Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803930

Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Athos je pri kopanju, sušenju, krtačenju tudi čisto primiru. A ne iz užitka, ampak straha. To je zanj prava muka.
Sem ga zadnjič v nizko vodico ob obrežju reke postavla, pa je stal na dveh tacah, nepremičen kot kip in si ni upal narediti par korakcov, da bi prišel ven.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Pr men se Missy po novem nastavla fenu, da jo posuši. Je bla prov faca učer ker je tko obrašala glavo da ji je ušesa sušil. V banji pa gleda kukr da bi hotla rečt zakaj ji to počnem.


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
No in se en baby Joni v kadi ...  ;D



In se malo vecji Joni v kadi .... ;D


Pri nas noben pes ne mara kopanja, Joni tolerira susenje s fenom, Toffee pa se drzi kot da je bil hudo pretepen ... Kopanje je vedno mucna zadeva za pse in sprostitev zame  ;)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0


In se malo vecji Joni v kadi .... ;D



Takle pogled mi je pa znan :D Je tok hudo med kopanjem ::)


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
 ;D Vsi so isti.
No Athos se drugače grmenja ne boji, je včeraj zvečer še renčal, ko je malo grmelo.
In zadnja 2 tedna sploh ni hotel spati na postelji, ker mu je bilo prevroče. Ponoči oz. zjutraj okoli 3-je ure, ko je pa fino začelo sekati, pa je panično skočil na posteljo in pri tem še padel nazaj dol z nje. No potem mu je skok le uspel in se stisnil k meni, zraven pa se tresel. Revež mali..

Še vseeno pa trdim, da mi j enekdo zamenjal v zadnjem tednu psa.Do sedaj se je komaj pritaknil briketov.Se je raje stradal 2 dni, da je pojedel vsaj eno porcijo. Zdaj pa vsak dan poje 2 porciji, pa še bi, če bi mu dala. Pravi požerušček je postal. ;D

LP Ika


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
oh jst bi tud tazga požeruška, mai ima isto porcijo tudi več kt tri dni... res groza!!! jst pol mal nadomestim hrano s priboljški  ampak to ni to... katero hrano pa imata? lep pozdrav vsem!

aja glede kopanja, Mai je tud čist bogi bogi sam seb v banji, pri tuširanju in vsakodnevnem umivanju tačk ne, pri šamponiranju pa ja... čeprav ima zeeelooo rad vodo v naravi... fenanje je pa itak kul :D

lep pozdravček!
aja je kdo gledu že kakšna bo vremenska napoved za nedeljo?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
V banji pa gleda kukr da bi hotla rečt zakaj ji to počnem.
Ni ista pasma , ampak -a  takole nekako ne marajo kopanja  :D  :D ?


http://www.youtube.com/watch?v=tGuPkIKGIK4&feature=related

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Citiraj
oh jst bi tud tazga požeruška, mai ima isto porcijo tudi več kt tri dni... res groza!!! jst pol mal nadomestim hrano s priboljški  ampak to ni to... katero hrano pa imata? lep pozdrav vsem!

Athos je bil isti, jaz sem mu potem že kuhala, ker ni skoraj nič jedel, do sobote, potem pa naenkrat..

Nazadnje sva imela Orijen. V soboto sem pa v LJ par vzorcev nabrala, pa sem mu najprej dala ProPac, pa sem mislala, da je hrana.Čez 2 dni pa sem mu dala za poskusit Hills, pa ga je tudi požrl (čeprav sma ga že prej imela).

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Moji dve tudi nista preveč navdušeni nad kopanjem. Winny je pametna, pa je prišla na idejo, da ubistvu hoče - noče - MORA. Tako da se zdaj sama nastavi pod tuš in čaka, da jo vzamem ven.
Lia je pa zunaj navdušena nad vodo. Ima trenutno obdobje (ali pa je za to kriva le vročina :P), da skače iz bazenčka ven in not in se tunka vmes ::) V banji ni nekaj ful navdušena in naredi tisto faco, pa gleda z velikimi učki.

deteljica - Moji dve sploh nista taki. Winny se je ponavadi usedla in ušesa nazaj, rep dol pa tak 'koksemubogi' pogled. Lia je pa zmešana in teče po banji :) Tole z renčanjem izgleda kar malo agresivno :-/



S hrano je pa pri nas tako. Winny je ko ji paše in je imela hrano ponavadi na voljo cel dan, pa po malem hodi jest. Sicer ponavadi poje manj, kolikor bi mogla, ampak vseeno, ji že odgovarja tolikšna količina hrane... Medtem ko Lia je pa pravi požeruh. Ona bi pojedla v enem obroku, trikrat toliko kolikor je priporočeno dnevno, plus od winny, pa še na hrano od tamalih dveh bi se spravila ::)
Tako da odkar jo imamo, pazim, da ima vsaka svojo hrano... Je tudi Winny bolj pridna z hranjenjem, odkar imamo pri hiši požeruha ;D


Sem slišala, da imate eni že tremo prd hrušico :P saj bo šlo ;)
lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
 :-[ jah no, če smo pa začetniki...
Ma bolj me razganja od navdušenja! Can't wait! ;D

LP Ika


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
 ;) Zala, probaj Lii vržt v bazenčka kšno stvar ki se potopi, Mai mi je res smešn ko tko dobr tauha, sploh če mu kamenčke mečem itd...

ja tist posnetek je pa men kr strašen, pol ga pa še spodbuja z lubčki itd, itak da pol renči... Mai je tud sam rep med noge pa čaka da bo konc :)

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Evo da dam še 2 videa gor, sicer slabe kvalitete, ker sta narejena s smotanim telefonom in je bolj kratek, ker daljšega mi noče poslat.

