Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803807

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
V ponedeljek, pa smo spoznali winny, ki mi je pogrizla celo roko :D. Ful je simpatična in nima 5  min mira :o. Slike in filmčki pridejo kasneje, ker sem se preselila in tam še nimam interneta :(. Tako da se bom tudi manj javljala. :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no še iz moje strani... Tara se mi zdi fulll luštna psička, pa čist mirna je... :D je winny okrog skakala, se je hotla igrat, tara se je pa umikala-vrjetno si je mislila:"ah ta mladina..."-no upam da taro srečava še kdaj!!!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ma spet ste vsi nekam izginili :D
no winny tehta 1,9 kg hehe učeraj pa je bila stara 4 mesece :D


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke winny :-*!

Jaz pa še vedno nimam interneta, ampak s3 zadeva premika in upam da bo čez 2 tedna priklopljeno.

Jaz tudi upam da spet srečamo winny ;D


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Ja mi imamo tolikoo dela da težko najdem čas za internet :P! V Kranj je k moji kolegici prišel čudovit samček papillon, dom pa še iščeta dve njegovi sestrici:

Mama: Bijou de Pompadour
Oče: Caspians Goldfever

Reinette: slika 1, slika 2, slika 3
Rubine: slika 1, slika 2

Obe samički imata čudovit karakter, sta dobro grajeni, imata pravilen ugriz in sta razstavni. Reinette je velika in močnejša od Rubine.

Vsi, ki vas zanima več mi lahko pišete na: [email protected]



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
joj bi kar eno imela :D... :-*


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
lušni ;D.  upam da se nova lastnica kaj javi tu. :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
rekla je da se bo prijavila na tale forum ;D ...(v soboto ga spoznam tudi u živo jeeej!!! :-* )


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
super, pa kake slikice so zaželjene ;D


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
geri, sem gledala tvojo galerijo razstav in sem opazla da ima Jana še enega papillona, kaj je njen?  Pridita z geri kaj na obisk ;)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Psički, ki sem ju omenila zgoraj sta prodani.. žal ne v Slovenijo :-\. Podi je pravi srček.. jaz sem se zaljubila na prvi pogled ;). Jana ima tudi phaleno Pupo (taka kot Geri.. bela po telesu in tricolor na glavi :o).
Tara za obisk pa bo treba še malo počakat :'(.. imam tooooliko dela da ne vidim ven... res mal kriza s časom, ampak saj bo bolje :-[



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Pozdravljeni vsi skupaj tudi na tem forumu!

Pa se malce oglasiva tudi midva s Podijem, dva novopečenca v tej veseli družbi :)

Podi je res pravi srček in zelo hiperaktiven kuža, tako da marsikdaj tudi kaj fino ušpiči. A zato ga nimamo nič manj radi, saj se crkljanju ne more upreti ne on ne mi :)
Btw: je tudi kakšen od vaših papillončkov kdaj tak, da zameri in kuha mulo, ter potem še bolj počne tiste stvari, ki točno ve, da jih ne sme??

Za slikice in Podijeve vragolije si lahko kdaj pogledate njegov blog, kjer se skušava dokaj redno oglašati. Najdete ga na tejle strani: http://www.bubi.si/wp_robespiere/ Je pa Podi vsak dan bolj lepo obarvan in podoben svojemu očku, kateri je tudi takoj osvojil moje srce.

S Podijem oba upava in se že veseliva dne, ko spoznava prav vse papillončke, kar jih je pri nas možno spoznati. No v soboto spoznava Zalo in Winny, to bo še veselo! Baje sta si oba kužka karakterno kar precej podobna, tako da si ju že kar predstavljam :) Sploh pa, da spoznam še eno svežo lastnico papillončka in si izmenjava izkušnje in ves možen čvek :)

Lep pozdravček vsem papillončkom in lastnikom,
Špela in Podi


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Pozdravljen Podi! :o

Dobrodošla na tem forumu! 
Tvoj mali je ful luškan in upam da se kdaj v živo srečamo :). Škoda, da ga nisi imela kake 2 tedna nazaj,ko sem bila pri winny, da bi obiskala še tebe ;D.


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla Tara!

No Podi je dva tedna nazaj že bil pri nas, a žal takrat še nisem vedela za Winny in sploh, da imava s Podijem kakšnega papillončka tudi v najini bližini. Se pa seveda kdaj srečamo, če ne prej, ko naslednjič obiščeš Winny, pa se skupaj dogovorimo. Iz kje pa si Tara?
Btw je še kakšen papillonček tukaj, da je z Gorenjske? Da se informiram in bo lahko Podi spoznal čim več svojih vrstnikov.

