Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461391

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #390 : 13 November 2008, 08:21:01
Hvala Taya39 in As you like it za vajino pomoč....

papa



Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 13 November 2008, 11:26:10
Res je Taya39, vse mi je všeč, tako glasba kot seveda konji (Arabci) in whippetki ter vsi hrti.
Te lahko pohvalim, da si enkratno vpletla gibanje živali in glasbo skupaj. :) Noro dobr. Pa tudi, če je filmček samo iz razstave, je enkratno gledati gibanje teh prečudovitih hrtkov - whippetkov...

papa iz Gorenjske,
Nika

Nika, hvala, me veseli da so ti všeč filmčki :)
V začetku je vse filme posnel in zmontiral mož, odkar pa sem se tudi sama lotila montiranja, nima več možnosti pri montaži, ga sploh več ne pustim zraven, saj jaz to počnem z velikim veseljem in pri tem zelo uživam ;D
Ravno včeraj sem dodala še kratek video našega Flasha. Po dolgem dirjanju se mu je še ljubilo malo pozirati pred kamero ::)
Naslednjič pa morda dodam še posnetke Flasha v njegovem pravem elementu, dirjanju na polno…

Lp, še posebej na Gorenjsko ;)

http://www.youtube.com/watch?v=hTCS01O9nr0


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #392 : 13 November 2008, 12:57:10
Tudi ta filmček je super.... sploh ker si vse skupaj dala v počasnem gibanju.... Res lepo!  :) Mislim, da se bom še sama morala spravit mal posnet našega Bona in  kakšen filmček naredit.  ;D

Flash bo pa kmalu tudi postal očka, kaj ne. Dogodek verjetno že veselo in komaj pričakujete. Tudi jaz čakam in spremljam, da bodo na net naložene kakšne slikice malih whippijev...

papa, Nika



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 13 November 2008, 13:13:22
Lepo, lepo, Flash je pa pravi korenjak  :) Že čakamo posnetke v gibanju  ;).

Lp


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 13 November 2008, 16:31:35
Hvala obema  ;D

HowiBono, ja ti priporočam, da se kar lotiš posnet tvojega, kot sem videla na fotkah, čudovitega hovowarta. Takšni posnetki ostanejo lep spomin na naše pasje prijatelje. Pred leti ko je z nami živel prejšnji pes, čudoviti doberman, smo vsepovsod hodili in uživali z njim in bilo je nešteto možnosti narediti kakšne lepe fotografije ali video posnetke. Pa se takrat sploh nismo ubadali s tem....potem pa je nenadoma zbolel za rakom in pri njegovih šele šestih letih smo ga izgubili :( 
Čudovitih spominov nanj imamo ogromno, samo žal,  premalo kakšnih kvalitetnih fotk ali filmčkov....

Nika, uživaj s tvojim Bonom, pa kmalu pokaži kakšen filmček ::)

Flash bo pa kmalu tudi postal očka, kaj ne. Dogodek verjetno že veselo in komaj pričakujete. papa, Nika

Ne Flash ne bo očka, verjetno misliš na leglo, o katerem piše vzreditelj MyCamelot psarne, to leglo bo v decembru, očka pa bo pravi Flashev brat, Baron. Ja čez kakšne tri tedne bodo pa upam že vesele novičke o mladičkih, upam da bo tamalih veliko, saj sta mama Viki in Baron res čudovita whippeta, z lepim karakterjem.

Alfa, ja tudi v diru je že nekaj posneto, bo pa zanimivo ko še kakšnega whippeta dobimo na travnik, da malo skupaj zalaufata, bodo še boljši posnetki ;)

Uživajte s svojimi dirkači ;D

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #395 : 13 November 2008, 19:23:20
Res je ja, spomini sčasoma zbledijo, slikice pa ostanejo. Jaz pravim, slik naših ljubljenčkov nikoli ni dovolj.... ::)

-  :-\No, potem sem pa malo zamešala, kajti imena imajo res podobna. Sta si pa obadva, tako Flash kot Baron po slikah ztudi zelo podobno. Se opravičujem za pomoto.

Mali whippetki... Človek bi kar imel kakšnega. Mislim, da bi bila z našim Bonom prava kompanija za dirkat...  ;D Jaz še vedno upam, da ga nekega dne bom imela, ker so mi te psi res čudoviti....

