Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803951

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
aha sem pogledala še drug filmček, vse jasno :)


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
ja vem ni bilo najbolj prijazno, da smo mu dali limono  :-[ je pa bilo smešno  ;D škoda da nisem uspela posneti kakšne je zganjal ko je fehtal... skakal je kot nor in prav vreščal je, no saj malo sem še ujela na posnetek :) sem misla da bo limono takoj pojedel, ker je bil tak ves iz sebe, ampak je niti prav polizal ni... pameten :)

drugače pa ja, dviganje tace (tačka/mahaj/give me five) je njegov najljubši način fehtanja, kar nonstop bi to delal :P včasih ko se mu mudi pa izpade kot hitlerski pozdrav :P

Bambi Beauty Butterfly


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Hej hej..

Sam za info papijev je 77 v sloveniji...registriranih :)
Danes je referat prišel popisat leglo... v petek pa za odhaja 1. :( :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hej!
toliko da sporočim da smo po 40-minutnem lutanju po trbovljah našli kd trbovlje in sta Lia in Paco z odličnimi komentarji opravila vzrejnega. jeeeej :)

je bilo pa še včeraj čisto poletno, danes pa jaz že v puloverju in škornjih okrog skačem... a ni prav grozno? :)

lp,
zala


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Jeeej. noben domacib ni vedem kje je ta Pod Ostrim vrhom mi oa posledicni lutaki in prevozli vse hribe  po Trbovlju.
mi smo imeli ponoci tako nevihto.. da sem samo obstala in gledala skozi oknk z odprtimi usti.

LP Ika


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
samo da ste najdli vzrejnega in da je super slo!

drugače pa ja... jaz sem biu ravno zunaj z Gracy ko je ful začelo pihat.... in ja velika ušesa nič ne pripomorejo k temu haha :D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Boni (višavka), Missy in Nuti imajo pa od včeraj novo družbo in sicer psičko Fiocco Rosso Kally  :o







Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
oooo! čestitke, kok je pa micena ;D

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
joj, kakšna pikica :) komaj čakam da jo vidim! mami presrečna? :)


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
wau :o veliko veselja katarina! se pa veča vaša pasja druščina :P lepo se imejte


Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
joj kakšne lepe slike delate vsi :) ko bi bil moj bambi vsaj 3 sekunde pri miru da bi mi uspelo kakšno pametno sliko narediti  ;D

je vaše papilončke že kaj mrzlo? jih kdo oblači?

bambi se je včeraj zjutraj ves tresel od mraza, najbrž bo rabil kakšen puloverček, vsaj dokler nima še taprave dlake  :-\

Bambi Beauty Butterfly


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Slikce ratajo lepe s prakso, itak pa so slikce v gibanju najboljše  :P Mojih še ne zebe ker zunaj itak norijo, drugače pa mam plaščke. Pa priporočam da probate sami narediti, ker sedaj še raste in se ne splača kupovati. Jaz grem kar v Kik kjer imajo deke iz flisa pod 4 € in potem bom iz tega naredila še kakšen plašček ali pa iz kakšne stare trenirke, ki je nimam nikakor porabiti jo razrežem in šivam ;D. Malo domišljije in se da super plašček narediti. :D Drugače pa so plaščki nasplošno dobra zadeva, mislim da kar za vse notranje pse, ker je temperaturna razlika zmeraj večja.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Pa priporočam da probate sami narediti, ker sedaj še raste in se ne splača kupovati. Jaz grem kar v Kik kjer imajo deke iz flisa pod 4 € in potem bom iz tega naredila še kakšen plašček ali pa iz kakšne stare trenirke, ki je nimam nikakor porabiti jo razrežem in šivam ;D. Malo domišljije in se da super plašček narediti. :D Drugače pa so plaščki nasplošno dobra zadeva, mislim da kar za vse notranje pse, ker je temperaturna razlika zmeraj večja.
Wau!  :o Prav zavidam vam, kako se eni znajdete. Da sami predelate odejo/trenirko? Super! Jaz bi.... hmmm, kot pravijo: iz kruha naredila drek (pardon za nazorni opis!)  :-[
Bi pa pripomnila še to, da imam tudi sama psičko, 3,15 kg (bologneserko, IX. grupa), ki jo tudi konstantno strižem in nima nikdar prav dolge dlake. Poddlanke pa tudi ne. Vendar je nikdar nisem oblačila. Tudi ko je pozimi zelo mrzlo, gre ven neoblečena. Držim se načela, da je sicer pes zunaj skoz v gibanju. In takrat je niti ne zebe, niti se ne prehladi. Druga pesem pa je, seveda, če se kje bolj "v easy" sprehajate, postavate naokrog. Takrat  pa jih rado začne zebsti. Ampak pozimi se takim lagodnim sprehajanjem in kofetkanjem zunaj mi pač odpovemo.
Ampak - vsak po svoje. Mislim da vsak pozna svojega psa najbolje in najbolje oceni, kaj je za kužona najbolj primerno.



Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
aha no saj tudi jaz sem opazila, da ko se bambi segreje, se več nič ne trese in se bomo najbrž lahko še nekaj časa brez oblačil sprehajali :) je pa dejstvo, da je čedalje hujše...

drugače pa včasih naročam kaj z http://www.zoohit.sk/ pa vidim, da majo tudi nekaj zelo poceni plaščekov, če mogoče še koga zanima... :) res so nekatere cene prav smešne v primerjavi s tistimi pri nas...

