Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 806855

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tyashi, legel papillonov je v primerjavi z drugimi pasmami zelo malo, tako da bo verjetno potrebno na ustreznega mladicka pocakati nekaj casa - tezko je dolociti kar tako kdaj malcek/malcica pride. Sama sem iskala kar nekaj casa, preden sem nasla Zuzano, na Toffeeja oz. samcka iz linij kot sem zelela pa celo vec, aktivno nekje 1 leto, pa se to sem imela sreco, ker je Zuzana pac vedela kam se prodaja. Morda se letos kako leglo v Sloveniji obeta, vendar se je tezko opredeliti tako na eno obdobje.

Drugace pa je za nami prva epizoda razstavne pozne pomladi  ;D Vceraj smo bili na CACIB Portoroz, kjer je moja "insajderska" malo mimo pihnila, saj je bilo prijavljenih kar 14 papillonov. Za ljubitelje pasme je bilo kaj za videti, vse klase zasedene, kar se redko zgodi v Sloveniji. Z Zalo sva bili edini slovenski predstavnici.

Najprej rezultati mojih metuljckov -- Toffee, razred najmlajsi, zelo perspektivno 1; Joni, razred zreli, odlicno 3. Na Toffeeja sem zelo ponosna pa tudi sodnika je ocaral, je ponavljal samo beautiful boy, naughty boy  :) Meni je vrglo, da je pokazal tako pridno zobe, Geri ve da smo se s tem malo mucili doma  ::) Joni se je tudi zelo dobro odrezal, na odlicno oceno sem vedno ponosna, tista stopnicka vise pa je mnogokrat odvisna tudi od marsicesa drugega kot samo psa tisti moment na mizi. Toffee je bil tudi v BIS-u z Lano in ne morem verjeti kako se je pri 6-ih mesecih obnasal kot stari macek. Zal so sodnico prepricale samo velike pasme. Sem bila kar razocarana da noben papillon v BIS-u ni dobil nicesar, ceprav so sli vsi v BIS.

Ena slikica Toffeeja in mene v ringu


Pa se popolni rezultati iz razstave (sodnik: Stelios Makaritis, GR)

M - NAJMLAJŠI
TESORO DE POMPADOUR, O: Caspian's Goldfever, M: Naomi Campbell vom Cavalierchen, V: Zuzana Nouzakova, L; Tinkara Kristovič -- ZELO PERSPEKTIVEN 1
I'M JOKER BIJOU DE GERECY, O: Queen Bless JP Tri Something, M: Clickonline Le Bijou De Gerecy, V: Rubinjoni-Gereci Vesna, L: Rubinjoni-Gereci & Piletić -- ZELO PERSPEKTIVEN 2

M - MLADI
HUNDEBUDEN'S PRINZ VON RAJUUHNE, O: Ringland's Disco Dan, M: Ponda's Florence-Frederiecke, V & L: Yvonne Schiroky --- odl.1, PRM, Junior BOB

M - VMESNI
HUNDEBUDEN'S OSKAR PONDABUDENS, O: Queen Bless JP Tri Something,  M: Ponda's Florence-Frederiecke, V & L: Yvonne Schiroky --- odl.1, CAC-SLO, CACIB, BOB

M - ZRELI
DILUNA'S MANOLITO, O: Lamonia's Moby Dick, M: Beauty Fly Bacara Shalimar, V & L : Hug Graziella --- odl.2, R.CAC-SLO
JONATHAN DE POMPADOUR, O: Samson Babocka Admiral, M: Naomi Campbell vom Cavalierchen, V: Zuzana Nouzakova, L: Tinkara Kristovič -- odl.3
QUEEN BLESS JP MAGICAL FACE, O: Magical Gordon of Art Etoile JP, M: Queen Bless Natuko of Sunny Road JP, V: Chie Ejima, L: Gwen Zöllner -- odl.1, CAC - SLO

M - PRVAKI
SUNSHINE BUTTERFLY XANADU, O: Inixia Party on at Beauty Fly, M: Beauty Fly Jamie Say The Magic Word, V: Petra Schnittelhelm, L: Jutta Kalbermatter -- odl.1, CAC-SLO