Lep dan želim vsem, čeprav deževen...

papa, Nika



Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 14 November 2008, 00:31:37
Sta si pa obadva, tako Flash kot Baron po slikah ztudi zelo podobno.  Mali whippetki... Človek bi kar imel kakšnega.
Ja se strinjam, enega imam, pa se ne bi branila še kakšnega, pravi cukrčki so ::)
Sem malo pobrskala in našla fotko bratcev Barona in Flasha ko sta bila še čisto majhna ;D


Sem pa včeraj zvedela za lepo novičko,  sestrica od Flasha (ista starša, samo eno leglo kasneje), je na nedeljski razstavi CACIB Vrtojba dobila BOB ;D
Super, čestitke v Škofjo Loko!!!!

Tule sta dve fotki, sicer slabe kvalitete, ker sta vzeti z videa, to je nedeljska zmagovalka, posneta na eni od prejšnjih razstav, ko je imela šele 9M
My Camelot Mission of Love




Upam, da se oglasi še kdo, ki ima od te čudovite psičke, kakšne boljše fotke ;)

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #397 : 14 November 2008, 08:34:43
Baron in Flash - sedaj se vidi razlika ja.... samo slike je treba skup dat, pa je. Ta barva je meni zelo všeč, čeprav, če bom kdaj kupovala, bom bolj gledala na karakter kot na barvo.

Tudi iz moje strani - čestitka za whippi lepotičko MC Mission of Love za uspešno predstavitev na CACIB Vrtojba!

Zanimivo, takole lepotičko imam pravzaprav v svojem kraju, v Škofji Loki. Upam, da jo kdaj srečam in "prežmohtam"....  ;D

papa, Nika



Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 14 November 2008, 13:06:23
Zanimivo, takole lepotičko imam pravzaprav v svojem kraju, v Škofji Loki. Upam, da jo kdaj srečam in "prežmohtam"....  ;Dpapa, Nika

Ha, ha, ja mogoče pa prav tole lepotičko, pa še dve whippetki zraven ::) srečuješ na tvojem koncu, saj so tam nekje doma :)

Na željo Zorana iz MyCamelot psarne, pa za ljubitelje whippetkov objavljam novičko, da je tale psička, ki je nedavno pripeljana iz Anglije, naprodaj :)
Psička je stara 10 mesecev, čudovita, ima krasen karakter in zelo kvaliteten rodovnik...resni interesenti lahko pokličejo Zorana na tel.:  040 369 566





Še link kjer se lahko fotke poveča, da se lažje prebere rodovnik ;)
http://s157.photobucket.com/albums/t50/Taya39/Whippets%20at%20MyCamelot/

Lp



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #399 : 14 November 2008, 13:56:23
Joj kakšen curkček je tale psička...
Človek bi jo kar imel. ::)
papa



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 14 November 2008, 16:38:11
Prava lepotička  ;D, enaka barva kot pri mojem Alfu  :o. Iz katere psarne pa je uvožena?

Lp


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 15 November 2008, 00:08:26
Joj kakšen curkček je tale psička...  Človek bi jo kar imel. ::)  papa
Hah, nič lažjega, pojdite jo iskat :D  Bono bo užival z novo pasjo prijateljico, vi pa tudi prav gotovo, saj ti whippet takoj zleze pod kožo ;D ::) ja pa pod kouter tudi :P

pozdravček


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #402 : 15 November 2008, 20:13:14
No ja, če bi bilo po mojem, bi jo šla res takoj iskat ja... ;D Samo je tako, da ta druga polovica možganov mi pa pravi drugače, da se je treba najprej z možem zmenit... hihi... ki je pa v tujini in poleg dveh otrok pa enega psa, bi bilo to trenutno kar mal preveč zame.
To sem pa že nekje prebrala ja, da so whippiji radi pod kovtrom grejejo. Ha, so taki zmrzlivci kot jaz, ki moram bit pokrita z dvema dekama.... :D
O, enkrat bo prišel pravi čas za whippija, ki bo moj -  brez skrbi - do takrat bom pa še kaj prebrala o njih, pa mal psarne pregledovala, pa seveda sledila vsa legla whippijev, ki so v Sloveniji.

papa



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #403 : 17 November 2008, 09:26:56
Povezava do vzrediteljev whippetov po vsem svetu:

http://sandlinewhippet.com/LINK/linkINDEX.htm

Abecedni linki na dnu strani....



