Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461383

italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 27 Marec 2008, 10:42:05
Italjanček mogoče bi pa lahko skupaj pogruntali kako prepričljivo tehniko prepričevanja  :P.


 :o se takoj priporočam! sicer sem bila prvič zelo uspešna v tem, da smo dobili pasjega družinskega člana!  ::) še posebaj takega, ki mora 'nujno' v postelji spati :P
tokrat pa bo malo težje  ::)



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #151 : 27 Marec 2008, 10:59:09
Hvala vsem za odgovore...

Dlake so pač dlake. Pri nas imamo našega Bona sicer zunaj, ampak vseeno privlečemo dovolj dlak tudi v stanovanje. Ja, sušilni stroj je glede dlak zakon. Vse dlake lepo pobere dol, pa še veliko prahu zraven...
Tudi jaz si želim whippetka in če bi bilo po mojem, bi ga že imela... Kaj čmo, druga polovica nas mal nazaj drži... haha :-\



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #152 : 27 Marec 2008, 11:18:07
Italjanček mogoče bi pa lahko skupaj pogruntali kako prepričljivo tehniko prepričevanja  :P.


Ah kakšno prepričevanje neki. Kar pripeljita mladiča domov. Potem itak ne bosta imela izbire....  ;D



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #153 : 27 Marec 2008, 11:20:36
V bistvu niti ni tako slaba ideja  :D. SG a ti imaš samo enega?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #154 : 27 Marec 2008, 11:22:52
V bistvu niti ni tako slaba ideja  :D. SG a ti imaš samo enega?

Ja, vendar še (že) razmišljam o še enem. Kmalu bo prilika....



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 27 Marec 2008, 11:34:28
Ja, vendar še (že) razmišljam o še enem. Kmalu bo prilika....

joj, super! ;) katera bo mamica? G ali Z? ;)
sem kar malo 'fovš' ;)

upam, da ga bomo imeli kdaj priložnost pocrkljati  :o




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 27 Marec 2008, 11:45:15
 Bomo videli...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #157 : 27 Marec 2008, 12:46:28
Kake so pa kaj cene whippetov? V Slo ali bližnji tujini?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #158 : 27 Marec 2008, 12:55:39
Nekje sem zasledila, da je bil oglas za rezervacijo legla - 850€ pa cene mladičkov.
Ne vem pa ali je to ugodna cena ali ne. Pa tudi ali je leglo vrhunsko ali ne.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #159 : 27 Marec 2008, 13:10:48
Nekje sem zasledila, da je bil oglas za rezervacijo legla - 850€ pa cene mladičkov.
Ne vem pa ali je to ugodna cena ali ne. Pa tudi ali je leglo vrhunsko ali ne.

Na BOLHI sta objavljena 2 oglasa:
 - 700 Eur V Novem Mestu
 - 850 Eur Novak

Novakovo bi znalo biti O.K. če je paril z dobro psico; novomeško pa...
B-jevi so (bodo) vsekakor dobri oz. kvalitetni.
Ceno pa ustvarja povpraševanje. Jaz bi vsekakor dal malo več denarja in si kupil dobrega mladiča (glede na prednike-rodovnik).



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 27 Marec 2008, 13:14:24
Na BOLHI sta objavljena 2 oglasa:
 - 700 Eur V Novem Mestu
 - 850 Eur Novak

Novakovo bi znalo biti O.K. če je paril z dobro psico; novomeško pa...
B-jevi so (bodo) vsekakor dobri oz. kvalitetni.
Cena pa ustvarja povpraševanje. Jaz bi vsekakor dal malo več denarja in si kupil dobrega mladiča (glede na prednike-rodovnik).

zanimivo, od lani, ko sem se zanimala za whippeta slovenskih vzrediteljev so cene poskočile  ::)
lani je imel novak ceno 800 € in je bilo treba za rezervacijo še neskotenega mladiča, odšteti cca 100 €. v psarni komarska pa je bila cena mladičev 600 €.




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #161 : 27 Marec 2008, 13:21:54
Ko sem kupoval Tassa (December 06) je Komarska imela ceno 600 EUR, Novak 750 EUR.
Komarska(oz. je imela) ima še vedno ceno 600 EUR, pri Novaku pa se čutijo inflacijska gibanja ;D

A ker je povpraševanje, so tudi cene višje.
Upam pa, da NIKOLI ne bodo dovolj modni, da bi jih začeli "štancati". Ker bi bila storjena velika škoda tako čudovitim psom.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 27 Marec 2008, 13:31:42

Komarska(oz. je imela) ima še vedno ceno 600 EUR, pri Novaku pa se čutijo inflacijska gibanja ;D


 :D jah, kaj hočemo. sicer pa je tako kot si rekel....za kakovostno leglo ni težko odšteti tega denarja. potem vse se povrne ;)

zanima pa me kakšne so cene whippetov v tujini. tega pa res ne vem...

ah, sem prepričana, da hrti ne bodo nikoli zelo popularni, ker so prezahtevna pasma...hvalabogu! ;)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #163 : 27 Marec 2008, 13:35:58
Cen v tujini ne poznam; verjetno bi na to vprašanje vedel odgovoritii B. ali Nina.

