Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461413

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #180 : 01 April 2008, 11:32:58
Torej,

Tass ima višino 52,5 cm  dolžina  56 cm, teža 14,95 kg. Darwin višina 51 cm, trup prekratek, a ne kritično.
Vzrejna ocena enako kot Tass (1). ;D
Je pa bil prisoten še en heroj, ki pa naj bi imel po lastnikovih besedah vsaj 56 cm ter cca 18 kg pri svojih 13 mesecih. Vsekakor premlad, da bi sodeloval na vzrejnem pregledu.

Je pa dejansko vprašanje, kaj storiti s takšnimi psi, kot je Tass. Po točni definiciji standarda previsok, če pa upoštevamo dopustno toleranco ustrezen. Naj pari? Morda, vsekakor pa po tehtnem premisleku in izbiri potencialne psičke. Vendar ne za vsako ceno..
Junak pri 56 cm pa vsekakor ne. Kajti whippet s 56 cm se oddaljuje idealu whippeta (oz. se bolj približuje greyu). S takšnim početjem bi samo škodili pasmi in jo daljnoročno deformirali.

Zato mi je izjemno všeč početje As you like it. Metodičen pristop, razmislek, tehtanje kombinacij...
Uspeh sigurno ne bo izostal...



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 01 April 2008, 11:58:57

Koliko pa meri alf v višino, glede na to, da je tak korenjak?  :)

Alf ni bil nikjer uradno merjen, po moji domači meritvi pa meri 54 cm, morda celo več  :-\. Nekaj pove tudi njegova teža, saj je z 19 kg kar močan. Morda tudi za kakšen kg pretežek  :-[, ampak Alf ni bil nikoli tako suh, da bi kazal rebra... Je precej  bolj mišičast kot npr. Tass, drugačen tip whippeta pač  :). Vsi fantje v njegovem leglu so zelo veliki in temu primerno težki.
Kakšna pa naj bi bila dolžina whippeta po standardu?

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 01 April 2008, 12:26:54

Je pa dejansko vprašanje, kaj storiti s takšnimi psi, kot je Tass. Po točni definiciji standarda previsok, če pa upoštevamo dopustno toleranco ustrezen. Naj pari? Morda, vsekakor pa po tehtnem premisleku in izbiri potencialne psičke. Vendar ne za vsako ceno..
Junak pri 56 cm pa vsekakor ne. Kajti whippet s 56 cm se oddaljuje idealu whippeta (oz. se bolj približuje greyu). S takšnim početjem bi samo škodili pasmi in jo daljnoročno deformirali.

Zato mi je izjemno všeč početje As you like it. Metodičen pristop, razmislek, tehtanje kombinacij...
Uspeh sigurno ne bo izostal...

se popolnoma strinjam s tabo glede premišljene vzreje...to bi moralo biti vodilo vsakega vzreditelja.
kakšna pa so dopustna odstopanja od standardov za whippeta? predvidevam, da so dopustna odstopanja verjetno različna med pasmami.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #183 : 01 April 2008, 12:31:29

Kakšna pa naj bi bila dolžina whippeta po standardu?

Lp

Standard nikjer ne govori o telesni dolžini, ne o teži, niti o tolaranci.
Govori pa o splošnem izgledu in sicer: "Balanced combination of muscular power and strength with elegance and grace of outline.  Built for speed and work.  All forms of exaggeration should be avoided."

Whippet pri 56 cm in 19 kg ni ravno "built for speed and working."...  ???
Prevelika telesna višina in teža JE pretiravanje in se bi ga morali izogibati.... za parjenje in tudi nasploh.




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #184 : 01 April 2008, 13:29:37
Še to;
meritev telesne višine je bila opravljena na mehkem, neravnem terenu, kar vsekakor ne more zagotavljati mersko natančne meritve. Za kaj takega bi morali biti pogoji merjenja bistveno boljši.
Vsekakor pa se verjetno da tudi z "pravilno" postavitvijo psa manipulirati z rezultatom meritve. Toliko o tem.



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #185 : 02 April 2008, 09:46:01
Po nekaterih državah vzrejnih pregledov ne poznajo in je v večini vse prepuščeno vzreditelju.

Višina whippeta je po standardu jasno določena od do in tudi z novimi spremembami oz. dopolnitvami je ostala v jasno določenih merah in ne kot priporočljiva višina kot se je nekako pričakovalo. Vendar je dejanska slika "na terenu" drugačna in tudi ni pričakovati, da se bo kdaj "znižala". Višina tudi ni tista napaka, zaradi katere bi pes ostal brez vzrejnega; z nižjo oceno ali pogojno lahko še vedno uspešno pari.

