Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 804127

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Kako pa kaj dlaka in sneg? Se kaj prijema v kepe in imaš potem eno veliko belo kepo, namesto papillona?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Kako pa kaj dlaka in sneg? Se kaj prijema v kepe in imaš potem eno veliko belo kepo, namesto papillona?

Bo kar kepa.. :P ::)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
haha itak :) ne sem za res hotela zacet ze lani, samo potem nekako ni blo casa niti prostora... za naslednje leto se mi obeta voznisko dovoljenje in kasneje tudi selitev v ljubljano, tako da bo lazje :)

se kake slikce mogoce? :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Kako pa kaj dlaka in sneg? Se kaj prijema v kepe in imaš potem eno veliko belo kepo, namesto papillona?

Ja, kepe so pa naš stalni spremljevalec ::) :-\ Ravno včeraj smo šli na tri-urni sprehod po gozdu (ne po uhojenih poteh ampak smo gazili po 30cm snegu) in je bilo super dokler se jima niso začele kepe nabirat in smo se vsakih 5 minut ustavili, da sva jih spucala ::) Ko pa smo se vrnili sta imela oba še odrgnjene tačke do krvi, ker sta zaradi njune velikosti v kolenskem sklepu odrgnila kožo :'( (na tem mestu tudi plašček nebi pomagal). Tako, da pozimi, ko je veliko snega, moram kar pazit kje jih s sabo vlačim...

haha itak :) ne sem za res hotela zacet ze lani, samo potem nekako ni blo casa niti prostora... za naslednje leto se mi obeta voznisko dovoljenje in kasneje tudi selitev v ljubljano, tako da bo lazje :)

se kake slikce mogoce? :)

Če boš pa v Ljubljani, pa še avto boš imela, moraš pa obvezno priti Minta na trening pogledat ;D ;D

jaz imam še eno lepo od Energya :-*


pa eno mladičkasto :D


pa en njegov izraz, ko želi žogo :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)


Joj, Mintek :-* :-* a obstaja kakšna možnost, da ga malo posnameš kdaj?


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Še slikce naših pikic  :P

Neon, ki še vedno išče lastnike


cukrček Nuti  :-*


skupaj z mamico


ne vidte naju :P :D


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
no pa še malo Maia :)

Jaz sem drugače dost proti plaščkom etc, vendar sem ugotovila da sedaj ko imamo dva zmrzljivca, enga brez poddlake in drugega podvrženega k zmrzljivosti  ::) :P da ker so pa hurtta ravno v akciji, da kupim jima plaščka. torej, fotoaprat sem žal pozabila pri fantu in objavim fotke kasneje. Mai ima plašček dolg, tako da ima tudi tačke pokrite in je super, včeraj smo dve uri gazili in šibali po snegu in je bil lepo topel (nikakor ne pregret, ker k sreči ni preveč podložen plašček). Če ga ne bi imel oblečenega bi bil snežna kepa že po petih desetih minutah na taki turi. tako da jaz sem bila ful zadovoljna!  :)


Se pravi se za drugo leto obeta več kandidatov, ki se vračamo v agility  ::) ;) super! Sj zala ko prideš imamo pa tako spet kašno srečanje, kajne?! 

no pa malo slikc mojga srčka  :-*

še ena nesnežna (mai zre v daljavo :P )


Maiev tipičen pozdrav psom  :P (photo by:PetraBernik)

najlepši kuža  8)
naša dva pesjana

Mai gleda snežinke na strešnem oknu...



lp


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Zdravo,

pred nekaj časa sem poslala na forum naslednje sporočilo:

"Jooojj kakšni lepi kužeki Smiley

že nekaj časa razmišljam o nakupu psa in sem se zaljubila v papilončke... zaenkrat še samo razmišljam, nočem se prenagliti pa tudi čas bi si rada vzela za mladička, če se bom res za to odločila... bi pa zelo rada videla kakšnega papilončka v živo, ker do zdaj pasmo poznam samo preko interneta, knjig,.. Smiley je mogoče kdo iz Ljubljane pa bi mi bil pripravljen predstavit oz. pokazat svojega kužeka? Sicer sem iz Prekmurskega konca, ampak študiram v Ljubljani... če bi bil kdo pripravljen, bi bila zelo vesela Smiley"

zdaj sem že kar trdno odločena za papilončka, ampak še vedno ga nisem doživela v živo :/ tako da ponavljam prošnjo: bi mi ga bil kdo iz okolice Ljubljane pripravljen predstavit?

lep pozdravček :)