Jaz sicer ne bi govoril o tem, da so prezahtevni. Po mojem niso. Mislim, da je tukaj bolj pomemben "vizualni" dejavnik - so ti všeč, ali pa ti niso. Šele nato se ljudje poglobijo v značilnost pasme, potrebe, zdravje....

Meni so všeč; ZELO VŠEČ.



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #164 : 27 Marec 2008, 13:59:30
Cene v Sloveniji se gibljejo v povprečju nekje od 700-1000 € in so primerljive s cenami v tujini. Seveda na ceno vpliva mnogo dejavnikov: od povpraševanja, od števila legel, na nek način tudi od standarda v državi,… ceno pa seveda oblikujejo tudi predniki mladiča oz. t.i. vrhunska vzreja. Kaj pa je pravzaprav vrhunsko, je pa zelo relativno. Pariti dva razstavno uspešna, vrhunska psa, pomeni da ima mladič lahko dobre telesne in psihične predispozicije na račun prednikov, ni pa garancija. Noben mladič se ne skoti vrhunski, ampak se ga naredi z delom.

Lani se je v Sloveniji skotilo 27 mladičev, 5 je bilo uvoženih (tisti, ki so bili vpisani v SLR), če je to malo ali veliko pa je spet odvisno s kom se primerjamo.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #165 : 27 Marec 2008, 14:33:30
Se strinjam, v roke dobiš bel, nepopisan list papirja. In potem je od tebe odvisno, kako ga boš popisal... Je pa kar veliko odvisno od preddispozicij.

Je pa dejstvo, da se hrtja (predvsem whippetovska) populacija v SLO povečuje. In povečuje se tudi zanimanje.
In ko (če) bo zanimanje preseglo ponudbo, bodo cene ponorele. In takrat....
Srčno upam, da res ne.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #166 : 27 Marec 2008, 15:25:14
No če veš, da je pes kakovostnih staršev in prednikov in da je iz dobre psarne (kjer poskrbijo za ustrezno socializacijo od malega in te zalagajo s pametnimi nasveti), pač koliko odšteješ zanj zame ni toliko pomembno.

Tudi jaz srčno upam, da se ne razpasejo kaki štancarji, ker je okoli nas tolikoooo naivnih potencialnih kupcev.

Sem pa opazila, da je pri whippetih tako da - ali te pasma popolnoma osvoji - pa ne samo videz, tudi karakter, ali pa se ti zdi že na polged nevšečen. Tako, da ni tak velik problem kot pri kaki drugi pasmi - recimo husky - vsi vidijo polarnega medija, kako samosvoj je pa nihče.







Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #167 : 27 Marec 2008, 16:13:55
Sem pa opazila, da je pri whippetih tako da - ali te pasma popolnoma osvoji - pa ne samo videz, tudi karakter, ali pa se ti zdi že na polged nevšečen. Tako, da ni tak velik problem kot pri kaki drugi pasmi - recimo husky - vsi vidijo polarnega medija, kako samosvoj je pa nihče.

Problem je, ko enega v družini popolnoma osvoji, vsem ostalim je pa nevšečen, ker je pač hrt  ::) Sam moji se že mehčajo..  ;D



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 27 Marec 2008, 16:44:50
Problem je, ko enega v družini popolnoma osvoji, vsem ostalim je pa nevšečen, ker je pač hrt  ::)

vedno znova mi je na sprehodih smešno, ko se mimoidoči ob pogledu na hrta največkrat zgražajo. za večino je hrt 'shirano kljuse'  ::) na račun gyasija sem slišala že marsikatero 'močno'  ::) 

''100 ljudi, 100 čudi''  :P



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #169 : 27 Marec 2008, 18:19:18
vedno znova mi je na sprehodih smešno, ko se mimoidoči ob pogledu na hrta največkrat zgražajo. za večino je hrt 'shirano kljuse'  ::) na račun gyasija sem slišala že marsikatero 'močno'  ::) 

''100 ljudi, 100 čudi''  :P


Če bi za vsak negativen komentar ali čuden pogled dobil en €, mi verjetno nebi bilo potrebno (več) hoditi v službo...

