Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461303

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #360 : 11 Oktober 2008, 20:09:04
Sosed, vse najboljše in da boš še zeloooooooooooooo dolgo tako skuliran pes kot si bil do sedaj!      ;D


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 12 Oktober 2008, 08:39:40
Tass je včeraj praznoval 2. rojstni dan. Vse najboljše! :-* ;D :-*

tass!!!!!!!!!!!!!! vse najboljse ter kos poljubckov in pocohcev! se na mnoga leta!!!!!!!!!!!!!!!!  :o :-* :-* :-*
naj bosta tvoja dvonoznika se dolgo ponosna nate! :-*



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #362 : 12 Oktober 2008, 10:36:39
Tass vse najboljše tudi od nas  :-* :-* :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 19 Oktober 2008, 00:43:20
Pozdravljeni,

Na spodnjih linkih je nekaj utrinkov z evropske razstave v Budimpešti, bilo je veliko whippetov, več kot 140. 
Samo iz vzreje MyCamelot kar 9, med njimi seveda tudi naš Flash ::)  žal pa še kakšnih drugih predstavnikov iz SLO ni bilo.
Skoraj vseh devet je bilo odlično ocenjenih, če pa kakšen od naših whippetkov rad malo več papca in zato dobi štirico, pa tudi ni nič slabega v tako veliki konkurenci, kjer seveda vsi ne morejo dobiti odlične ocene ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IIz2LjYpNW8

http://www.youtube.com/watch?v=m2_ZWgVbVJY

Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #364 : 20 Oktober 2008, 09:31:23
Ste se pa nagledali whippetov  ;D. Čestitke vsem razstavljalcem, lepi psi na posnetkih.
Taya39 morda pa tudi na forum prilepiš kakšno slikico tvojega lepotca  ;)

Lp


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 21 Oktober 2008, 12:42:24
Alfa, hvala :)

Taya39 morda pa tudi na forum prilepiš kakšno slikico tvojega lepotca  ;)

Flash


Flash, pri tem kar najraje počne...dirja za svojo igračo po travnikih....


....in seveda uživa na sončku ;D


čakanje na razstavi, pa je seveda najboljše takole ;D


Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 21 Oktober 2008, 14:54:42
Lep whippet  ::). Zdaj bom vedela katerega moram posebej gledati na filmčku  :D. Meni osebno so všeč temni odtenki MyCamelotovih psov. Kakšen pa je njihov karakter?
Moj whippet je namreč precej nežna in plašna živalca  :), drugače pa zelo ubogljiv, čeprav nisem pretiravala z dresuro.

Lp


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #367 : 22 Oktober 2008, 13:58:29
Meni osebno so všeč temni odtenki MyCamelotovih psov. Kakšen pa je njihov karakter?
Kar takole na splošno kakšen karakter imajo psi te vzreje, je seveda težko reči. Saj mislim, da se ravno po karakterju psi najbolj razlikujejo med seboj. Že med psi v istem leglu je lahko precejšnja razlika v njihovem karakterju. Tako je naš Flash izjemno temperamenten, njegov bratec npr. pa zelo umirjen in nezahteven.
Flash želi biti doma vedno v središču dogajanja, vse kar se počne pritegne njegovo pozornost, je zelo firbčen in že zdavnaj smo opazili, da je zelo učljiv in ima zelo dober spomin.  Ko smo zunaj na travnikih kjer je spuščen in dirja za svojo igračo, se za ostale pse praktično ne zmeni, če ga le pustijo pri miru, on uživa v teku in prinašanju igrač. No če se najde kakšen, ki je pripravljen na skupni lauf, je pa tudi prav. Je zelo nežen, cartljiv in neproblematičen do drugih psov. Imel je sicer slabo izkušnjo z dvema spuščenima bobteiloma, ki sta se nenadoma zapodila vanj in bi ga lahko dodobra pogrizla, če ju jaz ne bi parkrat močno udarila po gobcu, da sta se umaknila. No od takrat naprej je malo nesiguren, kadar je na sprehodu, če je on privezan, ne more se umakniti, proti njemu pa teče kakšen velik odvezan pes. Takšnega pošteno nalaja in se ves nagrbanči.