Bambi Beauty Butterfly


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Živjo,

Mi smo iz Lj. Načeloma imamo čas ob popoldnevih, sporoči kdaj bi ti ustrezalo.

lp, Lea



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Lahko pa greš ta vikend na CACIB Ljubljana. Na specialko v soboto jih je prijavljenih kar 14.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Ika kje si pa to prebrala? Mene zanima statistika, pa je nikjer ne najdem :-[
A je mogoče kdo iz foruma prijavljen na specialko? Jaz sem prijavila Nutello k mladičem, da se mal navad  :P


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Katarina na mojpes.netu so objavili. Nas žal tokrat ne bo  :'(

LP Ika


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Katarina daj prosim ko boš utegnila mi napišeš kateri papilloni so bili. Pa kolk se rezultatov spomneš.

LP Ika


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Jaz bom pa miičkeno off topic vprašanje postavila, in sicer-Mai*The*Little, kje ste kupili to žogo iz slikice (vrv, na koncu pa gumijasta, dokaj majhna, tezka in fajn odbijajoča žoga)?? Jaz sem jo na razstavi videla a je nisem kupila in mi je zdaj žal.
Hvala :)
Lp




Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Mi smo bli samo na specialki prijavleni, dopoldne sm pa slikala bom pa dobila katalog od sošokle tako da takrtat prepišem, bom pa slike kmal uredila pa bom zravn kataloške števike napisala. rezultatov pa nism spremljala. Mi smo pa na specialki dobil super opis, sodila nas je Brigita Kremser nato pa je bila Nuti 3. bis baby  :o


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Super! Čestitke Nuti in tebi Katarina!! :o

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Ika hvala :). Spodaj sem napisala kateri psi so bili prijavljeni v soboto dopoldne
in njihove kataloške številke. Na specialko in v nedeljo so bili prijavljeni samo nekateri od teh psov in Nuti. Rezultate bo vedela mogoče Ester ker jaz nisem bila pozorna na to :-[ Pa pri tistemu psu kjer ni slike ga ni bilo tam.

MLADI PSI
987 Tantalizer Forussi
   17.10.2009
   O:First Enchanted Love Forussi
   M:Annabel Forussi


VMESNI PSI
988 X'Man vom Schwabenhof
   3.9.2009
   O:Zkarabi's Diesel
   M:Hundebuden's Fanzine


989 Treasure Me V.D. Schmetterlingswiese
   21.1.2009
   O:Wittoria's Limmelight
   M:Quantanamera V.D. Schmetterlingswiese
   
ODPRTI PSI
990 Zaoziere Damon
   14.4.2008
   O:Lamonia's Don Juan
   M:Rivas Ross Ocharovanie


991 Love Potion V.D. Schmetterlingswiese
   26.1.2008
   O:Stairway To Haven V.D. Schmetterlingswiese
   M:Little Lollifee vom Cavalierchen

992 Nightfire's Hot Present
   21.5.2007
   O:Zkarabi's Headline
   M:Lindatrops Ahliza
   
PRVAKI PSI
993 Elram's Tribute To A Hero SUI
   10.3.2008
   O:Toymaker's Hector
   M:Toymaker's Dear Prudence


MLADI PSICE
994 Lindatrops Desiree
   13.3.2010
   O:Lindatrops Zackarias
   M:Nightfire's High Explosive


995 Elram's Baroness Sophie SUI
   26.11.2009
   O:ELRAM's Kaiser Franz Joseph
   M:ELRAM's Quanah Magical Flower SUI


996 Emma Aja Gabritho Marstel
   20.1.2010
   O:Jach Sparrow Maria Sirrah
   M:Estel Porubsky Kvet

VMESNI PSICE
997 Semicvetik Night Butterfly
   17.4.2009
   O:Lamonia's Don Juan
   M:Zimnaya Vishnya ot Bell Fiet


998 Zayla Dee Nueva Sorpresa
   24.4.2009
   O:Vittoria's Strike
   M:Neneh Sherry Nueva Sorpresa


999 Elram's Yoko Purple Empress SUI
   16.1.2009
   O:ELRAM's Kaiser Franz Joseph
   M:Purple Rain von der Schmetterlingswiese


1000 Agrias Klaudina
   16.1.2009
   O:Beauty Fly Temting-Theme
   M:Shik I Sharm Nina Richi


ODPRTI PSICE
1001 Your True Love Nueva Sorpresa
   25.2.2009
   O:Menine's Yoda
   M:Queen Star Nueva Sorpresa