Vendar imam tudi jaz pripravljeno protiorožje; na vsak komentar, če psu ne dajemo nič za jest odgovorim, da pač nimamo. In da prosim, če mi dajo vsaj 20 €.
Potem utihnejo.... :) (in odpujsajo svojo pot)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #170 : 27 Marec 2008, 18:22:41
Eh take komentarje dajejo nevedneži. Kakšen bi pa hrt izgledal če bi bil zadebeljen?Prav njihova postavica jih naredi tako graciozne!
Pa meni se zdijo whipetki napram drugim še prav lepo grajeni. Sploh ne izgledajo presuhi.

Sicer pa važno, da je lastniku pes lep - za druge nima veze.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 27 Marec 2008, 18:29:46
Če bi za vsak negativen komentar ali čuden pogled dobil en €, mi verjetno nebi bilo potrebno (več) hoditi v službo...


ha ha tole mi je tako znano! sama se ob takšnih komentarjih le nasmehnem

nekoč sem se morala iz srca nasmejati starejši zaskrbljeni gospej, ki me je dobesedno prosila naj psa nahranim, ker jo je skrbelo, kaj bodo rekli drugi ljudje, ko bodo videli mojega bolnega in sestradanega psa  ::)

vsaj nekajkrat pa se mi je ponovila ista zgodba, ko je ljudi zanimalo katera pasma je gyasi. ne ljubi se mi vedno znova na dolgo razlagati mali italijanski hrt, ker jim ime tako nič ne pove. zato rečem kar HRT....in potem navdušeno odgovorijo 'a KRT?' aha, to pa sem že slišal...ja, ja....krt'  8) mislim, ta je pa res huda  :o ::)
res so posrečeni!  ::)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 31 Marec 2008, 20:31:42
Včeraj, 30.3.08 je na vadbišču KD Domžale potekal spomladanski vzrejni pregled.
Na pregledu so bili 4. whippeti, 1 borzoj in 1 mali italjanski hrt. Dan je bil lep, malce smo počvekali, si ogledali pse; skratka imeli smo se fino.

Tass je že imel opravljeno telesno oceno (odlično), tako da smo opravili samo vzrejni pregled. Dobil je oceno  1, kar pomeni 1. vzrejna skupina (če se motim, naj me kdo popravi).  ;D

Merjenje višine (Tass)


Merjenje dolžine (Darwin Komarski)


Čakamo... (in vse prevohamo)


Borzoj





italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 31 Marec 2008, 20:39:19
oj, ste imeli super vreme! se vas je veliko zbralo? ;)
čestitke za tassa! upam, da se bo našla kakšna fejst punca zanj :)
lp

p.s. v levem zgornjem kotu prve sličice pa vidim gyasijevo sestrico  :o



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 31 Marec 2008, 20:42:31
oj, ste imeli super vreme! se vas je veliko zbralo? ;)
čestitke za tassa! upam, da se bo našla kakšna fejst punca zanj :)
lp

p.s. v levem zgornjem kotu prve sličice pa vidim gyasijevo sestrico  :o

Ne, bilo nas je malo, tako da so bili delovne obveznosti kaj kmalu končane. Potem smo lahko uživali.

In ja drži, tudi Gyaskotova sestrica je bila tam. Smo se spraševali kje si oz. kako to da manjkaš....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #175 : 31 Marec 2008, 20:51:32
Čestitke SG! Če bi vedela, da pridete, bi se oglasila, sem čisto blizu doma.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 31 Marec 2008, 20:56:38
Ne, bilo nas je malo, tako da so bili delovne obveznosti kaj kmalu končane. Potem smo lahko uživali.

In ja drži, tudi Gyaskotova sestrica je bila tam. Smo se spraševali kje si oz. kako to da manjkaš....

bomo še malo počakali z gyasijem, da se razvije v korenjaka  :D
če bo pridno 'žgančke' jedel, se bomo morda v jeseni prijavili.




alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 31 Marec 2008, 23:27:10
Lepo ste izkoristili čudovit dan  :), SG zanima me koliko je Tass velik? Najbrž je blizu zgornje meje ali pa malo več  ;) Na sliki vidim še Darwina in Elijja, kdo pa je še četrti whippet :-[.

Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 31 Marec 2008, 23:47:36
Kot novo pridružena članica foruma, bi tudi jaz pokazala kakšno slikico mojega whippeta  ::). Sliši na ime Alfa in pes meni pisan na kožo  ::).







Naš lepotec je  ravno v fazi menjave dlake in te so trenutno povsod. Uspešno se z njimi borimo s pomočjo sesalca  :P. Vendar so manjša nadloga kot dlake našega mačka, ki se pa prilepijo res povsod  :(.

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 01 April 2008, 07:18:45
sladki alfi!  :-*
koliko pa meri alf v višino, glede na to, da je tak korenjak?  :)
kako pa je z malo šolo? boste šli? me zanima, če je alfi že kaj premagal svoje strahove ???
uživajte v sončku!
lpj