Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 803905

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Špela, mali je totalni pozer!!  :-* Postaja izrezana slikica očka ;) Mi je pa takooo hecen ker je svoje manekensko delo vzel zelo resno in se drži kot pravi profesionalec! :)
Tara, nam postane dlaka po whitening Bio groomu čudovita, upam da ga bo Tara dobro prenesla :) Jaz pa vem kakšna živalica pride :P! Upam da se bosta razumeli s Taro in se mogoče celo poigrali ;)
Tinkara, komaj čakam da spet vidim Jonija...!! "Moj" mali je postal pravi moški in cel lepotec!! Se vidimo v soboto ;D



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Malo prepozno sem prebrala Tinkarin predlog, da naj razrečim šampon :-[, ampak je bilo vse ok in ima Tara res lepo dlako po njem. Edino kar moti mene, pa tudi Taro je to da ima premočen vonj. Mislim da ga bom za naslednjič res razrečla :). Drugače pa super ;D.

Morem rečt, da je Tinkara uganila, da je glodalec :D. Naprej pa menda nebo težko uganit. S taro pa nebi smela imet probleme, ker je tudi na želve bila ljubosumna, pa ko so mi zbežale iz akvarija jim ni nič naredila. Živalca pa je že navajena na psa, saj ima družbo nemškega ovčarja :D.

Mali Podi je res pravi maneken :D.


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ta vikend sta se pri nas oglasili Mojca in Geri. Predvsem Geri je Joni sprejel zelo dobro  ;D Na sreco nekih vecjih incidentov ni bilo in sta se celo nekaj podila naokrog, Joni seveda tesno za Gerijino ritko :D, z Mojco sva pa lahko malo poklepetali.

Naredili smo tudi nekaj slik, ena za pokusino:



Ostale so pa v albumu: http://www.moj-album.com/album/6266790/


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Naš Podi pa je v soboto prvič stopil na sneg in ga celo ni nič motil :) Pa še en malo bolj zimski utrinek letos...


Se vidimo v Ljubljani!

Lp, Špela in Podi


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ooo luštno
mi smo bili v nedeljo na jezerskem, pa winny sneg in let še vedno obožuje...:D ko najdem fotoaparat vam prilepim še kakšno fotko(po večini mi ni ratalo, saj je winny prehitra za moj fotoaparat ::) ;D

in a vaši papillončki vedno nosijo plaščke??? Winny je ponavadi ko nori kar brez, ker bi itak ratal moker, pa če jo ne zebe je ql...ga imam pa vedno sabo(npr. v mestu pa ga nosi...)
lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joni nosi plascek iz termoflisa ko je temperatura pod minusom ter pelerinco ko kaj pada (dez ali sneg). Drugace pa v tem lepem vremenu kot je sedaj, nima obicajno nicesar.

Vas ze kaj stiska zaradi Ljubljane  ;)


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Full lušne slikice :D
Geri končno ni več vroča in lahko Žan zadiha v miru :P, tako da se pri nas situacija normalizira, smo pa še vedno sitni zaradi gonitve :-[. Mi pridemo na vse 3 razstave, ampak Geri razstavljam samo v soboto na obeh.

Kot že veste v Kranju živi ena papillonka iz Nemčije po imenu Undi ki ima mislim da 7 let. Lastnik je prosil za Špeline in Zaline kontakte (mail ali. telefonska št.), tako da če vama odgovarja mi sporočita (lahko na ZS) da predam info naprej ;)

Glede plaščkov je pri nas z Geri tako: ko je bila mlada in ker je v obdobju zime bila vsa gola smo za prvo zimo nabavili oblekice in plaščke in so bili res nujno potrebni. Ampak takrat je bila pač res zima  :o... letos ne oblačim nič. Oblečeno sem jo imela le ko je bilo dokaj mrzlo in sva šli ponoči z avtom ven, pa se moj avto ne ogreje ravno hitro :-[. Če pes divja okoli itd. potem ni potrebe po obleki, pa naj bo še tako brez dlake, saj se z aktivnostjo segreje. Drugo pa je ko pes miruje in takrat tudi odlakan pes v mrzlih temperaturah (definitivno pod 5 stopinj) potrebuje oblekico. Če se psa preveč oblači potem se lahko "pomehkuži" in ga bo zeblo zelo pogosto, zato jaz to odsvetujem. Ko pa je res potrebno oblačit pa nujno v plašček. Meni se je Geri lani ko je bilo res veliko snega na sprehodu v Ljubljani prehladila- sicer nič resnega ampak pač bili sva preveč na miru in samo s povodcem, da ni mogla divjati.