Lep pozdravček,
Špela in Podi


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla Špela,

Tara je iz Primorske ;)... je bila slučajno na obisku Winny... Iz Kranja (okolice) je še ena starejša (7 let) papillonka, ki pa ne mara pasje družbe. Sva bili 1x z Geri na obisku pa so rekli da rabi ful časa da se navadi na psa.. no mogoče če bi bili večkrat bi bilo bolje. Ti bom poslala kontakt ko ga najdem :-[ Če se ne motim je tudi samček Elton iz Hrvaške nekje na gorenjskem? V Ljubljani sta dve papillonki iz psarne Pompadour, ena iz Madžarske (od preprodajalca in niti od daleč ni podobna papillonu) in en samček iz Švicarske psarne Beautyfy. V okolici Lj je še en samček, kupljen za agility v Švici. Kontakt ene psičke iz Lj imam jaz in ti lahko pošljem. Drugo psičko sem kontaktirala ko sem dobila Geri, obljubili so da bodo poklicali nazaj ker niso imeli časa za pogovor, pa tega nikoli niso storili... jaz pa tudi nisem hotela bit vsiljiva. Samčka iz okolice Lj imam tudi kontakt, onega iz Lj pa moram najti :P...

Skratka trenutno v SLO:
-Tara
-Amigo (očka od Tare) nekje v Lj?
-Undi (psička iz Kranja iz Nemške psarne- žal ne vem katere)
-Lady iz Velenja
-Florence de Pompadour (v Lj)
-Geri v Sežani
-Joni v MB
-Elton le bijou de Gerecy iz Hrvaške ne vem točno kje.. morda blizu Trbovelj?
-Gracia de Pompadour (v Lj- sestrica od Geri)
-Podi v Kranju
-psička iz pasme Pondas v Kopru
-Farina vom Cavalierchen na Ptuju
-Beauty Fly I BELIEVE CAN FLY v Lj
-Energy iz Švice- okolica Lj
-Winny iz Kanade- Kranj
-v kratkem Roki (bratec od Podija) v Postojni

Phalena pa je še vedno samo ena: Pupa, ki živi v Velenju z Lady

torej jaz sem naštela 16 trenutno... čisto mogoče je da sem koga pozabila, pač tako iz glave je težko vedeti vse te podatke :P. Če ve še kdo za koga naj dopiše ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Oj!

Kot je že Geri povedala, smo primorke in bolj natanko iz Izole, tako da če boš kdaj tu na morju, se kaj dobimo ;D.
Tara je drugače iz slovenskega legla. Omenila bi tudi da je bila Tarina mamica Gala v Idriji doma, a žal so jo pri 14 letih lani mogli uspavati :'(. Slikice njenih staršev najdeš v ambumu in na spletni strani, če te zanima.

Uh, nas je pa kar dosti, a škoda da tako malo na forumu :-\. Geri, kaj imaš kakšen kontakt in kaj več info. o psičku iz Kopra?


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
No, pa da še poročam, kako se je Tara znašla v novem domu.
Pri tem se ji je videlo da je stara, saj je rabila kake 2 tedna da je dojela da je zdaj to njen dom. Ko smo jo začeli puščat samo je tako cvilila da se jo je slišalo po celem bloku. Trgalo se mi je srce jo slišat :'(, a seveda smo to delali postopoma, najprej za kake pol urce in pol vedno več.
Pol je ugotovila da je fajn, če spi na naših copatah, ko nas ni doma :D, zato sem ji dala transportno torbo na hodnik, da ne leži na ploščicah in ji je kar fajn. Ugotovili smo da ima tudi čuvajsko žilico, no, vsaj ko sem jaz doma, ker če je sama s fantom ne laja niti ko pozvonijo na zvonec. Ni se še navadila edino glasov ki jih sliši, če kdo govori ali hodi po bloku in takrat začne ful lajat, ampak tudi to se je že malo umirilo, seveda pa to počne samo če sem jaz doma ???.
Drugače je pa ful pridna in jo morem res pohvalit :-*.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Tara to psičko iz Pondas pa ima predsednik kinološke zveze- oz. natančneje, njegova hčerkica ;) Jaz sem jo pa tudi v živo spoznala mislim da v Hrušici na razstavi, kjer pa se ni razstavljala ampak bila samo obiskovalka.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
a, celo :o. Koliko pa je stara, mislim bi bila za druženje?  Je kje slika od psičke? Na strni od pondas mogoče?


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Tara, hčerka je premajhna.. ima manj kot 10 let tako da dvomim da se bo družila z nami  :o Slikico si lahko ogledaš na: http://www.pondas.de/welpen/WUERFE/Pwurf/0035.jpg. Tako da z družbo te psičke ne bo nič...



