Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 804015

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Pardon, tamara, ne rebeka :)


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
zdaj bomo pa vidli, kateri lastnik samca še podpira nerodovniško vzrejo in razmnoževanje papilonskih mešancev... ;) 8) ::) :D :o ;D :)

lp


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Ja, zdaj se bo vidlo. :)  Sem šla na bolho iskat oglas, pa ga nisem našla...so ga mogoče že izbrisali?
lp, ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Pa ga res ni več gor. So mogoče že našli samčka? Ker če bi se drugače odločili, bi javila to tukaj.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Moja Missyka, sestrica Megi in bratca Mint in Mai pa danes prazujejo že drugo leto :P Uf kako leti čas, se mi zdi da sem še pred kratkim samo sanjarila, gledala fotke in upala da bo kmalu prišel čas ko dobim svojega papillončka, da ga občudujem vsak dan v živo in ne samo preko ekrana. No ok dost obujanja spominov v glavnem vse najboljše Winnyinemu M leglu :)

Par fotk Missyke od danes

                                                                                                       kaj je to  :P

                                                                                                       mmmm dobr je :P   


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
oo.... cestitke Missy,Mint,Mai,Megi .... mamici Winny bom pa v nedeljo cestital ce bo prisla navijat :P .... aja drzite pesti in tacke da bo Gracy lepo hodila ( ::) ) .....


Lp....se bomo tut mi jutr "pristulili" s slikcam nase tamale ki bo cez 15dni stara 6 mesecev oz. je bila stara 5 mesecev 1.aprila :P ....

 am ka tut vasi papilloncki cist vse dajo v usta/gobcek kar je na-tleh ??


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Mene je pa en papilon navdušil Energy mu je ime, lastnica pa je tudi na forumu ENna (tako nekako). Laufa agility, napajen da je kaj, norc kot se šika. Sam ta dlaka hm. Potrebuje veliko nege? (to zame pomeni več 1x tednsko krtačenje skozi leto)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Mene je pa en papilon navdušil Energy mu je ime, lastnica pa je tudi na forumu ENna (tako nekako). Laufa agility, napajen da je kaj, norc kot se šika. Sam ta dlaka hm. Potrebuje veliko nege? (to zame pomeni več 1x tednsko krtačenje skozi leto)

Niti ne potrebujejo veliko nege, malo več ob menjavi dlake, da ni vse po stanovanju, drugače pa js Missy počešem kadar se pač spomnim, učasih je to 1x na teden, učasih večkrat, pa ni problema. Drgač pa ko se usedeš pred tv pa tiste 4x potegneš z glavnikom pa je :P sej so to mejhni psi :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Saj po majhnih psih gledam. Itak, če sem realna-do absolventa ni 2. psa. Ko pa bo, bo nakaj naročnega. S agility.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Še tule mojim kužkom voščim vse najboljše! Mai, Missy, Megi in Mint, vse najboljše :) krasni ste :)*

kakšni so bili pred točno 2 letoma:

podgance male :-*


pa da se tule še malce považnam. Missy je prejšnji vikend z odlično oceno naredila vzrejnega. čestitke katarina in missy :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Mene je pa en papilon navdušil Energy mu je ime, lastnica pa je tudi na forumu ENna (tako nekako). Laufa agility, napajen da je kaj, norc kot se šika. Sam ta dlaka hm. Potrebuje veliko nege? (to zame pomeni več 1x tednsko krtačenje skozi leto)

Evo, da ti iz prve roke povem :)

Energy ima od vseh najinih psov (v bistvu skoraj od vseh kar jih poznam :D) najmanj zahtevno dlako-je pa res, da ni čisto tipičen papillon (po velikosti) in verjetno tudi po dlaki ne :-\ Kakorkoli, njegova dlaka skoraj ne odpada (je takoj za pumijem po ne-puščanju dlake), suh je dobesedno v 10 sekundah (ko se cel zmoči rabi en krog divjanja in je suh), umazanija pa bolj kot ne pade sama od sebe dol... Skratka idealna dlaka :-*
Za razliko od njega pa ima njegova polsestra skoraj čisto drugačno dlako-odpada ji sicer ne zelo, se pa zelo dolgo suši in tudi hitreje se umaže.