In višji so predvsem razstavni psi, ki pa niso več tako "delavni" (kar se mi ne zdi najbolj ok), medtem ko mora biti coursing ali racing whippet še vedno v standardu, če hoče pridobiti klasično licenco. Če je previsok, lahko še vedno pridobi t.i. licenco "za višje kot to določa standard" in lahko tekmuje v razredu, kjer pa ne more kandidirati npr. za CACIL in posledično ne more pridobiti šampionata v coursingu ali racingu. Licenca (klasična ali "višja") pa bi po moje morala biti pogoj (poleg vseh CACov in CACIBov) za pridobitev šampionata v lepoti pri vseh hrtih. Ker to je navsezadnje delaven, športen pes.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #186 : 02 April 2008, 10:14:43
Višina tudi ni tista napaka, zaradi katere bi pes ostal brez vzrejnega; z nižjo oceno ali pogojno lahko še vedno uspešno pari.



Mislim, da je ravno tukaj napaka; pes, ki je previsok je previsok. Previsok je tisti, ki ima 52,5 cm ali pa 56 cm. Zatorej kljub super finem rodovniku ne bi smel pariti. Ne ustreza standardu. Pika.


Licenca (klasična ali "višja") pa bi po moje morala biti pogoj (poleg vseh CACov in CACIBov) za pridobitev šampionata v lepoti pri vseh hrtih. Ker to je navsezadnje delaven, športen pes.


Bolj se ne bi mogel strinjati. Tako ne bi imeli samo "lepe" pse, temveč pse, ki so v bistvu to, kar naj bi bili. Delovni psi, dirkači.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #187 : 02 April 2008, 14:52:08
a ste tolk dobre in mi napišete tele odgovore, ker semi ne da brat cele teme in iskat podatkov:
1) kolk je torej priporočena velikost in teža whipetov ?
2) kolk so majhni najmanjši-e , ki se se še pojavljajo na trgu (oz jih je mogoče dobit)?
3) kolk so veliki in težki (od do al pa cca) tisti delovni , ki tekmujejo v standardnem razredu?

Pa kakšen link do delovne vzreje

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #188 : 02 April 2008, 15:20:53
a ste tolk dobre in mi napišete tele odgovore, ker semi ne da brat cele teme in iskat podatkov:
1) kolk je torej priporočena velikost in teža whipetov ?
2) kolk so majhni najmanjši-e , ki se se še pojavljajo na trgu (oz jih je mogoče dobit)?
3) kolk so veliki in težki (od do al pa cca) tisti delovni , ki tekmujejo v standardnem razredu?

Pa kakšen link do delovne vzreje

Sicer ne vem, ali so to  "trick questations" a ti vseeno odgovarjam:
Ni priporočene velikosti, temveč le standard. Za psice je ta 44-48 cm, za pse 48-51 cm. Telesna teža bi naj bila primerna višini; mislim, da se pri odraslih psih giblje od 13-15 kg.
Če ti je whippet prevelik, si lahko omisliš malega italijanskega hrta.

Ostale odgovore ti bo pomagal najti ata Google 8) ;)

P.s.: Tukaj nas je kr nekaj moških.... ::)




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #189 : 02 April 2008, 15:28:58
ne ni triky ...
samo govorili ste o neki priporočen višini pa da je pa da ni s standardom določena in je pač enostavneje vprašat kot standarde iskat  :)..
ata google pa mi ne zna najt delovne vzreje whipetov, ker bi pač morala ne vem kaj vtipkavat- sploh ne vem kaj , delovna vzreja sigurno ne , pa tud nimam časa prelistavat 1000 strani izpiskov s približnim začetnim ključnim besediščem  :P. Ker sicer me zanima, ampak spet ne tolk,da bi lahko par dni temu posvetila, ker trenutno nič ne kupujem, samo tako na splošno me zanima- kot ena priljubljenih pasem pač  ;).
Sem mislna,da kdo od tukaj že  pozna kakšne psarne, ki vzrejajo whipete izključno za coursing in steze, ne za razstave in da mu bo" peace of cake" nalepit nekaj linkov  ::).

o italiančkih mi pa ne govorit , ker so mi karakterno čiiist mim  :-X.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #190 : 02 April 2008, 15:35:21
Sem ti rekel, da ata Google ve vse; vseeno nekaj "dirkalnih linkov" (iskalni niz: racing whippets):

http://www.quixand.com/
http://www.nationalwhippetassoc.uk.com/
http://www.parkstonewhippets.co.uk/
http://www.communigate.co.uk/worcs/wwrc/

In tako naprej....



