Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 804047

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
kok so si z žogicam podobni :) mai dela vse zanje... hehe :)


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Lep pozdrav!

Ravno sem se registrirala na forum pa me zanima, če bi se dalo kako družbo najt za Luno.
Se mi zdi, da je zelo srameživa in prava boječka pa bi jo probala seznanit s kakim kužkom njene vrste
ker z ostalimi kužki se ne zabava ravno najbolj.

Tamara



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Klopicha, morš mal povedat s kje si da vemo s katerega konca se oglasimo ;) Drgač pa moja Missy je ista do večjih in vsiljivih psov, da je pa pes manjši pol je pa kul in se igra, včasih si psa celo podredi.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Piše v profilu da je z Maribora. Mi smo s Celja, smo pa velikokrat v vašem koncu. S kot pa je vaša Luna?

LP Ika


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Ja jaz sem iz Mariboraoz. iz okolice. Luno pa sem dobila iz Slovaške.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
heh pri maiu pa ni problema v velikosti psa ampak sam v vsiljivosti.. recimo enga mopsa se boji kt nvem kaj, prijateljičine doge pa nič... ah vsi ste tok daleč  ::)


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Drugače pa bi tudi rada spoznala koga ko ima sančka, saj je Luna že godna za ženitev ;D



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
No, če jo mislite parit in zato iščete samčka, pa moraš še veliko drugih stvari pogledati :). A ima vzrejno dovoljenje?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Hmmm. Pravzaprav o tem nevem popolnoma nič zato bi bilo res super, da mi svetujete kaj je potrebno vse naredit in kako.
Je sploh nujno oz. pametno, da dam psičko parit. Z veterinarjem sem se pogovarjala o tem in je rekel, da bi bilo dobro, da bi imela vsaj 1x mladičke.

LP



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Nikakor ni potrebno pariti psičke  ::) ::). Odgovorno je le parjenje dveh pasemskih psov (rodovniških) z veljavnim vzrejnim dovoljenjem, torej "zagotovilom" da sta tipična predstavnika pasme, ki med sabo ustvarita dobro kombinacijo, pri kateri se pričakuje pasmsko tipične, dobre mladiče. Tako da če želiš svojo psičko pariti, moraš najprej narediti vzrejno dovoljenje, potem poiskati primernega samčka, ki se sklada s tvojo psičko in tako naprej :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
To pa naredim pri veterinarju?
Je najbolje, da grem kar tja?
Hmmm vidim, da se bo treba kar fejst se pozanima o tem.
Zaenkrat najlepša hvala.
Aja ampak moja psička je brez rodovnika, ne bo to kak problem ali?



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Če je psička brez rodovnika, je žal mešnček, podoben pasmi, saj nimaš zagotovila, da so njeni predniki res predstavniki pasme :(. Tako da je tako psičko skrajno neodgovorno pariti, saj boste dobili še več mešančkov, podobnih pasmi :/

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Klopicha

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Torej bi bilo najbolje, da nima mladičkov?
Najlepša hvala



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Ja. Če ne želiš težav z gonitvijo oz. da preprečiš kakršenkoli "ups" jo lahko steriliziraš

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Živjo!
jaz sem po dolgem času na vrt s psi vred vzela fotoaparat. Kot vidite se je frizbi sezona pri nas že začela, je pa Lia nevoščljiva Winny, ki je bolj profi in ujema daljše mete ter je bolj spretna, to pa kaže tako da joka z frizbijem pred mojimi nogami dokler ji ne vržem rollerja, ki ga gre potem čist srečno iskat :) seveda so pa tudi žogice super za lovit in pa 'klobase' za cufat - samo da se dogaja, pa sta punci srečni :)
Se je pa tamala v zadnjem času malce naredila, predvsem v prsni koš. končno je malce bolj podobna kužku in ni več taka glista :D







Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
 :o :o :o :o Lia je super papilonka! meni je všeč! res je zelo lepa!