F - MLADICI
BEAUTY FLY BUMBLE BEE, O: Heico vom Xenellos Gladness, M: Beauty Fly I am Samanta; V & L  Jutta Kalbermatter -- zelo perspektivna

F - MLADI
DIAMONDSUN'S WINNER OF HEARTS, O: Diamondsun's Tommy Boy, M: Diamondsun's Kovu, V: Karen J. MacPhee, L: Zala Kosnik -- odl.2
HUNDEBUDEN'S QULEMPETINE, O : Namaste Best Connection, M: Hundebuden's Clementine, V & L: Yvonne Schiroky -- odl.1, PRM

F - VMESNI
FEEBY VOM XENELLOS GLADNESS, O : Sunshine Butterfly Xanadu, M: Yana vom Xenellos Gladness, V: Theres Knaus, L: Jutta Kalbermatter -- odl.1, CAC-SLO, CACIB
PONDA'S PONDE-ROSA PONDABUDENS, O. Queen Bless JP Tri Something, M: D'Vines Amidala For Naboos, V: Dagmar Klein, L: Yvonne Schiroky -- odl.2, R.CAC-SLO

F - ZRELI
DILUNA'S ROMINA, O: Caspian's Matchpoint, M: Tyffanie von Xenellos Gladness, V & L. Graziella Hug -- odl.1, CAC-SLO


In zdaj se poslavljam z zulji od tipkanja  ;D

Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no tinkara si pa vsaj meni olajšala delo :D kaj naj še povem zraven? bilo je super, tisti, ki vas pa ni bilo je pa lahko prav fino žal :D

tinkara, s fotkami pa računam nate :D

lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Pa se malo slikic ...

Zala in Winny v akciji


In konkurenca od Winny ... Qulempetine



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hvala za fotke tinkara ;) :D

no jaz sem pa dobila slikico od winnynega bratca, ki je postal prav lep pes :D se mi pa zdi, da imata z winny podoben izraz na obrazu...presodite sami:

tukaj sta stara 1 dan, Kayo je ta spodnji...

evo ga


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Zala... bratec je  :-*. Fulll je lep :o... no saj vedno pravim.. za razstavljanje naj si vsak raje privošči samčka :P



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Mi pa imamo super novice!! :D.

Tiffany je bila v nedeljo prvič na razstavi in se super odrezala in očarala sodnika ;). Žal si bisa nisva mogli ogledat ker sva hiteli domou h Gerički :P. Danes pa je Tiffany opravila pregled pogačic (PL) in ima 0/0 (kar pomeni da pogačica stoji tam kjer more in ne skače nikamor :)).

Lp, Mojca



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
čestitke vsem... mojca ti potem prideš v zagreb? :D

no tud mi2 z winny sva v prejšnem tednu pregledali pogačice in oči, pa je vse super

no... v soboto pa je winny praznovala svoj 1 rojstni dan ;D kako čas hitro mine! praznovali pa (še :D) nismo, ker mi je zmanjkalo časa :-[
lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Zala, čestitam Winny za dobro opravljene teste ;). Me veseli, da si skrbna lastnica svoje papillonke :P

Ne v Zagreb ne pridem, ker delam pa še izpit imam isti dan ::). Bom pa v mislih z vami ;)



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
No, zdaj smo dovolj spociti, da se napisem nase rezultate iz Eurodoga   ::)

Nas sodnik je bil Hans van der Berg (NL), prijavljenih je bilo 51 papillonov in 12 phalen.

Moja dva metuljcka sta se odrezala super, se posebej nas podmladek Toffee, ki je dobil v razredu najmlajsi zelo perspektivno 1. Joni je bil prijavljen v odprti razred in bil ocenjen z oceno odlicno, v ring je bil kot stari razstavni macek.

