Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 804023

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Geri, ti ko si geri špricala z biokilom, kaj si jo tako da je bila cela fajn mokra al kako?  In je kaj pomagalo, vsaj za bolhe?


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Kdaj je naslednje leto evropsaka/svetovna razstava v zagrebu?


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Običajno je evropska razstava v štartu junija, v Zagrebu bo naslednje leto od 8.6. do 10.6.07. Link do prijavnic z vsemi sodniki se nahaja tukaj - http://www.hks.hr/ - če se ne motim, je IX. grupa na vrsti prvi dan, v petek.


Lp, Tinkara



P.S. Tara, zal nisem imela casa ti odgovoriti na tvoje ZS, bom danes poskusala.

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Hvala Joni za podatke. Rada bi prišla kot gledalec ker bo sigurno ful papillonov ;D

Glede ZS-ja pa ni panike,........ če boš imela čas. Drugače pa ni obvezen odgovor ;)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Geri, ti ko si geri špricala z biokilom, kaj si jo tako da je bila cela fajn mokra al kako?  In je kaj pomagalo, vsaj za bolhe?

Ma nam za bolhe pomaga edino stronghold in frontline (frontline bolj!). Biokil nič ni pomagal... naj bi držal 3 tedne pa ni bilo tako. Sicer pobije to kar dobi na psu v trenutku ko špricaš, ampak potem pa ne nič kaj drugega naredi. Hitri test lahko narediš z mravljami- če imate kje v hišo pot. Mi smo imeli mravlje, ki so hodile skozi okno v kuhinjo. Da bi mama to pot zaprla je pošpricala z biokilom vse okoli okna v premeru pol metra, in to pošteno dozo. No pomrle so mravlje, ki jih je pošpricala ostale pa so čez kako urico, ko se je posušilo že veselo lezle nazaj po svoji stari poti...

Skratka, jaz se na to ne bi zanašala. Poskusili smo tudi razna eterična olja, pa je bil učinek isti- bolhe so veselo laufale po psih. Poskusili smo različne vonje olj, pa vseeno nič, poskusili smo verminex- neka bio priprava za proti bolham- spet nič. poskusila sem električni odganjevalec (oddajal na bi zvok ki ga pes ne sliši, ampak ko sem dala na uho sem še sama slišala). Pa bolhe so ostale, pes pa je bil živčen..

Svetujem ti da glede na to da je Tara alergična na te ampule, da daš ampulo mačku- frontline, stanovanje pa "umiješ" z razredčenim strupom za insekte- dobi se ga pri veterinarju, žal pa se ne spomnem imena- je pa za govedo špricat. To razredčiš z vodo in potem umivaš tla in vse površine do 1 metra visoko. Potem pa še pošpricaš sedežno itd. Posteljice in igrač NE špricaj s tem ampak bikilom!! Igrače pa najbolje da opereš v pralnem stroju (če ima pliš), pa pocrkne vse. Potem to vse skupaj ponoviš čez 14 dni in potem po potrebi. Najbolje vsakih par mesecev. Če bo Tara prinesla kako bolho od zunaj, jo bo pa frontline z mačka ubil- saj veš da bolhe skačejo iz živali na žival. Poskusi, pomoje bi moglo delovat.

Mi smo enkrat imeli problem bolh- bilo je grozno (4 psi in 5 mačk v hiši), čeprav so vsi imeli frontline je bilo bolh še kar... ni bilo videti konca, pa smo s tem preparatom opucali in moram reči, da je od takrat že pol leta pa je ok... nič bolh. Bom pa ta mesec čiščenje iz čiste preventive ponovila, saj je pol leta kar dolga doba. Psi pa seveda (in mačke) redno dobivajo ampule...



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Mi dajemo redno Advantix in moram reči da v zadnjem letu ni bilo nobene bolhice, razen enkrat ko je dobil Ajki ene 3 padalke, na Joniju pa ni bilo nobene. Takrat smo ponovili Advantix, pomili tla, presesali pohistvo in spet je bilo vse po starem. Macek dobiva macji Frontline (ravno sem se spomnila, da mu moram obnovit  :-[) drugace pa smo mi za pse res vsi zadovoljni z Advantixom. Prav tako Joni se nikoli v svojem dobrem letu ni imel klopa prisesanega nase.

Drugace pa stevilka prijavljenih papillonov na evropsko bi se znala gibati tam okrog 60-70, vsaj toliko jih je bilo lani v Tullnu. Letos za Helsinke so ze umaknili podatke, so ostale samo slike iz BIS gor.

 

Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ta zadeva z pomivanjem zgleda zanimiva :o. Bom poskusila. Imamo pa še ta problem, da nam na teraso hodijo ulični mački (da bi jih strela >:(), ki prinesejo ličinke in vsega vraga :-\. Drugače pa muc dobiva redno frontline. Taro sem pa pregledovala jaz in pol še vet. in nismo odkrile niti ene bolhe. Tara se pa kar praska ???   Lani sem ustrajala z šamponom proti bolham in je bilo kar ok, samo letos pa so očitno imune :D  Klopa pa je tudi enega imela letos :(

Ta številaka za Zagreb, je kar lepa :o, morem pridet, pa še tako blizu je...!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
No... da malo obnovim temo... Čez 6 tednov dobimo malo metuljčico... po vsej vrjetnosti(še klicati moramo na letališče), punčka je/bo bolj majhna, s krajšim smrčkom(stara je približno 1 mesec)... Imate kakšno idejo za ime???aja pa še to... še vedno nima rodovniškega imena-kdaj so ga dobili vaši psički ???