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 17 November 2008, 10:17:08
Zanimiva stran ni kaj  ;D, spet bo nekaj za preganjanje dolgega časa  ::). Čeprav seznam ni popoln je precej vzrediteljev, naši slovenski pa so bolj malo zastopani  :-\.

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #405 : 17 November 2008, 10:24:46
OOo, super SG.... Bom spet lahko mal brskala, kakor tudi pravi Alfa... Glede na to, da je Slovenija majhna, bi rekla, da je naših vzrediteljev povsem dovolj - moje mnenje. Kar je preveč, je kaj hitro lahko tudi slabo...  8)

papa,



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #406 : 17 November 2008, 10:32:05
To je verjetno samo ena od premnogih baz vzrediteljev, ki so na netu. Čeprav verjetno še najbolj obširna.
To, da pa SLO vzrediteljev v tej bazi ni, pa bodo morali poskrbeti sami. Vpis je namreč brezplačen....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #407 : 17 November 2008, 10:37:21
Joj same skomine bodo ob gledanju ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #408 : 17 November 2008, 10:52:13
Pa še zadnja številka E-whippetzine za "prelistat", da sploh ne bo dolgčas ;D http://www.ewhippetzine.com/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 17 November 2008, 11:15:31
Presneto, saj bom še v službo zamudila  ;)  :D :D

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #410 : 17 November 2008, 11:50:44
No Alfa, jaz moram pa delat.... bi pa raje gledala tele lepotce....  ;D



Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 17 November 2008, 14:28:47
To, da pa SLO vzrediteljev v tej bazi ni, pa bodo morali poskrbeti sami. Vpis je namreč brezplačen....
Hah, našim vzrediteljem se očitno ni potrebno reklamirati v takšnih bazah, imajo vsi tako kvalitetne whippete (eni bolj eni manj :P), da jih ljubitelji malih dirkačev sami najdejo ;D

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #412 : 17 November 2008, 14:39:21
Taya se popolnoma strinjam z napisanim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #413 : 17 November 2008, 20:06:31
Hah, našim vzrediteljem se očitno ni potrebno reklamirati v takšnih bazah, imajo vsi tako kvalitetne whippete (eni bolj eni manj :P), da jih ljubitelji malih dirkačev sami najdejo ;D

Lp

Prosim definiraj kaj je po tvojem mnenju kvaliteten whippet in kdo je kvaliteten vzreditelj.
Je kvaliteten whippet lep? Je kvaliteten whippet hiter?

Menim, da je pri nas izjemno malo kvalitetnih psov, kvalitetnih vzrediteljev pa razen kakšne svetle izjeme sploh ni.
Psi, ki jih imamo, so v mednarodnem merilu zgolj povprečni. Ne dosegajo pomembnejših zmag na lepotnih tekmovanjih v tujini, še manj na žalost na dirkaških tekmovanjih.

Meni osebno razni lepotni naslovi ne pomenijo in ne povedo nič. So zgolj lepotni naslovi, ki bazirajo na subjektivnem mnenju v tistem trenutku odločujočega osebka. Težo pa imajo razni RCH-ji ali morebitne zmage na  coursing tekmovanjih. Whippet je delovni pes. Na dirkaških ali coursing tekmah se vidi iz kakšnega testa je. Ker tekmuje v neposrednem boju s sebi enakimi in sebi enako hitrimi... In ne na razstavnem parkurju, kjer je najbolj pomembno, da pes lepo teče in da je handler lepo oblečen....
Ko bom izbiral svojega drugega psa, bo to vsekakor pes, katerega korenine bodo izvirale iz delovnih, dirkaških linij.
Zato, ker je lepota izjemno subjektivna in minljiva...

Takšne baze vzrediteljev so za potencialnega kupca izjemno pomembne. Lahko vidiš tradicijo psarne, uspehe, usmeritve pri parjenju...
Zato bi bilo izjemno dobro (in zaželjeno), da bi se tudi naši vzreditelji vpisali vanje. Da bi kupci videli, kje so v evropskem (ali svetovnem) merilu. Izjemno žalostno je tudi, da večina SLO vzrediteljev (razen ene ali dveh svetlih izjem) niti ne premore kulturne spletne strani. Danes, ko večino informacij iščemo preko spleta…
Tisti pa, ki jim zadošča nekaj  slovenskih kupcev na leto ( in ki jim ni mar za kvaliteto), se bodo verjetno še naprej oglaševali na Bolhi, "štancali" mladiče in menili, da so najboljši na svetu....