1002 Rivas Ross Ocharovanie
   1.9.2005
   O:Sorsery Zephyr
   M:Rivas Ross Kolibri


PRVAKI PSICE
1003 Elram's Quanah Magical Fflower SUI
   16.7.2007
   O:Queen Bless JP Super Magic
   M:Purple Rain von der Schmetterlingswiese


1004 Semicvetik Mai Faer Ledi
   2.2.2009
   O:Cartoot's Constant Charmer
   M:Semicvetik I Love You


VMESNI PSI PHALENE
1005 Enzo des Lutins du Kemberg
   4.6.2009
   O:Santeg des Genets D'Armor
   M:Rosy Wings Beauty Moonlight Dream


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Ko gledam vse te dišeče in čiste papillone iz razstav ugotavljam, da bi morali za nas uvesti "delovni" razred :D

Naša dva sta namreč najmanj dvakrat dnevno takšna (pa tukaj sta še kar čista :-[):

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
jst bi bla tud med delovnimi  :o :) hihi, tole blato (pa vejce, pesek, listje, iglice...) nam je bolj poznano kot razstave  8)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
jst bi bla tud med delovnimi  :o :) hihi, tole blato (pa vejce, pesek, listje, iglice...) nam je bolj poznano kot razstave  8)
super (da ne bomo sami :D)

No, ker se z razstavnimi uspehi ne moremo pohvaliti, se bomo pa z agilitaškimi :P Nara je včeraj na svoji tretji uradni tekmi prepričljivo zmagala v agilityu in jumpingu ;D

http://www.youtube.com/watch?v=Euk5D62yXAc

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Čestitke Nari!

No mi se pa zdaj ubadamo s temi ježki, ki jih imamo po dvorišču milijon, Vsaj 3x na dan jih odstranjujem z njiju. Groza...
Evo nekaj slikic naše pisane druščine sedmih.











LP Ika


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Joj Pinky, super se imate!
Katere pasme pa so vsi ti psi in kako se med seboj razumejo?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Da ne bo pomote niso vsi moji. Živijo pa vsi v isti hiši. Je ogromna hiša s tremi stanovanji, kjer živimo sami mladi prijatelji ini pasjeljubci. 4-je so moji: 2 papillona samčka, eden mešanec med labradorcem in bulldogom ( izgleda kot stafford) in psička stafford (bela). Potem sta še 2 stafforda (samec in samica) in posvojenček iz zavetišča ( spominja na angleškega setra).
Razumejo se med seboj brez kakršnihkoli konfliktov. Papillona tako nihče ne jemlje resno ker sta premajhna, čeprav Athosu ne upa noben grozit. Večja samica je tamalo dobro sprejela. Seter je tako podrejen, da ga druga dva večja samca nimata za tekmeca. Ta zadnja pa sta hotela se nekaj dajati kdo bo glavni, ko smo se preselili ampak nismo dovolili, najboljša prijatelja nista, ampak konfliktov ni, lepo shajata skupaj in sta se naučila da je najbolje da se držita stran drug od drugega. Jih je tako dovolj da se poparčkajo med sabo. Tako da so lahko vsi skupaj spuščeni brez kakršnihkoli problemov. Imava obe taglavni lastnici zelo podoben način vzgoji in tako tudi njo moji ubogajo in mene njena dva.
Le zdaj imamo zavijanja in moramo bolj paziti, ker se obe psici gonijo ( no vsaj obe hkrati se :o, bo vsaj hitro mimo).

LP Ika


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Hehe, potem imate pa pestro trenutno  :o Vam nič ne zavidam 2 gonečki.



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Pinky: Je tvoj posvojenček, ki spominja na eng setra tale? http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10561.0   :o Če bi bila samička, bi bila prepričana da je mamica od naše psice-identičen je :)




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Sanaa ja to je Zen. :o Ampak ni moj, temeč od sosedov, živimo pa v isti hiši, ja.

LP Ika


Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Aaaa kako sem vedla  :D Sem se že prej ko je bil v zavetišču zaljubila vanj, super druščino imate!  :-*

Zdaj pa naprej k metuljčkom...:)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Eno vprašanje - imajo vsi papilloni francosko stojo? Če ne, bi prosila za kakšno sliko, ker še nisem nikjer zasledila, da bi bilo ok ali pa ni slik od psov spredaj (ali pa je, pa so tace zakrite s travo ::)). Hvala!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Malo više imaš kup slik, na katerih noben papillon nima francoske stoje.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Predvidevam, da misliš slike z razstave. Na ostalih se ne vidi, ampak 993 in 995?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard