Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803792

Hudobelli

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Pozdravljena druščina

Malo da se vam spet javimo in malo pokažemo. Naš Bello lepo raste in je sedaj star polne 4 mesece.

Lep pozdrav vsem skupaj

B.



Hudobelli

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Pozdravljena druščina

Malo da se vam spet javimo in malo pokažemo. Naš Bello lepo raste in je sedaj star polne 4 mesece in je pravi nagajivec  >:D

Nekaj utrinkov v starosti 3 mesecev





Hmmm, jaz bi pa tebi malo perje pocufal ... ;D



Star 4 mesece:




Velika pasja prijatelja - mali Bello in veliki Medo  ;D

Ups tale hiška je pa zame malo prevelika  :D


VSEM SKUPAJ ISKRENE ČESTITKE ZA VAŠE DOSEŽKE IN NOVE DRUŽINSKE ČLANE

Lep sončen pozdrav iz okolice Maribora.


B.



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Oo, lepotec.  :-* Se boste kdaj pokazali na kakšni razstavi? Mali je čudovit.... :)

Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Hudobelli

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Hvala, zaenkrat še nismo razmišljali v tej smeri, je naš prvi kuža in po pravici povedano mi je to področje kar se razstav tiče neznanka  :-[.  Sicer pa nikoli se ne ve, bo v prvi vrsti potreben ogled kakšne razstave v živo.....in pridobitev informacij, kako se tej stvari streže..

Lp, B.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Hvala, zaenkrat še nismo razmišljali v tej smeri, je naš prvi kuža in po pravici povedano mi je to področje kar se razstav tiče neznanka  :-[.  Sicer pa nikoli se ne ve, bo v prvi vrsti potreben ogled kakšne razstave v živo.....in pridobitev informacij, kako se tej stvari streže..

Lp, B.


Pa mogoče kakšen agility? :P ::)  ;D


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Hja, to je samoumevno :)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Če morda koga zanima... V tokratni številki Mojega psa je objavljen članek o papilončkih  ;)


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Živjo, mene pa zanima, kakšne linije poznamo pri papillonih, in v čem se razlikujejo? Vem za angleško linijo, pa me zanimajo še druge. Dobrodošla bi bila tudi kakšna slikica pri vsaki liniji. :) Če se komu ravno da napisat ker me res zanima :P

Hvala, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
No,da se se mi malo oglasimo z naso pol Amerisko in pa nekaksno Svedsko linijo  :P ....

No... pa ne ravno ker je Esta zacela temo o linijah ampak kar tako naso malo 7 1/2 mesecno Gracy :




Lp,Mark


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Aja pa se to pri linijah je nekako "znacilno"za Amerisko kakor sem jaz gledal da dosti papillonov nima nevem kaj veliko dlake po usesih....
Ce sem se zmotil naj me pa kdo popravi.. ;)


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Evo nekaj novega updatea. Paco kar lepo raste ima že 3 kg, in postaja večji od Athosa. Razumejo se super in tukaj je nekaj dokaznega materiala:
































No tile dva sta pač malo posebni ( pozor papilloni so zelo nevarni) ;D








Tako malo sem vas založila s slikami, zdaj pa obljubim da dam nekaj časa mir.

Pozdrav!

LP Ika


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
joo vsi soo super lepi!!
Se posebaj "mali" Paco :)
No da tudi naso pohvalimo da je tudi prilezla na 3 kg :P :D (ceprav ni bila najmanjsa v leglu je pa zato zdaj ko je starejsa najmanjsa od bratcev/sestrce)

Lp


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
na vroč poletni dan...












Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
O EnNa super papya mas!!

No pa se nasa ki je bila vceri stara 8 mesecev  ;D



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
EnNa tvoja tudi uživata v vodi. No pri nas dokler nismo dobili Pacota ni bilo tako. Ta je pa enostavno čisti norc na vodo in je na to napeljal že Bongota, zdaj pa počasi vleče tudi Athosa.

Nekaj slikic kako preživljamo mi sprehode zdaj v vročih dneh:

Včerajšnje:













In današnje:





































LP Ika


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
O EnNa super papya mas!!
Hvala enako ;)

Joj kako Paco plava :o :o Naša nista tako pogumna, da bi šla prostovoljno plavat :D Nara sicer vse naredi za igračko in posledično gre tudi v vodo, Energy pa ima rad vodo do nekje 10 cm kjer rad tauha, kar je pa več kot 10cm pa ne gre več prostovoljno in mu moram malo "pomagat", da vsaj podvozje opere ;D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Živjo! Mene pa zanima, katere izdelke za nego papillona uporabljate?  :-[
Lp, Ester

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Živjo! Mene pa zanima, katere izdelke za nego papillona uporabljate?  :-[
Lp, Ester

No,jaz uporablj Chris Christensen kozmetiko za pse (pac kompleti ki pridejo)....
Pa kolikor JAZ vem tvoj plane s psom se ti se ni treba "sekirat" s tem saj nebos 1. dan ko ga domov pripeljes skopala ;)

Ce pa mislis krtace itd. jaz nevem sploh kere imam,pac v trgovino gres in tisto vzames ki se ti zdi najbolj kvalitetna ;) ...