No vseeno pa, kot jih jaz poznam My Camelot whippete, lahko rečem, da imajo zelo prijetne karakterje, tudi slučajno niso plašni, neproblematični so tudi ko jih je veliko skupaj na sprehodu, ubogljivi, zelo nežni in nasploh zelo prijetni kužki.
Morda pa se oglasi tudi njihov vzreditelj, in pove še kaj več o karakterju teh čudovitih psov. Kar nekaj mladičkov iz zadnjega legla je odšlo v tujino, no ampak nekaj jih je pa ostalo tudi v Slo, mogoče se nam pa kateri od njih, ki ima malega mycamelotka doma, oglasi tudi tukaj :)

Je imel tudi tvoj whippet kakšne neprijetne izkušnje, ali je že od malega bolj plašen?

Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 23 Oktober 2008, 10:51:37
Jasno je seveda, da so razlike med psi v istem leglu npr. po živahnosti, dominantnosti... Ampak če poznaš več psov iste vzreje lahko nekako opaziš njihove skupne  značilnosti. Čeprav je pa res, da te podtke ima vsak dober vzreditelj če kaj spremlja svoje pse  še naprej in ima informacije npr. glede vedenjskih problemov, zdravstvenih težav (če se seveda pojavijo  ::) )
Kar pa se tiče mojega whippeta je pri njem plašnost (pred velikimi psi) vsekakor kombinacija različnih vzrokov (dednost, socializacija, zdravje...)  :)

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #369 : 03 November 2008, 14:10:14
Na ljubljanskem maratonu sem se po teku še malo sprehodila z Albo med gledalci in  sva srečali eno družino z whippetkom. Zelo me je presenetil njegov odziv, saj ko sva šli mimo vsaj 2 metra stran od njega, je začel lajati na albo - ampak to kar močno. Bil je pa samček. A je to pogosto za to pasmo?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #370 : 03 November 2008, 23:15:13
Pa se lahko zgodi  ;D. Ena možnost je, da se je fant hotel igrati in je lajal zaradi tega  :). Včasih imajo tudi takšen način igre - navidezni napad, potem pa tek  ::). Druga možnost pa je, da je napad najboljša obramba in se je treba že preventivno repenčiti  :-\. Naš Alf veselo oblaja pse iz varnega balkona, kako si drznejo hoditi po ulici. Sem pa tudi opazila nekajkrat, da se je zagnal in oblajal pse takrat ko ni imel možnosti umika npr. na morju smo stali pred ograjo mimo nas pa kolone sprehajalcev, seveda tudi z psi. Takrat se mi zdi, da se je zagnal najbolj zaradi strahu. Ni pa to pogosta značilnost whippetov, vsaj po mojem mnenju  ::).

Lp


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #371 : 07 November 2008, 08:44:12
Kako čas leti!!! Galini in Zarini navihanci imajo že šest mesecev!


Pepe (Adagio Parsifal As you like it)

Nove fotke na: http://www.whippets-asyoulikeit.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #372 : 07 November 2008, 09:03:09
Vau B Pepe je pravi krasotec. Kako lepih barv je postal  :-*. Zojinih fotk pa žal v službi ne morem pogledati, bom doma.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 07 November 2008, 09:11:00
krasne fotke!
je videti, da so vaše mrcinice našle super družinice! to je lepo videti....verjetno se vama je kamen odvalil od srca, kajne? ;)



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #374 : 07 November 2008, 09:19:37
Vsi se imajo prav super ;)

Tako pa Ars Major uživa med nekaj svojimi damami:


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #375 : 07 November 2008, 09:30:36
A zadnja whippetka je pa mama od Arsa?

A so to obdelane slike, da so tako super barve?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #376 : 07 November 2008, 09:43:42
Ne, tisto ni Diva, ampak Piper, katere mama je Sobresalto Jeanmarie, ki na fotki kaže "tazadnjo". Zraven Sumota pa je njegova sestra Maggie in pa jorkica Chiara ;D

Po moje niso obdelane, verjetno takšna svetloba,...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #377 : 07 November 2008, 09:47:42
Takih barv whippetka kot je Sobresalto Jeanmarie pa še nisem videla.

Neverjetno mi je kako različnih barv sta lahko brat in sestra pri tej pasmi.


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #378 : 07 November 2008, 09:59:54
Takih barv whippetka kot je Sobresalto Jeanmarie pa še nisem videla.

Neverjetno mi je kako različnih barv sta lahko brat in sestra pri tej pasmi.



Nekaj podobnega kot v kombinaciji Gala - Sumo: enobarvna peščena Turandot proti osmim brindlom...


