Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803836

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ja itak, sej kakor za koga. Zastopit je bilo da ji ni všeč kar tako, ne pa za razstavni nivo :).  Jaz sem pač povedala da moja izkušnja z njim je čisto fajn, kar ona mogoče ni vedela. Skratka pa zato so forumi, da povemo različne izkušnje ;).  Sej ni važno...


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ja jaz imam enega, pa mi tako na splošno ni všeč...možno da imaš ti drugega pa to =)

by the way-tinakra kako je z mladički(so že 1 teden stari, ne???)?


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Mladicki imajo danes ze 2 tedna  ;D Drugace sta pa v redu, pridno rasteta (mogoce se prevec). Upam, da bom kmalu dobila nove fotke. Aktualne pri starosti 10 dni sta na Jonijevi spletni strani.


LP, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe-mi je 1 teden prehitro minil ?!?...:D
sem pogledala pa sta mi prav luštna-samo kako pa to, da nimata imena psarne(mislim, a je to lahko)...???samo vprašam, ker o tem nimam pojma :-[ :D
lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Lastnica psicke se ni odlocila, da bo registrirala psarno. Vsekakor je mozno vzrejati tudi brez registrirane psarne, tudi registracija psarne stane nekje okrog 50 tisoč SIT ce se ne motim. Mladicki brez "priimka" niso kar se tice rodovnikov in tega nic prikrajsani, vendar se bodoci vzreditelji, ki zelijo resno vzrejati raje odlocijo za registracijo, saj so psi tako iz njihove vzreje prepoznavni. Konkretno se ta gospa za to ni odlocila, je pa res da se o razlogih nisva nikoli pogovarjali.


Lp, Tinkara




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
o.k-hvala...tole mi res ni bilo nikoli jasno...in kdaj greš pogledat mala cukra?


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Da se po dolgem času še mi malo oglasimo :) Tu pri nas več al manj nič novega. Geri je še vedno oskubljena kura :-[... dlaka ji sicer raste ampak pač je potreben čas, tako da je v Celju ne bom razstavljala- pa saj se nama itak ne mudi :) Se bo pa razstavljal Roki (Podijev bratec), Podi pa je tudi obljubil da pride pogledat ;) Potem je tu še Winny, Joni, pa mogoče se še kakšen najde! Tako da bo zasedba papillončkov, ki bodo na ogled solidna! Mi bomo verjetno prijavili na specialko v LJ, na ostali dve pa ne ker je blago rečeno KATASTROFA razstava (gneča, smrad... bljak!)

Mislim da tu še nisem čestitala Joniju za potomce.. no itak sem po mailu obema "lastnicama" malčkov ;D Danes sem pa na agility for fun v Kopru spet videla Energyja iz Domžal. Mali je star že 1,5 leta in prav pridno laufa čez ovire! :o Sicer je velik in dolg papillon ampak vseeno pravi lepotec!! Upam da ga lastnica kaj poslika in pošlje slikice!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
oila!:D

иσ zα єиєяgуנα ѕє ѕтяιиנαм-кσ ѕєм gα נαz νι∂єℓα ѕє мι נє z∂єℓ ѕυρєя ;)
  кαנ мσנ¢α, вσѕтα z gєяι zαčєℓє тяєиιяαтι, αℓι кαנ???мι2 z ωιииу тυ∂ι мιѕℓινα zαčєтι... :D
ℓρ 
 zαℓα & ωιииу


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj, joj saj sem komaj prebrala sporocilo  ;D  :D

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Jenny.. kakšen grooozen font!! Saj se ne da brati :P... Ja z Geri in Žanom začnem trenirat agility spomladi, ker do pomladi nimam časa, Žan pa niti volje do mraza ;)... Z Mašo pa že nekaj let "trenirava" ampak nisva nikoli šli na tekme.. sem rekla da bo to samo za naju- že ko sem se lotila, in je potem tako tudi ostalo... Tako da se bomo malo bolj resno lotili z vsemi tremi spomladi, Kaja pa zaradi kolkov ne sme skakat, pa takooo žalostno gleda na vadbišču :'(.



