Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803745

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Winny je stara približno 1 leto pa pol (2.2 bo stara 19 mesecev, če smo točni :P)
No, kje sta vsi? :)
evo obljubljeni barvni fotki:
:P

:P


lp


CASEY

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • PAPILLONS ARE HEART IN YOU
Ful so lepi sliki! :D :-*
Kako je že winny velika! :o
Tedi ko si jo dobila prvič v roke je bila tako majhna kot snežna kepa. ;D (s katero se pozimi kepaš)



CASEY

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • PAPILLONS ARE HEART IN YOU
Ali že vete da se bliža pust?
Se že veselim. ;D :D :)
jenny3 ali se tvoja winny tudi veseli pusta. :D



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Pozdravljeni po nekaj dnevni odsotnosti  ;) S Toffeejem sva se vrnila iz Slovaske, kjer sva se imela super. Toffee se je tako in tako takoj vklopil v Zuzanino bando in me sploh ni pogresal, moja mala prodana dusa  >:D Joni je medtem doma cuval moja stara starsa, ki sta vanj se bolj zaljubljena  ::)

V okviru nasega obiska smo obiskali tudi CACIB Trenčin, ki je bil za mojega lepotca in ostale Pompadourje znova uspešen:

- Toffee je v razredu mladih dobil PRM (oz. CAJC po njihovo)
- Voltijeva sestrica Victoria je v hudi konkurenci 8 (!) psic dobila PRM
- Nanette je dobila CAC in CACIB
- malo razocarni smo bili nad Danyjevo uvrstitvijo, ki je bila "samo" odl.3 v razredu sampionov

BOB je dobil Bastien Hroznovy Kvet, skupaj je bilo prijavljenih 25 papillonov.

Toffee je imel tudi svoj debi v junior hendlingu, kjer je s Sylvio zasedel 2. mesto v mlajsi konkurenci (skupaj je bilo 10 tekmovalcev v mlajsi kategoriji).


A gre kdo na CAC Celje konec februarja? V kolikor se kdo razmislja, zadnji rok za prijavo je 04.02.08. Jaz bom po pol leta znova razstavljala oba moja fanta, saj upam da bo Joni dobil se en CAC in zakljucil SLO Ch, Toffee pa zacel v razredu vmesnih.

Lepo se imejte,

Tinkara



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
V Sloveniji imamo novo papillonko Zanniko!



Lep pozdravček vsem papillonarjem!

Špela & Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tako je, Zanni je nova Celjanka  :) Ima zelo simpaticna lastnika, ki sta jo tako zelo nestrpno cakala, da sta prisla kar na Slovasko po njo. Upam, da nas pridejo pogledat na celjsko razstavo.

Nekaj slik iz mojih pocitnic pri Zuzani:

Toffee in Zanni


Zanni in moja malenkost ... ona je idealni narocni pes, gleda te kot malega boga


Ucne ure razstavne stoje ...


Njam...



Lp, Tinkara



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Hojla, Tinkara! Vedno z velikim veseljem in nestrpno vedno čakam na kakšna tvoja poročila iz razstav ali zgolj novičke o tvojih fantih. Tako da.... hmmmm, malo bolj pogosto in ažurno, prosim!  >:D  ;)
Face ljubke, res!  :-* Krasni so!
Lp, Katja



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
JennyK, se bom potrudila  ;) Ceprav se mi zdi vcasih da imam (z izjemo jenny3) samogovore v tej temi  :P

No, pa dajmo se malo slikic, jih je se kar nekaj na zalogi :)

Najnovejsi Zuzanin podmladek, Claudia Cardinale de Pompadour (Caspian's Goldfever x Nanette de Pompadour)


Dany ...  :-*


Dany v ringu


Toffee Profi :P


In za konec se ena lepa scena iz avtoceste ... na poti iz Dunaja proti Bratislavi je na stotine takih vetrnic ...



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Vem da je malce žalostno, če nimaš sogovornikov...  :-[ Ampak jaz (in prepričana sem, da še kup drugih) zelo rada spremljam vašo temo in tvoje poste!  ;)
LP, Katja



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
No pa da ne boste rekli da se nič ne oglasimo ;)

Pri nas imamo eno novost glede spletne strani... in sicer... registrirali smo novo domeno www.gerilum.net !! Stran je sicer ista kot tista prej na stari domeni. Vse, ki me imate v linkih prosim če spremenite naslov :P

Drugače pa naši dve uživata 100 na uro na sončku, se lovita po vrtu in hodita na dolge sprehode. Tiffany trenira Coursing z Žanom, Geri medtem raje raziskuje okolico, Volti pa trenira tek na dolge proge z lastnikom ;D.