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #191 : 02 April 2008, 17:13:37
Med samimi lastniki se whippeti delijo na razstavne in coursing/racing whippete. Delovni whippet je kombinacija enega in drugega oz. to je razstavni whippet, ki naredi krajši izlet v coursing/racing sfero, medtem ko je za coursing/racing whippeta razstavljanje nuja za izpolnitev CACIL pogojev.

Za razstavnega whippeta naziv "deloven" omogoča na razstavi prijavo v razred delovnih, ki predstavlja še ena dodatna vrata do šampionata v lepoti. V bistvu jih ni prav veliko, ki izpolnjejo pogoje za delovnega psa, zato je ta razred povečini prazen. V Sloveniji je ena sama whippetka, ki je delovna.
Medtem, ko coursing/racing whippet tega naziva ne potrebuje (čeprav je dejansko on pravi delovni pes).

Vzreje coursing/racing whippetov v Sloveniji ni. Ni niti pogojev, ampak se razmere izboljšujejo.

Nekaj imen, ki jih imam v spominu oz. se pogosto pojavljajo v tej regiji, za pomoč v iskanju:
psarna SPITFIRE MORAVIA, Češka http://www.spitfire-moravia.com/
psarna ISIS WIND, Slovaška www.netspace.sk/isiswind
psarna LONDON'S FOG, Slovaška http://www.netspace.sk/londonsfog
psarna DEVAJ, Madžarska
psarna WUTHERING HEIGHTS, Avstrija
psarna BLACK ARROWS, Slovaška
psarna THE GRASHOPPER, Nemčija
psarna ID EST, Nemčija
...tudi v Italiji jih je kar nekaj, samo tam so psarne tako redke.

Priporočljiva višina. Ob spremembi oz. dopolnitvah standarda se je ugibalo ali bodo definirano višino spremenili v priporočljivo višino, glede na to, da gre vse skupaj nekam navzgor. Ampak to se ni zgodilo, ostaja definirana višina kot jo je navedel SG. Zato debata o višini pri whippetih in njeni toleranci ostaja večna tema.  ;)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #192 : 02 April 2008, 20:25:29
Če koga zanima pravilnik o coursingu in dirkah, naj pogleda sledečo povezavo:

http://www.fci.be/uploaded_files/FCI%20Regulations%20for%20Sighthound%20Races%20and%20Lure%20Coursing_EN.doc

Pogoji za licenco: starost vsaj 15 mesecev, max. višina 51 cm..... Same pogoje in način pridobitve licence je lepo opisala Nina na 1. strani.



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 02 April 2008, 21:15:29

In višji so predvsem razstavni psi, ki pa niso več tako "delavni" (kar se mi ne zdi najbolj ok), medtem ko mora biti coursing ali racing whippet še vedno v standardu, če hoče pridobiti klasično licenco. Če je previsok, lahko še vedno pridobi t.i. licenco "za višje kot to določa standard" in lahko tekmuje v razredu, kjer pa ne more kandidirati npr. za CACIL in posledično ne more pridobiti šampionata v coursingu ali racingu. Licenca (klasična ali "višja") pa bi po moje morala biti pogoj (poleg vseh CACov in CACIBov) za pridobitev šampionata v lepoti pri vseh hrtih. Ker to je navsezadnje delaven, športen pes.


Imam eno vprašanje o v zvezi Ars Majorjem, ki ima tudi opravljeno coursing licenco  :). Ker je približno takšen kot Alf ima najbrž opravljeno licenco "za višje kot to določa standard"  ???, ali pa se mogoče motim  ::).
Pa še nekaj - pes, ki ima kakšno od izločevalnih napak, najbrž ne more pridobiti nikakršne coursing licence  ??? Lahko teče le za lastno veselje   ;D

Lp


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #194 : 02 April 2008, 21:51:56
Italijani imajo "licenza normale" in "licenza grande".
Whippet mora kot pogoj za pridobitev licence opraviti dve uradni meritvi. Pri eni meritvi se psa 10x izmeri, med vsakim odčitavanjem se ga premakne in ponovno postavi, tako da izkazuje pravilne kote sprednjih in zadnjih okončin. Vsaj 6 izmer mora biti 51 cm ali manj (48 cm ali manj pri samicah). Če ne, dobi licenco "grande", ki mu omogoča tekmovanje, vendar brez možnosti pridobitve kandidature za CACIL.
Alf bi padel v skupino "grande", vendar ne sme imeti nobene t.i. izločevalne napake... vse mora biti na svojem mestu  ;). Seveda pa lahko teče na neuradnih treningih, pa tudi ko klub organizira kakšen uraden trening, se vedno najde čas za brezlicenčne teke. Pred mesecem in pol ste zamudili trening na Žagi. Se vidimo na naslednjem.  :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #195 : 02 April 2008, 21:54:09

Pogoji za licenco: starost vsaj 15 mesecev, max. višina 51 cm..... Same pogoje in način pridobitve licence je lepo opisala Nina na 1. strani.

