Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803851

varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Najprej čestitke Tofeju in Tinkari  ;). Sestrica je zelo ponosna na bratca :o

Mi pa smo sTiffy in Voltijem začeli pasjo šolo. Sošolci so sicer pravi velikani :-\, ampak se kar dobro ujamejo. Tiffany so najbolj všeč ovirice in tunelček, tako da spomladi definitivno začneva z agilitijem :P. No pa še nekaj novih slikic :).

Voltijev prijatelj Tari:



Tiffany:



Volti v šoli:



Več slikic na: http://www.z-in-g.net/novice.php



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
O super... bo kar naenkrat polno papillončkov na agilityju :P v largu borderji, v smallu pa papilloni :P

Mojca, a to malo šolo a "osnovno" šolo( za A in BBh izpit?)- joj ravno prebrala na tvoji spletni strani  :o ;D
Kolikor vem, je Podi ful priden v šoli, nažalost so taki termini, da Winny ne more biti njegova sošolka(meni ne ustrezajo)... mogoče spomladi tudi mi2 spet nazaj v šolo :P

lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Pa se "zmagovalna" fotka iz Bosne




Tofek pa cestita sestrici za uspesen zacetek - bo vsaj en v druzini ucen  ;D


Lp,Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Uau! krasna fotka!!!

Zakaj se mi zdi, da je toffee od Trboveljske razstave čisto drugačen??? :P tinkara s čim ga hranič, da dlaka tako "poganja" :D :D

lp


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
to pa je sigurno mariborski zrak, nimaš tu kaj. pa dlaka kar poganja.  ;D  (jaz sicer še vedno čakam na bujne lase....)


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Čestitke Karamelci tudi iz najine strani!!! No pa sej tak lepotec kot je na sliki mora osvojiti srca sodnikov, ni kaj  ;)

Mojca - super, da bosta šli tudi vidve v agility. Mogoče se bomo pa potem na tistih tekmah enkrat srečevali :) Moram reči, da gre Podiju iz tedna v teden bolje in mu do konca manjka samo še kšna izmed najtežjih ovir, ostalo sem pa sedaj bolj jst na vrsti za učenje kot Podi :) No tudi v osnovni šoli mu gre dobro. Sicer smo pa baje cela skupina v redu vodniki, nas kar večkrat pohvalita trenerja. Tako da mogoče že pred zimo Podiju pade BBH, no mogoče pa, če bo prehitro padel sneg in bo preveč mrzlo, pa potem rajši spomladi.

Aja btw: tudi Tifuška je na fotki res lepotička! Ful se je spremenila od kar sem jo zadnjič videla. No upam, da jo bom v roku dveh mesecev spet kaj čohala.

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in Podi



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Hvala vsem za cestitke ...

Glede dlake grem vsako nedeljo na Pohorje po eno posebno koreninico, ki jo potem mojim psom drobim v hrano  :P Samo ne povem kje in kako  >:D

Tudi sebi malo kdaj nadrobim v hrano, saj se vidi, ne?  8)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
No pa da se javim še v tej temi  :-[
Kot nekateri že veste ;) je moje ime Polona in sem lastnica Kitajskega golega psa- Liona in pa Papillona - Xandre de Pompadour - Andy.

Tamali  (Andy) je z nami "že" 10 dni. Je pa prava mala baraba. v stilu : noben mi nič ne more  >:D. Zaenkrat pa deluje zelo učljiv tako da mislim, da nam ne bo povzročal večjih preglavic. V bisvu je vse od mene odvisno   ::)

Z Lionom se vsak dan bolje razumeta. Zunaj postaneta prava  paša za oči :









Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ojla!

Da se malo oglasim po dolgem času. Najprej pa pozdravček, novemu papillončku ;D!

Vaši vaši tamali, se pa ful lepo razvijajo, so pravi kupi dlak :o. Tiffany je že ful zrastla od kar sem jo nazadnje videla :o. Fuuul je lepa. ;D

Včeraj sem bila na dnevu odprtih vrat bolnice za živali v postojni. Bila sem prijatno presenečena, kako imajo lepo urejeno. Imajo ambulante in čakalnice za pse in mačke ločeno, kar je ful dobro. Od aparatur  imajo CT, obsevanje, ultrazvok, hidro in fizioterapijo, posebaj ambulanto za zobe,  v kateri imajo tidi bokse za zivali po posegu, ambulanta za eksotične živali, laboratorij, lekarno, 2 operacijske.....V glavnem je zadeva kar poštena.
Dobila sem tudi informacije o zdravstvenem zavarovanju, za pse in mačke. Mi smo se odločili da bomo Taro zavarovali, ker zajema res široko področje:

Osnovno:
-pogin živali zaradi bolezni
-pogin živali zaradi nezgode
-usmrtitev brez bolečin zaradi neozdravljive bolezni
-usmrtitev brez bolečin zaradi neozdravljivih poškodb zaradi nezgod.