Upam da se kmalu kaj vidimo... če ne prej pridemo na CACIB Celje Aprila 8)



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Hojla, Geri!! Sem mislila nate/ na vas. Ali je kaj novega... 
Torej kot berem štirinožniki na polno uživajo! Tako je tudi prav.
Upam da se kaj vidimo - ob priliki!  ;)
Lp in srečno!
Katja



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Ceprav se mi zdi vcasih da imam (z izjemo jenny3) samogovore v tej temi  :P

No, pa dajmo se malo slikic, jih je se kar nekaj na zalogi :) Lp, Tinkara


Najbrž nas je precej več tistih, ki hodimo semle samo firbcat in sline cedit! Moja malenkost je že med njimi  ;D :-|~
Tako, da ti kar nadaljuj s samogovori in predvsem s fotkami! :)

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ojla

polno novih ljubiteljev... hehe

Tinkara mava dvogovore hehe... sicer te pa nujno rabim! Klikni na msn-ju, ko boš gor!. :D

Sicer je pa tu vse po starem, nič pretresljivega. Nedolgo nazaj sva z winny na treningu spet srečale Podija. Malčku so se noge dobro in trdno zarasle :) Sta se pa z Winny itak nadivjala, pa saj sta se mogla, se že dolgo nista videla hehe

lp



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Hehe Zala... ja se strinjam s tabo. Podiju se je noga popolnoma in trdno zacelila, ker drugače bi zadnjič po lovlenju z Winny sigurno imel kšne posledice :)
Btw: kaj pa se je zgodilo s stranjo Slovenskih Papillonov, da ne deluje?

Lp,
Špela


tanad

  • Gost
Vsem en lep pozdrav. Vidim da good news travel fast :))

No, midva sva Tadej in Marko in po žalostni izgubi kužka Ahila so nama prijatelji svetovali, da naj si takoj dobiva kužka, ki nama bo lajšal bolečino in izgubo Ahila, ki so ga imeli vsi radi in prav tako on vse.

Tako sva po brskanju po internetu, Tinkarini in Mojčini pomoči, najdla Zuzano in Zanniko. Želela sva imeti po karakterju podobnega psa kot je bil Ahil in sedaj jo imava, cartiko nad vsemi cartikami. Je pet kategorije, ampak to nama nič ne pomeni, le da bo zdrava in da bo uživala z nama pasje življenje. :)

Po enem tednu se naju je dodobra privadila, v stanovanju je carica, le okolice še ne sprejema preveč dobro. Prav tako je imela nekaj prebavnih motenj, drisko po začetni dieti (najina Zannika ima namreč 4,5 kg - torej 1,5kg preveč), soseda živinozdravnica nama je svetovala, da naj poleg rednih obrokov na dan dobi še enega z lahkim jogurtom, naribanim korenčkom in jabolko. Ampak stres in nesrečna dieta sta bila vzrok za 3-dnevno drisko. Sedaj je v redu, Zannika normalno opravlja potrebo, prav tako se je v enem tednu navadila opravljat jo zunaj. Pridna! Kar se pa diete tiče ji pa najbolj dobro dene gibanje v naravi, saj rada teka in se igra (po naravi je čista igriva metuljčica), le njene fizične lastnosti ji tega ne dopuščajo najbolj, zato se hitro utrudi in zvečer pade v komo na kavču... :)

Tako, za prvič naj bo dovolj.

Veseli naju, da je Zannika z nama in upam da se postopoma vsi spoznamo in širimo glas o izjemni pasmi.

Lep pozdrav, obilo užitkov ob vaših kužkih in kužikah ter veliko sonca (čimprej) :)

Zannika, Marko in Tadej

P.S.: V nastajanju je tudi Zannika spletna stran, za hec in da jo vidite kakšna je in kako se počuti... Naslov strani je: http://www.freewebs.com/zanninanni/



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
ojla

polno novih ljubiteljev... hehe

Ne, ne, vsaj jaz nisem čisto novi ljubitelj ... že odkar sem na forumu, hodim firbcat (skoraj) vse španjelčke ;D. Ko bom velika, zdrava in bogata, bom pa enega imela ;D (khm, sicer sem pa že babica ...) 

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
No, bom rekla drugače :D Je polno novih ljubiteljev in ljudi, ki so končno zbrali pogum in se nam pridružili pri debati :P

sicer pa...  Tanad pozdraljen! Zanni je pa ful luštkana psička. Po slikcah na spletni strani pa tudi izgleda prava razsvajenka!