Se vidimo med vikendom!!! Komaj čakam!  ;D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
No pa bom končno spoznala tudi malo Geri :D

se vidimo v lj :D

z.


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Ja, jaz pa lahko rečem, da bo Podi končno spoznal Geričko! Superca! No pa upam, da končno tudi svojega bratca Rokija. Da ne bo prišel na obisk le v soboto dopoldne, ko naju ne bo...
Še posebej pa se veselim nedelje, ko upam, da vidim spet bistveno več papillončkov, kot jih je bilo v Celju.

Mojca, glede Undi...če je pač lastniku do tega, da bi se njegova kdaj družila s kakšnim malim, nabritim, hiperaktivnim papillonom, potem kar posreduj moj email. Samo če se prav spomnim je lastnik te psičke bolj tako tako, da mi ni toliko do tega, tako da ne vem? Se je zdaj kaj spremenilo?

Se kmalu vidimo!!!

Lp, Špela in Podi


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Mojca, glede Undi...če je pač lastniku do tega, da bi se njegova kdaj družila s kakšnim malim, nabritim, hiperaktivnim papillonom, potem kar posreduj moj email. Samo če se prav spomnim je lastnik te psičke bolj tako tako, da mi ni toliko do tega, tako da ne vem? Se je zdaj kaj spremenilo?

Sem posredovala mail. Ne, ne spomneš se prav :)... lastnik bi zelo rad spoznal papillončke, je pa Undi bolj zadržane vrste, tako da bo verjetno potrebovala nekaj srečanj preden bi se s katerim poigrala. Jaz sem bila samo 1x pri njih in se je skrivala pred Geri :(, ampak pač ni vajena psov in si vzame čas ;). Sem lastniku posredovala tudi link do tega foruma tako da upam da se nam pridruži ;)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no moja baba se je pa danes začela gonit ::) tako da ne vem ali naj pridem v lj ali ne...???
mojca a ko se je tebi geri gonila je 1 dan isto močna krvavitev, ali se stopnjuje...ker pri winny sem jaz čisto po nesreči opazila...(se mi je pa že par dni zdelo, da se nekaj pripravlja ;D)
no lp
od ene zoprne gonečke winny        in mene


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ojoj jenny3, pa sva se pogovarjali se pred par dnevi da upas da ne bo ravno ta vikend  :o Upam, da bo hitro in neopazno slo mimo...

Mi smo pa bili znova na soncku, je bilo v MB 14 stopinj danes. Cisto nic ne pogresamo snega  :P

Evo se ena fotka nasega pozerja:




Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Zala, ne se sekirat ;)... ne pri gonitvi je tako... začne močno krvaveti takoj (ok, mogoče prav 1. dan malo manj, ampak že takoj 2. dan pa precej).
Ko sem jaz prijavljala Geri na CACIB Lj sem tudi bila v dvomu glede gonitve, ker včasih goneče psice niso smele priti na razstave. Pa sem preverila in nikjer ni napisano da goneče psice nimajo vstopa ;) Ponavadi je to izrecno pisalo! Tako da če bi se meni Geri gonila bi jo jaz vseeno razstavljala... se mi itak ni zdelo fer da ne smeš met goneče psice na razstavi, ker kako pa boš ti vedel kdaj točno se bo gonila.. pa pol ne smeš razstavljat, denarja ti pa tudi ne vrnejo ???.