Češem jih pa takrat, ko se spomnim (sigurno ne 1krat na teden) :-[

Lp

p.s. Anja mar bi mi na treningu rekla, da ti je " čara" ime, bi  vedela iz foruma katera si :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Glede dlake je tako, da ni preveč zahtevna za nego, jaz mojih dveh skoraj ne češem :D oz ju ko se spomnim (pomeni, da včasih skoraj kak mesec ne vidita glavnika, če imam pa preveč časa pa lahko tudi 2x na dan :D) je pa tako, da sta pač psici in po gonitvi malce več mečeta dlako iz sebe, samo se da vse izčesat, oz ni problema ker tako nimajo podlanke in je dlake občutno manj.  Je pa pri papillonih ogromno različic dlake, od bolj volnene, do svilnate, gladke, trše, bolj ali manj goste... :)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Mene je pa en papilon navdušil Energy mu je ime, lastnica pa je tudi na forumu ENna (tako nekako). Laufa agility, napajen da je kaj, norc kot se šika. Sam ta dlaka hm. Potrebuje veliko nege? (to zame pomeni več 1x tednsko krtačenje skozi leto)

Meni majhni psi sploh ne potegnejo, ampak Energy je tudi mene čist navdušil.  :o 

Vse najboljše vsem Mjem tudi od mene.  ;)  Mislim, da Minta poznam.  :-[  Saj še hodi na agi h tebi EnNa? Letos ga še nisem videla...

Kristinca & Florinca


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Meni majhni psi sploh ne potegnejo, ampak Energy je tudi mene čist navdušil.  :o 
 Mislim, da Minta poznam.  :-[  Saj še hodi na agi h tebi EnNa? Letos ga še nisem videla...

Ne smete Energya preveč hvalit, ker če bo še malo zrastel bo za v medium :D :D

Drugače je imel pa Mint poškodovan noht in, če bo vse po sreči ga boš danes že videla ;)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
glede dlake... jaz recimo maia češem recmo vsak dan, ampak to zato k rada češem  ::) ga včasih na dva dni, redko da ga samo enkat na teden... in dlaka ne izpada sploh... edin se pa vidi recimo na dekcah al pa opazno mu izpada recimo ko se menja dlaka...  drgač je pa to res super kožuh... umazanija res, ko se posuši kr dol poleti (kar je pa itak pri večini psov)...


lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odpadanje dlake res ni problem. Samo veliko se mi ne da krtačit-imam rada tako dlako, ki se ne vozlja. Če so dlake po stanovanju, mojih cotah to ni blem-pač vsak dan pometaš in je. Ma jaz študiram da bi XL smalčka imela. Tak ki je tik pod vrhom omejitve za S kategorijo. Imaš več šans za dober rezultat (govorim jaz, ki bom šele začela z agijem in sem kompletn štor) :D Tk da, XL papiloni so všečni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Čara jaz še vseeno mislim, da se bolj kot na velikost omeji na karakter oz. pravilno "agility" vzgojo. Lahko imaš psa pri 34,5 cm, pa če ni bil pravilno učen, je brez nagona, ter še brez dobrega vodenja ti ne bo njegova višina nič pomagala. Lahko pa imaš po drugi strani malo manjšega smalla pa bo z vso konkurenco brez problema pometel... Ni vse v velikosti :D Je pa res, da je ob poplavi odličnih small psov kjer odločajo stotinke, bolje imeti malo večjega psa, kot takšnega pod 30. V končni fazi Energy tudi ni "idealne" velikosti- uradno je izmerjen "samo" 31 cm.

Lp

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ja to pa itak. Pomembna je konstitucija, pa zdravje in splošna norost :) In seveda dober vodnik. No, to bomo še videli kakšno bo moje vodenje. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
No evo obljubljene slikce ..... in ugotovili smo da je Gracy najbolj "lusnu" ko je v visoki travi tako da nemore ven vidt  ::) ...... aja pa dons mi je na sprehodu v vodo/reko skocila ..... in me je pol pogledala z obrazckom: "ka mi nisi mogu povedat da je voda mrzla pa taku mokra  ??? ) "  :P








Lp,Mark  ;)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Hej!

Glede velikosti bi jaz rekla tako (moje mnjenje). Papilloni naj bi bili majhni in elegantni psi, nežne konstrukcije. In žal gre trend ali v prevelike ali premajhne papillone, kar ni vredu. Seveda ima vsak neko svojo predstavo kakega psa bi imel, samo da se pa gre v skrajnosti in vzreja samo ogromne pse... Ali pa pse polne dlake (ala pomeranec)... ne vem, ampak jaz to vzamem kot uničevanje pasme. Standard je določen in zgornja meja za samice je 5kg, za samce 4, višina pa je omejena na 28cm. In meni osebno je papillon hitro premočan (pa da ne boste mislili da kritiziram druge, ima tudi moja winny 3,5kg). Kar hočem povedati je, da se da dobit tudi 'normalno' velikega papillona z čist odštekanim karakterjem, ki še vedno lahko laufa hitro in je ves naspidiran. Kot je že EnNa rekla je OGROMNO odvisno od tega v kakšnem duhu se psa vzgaja.