špela: Sletna stran trenutno ne dela (prav tako tudi tinkarina ne), ker mora tinkara na novo registrirati domeno, tale spletna stran pa gostuje pri njej... tako da tinkara predvideva, da bo v roku 1-2 tednov tole popravljeno. aja, če ima kdo kaj za dodat, popravit v bazo, naj mi pošlje material. Mi je prav žal, da od več kot polovice lastnikov papillonov nisem dobila odgovora... jah, mogoč pa le še pošljejo...

Kakorkoli, jaz sem se spet spravila postavljat spletno stran (je bilo preveč težav z prejšnjo) tako da še ni čisto narejena, lahko pa seveda pokukate, kaj se dogaja: http://www.papillon-winny.tk

lp


CASEY

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • PAPILLONS ARE HEART IN YOU
Jenny3 ful maš lepo spletno stran. :o ;D :D
(A vete kdo je v petek pozabil dihat?)  8)



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tanad, ja mi smo pravi vohuni kar se tice papillonov v Sloveniji, nic nam ne uide  ;) Lepe slikce lepe punce Zanni :)

JennyK in ostali tihi ljubitelji /hehe/ ... upam da bo kmalu spet kak soncek, da lahko poslikam moja fanta tudi v naravnem elementu. Joni se je res zelo spremenil v zadnjem casu, predvsem se je barocno zaoblil zahvaljujoc "dieti" mojih starih starsev  >:D Je imel spet kopalni dan pred par dnevi in je zdaj tako lep in disec  :-*

Drugace pa - stran www.papijoni.com in http://slo-baza.papijoni.com znova deluje  :P Mi je uspelo danes popoldan zrihtat zadevo, tako da lahko spet nemoteno surfate. Sem tudi znova dosegljiva na moj standardni mail.

Zala ... zdaj pa te jaz klicem!  >:D


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


CASEY

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • PAPILLONS ARE HEART IN YOU
Zala a je pri vas kej snega? ;D
Mi ga nimamo čisto nič. :( Upss :-X Jas pišem spet v tem vremenu ne pa v papillonih.Oprostite ker sem
skos nekaj spraševala v vremenu ne pa v papillonih :-\
A kdo ve zakaj Tare ni že dovgo na tej sletni strani ???

   Lp
 
 Andreja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
mi smo ga kak dan nazaj imeli in je bilawinny presrečna, ampak ga je z dežjem kaj hitro odneslo stran. Pa saj je prav, jaz čakam poletje pa sonček :D

no super tinkara :) torej še enkrat pozivam (pa če lahko to poveste še kakemu lastniku papillona) za vpis v bazo, oz. spremembe kakršnega koli podatka mi pošljite na mail [email protected]


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Po dolgem času se javljam, čepram bežno spremljam temo, ampak imam trenutno veliko dela z drugimi živalskimi člani družine. :D
Namreč imamo dva terorista, ki bosta imela verjetno kmalu naraščaj in sem usmerjena trenutno v spoznavanje, poroda, mladičkov.. ;D Če koga zanima jih vidi tu http://www.freewebs.com/cincile/.


Tara pa je 22.1. dopolnila 12 let, ampak je še vedno taka kot prej. Nič se ji še ne pozna na obnašanju edino kako sivo dlako več ima :D

Ena najnovejša slikica od par dni nazaj :)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Pozdrav tudi novim članom foruma z moje in Tarine strani ;). Me prav veseli, da je vedno več ljubiteljev te pasme ;D


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Tara pa res izgleda kot kakšna mladenka! :o Lepa fotka!

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Vse najboljse Tara za visoki jubilej!  :-* Se enkrat toliko ti zelimo  ;)

Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Hvala Tinkara za lepe želje, Ko bi te vsaj Bog uslišal ;D. Je pa res sreča da vsaj ti pa Zala imata monologe, da tema ne zamre! ;)
Čestitke vsem za super rezultate na razstavah! :o


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
vse naj naj tara!!! izgleda pa prava mladenka na tisti fotki!

evo pa še ena od winny (ena februarska :D slikano danes):


bom počasi nehala z fotkami. je na vsaki strani največ mojih ;D

lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ooooo, nekdo je odrasel  ;) Lepa fotka in lepa psicka tudi, seveda  :-*

Lp, Tinkara

P.S. Poslji mi to fotko za revijo, da zamenjam obstojeco!

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ja no, po izgledu že mogoče, obnaša se pa tako kot en 3 mesečni mladiček :D no na čase zna bit dama, ampak ponavadi... ;D

lp


CASEY

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • PAPILLONS ARE HEART IN YOU
Tara sem mislila da si se že odjavila :-X :-X :-X