V glavnem, če jo prineseš s sabo glej da jo boš imela ves čas v rokah in je ne preveč dajaj na tla, pa tudi se ne preveč druži z lastniki samčkov- pač jaz bi tako naredila iz obzirnosti, da ne čisto ponorijo samčki zaradi vonja psice. Na razstavišče pridi malo prej, si poišči umirjen odmaknjen kotiček ob ringu pa bo ;). Mala naj ima tudi ves čas dokler ne gre v ring oblečene hlačke, da ne bo krvava po dlaki! Samčki so itak na vrsti pred psičkami, tako da ko bo šla tvoja po ringu bodo že vsi papilloni samčki (razen za BOB) šli mimo, druge pasme pa pač :P.

Vsekakor ne boš edina, ki bo razstavljala gonečo psico. V Zagrebu marca meseca sem jaz Geri razstavljala med gonitvijo, ker oni te prepovedi večinoma nimajo, pa samci v ringu niso bili pretirano zmedeni! Faure (psarna Gerecy) jo je celo napadel! kljub temu da je bila v vročih dnevih in je prišla k njemu pač zaradi... :-[. Najbolj elegantna rešitev je sprej proti vonju za goneče psice, ki se po mojih izkušnjah zelo obnese. Sprej pošpricaš psički po zadnjici in tudi zadnjih tačkah pa delu trebuha in samčkom skorajda ne diši ;).

Se vidimo v soboto in nedeljo!

PS: Tinkara.. mi pa pogrešamo sneg :'(



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ma se niti ne sikiram...bo pač malo več časa po rokah in v box-u :D ma ne fora pri nje je v tem da ful malo krvavi(se sproti čisti) tako da zaenkrat s tem (še) ni problema :D
ja sem upala, da bo mogoče tale vikend še izpustila ampak kaj hočemo :D ;D je še vsek preživel hehe
je pa tečka ratala...včeraj mi niti stati ni hotela, pa tudi jedla je zelooooo malo, je pa danes precej boljše ;D
tinkara a je pri vama z jonijem že kaj novega :D
lp


me bodo pa psi teh nekaj dni psi imeli rajši...bom dišala po winny ;D


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Hmmm.. a že je tečna? Geri pri prvi gonitvi ni bila. Je pa problem da če je tečna bo lahko od razstave več škode kot koristi :'(... v smislu da se ji lahko kaj zameri- ampak oceni sama kolko tečna je ;). Če je preveč mogoče raje pridi sama, da ne bo z razstave prinesla slabe popotnice za naprej! Če pa je pač sam malček tečna ampak te načeloma še uboga itd. pol pa jo vzami s sabo ;)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
odvisno od razpoloženja...npr. predvčerajšnjem je bila res kriza z obnašanjem, včeraj pa je bilo že veliko bolje :D...danes pa...no zjutraj je že norela in mi nosila žogico, tako da upam da nekako bo
lp


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Napočil je čas, da vam lahko predstavim našega novega družinskega člana. Joniju se je pridružil še en metuljček po imenu Toffee oziroma uradno Tesoro de Pompadour. Njegov ocka je Caspian's Goldfever, mama pa Naomi Campbell vom Cavalierchen. Z Jonijem si delita mamo, zato sta skoraj cisto prava bratca. Prav tako je Toffee polbratec od Podija in "postonjcana" Rockyja, s katerima si deli oceta.

Toffee je pripotoval s svojo vzrediteljico, ockom in "stricem" Rockyjem iz Slovaske in ze bil na pocitnicah z Jonijem na Primorskem pri Mojci, Geri in ostalih stirinozcih. Prav tako si je varno iz mojega narocja ze ogledal morje   Hvala se enkrat "Lokavcem" za lep vikend! Slikice bodo kmalu v online albumu, ker jih je toliko jih moram se malo sortirat.

Upam, da se bo nasa mala "karamelca" tako dobro uklopil v naso familijo kot se je veliki brat Joni in bo uspesno stopal po njegovih stopinjah.

In zdaj seveda se obvezna fotka:






Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
oooo res je srček :*
čestitke za malčka ;D!!!!!!!!!!!!
lp

kako pa je drugače bilo v ned.???


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Pa da predstavimo še našo ;)

Ta vikend je bil res nekaj posebnega. Ne le da sem na obisku gostila Zuzano, njena 2 papillončka, Tinkaro in Jonija, malega Toffija, dobili pa smo tudi še eno članico ;). K nam je prišla Toffijeva sestrica Tiffany de Pompadour 8).





Več o njej najdete na prenovljeni spletni strani: http://www.z-in-g.net/geri/index.php
Mala je pravi cukrček in je že zasedla svoje mesto v postelji :-[. Čeprav ima komaj dva meseca hodi večino časa lulat na pleničko :o... no včasih se zgodi tudi da gre mimo, ampak res malokrat :P. Če pa ponoči rabi it lulat mi pride cvilit na uho ;D. Trenutno se ubada s tem, kako bi plišastem medvedku dopovedala da je sedaj moderno hodit okoli brez enega ušesa :).

Na strani je tudi nekaj slikic, ki so nastale med Zuzaninim obiskom, več pa jih bo verjetno Tinkara objavila ;)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
 :o, Gerička, ČESTITKEEEEEEEEEEE!!!

Tamala je na slikcah pravi cukrček. Škoda, da je bila letos deveta grupa v tistem šotorčku, sem samo 1x zavila tja noter, pa nisem videla nobenega poznanega in sem nanjo kasneje pozabila.

Čestitke še enkrat in  :-* :-* :-* za celo tvojo pasjo krdelce. ( a me loviš po številu psov?)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Čestitke še enkrat in  :-* :-* :-* za celo tvojo pasjo krdelce. ( a me loviš po številu psov?)

haha... mislim da sm še daleč ;). Jaz sem bila na razstavi samo v soboto na obeh, v nedeljo pa smo se doma cartali s tamalo ;). Geri pa je pokazala očitno zavračanje nove članice tako, da v ringu sploh ni bila pridna :-[ Sodniku niti zobekov ni pokazala, pa... no še dobro da naju niso nagnali iz ringa :D... ima srečo da je lepotička in je lepote pretehtala nagajivost, tako da sta bili oceni OK. Zjutraj je dobila prav dobro, s pripisom da trenutno ne sodeluje na razstavljanju :-[, popoldne pa odlično 2, s podobnim pripisom :D No, bo pač drugič bolje- ko mine užaljenost!



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
ma tamala sta itak cukra na 2 :D... Samo da je Tiffy zdaj vse dobro, smo se na specialki vsi prav bali za njo :)
enega :-* vsem papillončkom


Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
No cestitke se tukaj, upam da jih bom lahko kmalu precohala..

lp,

Ursa


Podi

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Tudi z moje in Podijeve strani ČESTITKE za oba nova papillončka pri nas! Žal ju nisem imela prilike počohati in crkljati, upam pa da bo kaj kmalu prišla kakšna možnost. Oba mala sta res cukra in že lepotca!

No naš Podi tudi v soboto na specialki sploh ni bil priden, na vsak način je hotel šavsniti sodnika namesto da bi mu lepo pokazal zobke. Pa smo odšli domov z mislimi, kako smo ga preveč scrkljali in že delamo na nadaljni vzgoji :)

Čestitke tudi Zali in Winny za slikco v Slovenskih novicah! Pri nas v Dupljah že ljudje govorijo - o metuljček gre, no sej drugo leto boš pa ti v novicah :)

Lep pozdravček vsem skupaj!
Pa  :-* od Podija in mene Tiffany in Toffeeju!


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
če bi prišla že prej bi podi sigurno dobil zelo prspektivno, in bi bila mogoče pred ringom(za BIS) še vidva slikana :D :P

no pri nas zaenkrat še nič novega, imamo eno gonečo rit, ki mi trenutno nosi svojega malega ježka za metat(se je končno navadila da mi prinese v roko ::)) aja pa mogoče winny dobi enega malega sostanovalca :P samo še ni gotovo...
ja to je vse od mene,
(s)mejte se



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke obema za nove člane!!!!!! :o

Očitno sem jaz še edina od starih papillonarjev, ki ima samo enega :D. Nekaj bo treba ukrenit ::)

Kako se pa Geri in Joni razumeta s svojima novima prijateljema? Sta kaj ljubosumna?


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Podi, no to o razvajanju bi pa kar potrdila ;D! V glavnem, ne zgubit poguma, ampak se raje ukvarjajte z vzgojo. Če pa ne bo šlo z razstavami, pa bosta pač poiskala drug konjiček ;).

Razstave so tako... jaz sem 100% ZA razstavljanje, saj se s tem dviguje kvaliteta vzreje, spoznava nove ljudi, dobi koristne povezave, socializira psa, preživi prijeten vikend ;) ČE je pes na razstavi suveren. Če se pes na razstavi boji, mu je neprijetno itd. menim, da se psa ne bi smelo razstavljati, ker potem se itak pes ne pokaže v dobri luči in tako ali tako ne more nič dobit :). Jaz sem zato nehala razstavljati Žana... pes je sicer zelo lep predstavnik svoje pasme, ampak so mu razstave totalen stres. Šla sva na par razstav in seveda nisva na prvi obupala, ko pa sem videla, da se stanje ni spremenilo sem pač odnehala. Sicer ima Žan specifično zgodovino in ta stres mogoče ni odraz karakterja, torej bi se dalo še kaj na tem narediti, ampak zakaj? Raje uživava v divjanju :).

Pomembno je tudi da se ne obupa že prvič, saj ima lahko vsak pes tudi svoj slab dan (tega je definitivno imela Geri v soboto :-[). Pa tudi če na drugi razstavi ni nič bolje še ne gre obupati, če pa se stanje ponavlja skozi vrsto razstav pa pač... Glede Podija jaz mislim, da je samo preveč razvajen, saj recimo v Celju, ko je bil samo gledalec ni bil nič pod stresom in se je igral z Winny. Je pa res, da razvajeni psi težje pokažejo zobke in se upirajo "otipavanju", tako da njemu manjka samo malo discipline ;) Kar pa manjka tudi Geri, Joniju in večini papillonov, saj čeprav veš da ne smeš ni šanse da se upreš razvajanju :P.

Jaz imam od prej Mašo in Kajo in moram reči da sta lepo vzgojeni in poslušni. Sta tudi samozavestni in totalno nekomfliktni. Razvajala sem ju res v majhni meri in je to prišlo šele po tem ko sta kaj naredili- nagrada pač :) In ja, poznam teorijo, imam prakso s šolanjem psov... no z Geri je vse odpovedalo ::) No, saj ne da Geri ni vzgojena, mislim da je dokaj solidno vzgojena in poslušna (lahko bi bilo bolje!.. to vedno :)), ampak pač ko te 2 mesečni mali kuža v velikosti dlani milo pogleda... HAHA ja pol pa ti vzgajaj :).

Preden je prišla mala k nam sva se s fantom dogovorila, da je na postelji dovolj že Geri in da bo tudi Geri bolj srečna če bo mala na tleh... no to ni zdržalo niti ene noči. Mala je tako milo pogledala in zajokala ko smo šli spat da sem jo brez razmišljat dala na posteljo ::) Pa jo sedaj odvadi spat na postelji... nikoli več :D

Tara, Geri je seveda totalno ljubosumna (sumim da ima s tem opraviti nekaj v zvezi s spanjem na postelji :-[), vendar pa je male po tihem vesela. Kako to vem? Ker stalno pogleduje k njej, hodi za njo in se celo na hitro poigra če gledamo stran :P Čeprav vem, da bo trmo držala vsaj še kak dan in se bosta z malo zared ujeli šele čez recimo teden dni.

Zala, a tudi ti dobiš glodalca? Iz izkušenj vem, da se psi zelo dobro razumejo z zajčki in morskimi prašički ;) Če te kaj v zvezi s tema dvema glodalčkoma zanima kar vprašaj. Jaz sem včasih ljubiteljsko "vzrejala" hrčke in morske prašičke ;). Zajčka (pritlikavega kunca) sem pa imela že od nekdaj - imela sem 3 minije :) - ne istočasno.



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Pri nas imamo tiho sobivanje, bi jaz rekla  :) Joni sicer ne kaze vec tako mocnih znakov ljubosumnosti in se z malim celo nekaj poskusa igrati (ceprav mu vedno ni za igrice tipa "obesimo se na Jonijev rep" kot si to Toffee zamislja) ampak od vceraj dalje imam upanje, da bosta se nekoc dobra prijatelja. Ko smo zunaj se igrata veliko vec, predvsem se rada oba podita za raznimi igracami. Je prav smesno ko skusa Toffee s svojimi kratkimi tackami dohiteti Jonija. Tudi zasacili smo ju ze, da sta spala v isti posteljici stisnjena skupaj, medtem ko sem bila jaz v sluzbi.

Ima pa Geri prav, zelo tezko se je upreti tem malim ockam in se iti neko disciplino. Jaz se sicer trudim, ampak veste kako to gre ...  ::) Kar se pa tice razstavljanja, jaz nisem clovek ki bi hitro obupal. Joni ima vcasih zelo slabe dni (kot npr. dopoldan v Ljubljani, to zagotovo ne pritice njegovemu stazu po razstavah) ali pa zelo dobre dni. Se pa zavedam da sem vecinoma faktor jaz zakaj ni konzistenten na vsaki razstavi. Mi je zdaj dosti bolj jasno po pogovoru z dolgoletno nemsko vzrediteljico, ki mi je pojasnila da pri prvem psu, se posebej pa papillonu, ko vemo kako so vezani na svojega cloveka, naredis veliko napak, ker si preprosto prevec custveno navezan nanj. Zdaj to ne pomeni, da ne smes imet psa prevec rad, ampak preprosto so prevec razvajeni. Upam, da se bo to popravilo, ko bo moj trop popoln - se ne vem ali bo soda ali liha stevilka  :P Tako da Spela, ne obupat, Podi potrebuje preprosto vec treninga in vec izkusenj na razstavah. Sicer pa jih imamo za vse drugo kot samo izkljucno za razstave ...  ;) Med drugim tudi Joni dobro sluzi kot termofor, bodyguard, model za friziranje, plesni partner in dezurni poslusalec mojih tegob :P

Dodala sem nove fotke v album -- jonathan.moj-album.com, upam da mi bo danes se uspelo urediti 200+ fotk iz razstavno-uzivaskega prejsnjega vikenda.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Med drugim tudi Joni dobro sluzi kot termofor
Winny je s to službo izredno zadovolna ;D :D

Ne Mojca, ne bo glodalec, ampak(upam da) nekaj bolj pernatega ;) ;D no sem vse povedala... :D
lp


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Tinkara ta slika pa je  ;D ;D



sem jo prav mogla prilepit ;)

Glede razstav, če ima pes slabe in DOBRE dni potem to ne pomeni, da ni za razstave, saj očitno to nima veze s karakterjem :) Saj vem, da ti to veš, ampak da bodo razumeli še ostali ki berejo :P. Sicer je pri nas Žan na 2 razstavah celo bil zelo skuliran in ok pa sem jaz vseeno obupala... no ne obupala, ampak se pač odločila, da je zanj bolj primer nega kaj drugega. Ker roko na srce je bilo večino razstav zanj preveč stresnih in sta bili le 2 svetli izjemi.
Glede Jonija je bil na začetku zelo suveren na razstavah in ga nekaj lomi samo zadnje čase, tako da poišči v časovnem intervalu "napake" :). Jaz vem zakaj je bila Geri taka, ista situacija se je zgodila ko je še bila v mladih in smo bili v Portorožu. Pred razstavo sem jo dala v ograjico z več psmi in njej takrat res to ni odgovarjalo, kar je tudi pokazala... no v ringu je bila totalna katastrofa :D. Pač iz napak se učimo. Jaz mislim, da bi mogla dat Jonija za nekaj časa v hendlanje nekomu drugemu, ker si ti tista ki strese stres nanj :P

Zala, hehe ja termoforčki so itak vsi... O super, potem pa dobiš papigo :D! Mi imamo tudi cca. 14 letno nimfo po imenu Ben (je punčka :-[). Preden se spustiš v nakup ne naredi te napake, ki sem jo jaz. NIKAR ne kupuj v trgovini! Kupi pri rejcu in obvezno mladička. Naša je bila cca. 2 leti star ko je prišla k nam in je prej živela v premajhni kletki- to živi še danes, ker se enostavno ni mogla navadit na večjo... leteti pa sploh ne zna. Smo jo nekaj časa učili pa smo obupali ker se je vedno kaj poškodovala :'(