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Bravo Geri za super popis papillonov! Jaz sem se jih spomnila tam okrog 10, tako da me prekasas hehe! Nazalost je v moji okolici samo ena psicka, ki jo sicer poznamo (Joni celo zelo dobro hehe) ampak niso ravno lastniki tip ljudi, ki bi se ful druzili. Tako da Joni se mora trenutno zadovoljiti z kavalirsko, maltezansko in vcasih tibi druzbo  ;)

Ker ze dolgo nisem prilepila nobene slike, dodajam dve novejsi:






Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ooo luštni slikici!!! :D
joni-lep kot vedno hehe


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Tinkara, Joni je še vedno pravi lepotec, res nimam pripomb  ;)
Podiju pa je počasi začela bolj izpadati dlaka, tako da ga bom zdej malo več česala, da jo prej zamenja. Sva šla pa danes na sprehod po mokri cesti (včeraj je namreč skoz deževalo) in je bil takoooo umazan :) Po trebuščku in tačkah je bil skoraj tako rjav, kot po glavici :) Ampak mi ga je prav uspešno ratalo urediti, tako da je zdej že lep in počesan.
Je pa glavni kužek na vasi  :) Pozna ga že zelo veliko ljudi in kar čakajo tiste ure, ko greva običajno na sprehod, kdaj bo prišel tisti "mali lepi kužek"  :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Podi, nalimaj kaj novih slikic da lahko sledimo odraščanju malega ;D. Pa naslov albuma dav podpis da si ga lahko kadarkoli ogledamo ;).

Jooj, jaz pa še kak mesec ne bom imela interneta :(. Ful bi rada nalimala nove slike gor. Ma bom prinesla disk k staršem pa jih bom tu dala gor.

Jenny3, kdaj boš kaj razstavljala?  Aja , kako je bilo na srečanju s Podijem, nič ne poveste?!


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
http://www.bubi.si/wp_robespiere/?attachment_id=38
Tara tale slikica je meni čez vse, tukaj je Podi res srčkan in priden, hkrati pa v očeh z iskrico nagajivosti.  ;)
Bom pa v kratkem pripravila zbirko Podijevih slik in mu odprla album na moj-album.com, pa potem prilepim tukaj povezavo. Kar pa je tekočega dogajanja s Podijem pa se trudim objavlati na njegovem blogu. No kar je pri Podiju res novega pa je to, da zdele že par dni že večkrat dvigne nogico pri lulanju! Sicer ne vedno, ampak velikokrat pa že! To me je res prav prijetno presenetilo in pa kot mi je Rekla Mojca - potrjuje Podijev karakter - mali dominantni hiperaktivni razgrajač  ;D
Ker sem jaz kar fino zbolela, se z Winny in Zalo žal še nismo spoznali in srečali, pa še sama sem zamudila najbližjo tekmo agilitija  :( Srečanje računam v kratkem in seveda pridejo potem vtisi in slikice naših malih dveh razgrajačev.  ;)

Sončen pozdavček,
Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ga še nisem srečala :( je špela zbolela :D(grrrr...  :P ::) ;D )...tako da ni nič za povedat ;D
rastavljala bom pa v celju :D sem se opogumila (hehe ampak se še nisem prijavila)

aja... winny je dobila plašček, ko se mi nove fotke(;D) naložijo v album, ga bom pripopala še sem :)
lp
        Zala


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Joni lušne slikice :o mi bi tudi tak rep :P
Špela, Podi prihaja v obdobje "velikih ušes", tako temu jaz pravim, saj je edino kar od papillončka ostane ogrooomna ušesa, dlaka bo šla papa, ampak nič zato, se bo kmalu naredil super lep kožušček ;)
Tara.. aja.. zato si tako tiha, ko nimaš neta ;D
Mi se zabavamo v dežnih dneh in razmišljamo kako bi kam pobegnili malo na dopust... Čez par dni grem spet na obisk k Zuzani (Gerijini vzrediteljici) in že komaj čakam da vidim vse njene lepotce in lepotičke 8) Seveda vas ne bom prikrajšala za podroben fotografski opis obiska!! ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Hvala vsem za pohvale! Sicer je izpadel zaradi luci malo rumenkast, ampak zagotavljam da je bel  ;) Drugace pa prva fotka ni moje avtorsko delo, se je Lobsang v Tullnu izkazala. Rep pa je valda copyright by Joni  8)

Podi, a mi lahko na ZS napises tvoj e-mail naslov --- imam en clanek zate, ki bi te mogoce zanimal (ena stvar, ki sem jo enkrat spisala, o negi). Drugace pa mali je hiter pri dviganju noge, testosteron mu ze dela  :D Se pa strinjam z Gerijinim opisom karakterja - mislim da me je uspel pri meni ene 4-5 krat v roku 10 min na rokah v uho ugriznit  ;D

Geri, valda pricakujemo cel foto elaborat in podrobno porocilo iz Pompadour staba (verjetno ves obseg in potek cesa me najbolj zanima hehe).

Lepo se mejte pa pocohajte svoje metuljcke in metuljcice,


Tinkara





moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
No, jaz sem trenutno na računalniškem tečaju in se lahko malo javim :D.  Tara je kar v redu, edino bolhe so ji pojedle dlako :'( in to toplo vreme prav nič ne pripomore, da bi ji kaj zrastla. Komaj čakam njen zimski kožušček ;D. Ko smo že pri repih, je Jonijev prav res košat :o, no.... sej v bistvu tudi Tarin rata takšen ampak je zdaj tako brižen (od bolh) :'(.  Mah bo že, pa dermanorm olje ji bom kupila pa bo hitro spet lepa ;D.


Lp