Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803741

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe jaz sem pa včeraj spoznala podija(in špelo seveda ;))samo tako bolj na hitro :D-je pa podi reslušten,pa puhast ::) ;D ...no upam da ga kmalu spet srečam, da se bosta lahko winny pa on enkrat mal igrala :D...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Super da ste se vidli :).

Mislim da ima Tara kak moški hormon, saj naskakuje pliše in ko lula dvigne tačko :D. Ko pa smo v času kostanjev, vam povem, da je Tara nora na kuhane kostanje, pečene pa ne. ;D


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla vsi papilonarji  ;)

S Podijem sva preživela super konec tedna!

V petek zvečer sva sicer žal na hitro, a upava da drugič malo bolje, srečala in spoznala Zalo in Winny! Končno je Podi spoznal svojo vrstnico! :)

V soboto sva precej dneva preživela v jesenski naravi. Smo se skupaj z Lukom podali na pohod pod Joštom do Križne gore in moram reči, da je bil Podi res priden in vztrajen ter je užival na sončku. Spoznal je jesen in sploh ostanke kostanja, saj se je hitro naučil voziti slalom med vsemi ježki :) Spotoma je srečal tudi kar nekaj pasjih kosmatincev in tudi enega enako starega mladička - končno en kuža, ki se mu je tudi dalo enako skakati kot Podiju  :)

Danes pa se je Podi sprehajal skupaj z afganistanskih hrtom! Kdor pozna pasmo si lahko predstavlja sliko (jaz sem bila žal brez fotoaparata, a v kratkem seveda sprehod ponovimo) - veliki in mali kuža hodita vzporedno, oba elegantno in zvedavo  ;D Tako da se je Podi pridno učil od velikega kuža in sledil vsakemu njegovemu koraku in kretnji. Še tekla sta oba hitro kot veter! Super je bilo! Mislim, da tudi Podi komaj čaka na naslednjo sončno nedeljo, ko bo lahko vštric hodil z velikim prijateljem, ki je btw toliko večji, da bi kmalu z dvignjeno taco polulal Podija  :-\ Ampak sem ga pravočasno "rešila"  ;D

P.S. Nekaj slikovnih utrinkov je že na Podijevem blogu, ostale pa pridejo v album, ki že nastaja.

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in Podi


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
No mi je kar hitro uspelo dodati slike z izleta v Podijev album, tako da si jih lahko tukaj ogledate malo več.
http://podi.moj-album.com/

Lp,
Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
luštne slikice :-*
je pa podi (po slikicah sodeč) že kar zrasel, pa tudi barvo je malo spremenil... :D(luštno, ni kaj!!!)
no tudi Winny in jaz se veseliva, da bova enkrat imele malo več časa kot v petek, da se bosta s Podijem lahko enkrat res zletala... :D
lp                Zala


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
tinkara...a je joni že očka??? :D


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tako je ... Joni je v torek postal prvič očka 2 malima kepicama, samček in samička.  ;D

Slikice malih strukeljckov so tukaj: http://jonathan.moj-album.com/album/5713055/


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
evo čestitaj mu :D...luštni kepici...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke Joniju!

Samček je ful obarvan, prav lušen :o. Od kod je pa mamica?


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Čestitke Joniju in Ini tudi v najinem imenu. Tudi meni sta mali kepici prav lepi, sta tako zanimivo obarvani. Me že zanima, kako bosta zgledali čez kakšen mesec.
Midva s Podijem pa sva se danes spet potepala po naravi. Nekaj utrinkov si lahko ogledate že v Podijevem albumu, tukaj pa prilepim le meni najlepšo sliko...

najbolj posrečeno...

in najbolj nagajivo sliko :)


Lep pozdravček vsem papillonarjem,
Špela in Podi  ;)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joni se vsem zahvaljuje za cestitke! No, njemu je vsa ta zgodba bolj tako-tako, mu ni bilo jasno v torek zakaj ga jaz tocno lubckam  ;D Danes so bile v album dodane se nove slikice ter aktualizirana Jonijeva spletna stran, me lastnica pridno zalaga.

