Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461434

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #240 : 11 April 2008, 11:36:31
SG,
hitro v akcijo spodnji mladicek je se na razpolago :D

Ne bo držalo; skoteni so bili 17.12.07 - torej so vsi oddani! ???
Bodo pa imeli konec leta leglo.... ;D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #241 : 11 April 2008, 11:42:50
Jaz sem tudi razumel,kot da je še na razpolago.Ali pa je ostal doma.Pač je malo starejši.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bamm-Bamm

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 11 April 2008, 21:03:27



Bamm-Bamm

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 11 April 2008, 21:06:51
Prvi link ne uboga :-[,

klikni na drugega in potem "more info"
in nato poglej cisto spodaj



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 11 April 2008, 22:01:02
Res lepi psi, ni kaj  :). Očitno se psarna ukvarja prav z vzrejo whippetov za tekmovanja. Slike hrtov v gibanju so super ;), ampak pri nas ta šport sploh ni razvit  :-\, še tekme v coursingu so le nekajkrat (2,3...)  letno. Torej imeti takšnega psa in ga ne uporabiti za te namene, mi je kar malo škoda  ::)  ;D ;).

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #245 : 13 April 2008, 15:34:33
ampak pri nas ta šport sploh ni razvit  :-\, še tekme v coursingu so le nekajkrat (2,3...)  letno. Torej imeti takšnega psa in ga ne uporabiti za te namene, mi je kar malo škoda  ::)  ;D ;).

Lp

 ???

Tekem je kolikor hočeš. Coursing tekem in dirkaških tekmovanj. Seveda pa je vse odvisno od časa, pripravljenostjo na dolga potovanja in od globine denarnice. 8)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #246 : 13 April 2008, 16:13:31
Delovni whippeti v praksi (na terenu)...









Rezultat...




Včasih se zgodi tudi tole...



Vir: The whippet forum



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 13 April 2008, 16:33:13
Tekem je kolikor hočeš. Coursing tekem in dirkaških tekmovanj. Seveda pa je vse odvisno od časa, pripravljenostjo na dolga potovanja in od globine denarnice.
No, saj to sem mislila  :o. Če je interes je vse mogoče  ::).
Fotke whippetov so super, če se ne motim pa lovijo kunce, ne divje zajce. Sicer pa so najbrž oboji približno enako hitri  :).

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #248 : 13 April 2008, 20:41:13
BRWA  CHAMPIONSHIPS 2008
Dirka na 435 yd (1 yard=1,09 m)












Psi se delijo v dve glavni skupini in sicer: psi in psice. Znotraj teh skupin se delijo po teži in sicer: do 20 lb (1lb=0,453 kg), do 26 lb in do 32 lb.
Obstaja še skupina za veterane in NO LIMIT skupina. Tečejo lahko tudi lurcherji, vendar izven konkurence.
Stave so prepovedane.

Vir: TOP GUN RACING....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #249 : 14 April 2008, 08:11:11
Tele dirkaške so zelo lepe fotke, tiste, kjer lovijo zajčke oziroma kunce, so mi pa fujjjjjjjj! A to namerno izpustijo ta boga bitja, da jih potem pes ulovi? Ali je to pač naključje v naravi? Jaz svoje huskyce ne bi nikoli spustila z namenom, da mi takole fenta zajca ali srno. No way.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #250 : 14 April 2008, 10:38:00
Žive vabe so ponekod še dovoljene.
Nekje sem prebral, da naj bi uporabljali zajce in ne kunce. Namreč, zajci že takoj po skotitvi spregledajo, so popolnoma v krznu in sposobni teči že v nekaj minutah po rojstvu, medtem ko kunci rabijo nekaj časa, da spregledajo, se skotijo popolnoma goli in nekaj dni preživijo v gnezdu. Poleg tega so zajci sposobni preteči ogromne razdalje pri veliki hitrosti za tako male živali preden se skrijejo, medtem ko kunci pretečejo zelo kratko razdaljo - v prvo zavetje, ki jim je na poti.
Mi smo imeli le eno srečanje med Galo in zajcem, ki ga je opazila iz prevelike razdalje in ji je imel čas pobegniti v visoko travo. Seveda smo lahko takoj zaključili s sprehodom, ker je bila vsa zmešana, da ga je izgubila iz vida in vse kar je bila v tistem trenutku še sposobna, je bilo brezglavo hopsanje po visoki travi...  :)
Po eni strani sem bil zadovoljen, da ji je ušel, po drugi pa sem bil zadovoljen, kako je odreagirala, da je v njej še vedno tisti prvinski nagon.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #251 : 14 April 2008, 10:53:08
Tele dirkaške so zelo lepe fotke, tiste, kjer lovijo zajčke oziroma kunce, so mi pa fujjjjjjjj! A to namerno izpustijo ta boga bitja, da jih potem pes ulovi? Ali je to pač naključje v naravi? Jaz svoje huskyce ne bi nikoli spustila z namenom, da mi takole fenta zajca ali srno. No way.