če bi bila jaz vzrejna komisija pes nad 51 cm ne bi nikoli videl vzrejnega dovoljenja.
Mislim,da ta pravilnik za licence jasno postavlja skrajno zgornjo mejo in nobena druga debata ni več potrebna.
Višji psi so lahko ljubljenčki, lahko tečejo za zabavo (v razredu preveliki), lahko se razstavljajo , a obenem zagotovo zaslužijo brezpogojno vzrejno prepoved.

Pač moja kmečka logika  8).

Hvala za vse linke in informacije   :)

če ga bom kdaj imela bo na spodnji meji višine in iz cousirng/racing psarne  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 02 April 2008, 22:22:58
če bi bila jaz vzrejna komisija pes nad 51 cm ne bi nikoli videl vzrejnega dovoljenja.
Mislim,da ta pravilnik za licence jasno postavlja skrajno zgornjo mejo in nobena druga debata ni več potrebna.
Višji psi so lahko ljubljenčki, lahko tečejo za zabavo (v razredu preveliki), lahko se razstavljajo , a obenem zagotovo zaslužijo brezpogojno vzrejno prepoved.

Pač moja kmečka logika  8).

Hvala za vse linke in informacije   :)

če ga bom kdaj imela bo na spodnji meji višine in iz cousirng/racing psarne  8).

Potem boš najbrž kupila odraslega psa  ;), ker pri mladiču pač ni nič čisti 100%  :)

Lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 03 April 2008, 08:45:40

o italiančkih mi pa ne govorit , ker so mi karakterno čiiist mim  :-X.

jah, tole sem pa že večkrat slišala  ::) :D




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #198 : 03 April 2008, 09:00:34
B.,

Ker FCI ne deli oz. ne pozna različnih licenc predvidevam, da je licenca za "visoke" pse namenjena predvsem "nedeljskim dirkam" oz. popularizaciji tega pasjega športa. Se morda motim?

Še tole vprašanje: Pri pregledu spletnih strani, kjer imajo "racing pse" se pojavlja naziv RCH (predvidevam da to pomeni Racing champion). Kakšni so pogoji, je to mednarodno priznano... ta zadeva verjetno ni enaka kot coursing licenca?
Hvala za odgovor!

ker pri mladiču pač ni nič čisti 100%  :)

Lp

Se nebi strinjal. Ob upoštevanju pravilnih kombinacij (genetika) bi načeloma moral biti znan oz. pričakovan rezultat.
Skratka, če pariš dva prevelika psa, je jasno, da bodo tudi mladiči preveliki.... in obratno.
K zadevi resni vzreditelji pristopajo metodično; tako kot delajo na barvah (pri drugih pasmah), izločanju napak (kravja stoja)...






As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #199 : 03 April 2008, 10:21:44
Po pravilniku FCI za organizacijo mednarodnih tekmovanj v coursingu in racingu, je v odstavku, ki govori o dodatnih disciplinah na prireditvah za hrte zapisano, da se mora omogočiti sodelovanje tudi psom, ki prekoračijo višino. Vsaka kinološka zveza mora najti ustrezno rešitev na nacionalnem nivoju. V praksi to pomeni, da psi z licenco "višji" tekmujejo v svojem razredu. In to v nedeljo kot vsi ostali  ;D Namreč vse coursing in racing dirke so ponavadi v nedeljo, ker so sobote rezervirane za specialke, ki včasih spremljajo tekmovanja, ali pa za prijateljska tekmovanja... razen če ni toliko prijavljenih psov, da mora organizator organizirati tekmovanje v soboto in nedeljo. Ampak whippeti v vsakem primeru tekmujejo v nedeljo.

Da pes postane prvak v racingu ali coursingu t.i. "Champion international de course", mora pridobiti vsaj dve kandidaturi CACIL v dveh različnih državah. Med prvim in zadnjim CACIL-om mora preteči 12 mesecev in en dan.
Da pa pes lahko pridobi kandidaturo CACIL, mora biti na dveh CACIB razstavah ocenjen z vsaj prav dobro (4) oceno in seveda zmagati na mednarodnem tekmovanju v coursingu ali racingu, kjer podeljujejo kandidaturo CACIL oz. biti najvišje uvrščen (ker nekateri psi, ki tekmujejo z normalnimi licencami, ne kandidirajo za CACIL, ker nimajo razstavnih ocen oz. imajo oceno manj kot 4). Seveda za CACIL pridejo v upoštev le psi z normalno licenco.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #200 : 03 April 2008, 10:49:54
Kaj pa RCH in ORC? Pomen?