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 07 November 2008, 10:47:18
Slike in seveda psi so super, zelo lepi  ;D. Vneto spremljam nove slike as you like it mladine in vsi rastejo v zelo lepe pse. Tudi kombinacija sivo rjave barve in svetlih uči je prav lepa. Pepe pa je po barvi zelo podoben Sumotu  ;D.
Prav nesramno od vas, da kar naprej kažete nove slike whippetkov  ;) ;D, ker moje lobiranje še za enega štirinožnega člana družine nakako pade na gluha ušesa  :'(
Sicer pa v psarni il whippet it v januarju pričakujejo leglo Dive (Sumotove mame in švedskega prvaka  ::))

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #380 : 09 November 2008, 22:16:44
Tass in Tiara danes popoldan ...























italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 10 November 2008, 12:09:58
kako uživata! krasne fotke! krasen tass  :-*



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #382 : 11 November 2008, 10:02:33
...when it comes to speed, the Whippet is the Ferrari of the dog world... ;)

http://animal.discovery.com/tv/dogs-101/video/video.html

(na začetku se odvrti intro - kakor pred vsakim naslednjim izbranim filmčkom, potem pa se na desni odpre meni z izbranimi predstavitvami pasem in med hrti je, v malo več kot petih minutah, predstavljen whippet ;D)


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 11 November 2008, 12:15:09
Res lepa predstavitev naših malih dirkačev :)  Nekaj čudovitih počasnih posnetkov... pa vidi se, da so res izjemno hitri, saj jih kamerman težko lovi v objektiv ;D


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 11 November 2008, 18:25:06
Dobre fotografije in lepa predstavitev whippetov. Nekaj takšnega se mi ravnokar valja po kavču  ;D, pred pol ure pa je kot zmešan tekal za belo krpico  ::). Najboljši so  :o.

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #385 : 11 November 2008, 18:56:25
Lepa in korektna predstavitev pasme.
Tisti, ki imamo Whippeta doma vemo, da so nagnjeni raznim poškodbam kot posledica teka in tanke, praktično nezaščitene kože; razna šepanja, ureznine, podpludbe....ki znajo biti zelo nadležne in zahtevajo dolgotrajnejšo rehabilitacijo. :( :'( >:(
A vseeno super pasma! ;D

P.s.: Tisti skok v vodo mi nikakor ne gre iz glave. Za nas Mission: impossible!!!! ;D



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #386 : 12 November 2008, 14:11:57
živjo!

Mi lahko prosim kdo pomaga, sploh tisti, ki je sestavil skupaj tale filmček.... http://www.youtube.com/watch?v=IIz2LjYpNW8
Poleg wippetkov, ki so predstavleni na EuroDogShow 2008, mi je namreč zelo všeč melodija, ki je zraven. Zanima me predvsem naslov te melodije.

Hvala, Nika



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #387 : 12 November 2008, 15:04:34
živjo!

Mi lahko prosim kdo pomaga, sploh tisti, ki je sestavil skupaj tale filmček.... http://www.youtube.com/watch?v=IIz2LjYpNW8
Poleg wippetkov, ki so predstavleni na EuroDogShow 2008, mi je namreč zelo všeč melodija, ki je zraven. Zanima me predvsem naslov te melodije.

Hvala, Nika


Mogoče instrumentalna izvedba tega komada? http://www.youtube.com/watch?v=pB7FsWKcaOI


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #388 : 12 November 2008, 17:21:13
živjo!

Mi lahko prosim kdo pomaga, sploh tisti, ki je sestavil skupaj tale filmček.... http://www.youtube.com/watch?v=IIz2LjYpNW8
Poleg wippetkov, ki so predstavleni na EuroDogShow 2008, mi je namreč zelo všeč melodija, ki je zraven. Zanima me predvsem naslov te melodije.

Hvala, Nika


Pri tem videu sem dala instrumentalno priredbo komada,  I'll Remember ;)

P.s.: Nika, očitno so ti poleg glasbe všeč tudi nekateri drugi moji filmčki, saj jih imaš na tvojem Netlogu kar cel šopek ;D

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #389 : 12 November 2008, 20:32:19
Res je Taya39, vse mi je všeč, tako glasba kot seveda konji (Arabci) in whippetki ter vsi hrti.
Te lahko pohvalim, da si enkratno vpletla gibanje živali in glasbo skupaj. :) Noro dobr. Pa tudi, če je filmček samo iz razstave, je enkratno gledati gibanje teh prečudovitih hrtkov - whippetkov...

papa iz Gorenjske,
Nika