..Pa da se mi malo pokazemo ko smo stari 8 mesecev:





(ni glh najlepsa v pozi ampak nekaj bo)
Pa se malo starejsa (zimska)

Lp  ;)


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Jaz pa uporabljam od BioGance ker temelji na naravnih sestavinah in sem zadovoljna z rezultati.
Se pa morm mal "považt" da bo Missy čez dobre 3 tedne mela mladičke :P
Naša "nosečka" z že malo napetim trebuščkom


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
O čestitke za Missy in veliko sreče in veselja z malčki

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Hvala :)
Dons smo bli še enkrat na ultra zvoku, ker sm js bla zadnič pametna pa nism nč za slikce zrihtala
no dons pa sm

če kdo kej vid  :P :D js vidm, se mi zdela ta še najbolša fotka

Sem pa posnela tudi filmček, ki je sicer enmal švoh ampak mal pa se vid :D
http://www.youtube.com/watch?v=csVtZMd9sz8


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
O,super video!!


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Lep pozdrav, naši pesa zobke, pesjani pridno rastejo. Paco lepo menjava zobke, zaenkrat mora še samo eden ven in upam da čimprej.
Smo jih pa malo zadnjič poslikali v skokih:




































LP Ika


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Da še tukaj poročam o naših zadnjih uspehih 8)
Prejšnji vikend je v Liberecu na Češkem potekalo evropsko prvenstvo v agilityu. To je dogodek kjer se zbere ogromno število psov in njihovih lastnikov, ki jih druži veselje do agilitya. Tja smo prišli v četrtek odšli v nedeljo. Edina škoda je bila, da je skoraj vse dni tekmovanja padal dež in temu primerno hitro so pošle naše suhe obleke  :'(
Samo tekmovanje pa je bila super izkušnja-videti toliko odličnih psov iz vseh držav na enem mestu je res izjemno. Energy je imel v konkurenci cca 150 psov in lahko samo rečem, da sem izjemno ponosna nanj. V soboto se je moral najprej kvalificirati za finalni nastop in to nama je uspelo brez problemov že s tem, ko je v jumpingu dosegel 8 mesto od 150 psov, (prvih 15 najhitrejših se avtomatsko uvrsti v finale)! V agilityu sva imela izogibanje v slalomu tako, da je s 5 kazenskemi točkami pristal na mislim da 42 mestu ampak vseeno z zelo dobrim časom (upoštvajoč izogibanje). Ker v "poplavi" tako dobrih psov rabiš poleg zanesljivosti tudi veliko hitrosti, če ne, lahko pozabiš na dobre uvrstitve... No in, ko so bile kvalifikacije končane smo začeli s finalom v katerega se je uvrstilo cca 50 najboljših in najhitrejših small psov iz vseh držav in med njimi sva bila tudi midva z Energyem. Že prejšnja dva teka je odtekel super in tudi v finalnem je dal vse od sebe-pravi užitek je bilo teči z njim in tega teka ne bom nikoli pozabila. Pravi užitek ga je bilo gledati s kakšnim entuziazmom je tekel in res sem se počutila kot, da sva najboljši tim :o Pa "uradno" nisva bila ker je preskočil cono na mostu (premalo treninga pred evropskim) in kasneje še ne gugalnici :-[ Ampak meni najpomembneje je bilo to, da je imel daleč najboljši čas od vseh nastopajočih :o :o :o in, če nebi prekočil cone na mostu (ker potem bi ga tudi na gugalnici prej ustavila) bi postal evropski prvak v smallu :o :o V konkurenci kjer odločajo stotinke je za skoraj sekundo prehitel zmagovalca parsona! Ne glede na preskočeno cono sem noro ponosna na mojega "zmešanega" papillona in iskreno in resnično je zame pravi zmagovalec postal že s tem, ko je dal vse od sebe, mi zaupal in tekel na polno tako kot znava... Poseben občutek je bil tudi kasneje prejemati čestitke od ljudi, ki te sploh ne poznajo (pa tudi od tistih, ki te ;D) :-*
V teh dneh sem tudi prejela mail od vzrediteljice, ki mi je iz srca čestitala za uspeh, ki sva ga dosegla.
Na tekmovanju sem spoznala tudi nekaj Energyeve in Narine "žlahte", vsi so super psi, hitri na parkurju ampak Energy je pa le najhitrejši :P ;D

Prilagam tudi nekaj slikic iz finalnega nastopa in iz  ekipnega teka, ki je potekal v nedeljo. V agilityu sva bila žal disk, jumpinga pa nisem več mogla teči, ker sem si poškodovala koleno :-\

Če bom prišla še do videa, ga bom kasneje objavila ;)

Ena izmed boljših slik iz finalnega nastopa

























Moj zmagovalec po "zmagovalnem" teku :-*




Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Super rezultat!!!!!!!
Energy je res se nekaj vec kot samo agillity pes!


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Čestitke za super rezultat!!! :o
bravo Energy!

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Wuuhhhhuuuu!!! Bravo Katarina in Energy!:)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Woooooo  :o Bravo Energy in Katarina  :o :o

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
ČESTITKE!!! to so pa res super rezultati, še velik norenja tvojim dvema in velik uspehov...  8)



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Hvala vsem ;D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu