Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803744

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
 :D :D :D ;D Kakšen pogled 8)
Mi je prav polepšal jutro.

Lp nina



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Zala in Winny, lepo vaju je bilo končno spoznati! Mala je me totalno navdušila! Karakter ima res super, je pa tudi prav postavna damica. Presenetilo me je, da ima krajši gobček kot bi sklepala po slikicah! Res vse pohvale, se že sedaj vidi da "še nekaj bo" iz tamale ;)

Joni čestitke za CAC! Upam, da bo naslednjič bolj na volji za crkljanje :P

Jana in Lady sta totalno razturali in na koncu poleg BOB odnesli še 3. mesto v 9. FCI grupi!!

Podi... zrasel je v pravega frajerja!Sem gledala kje je mali mladiček z Maribora :o Mali se res lepo razvija in postaja pravi lepotec! Špela, hvala za čudovito darilo!!



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Lepo vas je bilo včeraj znova vse videt in čvekat o naši najljubši temi - psih  ;D Meni sama razstava ni bila všeč, saj se mi je zdela preveč natlačena, umazana in histerična. Sploh kako so se grebli za vstopnino - 3 ljudje, 3 psi in še smo morali plačati vstopnino za spremljevalca. Kaj takega ne doživiš nikjer. Prav tako so bile mize v ringih tako majave, da se ne čudim da je bila velika večina psov na mizah živčnih, tepih v ringu pa slabo zalepljen da so se male tačke zatikale (in velike človeške tudi). Tudi po stojnicah ni bilo neke ponudbe in to je bila prva razstava na kateri nisem potrošila niti 1 SIT.  :D Žal z Zalo nisva niti mogli narediti kakega grooming shoppinga, ker so bile stojnice zelo slabo založene. Klavrno vzdušje je vsaj popravila dobra družba, tako da hvala vsem za prijeten klepet.

Zdaj pa še sledijo čestitke:

- Čestitke tudi z naše strani Zali in Winny za uspešni razstavni debi! Mala je res srček in prava nagajivka.

- Prav tako čestitke Lady in Jani. Lady je prava angleška lady, sploh zna super pozirat fotoaparatu. Super čestitke tudi za 3. mesto v grupi.  :-* Kako se je pa Pupa odrezala?

- Naš "mali" Podi je res zrasel, ne vem kam je zginila kepica iz ograjice v moji dnevni  ??? Tudi malček bo kmalu preživel svoj razstavni krst, sem prav radovedna kako bo.

- Joni pa ... včeraj je nekdo mojega srčka ugrabil in ga nadomestil z enim  >:D. Sicer sva dobila CAC in sem zato vesela, vendar bi me še bolj razveselilo če bi se pokazal v pravi luči.

Imam nekaj čez 100 slikic, vendar kar nekaj neuporabnih (je moj oče pozabil naštimat fleš  :-[). Zaenkrat je aktualizirana Jonijeva stran in so dodane slikice - www.papijoni.com/celje.htm - tekom dneva pa bom dodala še slikice v album. Naj še omenim en drug uspeh - razstavljala sem tudi našo punco kavalirko Ajšo, ki je dobila v razredu najmlajših zelo perspektivno.




LP, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hehe...hvala Tinkara :D
Citiraj
Tudi po stojnicah ni bilo neke ponudbe in to je bila prva razstava na kateri nisem potrošila niti 1 SIT.   Žal z Zalo nisva niti mogli narediti kakega grooming shoppinga, ker so bile stojnice zelo slabo založene.
bo pa drugič bolje :P


ja jaz sem uspešno preživela "razstavni krst", prav tako tudi Winny :D

bi se pa zahvalila:
-Špeli če te ne bi bilo, vrjetno bi se lahko vrjetno poslovila od celjske razstave
-Tinkari, ki si je zame vzela čas, mi pomagala...itd.
-Mojci za katero sem imela res ogromno vprašanj, pa mi je odgovorila prav na vsako
-Jani za družbo in zanimive pogovore (:D)
-pa tudi vsem ostalim ;D