Tara, mamica je Fairy Lady Farina vom Cavalierchen, iz iste psarne kot Jonijeva mama. Zivijo pa na Ptuju, tako da so mali zelo blizu mene. Planiram jih it pogledat tam ko bosta stara nekje 4-5 tednov, sedaj sta bolj mali podganici. Drugace pa po besedah vzrediteljice zelo lepo napredujeta in sta oba ze skoraj podvojila porodno tezo. Dobila sta tudi imena, pokukajte na Jonijevo stran  ;)

Spela, Podi je ogromen!! Cisto drugacen od tistega malega nagajivca izpred dobrega meseca dni. Komaj cakam, da ga spet vidim in pomeckam. Cista slika svojega oceta, res. Imam prav skomine po se enem takem lepotcu v nasi hisi ... mogoce mi bo bozicek kakega prinesel hehe.

Drugace pa mi bolj kot ne uzivamo, Jonija hladno vreme prav nic ne moti in tako se letos plascka nismo oblekli (razen ko smo imeli modno revijo lanske kolekcije hehe), sicer pa nas mali skrbi za svojo izolacijo in pridno dela dlako  ;D

Ne morem verjet, da bomo imeli 2.5 mesecni premor od razstav, imam ze pravo krizo, tako da ze komaj komaj cakam Celje, da se spet malo pokazemo. Potem pa Ljubljana in se kaj izven Slovenije.


Uff, sem se razpisala. Lepo se mejte papillonarji in pocohajte tamale


Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
meni je pa tista punčka tak srček(no saj je fantek tudi)... jah ima joni kar lepe otroke ni kaj ;)
Imam prav skomine po se enem takem lepotcu v nasi hisi ... mogoce mi bo bozicek kakega prinesel hehe.
in a lahko kaj pričakujemo ???

Podi se je pa čisto spremenil!!!je zadaj že 4 mesece star, a ne???

lp
                    Zala


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
in a lahko kaj pričakujemo ???

Bom pisala Bozicku ... samo vprasanje ce me bo letos uslisal  ???

Vadita kaj razstavne vescine z Winny?


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aha, to psičko pa poznam :). Mali so pravi cukrčki :-*. Samički se lepo vidi da bo rjava po telesu..., bi se kar javla za nakup :D, če nebi moja bila taka čarovnica :D.


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla!

Podi bo 24. star štiri mesece ja, res hitro raste in gre čas še hitreje! Je pa danes na polju tolk časa kopal, da je ven potegnil eno veliko miš ali celo podgano! Umazan je bil tako, da ni bil za prepoznat :) Je pa ubogal na ukaz "pusti" in miško spustil iz gobca, da mu je revica hitro ušla, če ne ne vem, kako bi se potem še igral z njo :) Skratka ni nam dolgčas!

Zala, a je zdej še ob petkih mala šola?

Lep pozdravček papillonarji,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ooooo, Podi pa je pravi lovec  :o  Joni je do sedaj imel manijo samo na pernate zivali, sploh zelo rad je tekal za golobi. Ko je bil majhen, je takrat vsa poslusnost kar zginila nekam, jaz sem veckrat rekla da ima neki pticarski nagon se  ;D

Tara, psicka verjetno ne bo naprodaj. Se se odlocajo, odvisno kaksna bo cez par mesecev, ampak verjetno bo ostala kar doma, tako da bo na voljo samo samcek.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Bom pisala Bozicku ... samo vprasanje ce me bo letos uslisal  ???

Vadita kaj razstavne vescine z Winny?


Lp, Tinkara
če boš plidna pa mogoče res... :P
ja vadiva... 8) samo vse še enkrat od začetka-je winny vse "pozabila" >:D
špela:mala šola je še vedno ob betkih...pridi nas pogledat ;)(še bolje po mali šoli, ko ta male spustimo(itak je zagrajeno)-ponavadi vstane samo kakšnih 5 psov, tako a ni panike da bi se komu kaj zgodilo  ;)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Super, kar tako naprej lepo delajta! Sicer se pa ne sekirat, ko udari puberteta, se vse pozabi (tudi pri ljudeh)  ;) So se samo 3 tedni do razstave  8)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
aja!?!samo še 3 tedni-tole bo pa hitro... :-[ :D


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla vsem skupaj!