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe... boste rabili očala :P
ne bom plidna pa vas ne bom več mučla :D
aja...no midve z winny bova tudi poskusili spomladi, zadaj je mraz pa to-pa se niti meni niti nje ne ljubi!!!
se pravi, da ti boš tekmovala :P ...bomo navijali če te kdaj srečamo na kakšni tekmi :D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Pozdrav še od nas!

Tari se ne dogaja nič novega. Sprehaja se s prijateljico šitzujko in to je vse. Ful mi je bilo žal da nisem mogla it na agility in videt energija :(.
Imam pa novičko in sicer, da bo Tara konec januarja dobila novega prijatelja v hišo. Ne povem pa še kakšnega, naj vas firbec matra :P (Mojca, da ne boš izdala! ;D). Videli boste ko bojo prve slike ;D.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Jenny mala je ressss lepa! Mislim da je ful perspektivna- tako na podlagi slikic! Sicer ni moj tip- dolgi nosek :-[, ampak mi je pa zelo všeč. Komaj čakam da jo spoznam!

Tara, ne bom izdala.. obljubim ;) Komaj čakam da spoznam novega člana! Ali je članica ???.

Moja sestra pa se odloča za dihurčka :o... ampak moramo malo razmislit kako bo laufalo s psmi in mačkami... tako da smo predvsem v informiranju in če se bomo odločli za bo še nekaj časa trajalo da pride zverinica k nam.



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Jenny3, mala je res luškana in fuuuul je zrasla. Samo dlaka ji še manjka pa bo prava lepotička. No, saj že je lepotička, samo dlaka ji bo dala piko na i.


Lp, Tinkara


P.S. Imam grdo navado da se pustim kar prijavljeno na MSN ko me ni doma, tako da če se ne javim - me ni doma. Ampak nimam nič proti če me klikneš!  ;)

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe, winny se vam zahvaljuje za komplimente :D
 Geri- bomo še od dihurčka slikice zahtevali(ko bo, če bo seveda) :D
 Joni- ah...dlaka bo že zrasla =) pa sorry da te kliknem vedno ko te ni :-[ ;D
 Tara-upam da bo kmalu tudi za javnost kaj več informacij ;D

lp
 Zala

P.S-pa enega :-* vsem papillončkom


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joni vam pošilja eno jezično  :P



Nekaj svežih fotk tukaj --> http://jonathan.moj-album.com, album Jesen 2006.




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Pozdravljeni vsi papillonarji!

Podi in Winny sta danes končno dočakala skupni sprehod :)

To je bilo norenja, toliko krogov sta naredila, da je Podi čisto utrujen :) Winny ga je na začetku čisto sebi podredila, Podi pa je ravno toliko manjši, da se je ulegel in gledal v smislu - daj no pusti me :) No kmalu sta se potem že fino ujela in hodila skupaj kot en parček.

Podi se je danes še celo odločil, da se bo šel malo namočit v bližnjo reko! Joj voda je bila mrzla in sploh nisem pričakovala, da bo kaj takega ušpičil. Potem pa gre najprej pit, nato je kar naprej vohal po skalah v vodi in hodil naprej po vodi, prišel ven, sem že rekla uf Podi dobro, da ne greš s plaščkom bolj v vodo. No pa je hitro še to ratalo, kar skočil je nazaj notri, kot da bi bilo zunaj 40 stopinj :) Dobro, da je sijalo sonce in se je potem kmalu posušil in pogrel. Upam, da se mi ne bo kaj prehladil  :'(
Sem pa opazila danes tudi, da je Podi zamenjal že nekaj zobkov in da mu spodaj poganjajo drugi. Moram prav budno spremljati naprej, ko bo izgubil kakšnega večjega, če ga mogoče najdem....