Pa da ne pozabim še na čestitke :) ;) :
-Najprej Mojci in Žanu(ki je bil čisto prestrašen)
-Tinkari in Jonijo(sta bila super kot vedno)
-Jani in Lady ter Pupi-sploh nimam pripomb, ste super ni kaj :D
-Špeli in Podiju(je pridno počakal :D)
-Pa tudi vsem ostalim, ki ste sodelovali

upam tudi da s svojimi vprašanji nisem bila preveč tečna :-[

Se vidimo v lj na specialki če ne prej
lp                 Zala



Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
No pa da se oglasiva še midva s Podijem :)
Podi je prav dobro preživel tole razstavno vzdušje, pa malemu  >:D sploh ni hotelo zmanjkati energije :) Kar je seveda še posebej opazila Winny (ki mu je razstavila vsak svoj kotiček :)) in pa Tinkara (oprosti za Podijevo porednost in ostre zobke  :-\). Všeč mi je bilo naše skupinsko druženje, s katerim je razstava in cel razstavni dan prav hitro minil. Na koncu smo videli še celo BIS, katerega vprašanje kdaj bomo spet naslednjič.

Čestitke vsem Papillončkom - super ste se odrezali, upam da se vam Podi pridruži v enako dobrem stilu!
Pa slinast pozdrav Podija tudi Gerički, ki smo jo pogrešali, in Žanu, ki je nadomeščal njeno odsotnost :)
Žal Podiju ni bilo namenjeno, da bi ponovno srečal svojega bratca, kar je bil edini minus dneva :(

Upam, da se vsi spet vidimo v Ljubljani v družbi ostalih papillonarjev ;)

P.S. Slike niso uspele tako briljantno lepe, da bi lahko kakšno vzorno prilepila. Bo pa v Ljubljani boljše ;) Seveda pa se priporočam za kakšne vaše slikce!

Lep pozdravček vsem skupaj,
Špela in (mali  >:D) Podi :)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Končno mi je uspelo urediti fotke iz Celja in jih dodati v album - torej fotke so tukaj --> http://jonathan.moj-album.com

Prav tako je v albumu Jesen dodanih nekaj fotk iz prostega časa.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke vsem za uspehe :D!

Joni je lahko res ponosen ker sta mala 2 ful sladka :o.  Kaj se prodajata ali bosta ostala pri mamici?


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
hojla! ;D
mi smo ga pa končno dočakali!!!kaj le ::)?!?SNEG! :P  :o
Winny je za razliko od vode sneg super krasen, no za enkrat-bomo videli kako dolgo :D >:D ::)
nekaj slikic ::):







Več pa TULE


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tara - zal te informacije nimam. Sem ti ze posredovala kontakt njune vzrediteljice, zato te prosim da vsa ta vprasanja naslovis nanjo. Drugace pa res sta ze zelo velika, ne morem verjeti kako hitro cas bezi.  :o

Mi v Mariboru snega se nimamo  :P Sem prav vesela, da so se vremenarji tam zgoraj odlocili da bodo pobelili samo Pohorje, medtem ko bodo nas v dolini se pustili na miru.

Medtem ko eni divjate po snegu, pa starejsi gospodje ( ;D) uzivajo zaviti v toplo dekico - jaz pravim da mu na tej fotki manjka se samo en plisek in skodelica vroce cokolade  :D




 :-* vsem papilonarjem iz dezevnega MB!

Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Pravijo da slika pove več kot 100 besed ;)
Geri se je letos potrudila narediti novoletno čestitko.




jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
bravo geri :D hehe...lahko še zame eno (;D)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Če pošlješ kakšno lušno slikico pa da damo gor sam tekst sploh ni problema ;)



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
In ker Joni ne more v nicemer zaostajat za svojo (pol)sestrco Geri, vam tudi Joni posilja svoje novoletne pozdrave  :P





Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Če pošlješ kakšno lušno slikico pa da damo gor sam tekst sploh ni problema ;)

bom kar sama probala eno narest :D hehe

hvala vseeno

lp


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3



evo še moji amaterska umetniji :D

želim vam:
-eno leto sreče
-12 mesecev zdravja
-53 tednov ljubezni
-in 356 dni veselja!
**!!SREČNO 2007!!**


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0


Vsem papillonarjem in njihovim malim cukrom želim čudovite božične praznike in še lepše novo leto 2007!
Da bi se v novem letu večkrat srečevali med seboj!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
joj...kam smo zlezli :D

vas moram spet mal zbudit...hehe
mene pa zanima, kako vaši papillončki prenašajo pokanje(petard, raket...oz. pirotehničnih izdelkov ;D)???
Winny se za to (zaenkrat) sploh ne zmeni...upam da bo ostalo pri tem :D ;D

lp



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Taro tudi ne moti preveč, razen če ni res kje blizu, pol se ful ustraši.