.... He finsiehd his RCh in very tough competition at under 16 months.
.... finished her ORC at just 17 months old and then started on her RCH(kopirano iz spletne strani predstavitve psa).






SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #201 : 03 April 2008, 11:04:05
Kaj pa RCH in ORC? Pomen?

.... He finsiehd his RCh in very tough competition at under 16 months.
.... finished her ORC at just 17 months old and then started on her RCH(kopirano iz spletne strani predstavitve psa).


Ob pomoči ata Googla našel pojasnila nazivov (gre za nazive, ki jih uporabljajo v Ameriki-nazive podeljuje American whippet club):

WRCH - Whippet Racing Association Champion
ORC - Oval Race Champion
FC - AKC Field Champion
LCM - Lure Courser of Merit
FCH - AFSA Field Champion



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #202 : 03 April 2008, 11:11:07
Whipetaši ko tole berem se mi vse kar zelo komplicirano zdi :).

Jutri je pa velik dan za As you like it a ne  ;). Držim pesti, za pozitivne rezultate pri obeh!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #203 : 03 April 2008, 11:14:11
jah, tole sem pa že večkrat slišala  ::) :D


ja oprosti , pač osebni okus in osebne izkušnje- res pa ne bi se mogla hvalit z masovnostjo in poznavanjem psame  :D.


Ampak čist mimogrde- katerim hrtkom ni treba imet nagobčnikov na tekmi in zakaj   ;) ?
Ja pa tak značaj  seveda lahko za večino dober značaj  :).
Jaz sem itak mal motena  :D to je jasno vsem, ki me ponajo osebno  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 03 April 2008, 11:24:48
ja oprosti , pač osebni okus in osebne izkušnje- res pa ne bi se mogla hvalit z masovnostjo in poznavanjem psame  :D.

deteljica, ni problema. s tem komentarjem nisem mislila nič slabega  ::)
se zelo dobro zavedam kaj imam doma :) ....malega čustvenega, cartljivega, paničnega, plahega, aktivnega, igrivega, nagajivega, občutljivčka, ki mi je na kožo pisan. za veliko ljudi je to 'prenaporen' značaj in bi se z veseljem s tabo strinjali  8)
k vsakemu človeškemu značaju pač ustrezen pasji značaj  8) in prav je tako!  ;)

Ampak čist mimogrde- katerim hrtkom ni treba imet nagobčnikov na tekmi in zakaj   ;) ?

če se ne motim italijančki in borzoji, zaradi nežnega značaja  ::)



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #205 : 03 April 2008, 11:37:34
Na mednarodnih tekmovanjih so nagobčniki obvezni za vse pasme razen malega italijanskega hrta, za katerega pa se vsaka posamezna kinološka zveza sama odloči s svojimi določili ali je obvezen ali ne.

Ko se enkrat prebiješ čez pravilnike, ko zveš kdo, kdaj, zakaj, kako,... je vse precej enostavno, čeprav se sliši/bere komplicirano  ;)

In FCI je po moje bolj enostaven kot AKC, kar pa se verjetno kakšen Američan ne bi strinjal.  ;D

Alba, ja, jutri ob 8:00  :P


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 03 April 2008, 16:12:53
Citat: As You Like It link=topic=1532.msg231707#msg231707 date=1207215454

Alba, ja, jutri ob 8:00  :P
[/quote

Tudi jaz držim pesti  ::) za obe lepotički.
Našla sem eno lepo slikico  ;)

Gala, Zarah in Alf

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #207 : 04 April 2008, 14:06:22
Hrteki,

Se bo kdo na CACIB CE (sobota, nedelja 19. in 20. 4.) razstavljal? Pride kdo tudi zijala past? Kdaj? 8)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 04 April 2008, 14:53:07
Hrteki,

Se bo kdo na CACIB CE (sobota, nedelja 19. in 20. 4.) razstavljal? Pride kdo tudi zijala past? Kdaj? 8)

mi pridemo zijala prodajati  :)
a je že znan kakšen razpored? bi prišli takrat, ko je več hrtov prijavljenih.



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #209 : 06 April 2008, 08:36:55
Na ameriškem forumu (The whippet forum) sem našel te črne posebneže (stari 6 tednov)....









Morda kdo ve če in koliko jih je pri nas?