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in Podi

P.S. Podi pošilja  :-* Winny  ;)




Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Kako sta lepa Winny in Podi skupaj!  :-* Je videti, da sta se prav dobro zabavala! Meni je Joni hotel skocit v morje, ko je bil star 3 mesece in sva bila kot obiskovalca na razstavi v Portorozu. Po koncani razstavi smo sli se na sprehod in obali in skoraj bi Joni okusil tudi morje. Meni ga je na sreco uspelo ustaviti, je pa bila tam kar globoka voda.

Enkrat nekaj časa nazaj smo se pogovarjali o barvah naših metuljčkov. Našla sem en link kjer so te barve ponazorjene s primeri --> http://www.braylorspapillons.com/colors.htm


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Nisem brala cele strani če mogoče kje piše...

Ampak koliko ima lahko papilon barve po telesu in koliko mara biti barve po glavi (barve = vse kar ni belo  ;))

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Standard v SLO najdeš na moji strani: www.z-in-g.net
Glede barve je tako da po glavi MORA imet obarvano okoli oči in uhlja v celoti. Zgornje meja obarvanosti glave ni več, prej je bila obvezna bela črta po sredini glave, ampak so standard kasneje spremenili. Po telesu pa piše v standardu da mora bit temeljna barva bela- torej naj bi bil pes pretežno bel, z večjimi ali manjšimi flekci. Vendar boš med papilloni videla tudi zelo obarvane po telesu. Spodnje omejitve obarvanosti telesa ni, so lahko po celem telesu beli (kot Geri). Meni osebno je všeč pretežno belo telo s kakšnim flekcem- torej nekje srednja mera. Po glavi pa so definitivno najlepši in najbolj tipični papillončki, ki imajo črto po sredini ;).

Upam da je razumljivo :)



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tako kot je napisala Geri, obvezna je obarvanost okrog oci ter celotnih uhljev. Kar se tice obarvanosti telesa, se tezi k neki zmerni obarvanosti, ampak najdes ekstreme ki so cisto beli ter take, ki imajo prakticno cel hrbet pobarvan v enem kosu. Joni ima na spodnjem delu hrbta en flek, kot njegov ocka --> se vidi lepo tukaj http://jonathan.moj-album.com/album/5104122/?os=5920675

Tudi meni osebno je vsec neka zlata sredina pri obarvanosti, se pravi dobro razbita barva po telesu, kak flekec, dva in bela crta na glavi. Se mi zdi da crta da tisti res tipicni metuljckast izraz glavi. Manj so mi pa vsec predstavniki ki so v standardu vendar imajo zelo veliko beline na glavi, kot ta recimo --> http://www.papillon-zh.ch/r_olli.htm ali tisti brez crte.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Meni je tudi všeč da iamjo črto po glavi ampak ne preveliko, kot v zgornji sliki, po telesu pa imam rada da so precej obarvani kot Tara, ki so še vedno v standardu http://tara.moj-album.com/album/3216583/?os=3228373, ker so tudi kar redki :).


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ah...meni se pa zdi vsak tako unikaten :D...čisto nekaj posebnega ;D

ja drugače sta se winny in podi danes nanorela, zmatrala,...itd. tako da moramo tole še kdaj ponoviti :D(sva si pa predstavljale, kako živo bi bilo šele, če bi bili vsi papillončki na kupu ;D 8-))
no še en teden do Celja :D
lp in en pesjanarsko velik koš oblizov in :-* po gobčku vsem papillončkom od winny


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
ah...meni se pa zdi vsak tako unikaten :D...čisto nekaj posebnega ;D

Čisto logično je da je vsakemu izmed nas najbolj všeč prav njegov pes ;) Jaz sem preden sem dobila Geri hotela rjavo papillonko in mi črni niso bili tako všeč kot rjavi. No naneslo je tako da sem pač dobila črno- barva pač ni bila kriterij izbire. Seveda so mi sedaj 100% lepši temni  :P kar pa ne pomeni da mi rjavi niso, čisto nasprotno. Hočem reči da bo vedno lastniku najlepši njegov pes, pri vzreji in razstavah pa je potrebno kljub temu kritično gledati na svojega psa. Jaz npr. vem, da Geri ni idealna psica in bi recimo ob paritvi iskala samca, ki njenih napak nima- če bi pa verjela da je res najlepša in najboljša potem pa bi lahko to zelo škodovalo vzreji in pasmi sami.