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #414 : 17 November 2008, 20:19:45
No bom jaz napisala, kaj je zame odgovoren in predvsem vzreditelj, pri katerem bi jaz psa vzela. Kot prvo pa seveda pod predpogojem, da jaz tretiram moje pse kot pet-e, s katerimi se sama aktivno ukvarjam (caincross, bikejoering,...). Torej razstave pri meni odpadejo, zanimiv bi bil coursing. Ampak ne iz želje, da bi tam zmagovala.
No torej vzreditelj mora kot prvo premišlejno izbrati oba starša, ustrezno skrbeti za leglo - se pravi da so psi ustrezno socializirani, oskrbljeni, da se jim posveča ogromno pozornosti že od malega. Da je pripravljen odgovoriti na veliko mojih vprašanj, tudi o slabostih pasme, ne samo hvaliti. Da je pripravljen dati čimveč nasvetov, ki jih potrebuješ ob vzgoji posamezne pasme ter da ostaneš v stiku z njim.
Sama sem takega vzreditelja našla in če bo, ko pade odločitev za whippetka na obzorju kakšno leglo pri njem, ga bom 100% tam vzela. V primeru, da ne bo, se bom pa sigurno nanj obrnila za nasvet kam po whippetka.

No to je samo na kratko. Sicer pa SG mislim, da vem o kom govorim ;).

Je pa res, da pri delovnih linijah pride bolj do izraza njihova prvinskost. Enako mnenje imam o huskyjih. Moja je razstavna linija, pa delava vse drugo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 18 November 2008, 11:47:16
Pozdravljen SG,

Ja žal očitno nisi zaznal sarkazma v mojem postu, no ali pa ti je le prišlo prav, če si samo želel načeti debato o kvalitetnih vzrediteljih v SLO. Jaz sicer omenjam samo kvalitetne whippete…poznam nekatere pse vzreditelja našega Flasha. Za te pa lahko trdim, da vsaj tisti, ki sem jih jaz spoznala imajo čudovit karakter, vsi po vrsti. Njihova igrivost, sproščenost in radovednost tudi ob ljudeh, ki jih prvič vidijo (s čimer imajo whippiji dostikrat problem) mi veliko povedo o psih in o njihovi kvaliteti ter delu vzreditelja. Se pravi njegov karakter, to je meni pri psu najpomembneje, če pa rad in hitro teče in je povrhu še lep za pogledati, v rodovniku pa so imena svetovno priznanih psov...kaj hočem še več  To je zame kvaliteten whippet :) O razstavah ne bi, se mi ne ljubi pogrevati že neštetokrat prežvečeno temo razstave da ali ne...vzreditelji jih potrebujejo jaz ne, zato je to njihov problem, ne moj. Če bi se dalo bi jaz tisti čas ko čakamo v dvorani, raje preživela z mojim malim dirkačem na kakšnem travniku, kjer bi oba uživala on v neskončnem dirjanju, jaz pa v uživanju ob pogledu nanj in igri z njim. Jaz nisem pravi naslov za debate o razstavah, saj zaradi mene, tudi če jih ne bi bilo ;) Čeprav nekateri na razstavah tudi uživajo, že zaradi druženja, seveda psi po boksih pa sigurno ne!!  Mi smo Flasha peljali samo na tistih nekaj specialk ali evropskih razstav, na katere je vzreditelj želel da ga peljemo. Vglavnem v tujino, saj vzreditelju ni želja in namen zbirati raznih naslovov doma, ampak v tujini kjer je konkurenca in kvaliteta bistveno večja kot na naših cacibih, med veliko psi predstaviti svoje pse. In velikokrat to počne zelo uspešno, zdaj ne vem, morda pa le ima kvalitetne pse, ali pač po tvoje samo zašarmira sodnike s kravato :D da njegovi psi dobivajo odlične ocene in uvrstitve. Pa psi prodani vsepovsod po Evropi, ZDA in Kanadi, to verjetno tudi nima veze s kvaliteto psov, kajne?