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Aja Tara mimogrede... lušten kip... meni se ne zdi z gobčkom in z repom čisto nič narobe-prav lep kip je!


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Bo znala več Geri povedat, ampak kolikor se mi zdi mora vzreditelj dodeliti imena ob prijavi legla in pregledu vzrejnega referenta, kar se zgodi ze zelo hitro. Za mojega Jonija se je ime ze vedelo pri 3 tednih (ko sem se zacela zanj zanimat), tako da mislim da imajo na Slovaskem podobno ureditev. Kako pa je s Kanado pa zal ne vem.

Mogoce ce malo pobrskas po netu pod Canadian Kennel Club pa Litter Registration? Verjetno pise kaj uporabnega. Drugace pa kar se tice imen, Geri in Joni sta bila oba poimenovana po njunih rodovniskih imenih oz. izpeljavah. Drugace pa imas na netu na tone strani samo z imeni za pse in dojencke. Najlazje je narediti pac neko lepo izpeljanko iz rodovniskega imena, ce le-to ni prevec komplicirano.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
jenny 3 morda si glede na to da tvoja bodoča psička še nima rodovniškega imena lahko tud to izbereš sama.
Povprašaj vzrediteljico na katero črko se ji začnejo imena in če ti dovoli.

Na Finskem tudi zelo pozno dajo kužkom imena - so tudi že po mesec in več stari - pri nas pa to gre zelo hitro.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
No ime se bo začelo na črko W ;D-ime bo izbrala vzrediteljica...Evo ema slikca(a je ratala :-[  :-\)-


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Hvala jenny, za kompliment :-[

Tara je tudi hitro dobila ime. Mislim da v roku 1 meseca. Lepo je naredit izpeljanko iz rodovniškega imena, se mi pa črka W zdi kar težka :-\. Lahko si pa itak zmisliš čisto svoje ime ;).  Mi nismo imeli težav ker je Tara že rodovniško ime, pa se nam je zdelo kar ok, ker je kratko in lahko tudi za psa pa smo kar pustili isto :).

Slikice pa ni :(


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Album papillon


mala wendy-ime ni niti 30% - tukaj sem še majhna->1teden in pol=)


moj bratec - no tukaj je star 1 teden in pol!


Wendy-3 tedni - samo še malo pa bom hodila- saj jem frukcvergija!


wendy - no...malo preveč frukcvergija je bilo-sem pa vsaj velika...


Wendy- - ...in vadim za rastavo, da bom kot moja mama!

Evo!!! :P



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
JOOOOOOOOJ kakšen srček :-* :-*!!

Res lušna psička! Vešeč mi je, ker je obarvana po telesu :o,če prav vidim :-[, pa ime ima tudi lepo!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jah... ime še ni dokončno... čez par dnio pa dobi tudi rodovniško ime, tako da bomo videli..


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
evo tukej se vidi kje ima lise-liso ;D seveda ji je zrasla(lisa mislim :-[)tukaj:

dan 1 - bratec in sestrica


wendy-dan 1 - kako majhna je bila!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Evo hitro... kakšno ime na W!!!!! me je prosila vzrediteljica...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Če poberem malo iz teme "imena na W", mi je všeč:  Wendy the wild princess
                                                                                         snow princess
                                                                                         little lady
                                                                                         angel


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Okej .... W ...:D


Wanda
Waletta
Wendy
Willow
Whitney
Whoopi
Wilda
Wiley
Wilona

ni toliko imen na W ..  >:(


Lp, Tinkara




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ne boš vrjela... tudi sama sem ugotovila da jih ni prav veliko ;)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Od vseh nastetih je meni najbolj vsec Wendy. Prav tako sladko mi deluje :) No, porocaj kako se boste odlocili.

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Kaj pa Winny-(Winner of my heart)???-men je hud ime


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Meni je tudi Wendy najlepše. Winny mi deluje bolj za samčka. Kaj pa Wendy of my heart? Imaš kar težko odločitev :-\. Ma sej v rodovnik pač daš ime na W, ti jo pa lahko kličeš tudi Fifi če hočeš ;) 

Joni, kaj veš kdo je proizvajalec tiste hiške ki si kupila Joniju ( petmate portable pethome)?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
misliš...aja a ste vidle moj album(no sicer so vse slikice tukaj gor...)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čemu je bilo namenjeno....misliš?   Jaz sem vidla tvoj album in je kul. Tega še nisem videla, ki večina nas ima slike na moj-album.com :) 


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Moj je Petmate Portable Pet Home, tako pise gor. Bil pa je kupljen na stojnici od Taku Boutique na graški razstavi --> http://www.takuboutique.it/NuoviFile/CATALOGO/GABBIE/PetHome.html. Joni ima velikost Medium, ker je pac predvideno da bo se imel kakega sostanovalca not. Drugace pa je velikost Mini povsem dovolj za enega papillona, je pa stal ta najmanjsi 35 EUR, Medium pa 55 EUR. Zelo priporocam  ;)

Ti Taku so na vseh vecjih razstavah, do zdaj sem jih vedno videla po avstrijskih.


 

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ja meni je ful lep  ;D!  Koliko je satl...55 evrov :o!!! Na slovenskih razstavah je 19.900sit! Bom ga šla v avstrijo iskat :o.  Kaj pa pomeni, da bo Joni imel sostanovalca...igračko ali še kakšnega papillončka ::)
Jaz bi vzela medium ker Tara z njenimi pliši zasede kar nekaj prostora :D.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Jenny, kaj si hotela vprašat, ko si napisala....misliš (tam ko si vprašala če smo vidle album)? Mogoče, če mislim da lahko psa kličeš drugače kot v rodovniku?