Nova igra Athosa in Niki: Athos pleše
http://www.youtube.com/watch?v=v_EK7B3R46g
(bolj podrobna razlaga: vsak na svojem koncu držita igračo in se sučeta)

In Athos, ki se tepe z mojo roko :) Ki sploh ne vem ali je vreden objave, ker tole je pa kriza. Na tlf. se vse veliko lepše vidi.
http://www.youtube.com/watch?v=M0CW8KOd7DI

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Joni, baby Joni ima v kadi cisto enake igrače (ker so samo te dovolj trde in jih ne uniči) kot jih ma Mint, samo da jih on nima v kadi:)

Mint se sicer nič ne upira ko ga kopamo, niti ko ga sušim s fenom (gleda pa res malo žalostno). Še ko sesam se nastavlja za sesalec kjer ven piha:) Je pa zadnjič, ko smo bili na Zbiljah skočil ven iz čolna v jezero in ni pričakoval da bo skočil v vodo in je bil totalno smešen k je ven iz vode pogledu skregan s celim svetom ker se mu je to zgodil:) Potem se je ves čas držal v čolnu, ko pa smo se vezali na pomol pa je še enkrat skočil ven (tam je full alg na površju in je zgleda mislil da zdaj pa res ni več vode okrog). In je bil spet ves poklapan + cel rjav in zelen in smrdliv od tistih alg:)



Nima sicer velikokrat priložnosti plavati, ker ni nobene vode v bližini.


V nedeljo je napovedano slabo vreme....ali je razstava v vsakem primeru, tudi če full dežuje ali jo prestavijo notri?



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ojla

Napovedano je lepo vreme, tako da ne bo problema. Če bi deževalo, bi bili pa malo mokri. nebi bilo prvič :)

Haha ubogi mintek. ampak slike je pa luštna :)

Mi smo bili pa danes prvič vsi skupaj zunaj. tamala sta že ful velika in sta pogumno raziskovala okolico, čez nekaj časa pa šla k meni spat. Smo se tudi slikali, ampak slike zaradi Lie, kateri je glavna prioriteta dat lupčka vsem ki so njeni ::), izpadejo take mal smešne in zmešane :)

lp

p.s - še dan in pol :P


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Čestitke vsem, Athosu za PRM, Mintu in Missy za odlični oceni, ter Avallou in vsem bratcem in sestricam za zelo prspektivno oceno. Pa tudi Tinkari z Mai za BIS BABY - čeprav tamala ne paše v tole temo. ampak FCI je pa ista, tako d amore štet.
Midve z Lio sva uživali, lepo vas je bilo spet videt vse na kupu. sicer vreme ni bilo ravno najboljše za moj prehlad, ampak sonček pa pa bil.

Na tem mestu bi pa čestitala tudi Mintu in Lei, ki sta z 97% zvečer po razstavi opravila izpit!

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Hvala za čestitke in hvala za lep sprejem in pogostitev. Tudi jaz čestitam vsem ostalim pa posebej še Lei in Mintu za položen izpit. Trenutno se trudim z nalaganjem slikc in upam da kmalu pošljem link.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Čestitke za včerajšne dosežke na razstavi. In pa čestitke Lei in Mintu za izpit.


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Mint je v nedeljo pokazal da so mu bolj vsec piflarske vode od manekenskih:)....hvala za cestitke:)
Pinky in Zala dejta slikce:)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Nekaj slikc iz Hrušice:





Več pa v tukaj1 in tukaj2

lp


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Mojih slik ni prav veliko :-[ še tiste ko so, niso najboljše kvalitete, 3/4 slik je zaradi moje nerodnosti preosvetljenih... ah...
nekaj za probo, več jih pa naložim potem:

missy


avallon


volti


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Evo še moje

























Še malo Mei




Pa še Winny in punčka (bi naredla še več slik oz kaj boljših pa je fotkič protestiral)








Več slik pa tukaj:
http://www.facebook.com/album.php?aid=82150&id=626947995&l=b40ad8e721

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Da menjam temo.

Moja pikica je včeraj dopolnila 3 leta. Vse najboljše in še na najmanj 5x toliko :) Za tortico vse do tega trenutka ni bilo časa, se pa pripravlja in bo za posladek še pred spanjem :)
Da pa ne zapostavim Lie, ki je včeraj prav tako dopolnila 15 teden.

lp


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Čestitke Winny za rojstni dan, Lii za dopolnjen 15. teden in pa mladičkoma za dopolnjen en mesec  ;D


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
vi imate pa vse na kupu. Čestitke vsem. ;D

LP Ika


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
ups mal sm pretiravala s črkami :D


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
A gre še kdo v Lendavo? No če kdo še premišljuje, jutri je zadnji rok prijav.

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Hej!

V Lendavi ni puppy razreda, Winny pa itak še ne mislim vlečt na razstave, tako da se mi ne bomo vlekli 'tja gor' :)

Me pa zanima, če je še kdo zainteresiran za kak papillonarski piknik. Kdaj imate čas (julij, avgust)? Kakšni predlogi za prostor...?
Ker mi smo mislili imet en 'družinski' piknik, pa ga ubistvu lahko spremenimo v papilonarski, če ste za?

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Vem da ni puppy razreda.Me pa zanima kdo bo še kaj.

papillonarski piknik? jaaa :o
Čas mislim da ne bo problem, zaenkrat nimamo še nič posebnega načrtovano oz. gremo konec tega meseca. Za prostor bomo pa še poštudirali. Sem zadnjič spraševala na našem KD pa so rekli da ni problem, če se le zmenimo prej.Je pa edini problem da tam ni vode. Streha je, hiška je, klop je, poligon tudi.

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Mi smo tudi za piknik in imamo zaenkrat cas kadarkoli razen drugega vikenda v juliju in prvega v avgustu:)

Lp, Lea