Ker ste toliko hvalili nek šampok, ki ga razstavljalci uporabljate, je zamikalo tudi mene da bi probala ;D. Se ga lahko dobi tudi v kaki trgovini?


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Mi pa samo pohajamo :P... Geri se med drugim tudi ravno goni, tako da bo na žalost za silvestrovo zelooo vroča :)- na žalost ker gremo na obisk v Maribor pa bi se lahko igrala z Jonijem! No žal pa takih igric, kot bi si želela tiste dni, ne bomo dopustili :D. V glavnem mi gremo kmalu za nekaj dni na dopust in Geri seveda z nami- da si odpočije ona- in predvsem Žan.

Geri od božička ni nič dobila, ker k nam hodi dedek mraz ;) Tako da dobi po dopustu. Ne nobenemu povedat, ampak bo dobila čisto pravi tunelček za mucke- iz pliša :o Že vidim da bo veselje pa norenje par dni- do nove igrače :P Geri namreč ful rada leze v tunelčke, za kavč itd. Mi se držimo pravila- kar imajo mačke rade ima tudi Geri. Kaj pa kaj vaši dobijo za novo leto?

Tara, mi uporabljamo bio groom, ki je dostopen v trgovinah, vendar to ni šampon o katerm je blo govora pomoje :) Smo pa mi zelo zadovoljni s šamponom in balzamom te iste znamke. Šampon pa imamo whitening in naredi Geri res belo dlako! Balzam pa tako mehko in res po njem lepše pada na telo. Imam pa za Mašo pa Kajo šampon iste znamke za pse s podlanko in tudi super lep kožušček naredi. So pa kar dražji tej šamponi (tisti ki jih Tinkara kupuje pa sploh ;D), ampak jaz imam res za ful časa... in dokler ne porabim ne mislim menjat :P.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Od bio grooma sem imela za bolhe pa je mene in taro motil premočen vonj :-\. Bom poskusila s kako drugo varjanto te znamke. Mislim da se na tarini dlaki začenja pojavljat emšo, ker tri dni po kopanju ima grozno dlako, morem ji tudi olje kupit :).  Nima več tako lepo mehko, no , bom videla tudi ko bom menjala šampon.

Tara pa bo dobila darilo za rojstni dan ali poznega dedka mraza, bom še videla kako bo z $$$ :D. Dobila pa bo, kot sem že namignila, novega prijateljčka. ;D


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
No...Winny bo za novo leto dobila nov box(to je pomoje bol zame hehe), pa kong(za keterega sem prepričana, da ji bo všeč...no pa saj je O.K vse kar se premika :D), pa še ene par greenie palčk, ki jih obožuje :D...za božička pa ni dobila nič, ker sem se tudi jaz en dan prej spomnila, da bi mogoče pa le utegnil naslednji dan biti božič, tako da jah...

aja...ker sem ugotovila, da do profesionalnega šampona ne bom tako hitro prišla-sem winny za toliko časa kupila od bio grooma puppy šampon...ko bom kupila naslednjega bo pa za belo dlako-nekaj kvalitetnega ;D(pa ne pravim da bio groom ni...)
nič, grem jaz skopat mojo tamalo(Winny seveda)... ;D
lp

P.S-tara malo namigni prosim, da me od firbca ne bo pobralo!!!!!!!!!!


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
To pa je moja tema  :D

Tinkara uporablja par stvari  :P Trenutno se navdusujem nad Chris Christensen kozmetiko, ki pa jo je mogoce kupiti le preko enega angleskega e-shopa (na tujih razstavah je nisem nikjer videla) - sampon White on White, proteinski preparat Thick 'N' Thicker, balzam After Bath, obicajno pa se dam gor Ring 5 Hair Care balzam in zavijem Jonija v toplo brisacko za ene 5 min preden sperem. O cenah CC preparatov rajsi ne bi, pol bi to da tako zapravljam postalo realnost  :'(  ;D

Drugace pa imam jaz dobre izkusnje tako z Biogroom Super White sampon in kombinacija s Silk balzamom (vsak circa 3 jurje, dobi pa se ze kar v dosti trgovinah) ali pa Ring 5 White sampon in Ring 5 Hair Care balzam (ista cena). Osebno rajsi uporabljam kombinacijo iste znamke, delam isto pri svojih laseh. Po kopanju pa najprej na mokro dlako priporocam ali Biogroom Coat Polish ali Ring 5 Shine Spray, je oboje enako dobro, mogoce Ring 5 mi je se malo bolj vsec (naredi res lepo sijoco dlako). Je cesanje ce das gor prej sprej res dosti lazje, sploh useska in rep.