Zelo sem bila vesela, da sem lahko v zivo videla nekaj "razvpitih" hendlerjev in papillonov. Zelo vsec mi je bil Crufts 2005 BOB, tokrat R.CAC v razredu sampionov Ch. Antony. CAC in CACIB samec je postal Anglez Gleniren Premier League Sunshoo, ki ga je hendlal Finec Vesa, vzreditelj slavne Noriko. CAC, CACIB, BOB in kasneje se BOG 3 pa je dobila psica Queen Bless JP Victoria, ki jo je hendlala njena vzrediteljica Japonka Chie Ejima. Tako se je nadaljevala tradicija Eurodoga zadnjih let, da je BOB postala psica.

Torej, vsem ki niste prisli pokukat v Zagreb vam je lahko krepko zal!   :P




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ja meni :D ... je žal recimo

drugače čestitke, obvladate :D vsi 3 (a je kaj slikic?)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Se popolni rezultati iz Eurodoga za papillone  ;D

PAPILLONI - PSI
 
Najmlajši :
Tesoro De Pompadour (Kristovic Tinkara) - zelo perspektiven 1
Herbie Le Bijou De Gerecy (Cabov Daria & Gereci Zeljko) - perspektiven   .
I'm Joker Le Bijou De Gerecy (Gereci Zeljko) - odsoten     
 
Mladi :
Menine's Ursa Major (Malgorzata Gryla) - prav dober
Queen Bless JP Red Succesor ( Sakai Yasuhito & Paolamonti ) - odlično 3
Elram's Kaiser Franz Joseph (Feldmann Gabriele ) - odlično1, PRM, EUROPEAN YOUTH WINNER                  
New Golden Boy ot Bell Fiet ( Mikhaylova I ) - odlično 4                               
Menine's Will-Ò-The-Wisp (Aben-Maas N.P.M. ) - odlično 2                                     
Ulo Du Center Club Molos Wolf ( Bordet & Couillaud ) - odsoten
 
Vmesni :
Ringlands Golden Ash (Mikhaylova I ) - odlično 2                                                         
Caratoots Constant Charmer (Putnina Anastasija ) - odlično 1, CAC                      
 
Odprti :
Horatio (Weber Yvonne ) - odlično                                                                             
Lamonia's Don Juan (Balynina Svetlana ) - odlično 3                                                 
Bastien Hroznovy Kvet ( Stastna Blazena ) - odlično 4                                             
Jonathan De Pompadour (Kristovic Tinkara ) - odlično                                         
Queen Bless JP Moonlight ( Russo Angelo )  - odlično                                           
Dillinas Manolito (Hug Graziella ) - odlično 2, R.CAC                                                               
Queen Bless JP Super Magic (Feldmann Gabriele ) - prav dobro                               
Zkarabi's Headline ( Fam. Weber ) - odlično 1, CAC / R.CACIB                                                                
 
Šampioni
Aramis Little Rogue (Stefanik Rastislav ) - odlično                                                   
Queen Bless JP Sunshine Legend (Queen Bless & Paolamtomi ) - odlično 3
Toymakers Hector ( Feldmann Gabriele ) - odlično                                                     
Caspian's Matchpoint ( Hug Graziella ) - odlično                                                     
Antony ( Rutten Carine ) - odlično 2, R.CAC                                                                                   
Gleniren Premier League Sunshoo (Abeloos Devos & Roosens) - odlično 1, CAC, CACIB, European Winner 2007, BOS        
Toymakers Great Pretander ( Hansen Marianne ) - odlično 4                                   
Sunshine Butterfly Xanadu (Kalbermatter Jutta / Knaus ) - odlično   

PAPILLONI - PSICE
 
Mladiči                         
Beauty Fly Bumble Bee (Kalbermatter Jutta ) - zelo perspektivna 1                                         
 
Najmlajši :
Semisvetik I Love You (Balynina S. ) - zelo perspektivna 2                                                         
Queen Bless JP Super Marine (Chie Ejima c/o Russo Angelo ) - zelo perspektivna 1
 
Mladi:
Connection See Y in Court ( Russo Angelo ) - odlično 4
Blicci's Dazzling Gold (Raemy Jane & Thrysoe Sven ) - odstotna                           
Jingle Bells Von Den Kolibris (Herzer-Klemencic Mirna ) - prav dobro                       
Nightfire's Endless Glamour ( Fam. Weber & Gorelova ) - odlično 2                     
Diamondsun's Winner of Hearts ( Kosnik Zala ) - odsotna                                         
Rozabaron Picture Perfect ( Hansen Marianne ) - odl.1, PRM, EUROPEAN YOUTH WINNER                                                
Blicci's Dream Come True ( Raemy J & Thrysoe S ) - prav dobro
Up and Down's High Noon (  Rutten Carine )  - odlično 3                                               
 