Zala ja Celje se bliža, upam da se opogumiš in prijaviš Winny no, sej bo blestela tam notri sigurno!

Podija sem pa danes spet skopala in sedaj tako lepo dišiii po šamponu. Pa še večji lepotec je, ko ima spet snežno belo dlako ;)


Tinkara, kako pa kaj mali kepici in ponosni očka?

Lep pozdravček,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj, Podi je prav za pojest!  ;D Lepotec mali ... pa kako resno se drzi :) To imam tudi sama zelo rada - vonj po pravkar skopanem kuzku. Tako so lepi, beli in mehki - do prvega lulanja  ::)

Drugace pa po novicah, ki jih prejemam Jonijevo potomstvo lepo napreduje. Samcek je se vedno pravi velikan proti punci, ampak tudi ona se ne drzi slabo. Vedno bolj postajata podobna pravim kuzkom, so prav smesni zdaj v tej morski prasicek fazi. Se kar odstevam dneve, ko bom sla na obisk, se kaka 2-3 tedne bom zdrzala  ;D

Zala, bom zelo jezna ce ne prideta z Winny v Celje  :P Noben mladicek ni perfekten, tudi meni se je Joni na svoji prvi razstavi kar vrgel sredi ringa na tla, tako ne bom vec hodil. Pa je dobil zelo perspektivno. Prav simpaticno mi je tudi gledati Puppy BIS, vse tiste razigrane mladicke vseh velikosti.

Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Citiraj
Zala ja Celje se bliža, upam da se opogumiš

sem se :D poslano in plačano =)(tudi za lj-samo za specialko pa ne vem...itak je še čas !)

Citiraj
Zala, bom zelo jezna ce ne prideta z Winny v Celje

ne se jezit...prideva... :P


podi je pa res ful lep...keri šampon pa maš to?ker meni moj zdajšni ni preveč ušeč... =)


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ojla!

Hm ja Podi je tudi po lulanju še zelo lep :) Bo pa konec lepote po današnjem sprehodu po mokri cesti po dežju, mi ga je kar škoda ven peljat zdej :)

Zala, jaz imam šampon od Bio-grooma Fuffy puppy, pa mi res prav lepo diši. Podi še danes malo diši po njem. Pa jaz sem ga še razredčila tako kot piše, da ga lahko in se tudi ni ful penil in ga je bilo zato precej lahko izprat. Tako da meni je kar ok no, katerega pa imaš ti?
Zala se bom probala oglasiti še kakšen petek okrog osmih potem, samo nič ne obljubim. Tale petek sigurno ne, ker grem na koncert, možno pa da naslednji petek, čeprav sej potem je pa že za tem Celje če prav sledim...

Btw papillonarji: kaj vi uporabljate proti bolham in klopom? Jaz imam za Podija sedaj Advantix, ki ga sicer res ohranja brez zajedalcev. Ampak ga pa moram namazati po kopanju, ker stvar drži za en mesec in ne sme voda izprati. Ima pa potem na tistem mestu Podi drugi dan mastno dlako in mi je sedaj prav škoda, ko je bil tako lep, zdej ima pa na zatilju mastno dlako in ne pomaga tudi razčesavanje :( Tako da bi mogoče kakšen namig, kaj vi uporabljate, koliko stane in za koliko časa drži?

Lep pozdravček vsem skupaj, pa se kmalu vidimo v Celju!

Komaj čakam, da tudi Podi spozna končno tudi papillončke - ker trenutno ima same velike pasje prijatelje.