Za razstave je potem se par stvari, ampak jaz vedno recem da resujem problemcke kot nastajajo (suha dlaka, rumenkasta dlaka, solzice in podobno).

Zdaj tezko recem kako dolgo nam drzi kozmetika, ker CC sem kupila najprej v 150 ml poskusnih embalazah, ki je zdrzala tam za 5 kopanj (no verjetno je se noter dovolj za 6.). Sem pa imela predtem sampone 400ml circa 6 mesecev nekje, balzam isto. Ostale spreje in to pa res se dlje casa, samo se morajo pogosto pretrest in hranit pokoncno in dobro zaprte, pa drzijo tudi lep cas.

Pri nas se ne dogaja nic prestresljivo novega, smo preziveli bozicka, ki je prinesel kup stvari, vecinoma nekaj za pojest  :D Sveti vecer je Joni prezivel v druzbi kavalirjev, ki sta mu malo nagajala, malo sta ga ignorirala, nekaj so se pa celo igrali  :-\  V glavnem, je bilo pestro.

Ja, zal si je Geri zbrala povsem napacni timing, da ima svoje "dneve"  ::)  :) Imam tudi v planu kaj pogledat Jonijev podmladek, ampak se se moram najaviti. Zdaj sta pa res ze prava razgrajaca.


Lepo se mejte papillonarji in se vidimo v Ljubljani!


Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Zala, super izbor  ;) Zdaj ko se ni ta prave dlake, je puppy cisto OK!


Lp, T.

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no saj...ko bo pa treba nov šampon, pa vem kje te najdem(in v žepu držim fige, da bodo na štantih takrat RES kaj imeli :P ;D)
lp


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Jaz sem kupila bio groom white in jo bom jutri kopala, da vidim kako bo. Če ga vsi tako hvalite, bo že super ;D.


Zala, lahko ti povem samo da je nekaj sivega in ni pes :P


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
No Podiju pa je Božiček prinesel rdeč šal iz pliša (da je v Božičkovem stilu  ;)), tako da je Podi že pridno z njim poziral ob jelki in se sedaj tudi malo bolj toplo sprehaja po mrazu. Za novo leto pa bo Podi dobil tri klobase (plastične, da se razumemo  :)) na vrvici, da jih bo lahko vlekel povsod s seboj. Namreč Podi ima najraje igrače na vrvici, da jih lažje ponosno prenaša okrog ali pa se "cufa" s kom za igračo. Pač borbeni kuža, ni kaj  ;D
Pa še nekaj utrinkov našega manekena  :)




Lep praznični pozdrav vsem skupaj!
Želiva vam super novoletno praznovanje!

Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no bo podi še slaven maneken postal ;D
evo kopanje z bio groomovim šamponom je super-winny še danes diši, pa še lepo dlako ima ;)
lp

P.S.tara, mislim da vem kaj bo :D :)



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Podi, krasne slikice! Pravi model, tudi Podiju lepo pase rdeca barva kot Joniju (predlog za barvo razstavnega strikca ;))

Se dve Jonijevi bozicni fotki:

Joni pozira pod (tujo) novoletno smrekico:


in se kavalirsko-papillonska ekipa



LP, Tinkara

P.S. Moj glas za Tarino skrito zivalco gre za kakega glodalca  :) No, lahko bi tud bila muca ampak mam obcutek, da je glodalec.  :P

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Jaz sem kupila bio groom white in jo bom jutri kopala, da vidim kako bo. Če ga vsi tako hvalite, bo že super ;D.

Mogoce za prvic rajsi razredci sampon - zlicko sampona v 2 dcl tople vode in daj to na Taro. Jaz osebno ne bi testirala direktno iz flase na psa, sploh ce ima kot pravis alergije. Drugace pa veliko uspeha, bos videla da bo ful OK.

no saj...ko bo pa treba nov šampon, pa vem kje te najdem(in v žepu držim fige, da bodo na štantih takrat RES kaj imeli :P ;D)
lp

Upam, da bo kaj boljse v Ljubljani. Rabim tudi jaz nekaj  ;)


LP, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si