Vmesni:
Feeby v. Xenellos Gladness (Kalbermatter Jutta ) - odsotna
 
Odprti :
Nikita Babocka Admiral ( Stefanik Rastislav ) - dobro                                               
Giselle Bijou De Gerecy ( Gereci-Rubinjoni Familia ) - odsotna
Dillinas Romina (Hug Graziella ) - prav dobro                                                                     
Elram's Fairy of Love (Feldmann Gabriele ) - odlično 1, CAC                                                
 
Šampioni:
Queen Bless JP Victoria (Queen Bless & Chie Ejima )  - odlično 1, CAC, CACIB, EUROPEAN WINNER, BOB, BOG3                                  
Scandyline Galaxie Damour ( Putnina Anastasija ) - odlično                                     
Rotonda Taurapilis (Kuliesiene Ilana ) - prav dobro                                                           
Lady Lovelylocks v.d. Schmetterlingswiese ( Blekac Jana ) - odlično                   
Toymakers Antonia (Hansen Marianne ) - odlično 3                                                           
Sunshine Butterfly Xena (Kalbermatter Jutta ) - odlično 4                                             
Farah-Diva From Gimini's Home ( Linder v. Hoey F.) - odlično 2, R.CAC, R.CACIB                                 
 
Veterani:
Vicomtesse De Costalina (Rubinjoni-Gereci Vesna ) - odlično 1, EUROPEAN VETERAN WINNER                                       



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Oo.. Tinkara si se prav potrudila ;) Pridna!! Čestitke še tu za odličen uspeh na razstavi z obema razgrajačema ;).

No meni ni žal, da sem zamudila razstavo, Antonija sem videla že v Tullnu na EU, drugi pa mi iz tega seznama niso prav zares waw :D... sem pa bila pridna ta vikend (zato tudi nisem šla gledat) in sem naredila izpit Gasilec 1, tako zdaj če gori veste koga poklicat 8) ;D

Kako pa da je bilo toliko hrvaških psov odsotnih ko pa so oni tam razstavljali? ???



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Kako pa da je bilo toliko hrvaških psov odsotnih ko pa so oni tam razstavljali? ???

Saj psi so bili tam ... zakaj pa jih niso peljali v ring pa verjetno vedo samo oni  ::) ;D


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Bolje ne pripeljat, kot kasirat slabo oceno in si pokvarit ugled....  ;)


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
No med vsemi razstavnimi uspehi vaših super papillončkov, pa naš veliki mali papillon :) pošilja čestitke za uspehe in pozdrave iz narave, tokrat s planine Korošice.



 :-* vsem prijateljem,
Podi


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Lobsang, ja saj... :)
Podi, kakšen kosmat rep :o
No da malo pokažem spet naši punci (no sej Geri je ista... Tiffy pa pridno nabira dlako ;)).

Hmmm... kaj je ta žival??


Nanaša pa se na:


Princeska 8):


Sem vesela, da se vsaj posamezno dobivamo, če že ne znese za en pošten piknik.. žal je že junij in dvomim da bo letos piknik... no mogoče jeseni po dopustih ;). Zala, z vama se še nismo dobili na divjanju, tako da če greste kaj na obalo se oglasi! :).



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ponavadi tja pridemo, ko smo vsi polno zaposleni :P ... če bomo kaj blizu, pa itak pokličem :D


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Geri, super fotke! Tiffany pa bi  tej pozi zavidal marsikateri rotti in doberman  ;D

Samo da javim, da je bil piknik kluba za pritlikave pasme prestavljen na soboto 23.06.07 ob 10:00 (originalni datum je bil sredi maja). Piknik se z redno letno skupscino kluba se bo odvijal na vadbiscu KD Trbovlje, Na Ojstrem Vrhu. Vabljeni vsi clani in potencialni clani  ;) Prijave zbira predsednica ga. Ferlez, v kolikor bi se kdo udelezil in potrebuje njeno stevilko, mi prosim javite na ZS.