lp


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Deloma se strinjam s tabo ampak jaz pri papillonih ne vidim (še) trenda, da bi vzrejali prevelike pse... Moje mnenje je, da naj se držijo standardov (za take odpadnike kot sem jaz se že kakšna izjema vsake toliko najde :D), ampak, da se pa vzreja papillone z dvema kilama ali manj je pa še večji absurd. Papillon mora biti eleganten pes ni pa treba, da je miniaturen-za moje pojme je to veliko bolj škodovanje pasmi, kot kakšen cm preveč. Zakaj imajo vse miniaturne pasme probleme s patello-prav zaradi njihove majhnosti (ukrivljanje kosti) in to je zame načrtno pohabljanje pasem. Nihče me ne bo prepričal, da je zdravo za psa, da ima manj kot 25 cm in je lažji od 2 kg ??? In toliko kolikor je škodovanje vzrejanje prevelikih psov je še bolj škodovanje tudi vzrejanje premajhnih, pohabljenih psov. Žal, takšno je moje mnenje.
Tako Nara kot Energy imata slikane kolke (oba A) in "slikano patello"- Matko je rekel, da v svoji karieri še ni videl tako "majhnih" psov s tako dobrim okostjem (ravna femoris, pogačica se lepo prilagaja sulcusu, skratka bp) in meni to veliko več pomeni, kot pa kakšen cm preveč. Standard naj nebi škodoval pasmam, ampak se bojim, da je v vse večih primerih ravno obratno.

Da me ne bo kdo narobe razumel, zagovarjam papillone v standardu, ampak še vseeno pa zagovarjam dejstvo, da naj bodo to psi in ne miniaturne igračke.


Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0

Mint je vceraj res bil na agilitiju in se celo pohvalila naju je Katarina ceprov naju vecino casa krega:) (no ok mene, Minta niti ne:)).

Minta tud ne cesemo prav pogosto  :-[, dlaka se mu ne vozla, je pa res da mu kar dosti izpada. Sem kupila Furminator krtaco, ampak se mi zdi da tista pa kar vlece dlako ven, zato je ne uporabljam.

Missy ima res lepa usesa :o





Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
se dobro da si nehala furminator uporabljat, se ne sme uporabljat na papilonih, ker je namenjen odstranjevanju poddlake!


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Mint je vceraj res bil na agilitiju in se celo pohvalila naju je Katarina ceprov naju vecino casa krega:) (no ok mene, Minta niti ne:)).


 :D Minta pa res nikoli ne kregam-ga nimam za kaj. Karkoli naredita narobe je to zato, ker ga ti ne odvodiš pravilno ali pa si prepočasna zanj :P :D :D
Pa saj te ne kregam večino časa  :-\  (ko pa te, je pa to zato, ker vem, da lahko odpeljeta še mnogo bolje, če se le malo potrudiš). Ko je kaj za pohvalit pa tudi pohvalim :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Ampak čist res.  :D   ;)

Kristinca & Florinca


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Hehe, sej vem sej vem, hecala sm se no:)



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0



 nase tamale ki bo cez 15dni stara 6 mesecev oz. je bila stara 5 mesecev 1.aprila :P ....




Sem malo narobe koledar gledal   :-[ .... 12.Aprila je bila 5 mesecev stara  :-[ ...


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Mi smo pa vceri uspesni preziveli razstavni krst :o .....

Dobili smo: zelo perspektivno
potem smo pa sli v BIS ::) ..... v ozji izbor so prisle predsem  velike pasme tko da...... tam ni bilo nic :P

Je pa bilo dost dobro da sem se zasvojil z razstavam (pa mogoce tut Gracy...ceprav sem jo mogel za v BIS zbudit ,drugace bi ga ona prespala)

Za Lio pa nevem kako je kaj dobila tko da bo Zala povedala ;)

P.s. Lilijana,ce to beres : hvala za klepet in bozanje tvojih cukrov (predvsem "tamalih" od Sidney )

Lp


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Lia je dobila PRM, junior BOB pa pa odl.1.
Bravo!

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Mene pa zanima.... vsi lastniki ali ne lastniki Papillonov ... keri mlecni zobki morajo odpast (vsi al keri doloceni??) ... ker danes sem opazil na eni od Gracynih igrack malo krvi pa sem se gledat ji v usta.... pa se ji en zobek maje (tam kjer je zasajen pa kri malo "tece")

Je to normalno oz. kaj priporocate ??


Lp,Mark