Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803805

Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Hehe, hvala. No sej če bo ta sodnica takega mnenja kot tisti sodnik v Hrušici mam menda šanse, ker sem takrat jaz zafrknla pri handlanju. Če je pa lastnica te psičke slučajn prijateljca sodnice pa vrjetn nimam šans.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Ne vem če si se ti zafrknila kej, ker pol so se očitno tudi vsi ostali. ;D
Bomo že! :)

LP Ika


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Moje mnenje je, da na razstavah veze in poznanstva ne štejejo veliko. Zmaga pač pes, ki je lepši... Govorim na podlagi tega, kar sem na razstavah videla.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Aha.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Jah no to je odvisn od sodnika, ker vem tudi za primere, ko je dal sodnik psu svoje vzreje oz prijateljevemu psu boljšo oceno, kot si jo je pes zaslužil. In obratno, ko je sodnik dal psu ki je njegovim konkurenčen slabšo oceno.


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
 :-\ ja no, take stvari meni niso všeč... Sama sem aktivna pri cotonski sceni in se mi zdi, da so ocene zmeraj realne.
Kakorkoli, v Trbovlju želim vsem veliko uspeha.  ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
:-\ ja no, take stvari meni niso všeč... Sama sem aktivna pri cotonski sceni in se mi zdi, da so ocene zmeraj realne.
Kakorkoli, v Trbovlju želim vsem veliko uspeha.  ;D

Ja no sej take stvari tut men niso všeč, samo možnost pa je ::), tko da pričakujemo lahko krkol, sekerat se pa zarad tega ne smemo preveč ;).

Aja pa hvala, če pa v Trbovlju razstavljaš tudi ti, ti pa tut js želim velik uspeha :)


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Jaz še ne razstavljam... Bom pa oktobra postala ponosna lastnica cotončka.  :o Skotili so se 17. 8. in po dveh letih čakanja se mi bo želja končno uresničila.  ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Jaz še ne razstavljam... Bom pa oktobra postala ponosna lastnica cotončka.  :o Skotili so se 17. 8. in po dveh letih čakanja se mi bo želja končno uresničila.  ;D

No pol pa čestitke :D


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Hvala.  ;D ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
je friese čisto lepo razložila. Sama sem videla kar nekaj sodnikov, ki so dajali nazive, po lastnikih, handlerjih...
Je pa res da sem videla tudi dosti takih ki vejo kaj morejo ocenjevat in take spoštujem.

LP Ika


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Je pa res, da ko sem aprila v Mariboru pisala zapisnik, je bil en tuji handler, ki je pobiral nazive pri različnih pasmah. Po slikah sem potem videla, da je handlal veliko psov tudi v Portorožu... In tudi tam je večina teh psov dobivala nazive.
Je pa res, da eni znajo svoje pse zelo dobro predstaviti, drugi pa malo manj, kar tudi vpliva na oceno.

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Mogoče je pa prijavljena že v vmesne... Kakorkoli, kuhinja je povsod. Pri papillonih recimo, marsikdaj dobi naziv kdo, ki si ga sploh ne zasluži...
Seveda ogromno šteje dobra predstavitev psa. Lahko je pes še tako lep in idealen, pa bo boječ, ali pa se hendler z njim ne bo ujel... Ampak razne veze, dogovori in poznanstva (nekje celo imena psov), ter obojestranska korist (ti meni, jaz tebi) - no roko na srce imajo v razstavnem svetu svojo težo.

Kakorkoli, jaz grem v Trbovlje uživat, Lio (in Sookie kot (glasno :-[) spremljevalko) navajat na hrup, kužke in obnašanje v ringu, če pa domov z Winy prinesemo še CAC, pa toliko bolje :) komaj čakam, da vas spet vidim vse!



lp


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Sookie bo pa immela kar dougo pot da pride do svojega novega doma.

LP Anja
Naj album


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ja, kar... ampak jo bodo imeli pa tam toliko bolj radi :) Nič skrbet, ji ne bo hudega...

lp


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Če bom prišla na razstavo, vas pridem kaj pogledat in počohat.  ;D Če lahko...  :-[

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Z moje strani si dobrodošla :)

punce, gre katera mogoče decembra v Wels? Pa kdaj je tista avstrijska razstava pritlikavih pasem na Dunaju... Gre kdo? jaz razmišljam, da bi šla v Avstrijo mladinca delat, ker do januarja v Sloveniji ni razsav zame (v Vrtojbi nam zmanjka 10 dni do 9h mesecev...) :)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Js "mal" bl težko  :D sam če bi pa mela možnosti bi pa šla. Pišuka bo treba met še kšnga kužka da bom loh tkole šla :D


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
No dejte povedat.....kako je kej slo v Trbovljah:)?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
A se še ni noben razpisal?

