D... slikice pa, ko jih naložim na računalnik  :D

lp


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Sožalje tudi od mene :'( . Mislim da jo je lahko kap, no, vsaj ni trpela :'(.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Vaši malčki res pridno rastejo :D. Jaz pa stalno delam tako da nimam cajta nič slikat ali se kam odpravit :(. Upam da bo prilika kaj med prazniki. ;D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
evo...obljubljene slikice :D:



























Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Wooow, poglej jo babiko kako je zrastla  :o Lepoticka, lepo je dlako naredila. Zala, kdaj jo bos spet kaj pokazala na kaki razstavi  ???


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
se vidimo v portorožu, ne ;D?(moram RES vidit karamelco v živo)...
lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Zala... :o KAM je šla tista mala pikica iz Celja ;D?? Winny je prava mala damica postala!
Joni, Luna je tista muca na kateri je Joni "vadil"...

Mi pa smo dobili obiske! Po dooolgem času nas je obiskal Rocky ki je tako zrasel... ups pomota.. od zadnjič ni prav nič zrasel, sicer se je razvil, ampak tehta celih 1,5 kg!!!! Velik pa je malo več kot Tiffany - ima 20 cm plečne. Je pa pravi lepotec, res... kakšna lepa glava, skladno telo, dlaka... WAW. No da ne bom samo jaz sline cedila bom prilepila par slikic lepotca ;)





Več slikic vseh treh razgrajačev, ki so preurejali naš vrt pa na: http://www.z-in-g.net/geri/index.php

PS: Kaj bo bi počasi začeli razmišljati o PIKNIKU?? Predlagam da se začnemo res usklajevat glede datuma in kraja... ker kaj je lepšega kot kup papillonov?  :P



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
se vidimo v portorožu, ne ;D?(moram RES vidit karamelco v živo)...
lp

Jap, se vidimo! Sem kar oba prijavila v Portoroz in Hrusico, ceprav sploh nicesar ne "rabimo"  ;D Zala, si prijavila Winny na evropsko?

Rocky je pa tako lep!! Dlaka in usesa, wow za njegova mlada leta res super. To da je miniatura ni nic hudega, samo da je skladen, kar se pa takoj iz slikic tudi vidi. Vidim precej Goldija v njem  :-*

Drugace pa pri se veliko dogaja na zobnem podrocju, saj je Toffee trenutno mala skrbica. Velikonocnih fotk mi zal ni uspelo narediti, sem poskusala ampak razen nekaj fotk kjer moja dva norcka jesta dekoracijo nimam   ::) Sta pa velika obozevalca velike noci, saj sta dobila tu pa tam koscek mesa kljub moji strogi prepovedi in vsi po vrsti so ju cohali. Sorodniki naredijo svoje  :)


Lp, Tinkara



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
na evropsko sem jo hotela prijaviti, vendar ravno tisti teden nimam časa...dobim obisk iz poljske ;D tako da pričakujem veliko slikic od tam?!

no midve v portorožu štartava z razredom mladih, tako da...me je ubistvu kar malo strah, da ne bi lepo stala pa to :D
lp


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
aja...tole za piknik se pa tudi jaz strinjam...
kje pa kdaj... :D


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Joj kakšne super lepe slikice od vseh! Tile slovenski papillončki so res pravi mali lepotci! Super res!
Jaz sem definitivno za piknik, samo kakšen predlog kdaj in kje?
No jaz pa sem ravno za praznike ostala brez mojega hitrega fotoaparata, tako da nimam nič slikic od Podija s pirhi ali kaj podobnega  :( Smo pa včeraj spoznavali s Podijem zajčke - kunce, pa še celo močerada je Podi našel sredi travnika!
Evo eno lepo slikico pa od doma, ko je Podi celo pri miru in ga je možno slikati tudi s počasnejšim fotoaparatom :)


Upam, da se bomo res v teh vse toplejših in lepših dnevih uspeli zbrati papillonarji na enem super pikniku, kjer se bojo naše male zverince nadivjale, da bo veselje!

LP, Špela in Podi


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Jaz predlagam mesec Maj ker itak takrat ni nobenih razstav :). Ideja, da bi se dobili po kakšni razstavi se mi ne zdi OK... ker so psi potem utrujeni. Jaz mislim da je fanj en piknik v dopoldanskih urah začet, pa pol se družit cel dan, pa kaj speč za pojest itd. ;). Plac: mora biti ali zelo daleč od ceste in hkrati dovolj velik, da ga gozd ne obdaja z vseh strani ali ograjen. Trava pa mora bit pokošena za naše malčke. Kraj je meni čisto vseeno kje je, bom prišla, je pa fanj da ima povezave z vlakom, če kdo nima prevoza itd... Pri nas imamo en tak super prostor ob reki Reki, ampak je makedamska cesta do tam.. potem imamo tu letališče kjer je travica vedno pokošena, pa še placov bi se našlo... torej podajte predloge pa gremo glasovat ;).



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Jaz bi morala za datum ze zdaj priblizno vedet, zaradi organizacije v sluzbi  :( Meni maj naceloma odgovarja, edino zadnji vikend ne (26-27. je Portoroz).

Drugace pa Geri, tisto letalisce pri vas je super mesto za pse, ker so zares prosti. Ne vem samo kako bi gledali na to da bi se kaj peklo? Pri nas tukaj se ne morem spomnit kakega dobrega mesta, ampak glede na to da ste vecina iz osrednje in zahodne SLO je verjetno boljse da je to kje drugje, mi se bomo pa prilagodili.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Drugace pa Geri, tisto letalisce pri vas je super mesto za pse, ker so zares prosti. Ne vem samo kako bi gledali na to da bi se kaj peklo?

Ja to maš prav ja... hmmm... no če ne bomo dobili placa kjer bi se peklo pa naredimo sendvič party ;). Drugače pa glede letališča sem se spomnila še nekaj... začela se bo letalna sezona in bodo med vikendi tam letela letala :o. Tako da pomoje to odpade za večjo skupinico... Jaz bom še malo pogledala kako je s tem tu okoli.. bi pa (meni) pasalo če bi se kje ob morju lahko dobili :P. Oz. kje v bližini pa se še potem do morja zafuramo 8). V glavnem vsak naj premisli malo kako pa kaj. Smo pa ko smo imeli čivava piknike se dobivali v Izoli pri kopališču, ki je takrat še odprto za vse, mi smo divjali na travniku za kopališčem. Samo cesta je blizu, ok ne pretirano... ampak je. No meni že diši po morju ;D. Smo pa tudi takrat ko smo imeli piknike šli potem na pico v Portorož s psmi in bi blo sploh panike. Jaz sem imela Žana celo s sabo! Ajde vsak naj najde plac v svoji bližini! Če ma kdo reko alpa morje pa tolko boljše... se bo kdo odžejal v rekici ali načofotal :)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no jaz sem pa malo po you tub-u brskala... evo nekaj papillonskih filmčkov :D

http://www.youtube.com/watch?v=U75w5X8X0NA  :D

http://www.youtube.com/watch?v=U7IYw7xdSVM   no tale obvlada  :o



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Odločam se med dvema pasmama, ena je tudi Papilon :-* zato me zanima kaj več o negi,kakovostnih vzrediteljih in vse o njih  :P

Lp,Tjaša



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Tyashy... veliko stvari o papillonih (splošno, osnovna nega, zgodovina..) dobiš na moji spletni strani: http://www.z-in-g.net/geri/index.php (meni papillon). Najprej si preberi vse, če pa te bo še kaj dodatno zanimalo pa kar vprašaj! Ti bomo z veseljem povedali več :)