Na zgornjih fotografijah NI bili zajec (ali kunec?)  izpuščen kot vaba, temveč so dejansko bili v lovu na zajce.
Ne glede na to, da so za koga slike krute, takšen je bil verjetno tudi osnovni namen vzreje whippetov-zaradi svoje hitrosti so bili sposobni zagotavljati "večerjo" za svoje gospodarje....
In to pač počnejo tudi (še) danes....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #252 : 14 April 2008, 11:03:58
No če je to iz divjine potem je malo drugače. Moja mi je enkrat pobegnila za zajcem sredi Mengeškega polja - no ne vem ali je bil kunec ali zajec, ampka ne glede na to, da je hitra kot strela, ji je zajec ušel. Je bila pa dirka kar ene 10 minut, levo in desno.
Ampak mislim, da so whippeti hitrejši od huskyjev. As you like it meni je včasih nerazumljivo kako ostane v genetiki prisoten lovski nagon. Naša ubija miši, krte, voluharje, se je zgodilo da tudi že mačko.
Ko vidiva srno, je potem tako trapasta, da tudi ni nič več od sprehoda.

Sem pa opazila še nekaj - prekleto dobro si zapomni, kje je kdaj videla kako žival in ko prideva na tisto mesto, je spet na preži.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #253 : 14 April 2008, 11:05:41
Aja pa še to bi vprašala - ali je Gala takrat ubogala odpoklic? Pri moji takrat jaz ne obstajam  :-\.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #254 : 14 April 2008, 11:10:37
Aja pa še to bi vprašala - ali je Gala takrat ubogala odpoklic? Pri moji takrat jaz ne obstajam  :-\.

Ne.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #255 : 14 April 2008, 11:14:34
Mi sicer še nismo srečali ( in nato preganjali) zajcev, mačke pa mu gredo strašno na živce in jih tudi preganja... :)
A moram reči, da me res uboga na odpoklic (sem namreč malo "bolj glasen") in do sedaj še ni zatajil...  ;) 8)



zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #256 : 14 April 2008, 11:59:48
Pozdravljeni,

mislim da nebi bilo slabo, ko oglašujemo legla,da bi slikovno ponazorili rodovnik legla.
Tako bo lahko bolj razvidna linija pričakajočega legla.

LP





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #257 : 14 April 2008, 12:56:10
A moram reči, da me res uboga na odpoklic (sem namreč malo "bolj glasen") in do sedaj še ni zatajil...  ;) 8)

Joj SG tudi jaz sem blazno glasno bitje, pa ne pomaga nič, na žalost :(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 14 April 2008, 14:01:25
glede na to, da whippeti niso ravno tipična psma, ki bi delala izpit iz poslušnosti, me zanima koliko vaših kužkov ima ali pa se pripravlja za izpit B-bh.
zanima me, ali sodniki kaj upoštevajo značilnosti pasme, ali pričakujejo, da bo whippet enako 'naliman' na nogo recimo pri vaji poleg, kot kakšen nemec  ::) ???



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #259 : 14 April 2008, 14:42:26
glede na to, da whippeti niso ravno tipična psma, ki bi delala izpit iz poslušnosti, me zanima koliko vaših kužkov ima ali pa se pripravlja za izpit B-bh.
zanima me, ali sodniki kaj upoštevajo značilnosti pasme, ali pričakujejo, da bo whippet enako 'naliman' na nogo recimo pri vaji poleg, kot kakšen nemec  ::) ???


Zopet mi2  :D

Izpit iz poslušnosti po programu BBh bomo v našem društvu imeli 20.5.2008.
Največ preglavic nama predstavlja vaja POLEG brez povodca, če je mokro ali mrzlo tudi vaja DOL (prostor) ni preveč uspešna... ::)

Popolnoma vseeno je, ali je whippet, border ali ovčar. Za vse veljajo enaka pravila, kar se mi zdi tudi prav. Ne želim, da mi neki sodnik podari izpit zato, ker so hrteki tako drobceni, ubogi....  >:(     Ali dela, ali pa ni izpita!
Je pa res, da verjetno NIKOLI ne bova naredila  izpita z 95 ali 100 točkami; bom pa vsekakor ZELO zadovoljen če bova nad 80.... ;D
Tako bom vsaj vedel, da sva izpit opravila pošteno, z trdim delom (ali pa tudi ne-zaradi napak)....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #260 : 14 April 2008, 14:52:25
čedalje bolj opažam, da so meni všeč pasme, ki imajo določeno podobnost - če ne po izgledu, pa po karakterju  :P. No mislim, da točke ne bodo pomembne, važno je da se izpit naredi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 14 April 2008, 15:43:57