lp


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Super zgleda!!
Na zadnjih dveh zgleda kot da je tricolorka (nad ocmi) ... pri nas je pa cist druga zgodba kot z Lio ker mi postajamo cedalje bol pinki po prsnem kosu (drugje pa sploh ne izgublja dlake ??? )


Lp


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Hej!
Ja, meni je lia idealna. Majhna, lahka drobna in vedno za akcijo :) taka mala razvajenka je, ni da ni :) Seveda je Winny tudi zakon, vsaka na svoj nacin. Nekako sploh ne delujeta iste pasme :)
Je pa v zivo ta rjava pravzaprav tenmnejsa in se je ne opazi. Ceprav meni je vsec da malce pozivi barvo :)

Lp


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
hehe super :D ... a potli je Lia se vedno C/B ali je minimalna tricolorka ?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Z veterinarjem sem se pogovarjala o tem in je rekel, da bi bilo dobro, da bi imela vsaj 1x mladičke.


Mene pa zanima kdo je ta veterinar ki trosi takšno neumnost.  >:(



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Zala men so oči skor vn padle  :o Lia je toook lepa :-* Kdaj bo mela mladičke  :D


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Zala men so oči skor vn padle  :o Lia je toook lepa :-* Kdaj bo mela mladičke  :D

Ti bi mela mladicke :D... jaz pa Lio :) ... Zala pazi da ti nebo kar naenkrat Lia izginila :D :D....

Aja ce jo bos potli iskala je pri meni pssst  ::) ;)


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
zala dej kšno slikco od sookie prosim gor, da malo vidimo kakšna je kj druga lepotica ratala  :P ;)


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
no da malo obudim  ::)
Nasa mala je danes stara 5 mesecev :D .... in semizdi da smo prenehali z oskubljenjem ker zdaj ze 1 teden ne izgublja dlak (intenzivno)  :o


Lp.... pa javite se kaj da nebomo zadnji na spisku pri FCI 9 skupini  ::)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
O Lia je taka lepotička  :-*
Ful ma velik dlake, pa men ma ful simpatičen pogled  :)
Pa Winny valda tut  :)
Ful dobr teli frizbiji, jst morm tut mojmu kupt enga da vidmo če mu bo všeč  :)

Klopicha ti pa rajš ne spraševat tistega veterinarja, ker jst mu na tvojem mestu ne bi preveč zaupala glede na to kakšne bedarije ti je natrosil. Ne vem od kje mu ideja da je treba samičko vsaj enkrat parit oz. da more imet vsaj eno leglo. Glede na to da je veterinar bi pa že moral to vedet  :-X In, ne nikakor to ni res in če maš nerodovniško psičko in želiš za to pasmo dobro, je ne daj parit. Pomoje še najbolje da jo sterilizirate, da ne boste imel sitnosti ob gonitvah (zmešani samci itd.) In na tvojem mestu bi zamenjala veterinarja...


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
http://www.4zoran.com/amazing/index.htm


Lp,Mark (Knjigagostov pride kmalu )


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Se opravicujem ampak sem dal narobno stran ki se ne da posodabljat tuki je prava:
http://www.4zoran.com/amazing/


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Knjiga-gostov dela ;) ...zdaj pa dost za en cas od mene


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Tamara očitno ne posluša dobronamernih nasvetov, ker ima oglas na bolhi da išče samca za parjenje... :-\

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Joj, pa ne no. A je res tistih par evrov, kolikor misli zasluzit z mladici, vec vrednih kakor zdravje njene psice in ohranjanje in izboljsevanje pasme? A se mora res iznicit ves trud vseh, ki se tredimo za papillone? Egoisticno in primitivno, ce vprasate mene.
Rebeka, ce se tole beres, daj se premisli glede parjenja. navsezadnje tudi skrb za brejo psico, kotitev in mladice ni enostavna in zahteva ogromno casa, zivcev in znanjam
Lp