Pomembno je da je pes v standardu, drugo pa je stvar okusa... da razložim tole.

Meni so všeč papilloni, tako imenobvanega "Angleškega" tipa... to so papillončki s kratkim gobčkom in liso po sredini glave. Že ko sem kupovala Geri sem hotela točno tak tip in od tega nisem odstopala. V standardu pe je seveda dovoljen tudi "severni" tip papillončka, ki je na S zelo zaželjen in bolj cenjen kot Angleški tip. Čeprav so meni bolj všeč angleški tipi papillončka, pa znam prepoznati dobrega "severnjaka"  :o. Pri vzreji je tako, da se vsak vzreditelj opredeli glede tipa papillončkov, ki jih bo vzrejal. To seveda naredi čisto po lastnem okusu, saj ni pravila kateri tip je boljši ampak sta enakovredna! Ko enkrat določi tip svoje vzreje se ga pač drži, kar pa ne pomeni da ne bo paril nikoli z drugim tipom papillona, pač dober pes je dober pes, neglede na tip ;).

Tudi to ali naj ima papillon belo črto po sredini glave je danes stvar okusa in na S so bolj zaželjeni papillončki brez črte... je pa bilo v starem standardu izrecno določeno da papillon MORA imeti določen odstotek beline na glavi. Obvezen je bil bel "obroček" okoli gobčka in vsaj majhna črtica po glavi. Kasneje so to spremenili- malo zaradi mode, malo pa tudi zato ker pač dva z belo črto komot dasta enega brez črte in obratno.

Ko kupujete papillončka je pomembno da kupujete pri preverjenemu vzreditelju, da sta starša pregledana za PRA in PL in pač ustrezata standardu. Kateri tip papillončka je vaš mladiček sploh NI pomembno, pač to izberite po lastnem okusu :). V istem leglu sta lahko oba tipa papillončkov, npr vzemimo za primer sodelujoče na forumu :P... Špelin Podi je tipičen severni tip, medtem ko je njegov bratec tipični angleški tip :) Podi je izrezan očka, Roki pa je prevzel tip po mamici. Meni sta oba zelo všeč! Njun očka pa še posebno, saj je res pravi lepotec, če bi pa jaz kupovala psa bi pa pač izbrala raje angleški tip papillončka- pač stvar okusa :)

Glede obarvanosti pač piše da mora bit OSNOVNA barva bela, kar pomeni da načeloma NI ok preveč barve po telesu, spet pa je to stvar okusa, saj standard ne regulira tega... tako da pač spet vsak kupuje po svojem okusu.

Zakaj to pišem? Ker smo na mojpes.net že imeli debate v smislu, zakaj je boljši kratek/dolg gobec itd. in je brezpredmetno da bi tu debatirali kaj je boljše. Dokler je v standardu je vse OK, neglede na tip in obarvanost, ki sta po pravici zadnja stvar, ki bi jo mogel bodoči kupec gledati. Pes mora bit prej skladen, zadostovati kupu enim pogojem pogojem, ki jih določa standard, komaj po tem se lahko pogovarjamo o tipih psa in obarvanosti. In ja, videla sem tudi že papillona s predolgim gobcem, čeprav je to zelo nenavadna situacija (tej S tipi nimajo predolgega gobca). Saj v standardu izrecno piše da mora bit gobček KRAJŠI od lobanje, ampak verjemite da so zelo redki primeri kjer temu ni zadoščeno ;)

+1



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
dobro povedano :D


p.s-vse najboljše mojca :D :P


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Jenny, kje si pa to izbrskala :o... hvala :-[



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe... na koledarju :P
se vse najde, veš... :D


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Punce, se enkrat gremo spat in potem je Celje!!  ;D :D


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
In se ena slikica tezkih priprav:




Zdaj pa res gremo spat  ;)

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si