Po reklamnem bloku pa se nekaj par slikic mojih norckov, ko udarita veter in vrocina - pozor  :P








Lp, Tinkara




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Mi smo pa bili danes na obisku pri Mojci in smo se imeli ful lepo. Tara sicer ni bila za igranje, sem si pa jaz napasla oči :D. Tu so tudi slike in filmček:
http://tara.moj-album.com/album/8354256/
http://www.youtube.com/watch?v=74VMX2q0ulU

Pa še nekaj kar sicer ne spada sem, ampak vseeno :P
http://www.youtube.com/watch?v=tZjxr6uTCTw

Hvala Mojci za povabilo in upam da se kmalu spet vidimo ;D. Ko si na obali pa kar pokliči ;)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj papillonarji, cisto smo zapostavili temo!  ::) Dajmo kake nove slikice nasih metuljckov ...

Najprej nas mali up, ki bo star v torek 8 mesecev ... kam cas bezi  :'(





In se en aristokratski Joni




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Kako da smo zapostavili temo?  A nisi videla slike in filmčke od našega obiska pri Mojci? :P


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Prejšnjo nedeljo sem bila na razstavi v Szekesfehervaru in naju je ta papillon skoz opazoval, tako da sem ga morala poslikat. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Pa še ena. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Lepotec!  :-*

Sammy, se lahko priporocam za prepis kataloga (samo imena psov) na ZS?

Tara, seveda sem videla slikice, sem pa spregledala datum kdaj je bilo to poslano, se mi je zdelo ze zelo dalec nazaj  ;) Lustne slikice, drugace.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Lepotec!  :-*

Sammy, se lahko priporocam za prepis kataloga (samo imena psov) na ZS?

Lahko bi, ampak kataloga žal nimam. :-\

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Skoda  :( Bom izbrskala kako drugace.


Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Pozdravljeni vsi papillonarji!

Z najine strani že lep čas ni bilo nobenega glasu, zato se morava malo oglasiti, da sva še med živimi :)
Je pa Podi uspešno preživel prvo počitnikovanje ob morju, pravzaprav je užival 100 na uro! :) Imel je kar nekaj vaških pasjih prijateljev, se na novo zaljubil v Pagu, vzljubil morje kljub njegovi slanosti in se na mini surf deski počutil kot pasji bog nad vsemi :)
Skratka, midva se imava super in že komaj čakava, da drugi mesec spet vidiva papillonske prijatelje!



Več slikc iz Podijevega dopustovanja pa lahko pofirbcate v njegovem albumu ->> http://podi.moj-album.com/album/8511653/.

Lep pozdravček,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Podi, zadnja slikica je pa res taka "dreamy"  8) Super ozadje in model tudi, seveda  ;D

Mi smo se pa znova potepali po razstavah, tokrat pri severnih sosedih v Oberwartu. Na razstavi nam je bilo kar vroče ampak Avstrijci vedno dajo na razpolago veliko prostora, tako da nam ni bilo prehudo. Prav tako cel cas vozijo sladoled na vozickih in razstavljalcem kar pase kak Magnum za zivcke  ;D

Drugace jaz sem z nasimi rezultati kar zadovoljna, saj sta bila moja fanta v ringu zelo pridna. Toffee je zadnjic nastopil v razredu najmlajsih in dobil oceno zelo perspektivno, prisluzil si je tudi svoj prvi pokalcek. Joni je dobil v razredu sampionov odl.2, R-CAC.

BOB in kasneje tudi BOG 3 je dobil nas stari znanec Ossi.

En nasmeh od Toffeeja


Joni in jaz v akciji


Zasluzen pocitek



Lp, Tinkara




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Vse najboljse za 1. rojstni dan Podi (Robespiere) in Rocky - Pompadourjevi R-jcki!!  :-* :-* :-*

Iz daljne Rusije pa vam posilja pozdravcke in poljubcke sestrica Princess



Lp, Tinkara





 


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si