Lia in Apollo sta dobila ZP1, Arabella ZP2 (naj me kdo popravi če sem kaj zamočila)
Missy je dobila Odl 2.
Connection Pink Perfume Odl 1, PRM
Athos Odl 1, PRM, JBOB, BOB (še vedno sem v šoku)
Winny Odl 1, CAC

Apollo je dobil BIS 1 v razredu najmlajših!
Midva sva pa pri BIS mladih prišla v ožji izbor, najprej pa ni bilo sreče. Ampak sem čisto zadovoljna in navdušena.

V soboto se pa tako spet vidimo. A pride še kdo drug pofirbcat?



LP Ika


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
sem malo nov tukaj in sem prebral forum,tako da upam da ko bom imel kaksno vprasanje mi boste lahko odgovorili nanj


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ika, vse rezultate si zadela  ;) Cestitke vsem za dobro opravljeno delo, predvsem Iki in Athosu, ki sta osvojila BOB! Glede na Athosovo mladost (ima le 13 mesecev) je to super dosezek, tudi konkurenca ni bila svoh. Lepo presenecenje je bil tudi Puppy BIS Apollota, ki je nadaljeval tradicijo, ta naziv je lani dobil moj Filou. Apollo, Arabella in Avallon se tako lepo razvijajo, sem zelo ponosna na Toffeejeve otroke.

Tudi Lia in Sookie zelo lepo napredujeta, predvsem Lia je ze zelo dobro razvita za svojo starost in se super giba. Zala, cakamo fotke, ki sem jih nastrelila s tvojim foticem v Trbovljah  8)


Upam, da se vidimo v Celju v tako velikem stevilu, tam bodo za spremembo tudi moji fantje malo mesali strene  :P Ze prav pogresam razstavljanje papillonov, ki je proti razstavljanju lhasa apso prava mala malica, vsaj ko so moji fantje na drugi strani strika.


Lep pozdrav,

Tinkara

P.S. Ika, proooosim naredi mi kako fotko moje M. v soboto!



moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Tinkara, saj grejo vse zasluge tako tebi. Če naju ti ne bi tako dobro vodila, potem nama tak ne bi uspelo.
V Celju nas bo spet veliko ja. Toffee, Filou, Athos,Lia, Sookie,Missy, Avallon, Apollo in Arabella..Pa mogoče še kdo.
Bom jaz prišla med prvimi da nam rezerviram prostor.

V soboto bom naredla kako slikco, si bom sposodila fotoaparat.

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Hej!

Ja, je blo super v Trbovljah, Winny je dobila še naziv Klubska prvakinja. Sem ugotovila, da bi rabili še en CAC iz CACIB razstave (ni dovolj samo 1), tako da mislim, da bom winny prijavila še en dan v Ljubljano, da to zaključimo in se bo poslovila od ringov... Bova pa nadaljevali z agilityjem...

Lia je bila pridna, mogoče bi rabila malo bolj pridno lastnico, da bi bolj pogosto vadili te 'razstavne' zadeve. imava raje trikce in poslušnost :P ampak mislim, da imam končno psa, ki na razstavah celo uživa? ne vem... :)

Slik je bolj malo, saj Tinkara z mojim fotoaparatom ne zna najbolje ostriti, posledica tega pa so zablourani psi ;D ;D ampak nekaj fotk je pa vseeno uspelo, najdete jih na moji spletni strani http://rozalias.com/en/gallery/category/17-trbovlje


apollo



athos



Lia (v malce čudnih pozah  :-[)


arabella


missy

Za Celje pa še ne vem... Bi prišla oba dneva, vendar ne vem kako bom z prevozom... Je od Kranj do Celja kar dolga. Tako da mogoče pridem samo en dan, razstavljat moji tamali punci :)

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Jaz sem tudi še eno sliko dobila iz BIS-a.
samo da athos tule ravno okoli zija  ;D

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Joj kje ma Missy dlako :-\


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Da ne zapostavljam (skorajbrezdlake) Winny


danes sem imela pa  par urc v varstvu 4-mesečno francosko buldogijo. Žal Sookie ni na fotkah, ker se je vrgla v bazen :o ::) ::) ::) in smo oj dali raje noter na toplo...







več pa v albumu - http://picasaweb.google.com/zala.kosnik/bejba


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
kaka lepa bejba. :o

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Mene je čist očarala :-* in sem čist srečna, ker jo bom lahko še kdaj pazila.
Res je zmešana, čeprav Lie in Winny še ne ujame :) je pa tak norc, pa tako lepo gleda... :)

Ampak mi je zanimivo, da so mi bili par let nazaj takšni psi res čudni, zdaj pa so mi vedno bolj všeč... :)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ugh, sovrazim vesoljsko tehnologijo! :) Od zdaj naprej slikam samo s svojim amaterskim Canonom S3, vsaj od zunaj ... ali pa sploh ne :P

So pa nekatere slikice super, tale od Arabelle mi je posebej vsec. Ta psicka bo tako lepa, ko bo odrasla, se prav vidi kako pravilno je grajena v telo, njena vratna linija je super! Smo zelo ponosni, da ima Toffeejevo famous gibanje, samo odrasti mora do konca  8)


No, me veseli da nas bo toliko v Celju!


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si