Največ preglavic nama predstavlja vaja POLEG brez povodca, če je mokro ali mrzlo tudi vaja DOL (prostor) ni preveč uspešna... ::)

jah, za te dve vaji sem si predstavljala, da sta verjetno najbolj zoprni za hrta. to sem tudi pri našem malem opazila, da mu je bilo zelo zoprno legati ali sedati na mokro travco  ::)

G, zanima me ali je tvoj tass že od majhnega bolj poslušne sorte ali se je to stopnjevalo z odraščanjem in zrelostjo?

pri našem hrtu opažam veliko razliko v odzivnosti, sedaj ko je star že leto in pol...



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #262 : 14 April 2008, 15:56:26

G, zanima me ali je tvoj tass že od majhnega bolj poslušne sorte ali se je to stopnjevalo z odraščanjem in zrelostjo?


Je bolj poslušne sorte že od malega  :D
Je pa res, da ogromno delamo... tako da uspeh ne more (ali sme) izostati...



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #263 : 14 April 2008, 18:51:39
Moja mi je enkrat pobegnila za zajcem sredi Mengeškega polja - no ne vem ali je bil kunec ali zajec, ampka ne glede na to, da je hitra kot strela, ji je zajec ušel. Je bila pa dirka kar ene 10 minut, levo in desno.

Midva z Alfom sva imela že kar nekaj srečanj z zajci. Mimogrede pri nas živi le divji zajec  ::).  Pri večini teh srečanj je bil pes na vrvici, tako, da je lahko le opazoval zajca  :P. Bil pa je tudi že spuščen in je zajca tudi opazil in se pognal za njem  :'(. Vendar se je tu zgodilo tik zraven mene in se je ob mojem klicu ustavil  :o, priznam, da sem bila zelo vesela. Večkrat pa se je zajec dvignil, pa ga pes ni opazil, ker je tiščal nos v zemljo in vohljal zanimive vonjave.Seveda ga v tem primeru vedno primem in takoj pripnem - vsaj dokler zajec ne izgine iz vidnega polja  ;).

glede na to, da whippeti niso ravno tipična psma, ki bi delala izpit iz poslušnosti, me zanima koliko vaših kužkov ima ali pa se pripravlja za izpit B-bh.
zanima me, ali sodniki kaj upoštevajo značilnosti pasme, ali pričakujejo, da bo whippet enako 'naliman' na nogo recimo pri vaji poleg, kot kakšen nemec  ::) ???

Mislim, da je od vipeta nemogoče pričakovati, da bo naliman na nogo in pri tem pač izgubiš kakšno točko. Ampak če vse vaje opravi solidno, ni nobenih problemov  ;). Pri nama se je pokazal na izpitu problem, ker je Alf veliko opazoval okolico in ni gledal ves čas vame - pač hrt, ki mora imeti vse pod kontrolo  :). Sodnik je poudaril premajhno zainteresiranost psa za delo  :-\, res pa je da sem jaz delala le izpit A ne pa B-bh, ker je bil Alf premlad, pa tudi vaje brez povodca bi bilo potrebno še utrditi  :-[.

Lp


MarkoJ.

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Seta

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #265 : 22 April 2008, 07:26:14
Vzrejni pregled 2008 (Tass in M. italjanček?)







Fotografije objavljene z avtorjevim dovoljenjem (J. hvala še enkrat).



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 22 April 2008, 09:10:56
Vzrejni pregled 2008 (Tass in M. italjanček?)


mala italijančica kesi  ;)

kako lep par!  :-*



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #267 : 04 Maj 2008, 10:54:41
Na spletnem forumu (The whippet forum) je v mesecu aprilu potekala nagradna igra. Registrirani uporabniki smo pošiljali svoje fotografije, le-te pa so bile razporejene v različne razrede (puppies at rest, puppies at play, hounds at rest, hounds at play, human and canine interaction... - 10 razredov).
Zmagovalne fotografije iz vsakega razreda so šle še v zadnji glasovalni krog, ki je določil zmagovalca.
In tukaj je zmagovalna fotografija, ki je prejela največ glasov (iz razreda Hounds at play).




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #268 : 04 Maj 2008, 19:55:38
Nekaj utrinkov iz 1. majskih počitnic....


Na morju...




Hribovska...



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 04 Maj 2008, 20:13:03
Kaj pa kakšna morska, v vodi  :D. Lepo, da ste uživali  :).

Lp