Bambi Beauty Butterfly


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Hej!

Sama imam doma 1 plašček in 1 puloverček, pa je bil plašček uporabljen samo 1x ko smo se šli pozimi pred leti sprehajat v ljubljani ob večernih urah, drugače sama plaščka ne uporabljam ker na sprehodih tudi mi drvimo naokoli :) sem pa razmišljala da bi za zimo kupila letos taki plašček ko je na tačke in varuje psa pred kepami snega na dlake - te so ponavadi naš razlog da se hitro vrnemo domov oz moji babi začne zebst... tako da zaenkrat jaz šparam denar za kaj takega -> http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_31&products_id=609

bom pa malce pobrskala po strani ki si jo dala, ray, pa ti sporočim če še zame kaj vzemi :P


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Ja, Jenny3, se strinjam, da je sneg oz. snežene kepe pa res moteč! Tudi moji babnici  v parih minutah nastanejo grozne kepe. Predvsem okrog vseh tačk in po trebuhu. Aja, pa po dlaki okrog gobčka tudi, ker rije po snegu.... Uf, potem je pa res uboga. Se ji kilaža v momentu poveča za 100%!  :-[ Poleg tega je tečno to, ker kepe na dlako primrznejo. Jih poskušam sproti odstranjevati, pa ne gre.... Jaz sicer zadnja leta prakticiram, da ji pred snegom skrajšam dlako na tacah in trebuščku, pa ne pomaga kaj dosti.  :(
Sem pa tudi sama že mnogo let nazaj (mislim da celo 1. najino skupno zimo) nabavila takšen plašček, na tačke. A kaj, ko se v njem ni ok počutila in je vsa nesrečna stopicljala naokrog.... tako da smo tudi pozimi brez oblačil in pač sprehod prilagodim vremenskim razmeram. Bolj blizu doma, da jo lahko hitro odnesem pod tuš in z vodo spravim dol kepe...
LP!



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Nekaj novih slikic, da nas ne pozabite :)

Energy:



(slikala Ana)


(slikala Janja)


Nara:



(slikala Ana)





Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
EnNa fine slikce ;D
Slikci mojih "afen"


Če bo vse po sreči bomo kmalu prišli na agility "konkurenco" delat  :P


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Super Friese, da se boste opogumili! Papillonov je res premalo na agilityu, čeprav so zelo primerni za ta šport...

Bom še tukaj pokazala dva teka od Energya na katera sem zelo ponosna. Obakrat je premagal vso konkurenco (52 small psov) in na Nizozemskem postal IMCA (international mix&breed championship) prvak za leto 2011 :)

1. tek-jumping:  http://www.youtube.com/watch?v=E6jxwqU2ft0
2.tek-agility: http://www.youtube.com/watch?v=gsTtsG2Yjtk

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Pozdravček po dolgem času :)

UUhhh, vas je pa kar nekaj novih, bravo  :) :)

Evo dve današnji sliki naše "mladenke"  :D





Lp, Eneja


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hej eneja!

sem pred dnevi razmišljala kako se vi držite, pa kot vidim odlično! koliko let šteje že tara? ker izgleda še zelo mladostno!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
He he, telepatija :).
Tara bo januarja stara 16 let. Se dobro drži, še je živahna, edino zelo slabo sliši, sliši sam visoke tone tako da jo pokličem tako da zaploskam  :D, sam jo nič ne ovira in se čisto normalno obnaša. Malo pa pešajo ledvica počasi in je na dijetni hrani od Hill'sa že več kot eno leto. Letos jo moram dat spet malo pogledat po krvi. Drugače je pa čist OK :).

Ti še vzrejaš?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Recimo :) zadnje 2 leti nisem nič, za naslednje leto pa spet načrtujem leglo... je pa kar težko z faksom in časom in vsem, ampak bom že :)

no sem vesela da je vse ok, sporoči če boš kaj na gorenjeskem koncu kak vikend da se mal dobimo ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
eno malce off vprašanje, danes sem pred železniško v lj videla en par z temnim papillončkom, mislim da so se sprehajali. kdo pozna? Sicer sem videla od daleč, ampak "moja" meggy ki je s tistega konca pomoje ni bila... kar škoda, toliko papillonov kar naenkrat v sloveniji pa jih tako malo poznamo - pred leti smo vedeli za vsaj 80%...


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Tako pa da se tukak sporocim da je Slovenija bogatejsa se za eno papillonko vec.
Od torka je z nami psicka Grace JP Lovely Sayuri - klicno Yuki,ki je priletela naravnost iz Japonske. Je vnukinja Gatchamana.
Lastnici sva jaz in moja dobra prijateljica in soseda Petra. Zivela bo v njenem stanovanju a prakticno le korak od mene saj zivimo v isti hisi. Upam da se bo se Petra kaj javila tukaj in povedala kako je biti novopeceni lastnik papilloncka.
In se slikca
Upam da bo slikca uspela ker pisem s telefona.

LP Ika



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Ika še enkrat čestitke! :D

Drugače pa meni ta link ne dela...sam tolk da povem ;)


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
No zdaj pa bo :)








LP Ika