Širše kritje:
Lahko izbiramo kritje stroškov:
-v 70% obsegu (mi plačamo 30%)
-50% obsegu (mi plačamo 50%)
Dodatno kritje za stroške zdravljenje zajema ambulantno zdravljene največ štirih bolezni v celoti, pri vsaki zavarovani živali.

Lahko zavarujemo tudi, če tuj pes poškoduje našega, če naš poškoduje tujega in ta pse z rodovnikom se lahko zavaruje leglo (izguba mladičkov pred, na in po porodu).

Mi smo se za to odločili, ker nikoli ne vemo kaj se lahko zgodi in živali imajo vedno več rakastih bolezni in mislim da ni hujšega da žival ne moreš zdravit, ker nimaš denarja.

Jutri grem po ponudbo, da vidim koliko bi prišla letne premija.

Tako se je pa naša Tara sončila včeraj http://www.moj-album.com/uredi/tara/9473123/?os=9473125


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ojla Tara!!! tebe pa že res dolgo ni bilo videt :)
Tole se sliši ful zanimivo... se bom tudi jaz mal pozanimala...

no mi smo pa ravno in CACiba-a Lendava... papillonv naj bi bilo 7, na koncu nas je bilo 6... pa še rezultati:
- najuspešnejši je bil Tinkarin "obisk" Danny, dobil je CAC, CACIB in pa BOB
-Toffek je bil super in dobil odl. ter PRM. On je imel pomoje največ energije... bi šel v ring ene 10x :D hehe
- Joni je dobil CAC(???)
no pa še mal puce:
-Ambra je dobila PRM- obnašala se je pa ful lepo- ušesa gor, rep gor- uglavnem bla je super
-Winny je bila pa danes prvič v raz. vmesnih in je dobila CAC in CACIB... Glede na to, da sva prihiteli na razstavo zadnji hip, se je obnašala kar uredu :P sicer je malo zatrmarila, ampak na koncu je bilo vse ok

No jaz sem bila tam bolj kratek čas... imam nekaj fotk, ker sem se odločila da bom slikala... no prvih 5 min sem res hehe

lp


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke vsem! :o
Vidim da res rasturavate ;D

Aja, pozabila sem omenit, da to zavarovanje o katerem sem pisala, nudi adriatic-slovenica.


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Zaaaala, slike - ti ze ves katere  ;)

Kot je ze Zala omenila smo se znova potepali po razstavah ta vikend. Mi smo vceraj najprej obiskali Varazdin na Hrvaskem. Razstava je bila ena izmed lepsih na katerih sem bila, prostor je bil res fenomenalen.

Razstavljala sem Jonija v razredu sampionov in prisluzil si je odlicno 1, CAC, CACIB in BOB. Tofek in Dany sta samo drzala svecko, vendar ju moram pohvaliti da kljub temu da nista bila v prvem planu sta bila zelo pridna.

Malo smo se tudi fotkali in tako delim z vami eno lepo Jonija.



Danes smo se, kot je ze Zala omenila, potepali v Lendavi. Rezultati so ze znani, edino popravek da si je hi-konjicek Joni kljub svojemu skakanju prisluzil zraven zmage nad konkurentom in CAC-om se rezervni CACIB, ki pa velja kot "tapravi" saj je Dany ze mednarodni sampion. Tofek je dobil svoj drugi PRM in je tako dobro na poti do slovenskega mladinskega sampiona. Dany je star profi  ;) Res cudovit za hendlat in sodnik je bil navdusen nad njim.

Prav tako se je tokrat izkazala Jonijeva hcerkica Ambra, ki je lepo hodila in stala v ringu. Zacela je z mladinskim sampionatom in upam da ga bo tudi koncala.

Tara, dobrodosla nazaj. Glede zavarovanj ... sama delam v zavarovalniskem poslu in vem, da so obicajno hakeljci v pogojih, da potem vse ne izpade tako idealno. Mislim da ima doticno zavarovanje pogoj, da je pes star najvec 10 let ob sklenitvni, kar pa mislim da je tvoja Tara ze presegla, a ne? Prosim dobro si preberi pogoje, saj se lahko zgodi, da bos mastno placala nekaj, cesar potem ne bos mogla koristiti.



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aha, hvala Tinkara za opozorilo. Sicer sem tam agentki povedala da je stara 11 let pa je rekle v redu, ampak bom še 1x vprašala, saj bom govorila z bratom od mojega fanta, ki dela na tej zavarovalnici. :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Super, čestitam vsem lepotcem in lepotičkam!!!!!   :o    ;D    :-*


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
ČESTITKE VSEM METULJČKOM IN METULJČICAM!!!!!!!!!! :-* :-* :-* :-* :-*

Lp Alja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ojla!
hvala :)

a veste, kdo je v reviji mojpes? na 2 strani na 1/4 strani :P??? hehe jaz sem odprla revijo, pa vidim metuljčka, pa pomislim, oh kako lepo, da je en metuljček tukaj... to pa ni tako pogosto, nakar ugotovim, da je to pravzaprav winny :D  :o
hehe

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
A tisto je Winny!? :o
Tam na tisti slikci je takooooo luškana. :-*

Lp Alja



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Alya, Winny je vedno luškana in vedno pripravljena na osvajanja src ljudi in okoliških kosmatincev  ;) :) Zala, čestitke za objavo v pravi pasji reviji! Winny vedno poskrbi za dobro predstavitev Metuljčkov  ;) Je potem tudi kaj spisano o Papillonih, članek a kako?

Lp, Špela


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Ne,članek se imenuje pasja astrologija ali nekaj takega,in je na tisti slikci res ena taka  :-* :-* :-*.

Lp Alja



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
A bi lahko nekddo, ki ima to revijo to slikico preskeniral in jo objavil tukaj ali pa poslal n ZS tistim, ki jo hočejo videti?  :-[
Lp,Tjaša



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Lahko jo slikam pa jo sem gor pripopam. :)

Lp Alja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Špela predstavitev papillonov... huh to pomoje še nekaj čase ne bomo dočakali. Neki članek od pasje astrologije je...
Imaš pa prav, Winny je vedno pripravljena na tste, ki bi se crklajali z njo ( :-[ ) prirojeno :D nimam nič zraven hehe( no mogoče jo malo. ampak res malo preveč crkljam na čase...- pa saj za crkljenje so bili ustvarjeni) Je bolj "človeški" tip papillona... ;D

lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Evo jo lepotico: ;D


Lp Alja



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Oj!
Whev, Wauuuuuuuuu  :o :o :o Kako je lepa  :-* :-* :-*
Lp,Tjaša
P.s. Hitro navedi vir od kje fotka  ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Iz mojega fotoaparata iz mojpes revije. ;D

Lep pozdrav



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Lepoticka Winny!  :-* Super fotka, cestitke za medijsko izpostavljenost  ;)

Mi smo se znova potepali po razstavah, tokrat v avstrijskem Tullnu. "Bundessieger" je velika zadeva in tako je bilo tudi letos prijavljeno kar nekaj metuljckov - 20. Toffee se je spopadel s konkurenco v razredu mladih in dobil oceno odlicno 3. Dany je v razredu sampionov dobil odl.2, R.CAC.

Najprej ena lepa fotka Toffeeja v ringu


Leteci Dany


Zmagovalec razreda mladih v BIS-u ... mislim da je slika zraven normalno velikega kavalirja kar zgovorna o preferencah sodnika  ::)


Ta vikend pocivamo, cez 2 tedna pa znova k novim (upam) zmagam naproti  ;D


Lp. Tinkara

P.S. Dobrodošla LION na forumu!!! Oprosti, sem spregledala tvoj post  :-[ Mali Andy vam lahko povem iz prve roke je en lep papilloncek z zeeeelo simpaticnim karakterjem (se mi zdi super za kompanjona kitajcka). Upam, da se vidimo kake slikice, kako se bo mali spreminjal.




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
Pozdravljeni

Najprej hvala z dobrodošlico in čestitke za vse dosedanje  uspehe malih metuljčkov  :-[...razstavne in medijske.

Da oddam svoje poročilo ::) :

Kako poteka dan puppy-sitter-ce:

Bujenje 6:55 - točno- na razpolago imam 45 sek in eno roko (v drugi je Andy),da si oblečem hlače in jakno..."potreba" kjer mora bit: ZUNAJ ...fuf..ok, ratalo. Nazaj v stanovanje, Lion v sobo od None, Andy v posteljo: na vrsti je grickanje in lizanje gospodarja.