Špela in Podi


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
P.S. Koliko so kaj vaši papillončki občutljivi na veter oz. so bili, ko so bili majhni? Naju je zadnjič s Podijem dobil veterček (ni bil preveč močan) in sva potem imela še slabe pol ure do doma, pa sem opazila, da so se potem Podiju ene dva dni spet precej solzile oči, čeprav se mu sedaj ful ne več tolk. Kakšen recept, kako papillončki uženejo veter?  ;)

LP,
Špela in Podi


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Kar se tiče šamponov sem jaz za Jonija sprobala že kar nekaj. Midva sicer nisva nikoli imela Biogroomovega Fluffy Puppy, ampak sem uporabljala Biogroomov Super White (ali nekaj podobnega), ki sem ga redčila. Sedaj kombinirava Ring 5 Whitening ter Chris Christensenov White on White, CC uporabljava za problematične dele (samčki  ::)) drugje pa Ring 5. Sem zelo zadovoljna nasplosno s kozmetiko Ring 5, pa tudi dobi se ze tudi v kaksni zoo trgovini ter seveda na razstavah. Chris Christensen-a nisem zasledila nikjer na razstavah v nasi blizini, jo zato narocam po internetu preko ene angleske spletne trgovine. Seveda je tudi pomemben balzam, Biogroomov Silk je zelo dober, vendar ga nekaj casa v MB ni bilo mozno dobiti zato uporabljam Hair Care od Ring 5. To je en tak zelo gost kremast balzam ki ga je potrebno raztopiti pred uporabo v vodi. Za vajine mladickaste kozuhe uporaba balzama se ni tako nujna, vendar ko bosta zacela konkretno menjavati dlako, bo vama olajsal cesanje. Prav tako dober sprej za razcesavanje (priporocam Ring 5 Coat Polish).

Tudi z Jonijem uporabljava Advantix za zascito. Joni se kopa nekje na 14 dni, tako da mu nanesem ampulo vedno kak dan po kopanju. Na vratu razcesem dlako cimbolj na precko in dam direktno na kozo ampulo, ceprav malo se pozna, zal. Tudi jaz nimam drugega recepta, je pa res da Jonija skopam 2 tedna kasneje znova, pa mu zaradi tega zascita se nikoli ni popustila (se nikoli v svojem 20-mesecnem zivljenju ni imel bolh ali klopa).


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
jaz imam nek šampon od dog-it, samo mi ni preveč ušeč :(...rabim nekaj novega :D)
za zaščito proti bolham in klopom mam pa frontline, p a so mi kar vredu...

no špela potem se v mali šoli več ne bova srečali-je samo še 1...se pa lahko na agility treningu(če boš začela seveda...mislm spomladi to :D)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj, ta Dog-it pa kar podari nekomu  ;) Ce zelis lahko greva v Celju eno rundo po stojnicah pa bos vzela nekaj konkretnega.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ja vem...na hitro sem enkrat rabila šampon, pa sem tega vzela
se priporočam(za po stojnicah mislim)-glede pasjih šamponov pa balzamov sem :-X ??? :-[ :D...


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Meni pa je dog-it šampov zelo v redu. Tari naredi tudi ful lepo dlako, kar je dosti ljudi potrdilo :). Je pa mogoče odvisno katerega imaš. No po šamponu glih ne diši, ampam jaz ne maram da pes diši pol po prfumu, ker mi deluje umetno, ker dodajajo arome pa to. Meni je najbolj pomembno da je pol čist in ima lepo mehko dlako. ;D


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tara, to debato smo na sosednjem forumu ze obdelali. Zala bo svojo psicko razstavljala, zato se mi zdi boljse, da ima psicka kar se tice nege najboljsi mozni start. Podi je ze na pravi poti, zato je super da mu bo sledila tudi Winny  ;) Drugace pa morda je ta sampon za domace ljubljencke cisto v redu, verjetno ga pol ze ne bi prodajali ce bi skodil. Drugace pa noben pasji sampon ne disi kot cloveski, vseeno pa nasi metuljcki dobijo drugacen, svez vonj. Ce pes ima se po kopanju neprijeten vonj, je to znak za tezavo.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si