Ura 9:30: papica: 30 sek da se namočijo brikete, 15 sek, da naš mali sesalec vse pospravi. V tem času se moram jaz pripraviti, saj po obroku imam 10 sek časa, da pridemo na prosto ..."potreba". fuf..ok, tudi drugič je ratalo.

Lion pride iz sobe...aha,  akcija...čas za igro...Gor, dol, pod, nad, levo, desno, na gobec itd.
Ura 10: 30...konec igre... jaz: "no, zdaj bi ga morala najbrž spet peljat ven, saj tisti ki vejo, pravijo, da je mladička potrebno peljati po obroku, po igri...bla bla...sej veste...ampak ne, sej je pred eno uro lulal...bo ja zdržal..." NE!!! Ups...v tretje ni ratalo... :'(  Dobro, bom vedla za drugič.

Ok, spet sem lahko za eno urco mirna.

Ura 12: daljši sprehod...semedeljska ali bonifika (peskovnik)... jojojojjjj, odkrivamo sve...koliko novih ljudi, koliko novih pesov, koliko novih "pribolškov"...seveda je treba vse spoznati in vse poskusiti, drugače kako bomo vedli kako kaj zgleda  :-\  Jaz: "Andy, Lion..gremo, Andy pridi, Lion ...dej..., priden Andy, Andy ne..ne FUUUUUJ!!!! itd." Medtem, oborožena s klikerjem in slastnimi priboljški, učim Andy-ja razne ukaze in sproti nagrajujem Liona za tisto kar že zna (ne sme se počutit zapostavljenega-SEVEDA- kot otroci...  :D )


Po dveh urah se tamali zbudi, seveda je treba sledit njegovemu ritmu, kar pomeni: "potreba"...juhu, tudi tokrat sem ujela trenutek  :o

Doma se ob vsaki možni priložnosti spravlja na liona...Lion večinoma podleže in se loti igre, se pa tudi zgodei, da naveličan zarenči in spi...di nekam, kjer ga Andy ne dobi. Tamali je skrajno  vztrajen in prepotenten, tako da zavrnitev ne pride v poštev. S cviljenjem, lajanjem, skakanjem, grizenjem skuša do onemoglosti sprovocirati Liona...Ne rata!

Proti večeru: obrok, 10 sek, potreba, igra, sprehod in končno "lahko noč". Lion na postelji v mojem objemu, Andy v košari na tleh (ni mu bilo glih jasno, da NI on TAGLAVNi, tako da smo ubrali takšne in drugačne prijeme)

Ura 00:30 do 01:00..."potreba"...
Ura 03:30 do 04:00...potreba...
Ura  6:55 bujenje.

Itd. dan za dnem...huh


v glavnem, mali je pravi frajer, ni ga ničesa in nikogar strah, je strašno radoveden in vztrajen.


Raste kot goba po dežju...upam da se bo ta rast kaj kmalu ustavila, ker ne bi rada imela HUGE Papillona...
Itak je moj in bo najlepši papillon kakršen koli bo, samo...  ???


Slikice pridejo ko bom odkrila kako se prilepi brez da bi jo imela na speltu  :-[

Lp, polona


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe... zakaj mi je tole znano? še kakšen mesec, pa bo bolje, z urnimi pohodi ven namreč :P
Drugače pa daj sporočilo na predogled in klikni dodatne možnosti in dodaj sliko ;)

lp


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Tinkara: Hm potem bi pa Podi pri tem sodniku imel več možnosti, če so mu bili všeč tudi malo večji Papilloni  ;) Obenem pa čestitke za kljub vsemu lepe uspehe in super slikco Karamelce!

Lio: Dobrodošla med papillonarji tudi iz najine strani! Moram pa reči, da mi je iz tvojega opisa malega vragca Andya najbolj domače to, da raste kot goba po dežju :) Kot si verjetno že kaj prebrala, je moj Podi sicer še v standardu, a je med večjimi Papilloni. Vidim, da ima tudi tvoj Andy isto mamo kot Podi, tako da če bo pač mali vragec po mami malo večji pač ne gre drugače, tudi če bi manj jedel (sem preizkusila :-[). Bosta pa mogoče bolj kot na razstavah uživala na agilityu  ;) Moram pa reči, da je tudi meni tvoj malček res pravi cuker in komaj čakam kakšno slikco!

Lep pozdrav vsem papillonarjem,
Špela in Podi