Btw, kako pa naj si razlagam tole dvoje glede razstav, enkrat napišeš nekaj, potem pa....
zdaj si napisal "Meni osebno razni lepotni naslovi ne pomenijo in ne povedo nič"
nekaj strani nazaj pa   "Mi smo dobil PRM in tako zaključili CHJ SLO.    "

Drugače pa omenjeno bazo vzrediteljev dobro poznam, saj sem ravno tam našla ogromno različnih vzrediteljev in sem lahko primerjala, različne linije whippetov ko sem se šele odločala za našega novega psa. Veliko vsega na enem mestu :)
Da bi kupci videli, kje so v evropskem (ali svetovnem) merilu.
Ja in ti misliš, da povprečnega kupca whippeta v SLO, zanima koliko naslovov so v tujini pobrali predniki mladička, ki ga želijo kupiti....ja seveda, večini je pomembna cena...pa povej če se motim? Le tisti, ki imajo namen v bodoče morda tudi vzrejati, se poglabljajo v rodovnike....jap, pa še tisti včasih naredijo napako in izbirajo glede na ceno :(

Kako pa se vzreditelji predstavljajo na svojih spletnih straneh pa tudi ni moj problem.
Lepo je in pohvalno za tiste, ki imajo lepo urejene strani, drugi pa očitno menijo, da jim ni potrebno na ta način promovirati svoje psarne, morda so že s preteklo vzrejo pokazali, da imajo kvalitetne whippete. Spet drugi pa verjetno še bolje, da je nimajo.
Jaz nisem ne odvetnik ne zagovornik nobenega od vzrediteljev, kar pa zate težko rečem, jaz sem omenila le kvalitetne whippete....če pa misliš, da je lepo urejena spletna stran že kar garancija za, po tvoje vrhunske pse, tudi prav :o

Menim, da je pri nas izjemno malo kvalitetnih psov, kvalitetnih vzrediteljev pa razen kakšne svetle izjeme sploh ni.
Psi, ki jih imamo, so v mednarodnem merilu zgolj povprečni.
Kaj potem, tudi če so v SLO vsi whippeti po tvojem samo povprečni, potem to niso kvalitetni psi??? Mislim, da si malo pomešal pojem vrhunski in kvalitetni ;)
Kaj tvoj Tass zate ni kvaliteten pes? Saj kot vem si v enem od postov celo hvalil ponovitveno leglo, leglo istih staršev kot jih ima tvoj Tass. Ali je tam morda samo psička Trisha kvalitetna, oče pes MyCamelot Tito of Karstia pa ne?!

Na dirkaških ali coursing tekmah se vidi iz kakšnega testa je.
Ja se čisto strinjam s to trditvijo, samo pozabljaš, da je že kar nekaj let nazaj odkar so se precej oz. čisto ločili vzrejni liniji whippetov, dirkalna in show . Se praktično ne mešata med seboj ali pa zelo redko. Če bi se točno držali tvojega pravila o kvaliteti whippetov, se pravi, da nobeni tako imenovani razstavni psi niso kvalitetni, ampak samo tisti, ki dirkajo. O tem debate večkrat potekajo na nekaterih angleških forumih, saj so nekateri še vedno prepričani, da bi morali whippeti izgledati tako kot so 20 let nazaj, pa lastnikom morda še vedno prinašati zajce ::)

Je pa zanimivo brati nekatere tvoje prejšnje poste, ko si npr. napisal tole:
"Če bo mati narava dala, bo AS YOU LIKE IT kmalu imel vrhunske mladiče..."in tole:
"Novakovo bi znalo biti O.K. če je paril z dobro psico; novomeško pa...
B-jevi so (bodo) vsekakor dobri oz. kvalitetni."


Sedaj pa meni praviš, naj definiram kaj je kvaliteten whippet in da imamo zelo malo kvalitetnih, a za tiste, ki se takrat še niti skotili niso, si pa ti že vedel, da bodo kvalitetni in celo vrhunski....res zanimivo ::)

Ne dosegajo pomembnejših zmag na lepotnih tekmovanjih v tujini, še manj na žalost na dirkaških tekmovanjih.
Tule tudi nisi ravno dosleden, enkrat so ti za opredeliti kvalitetnega whippeta pomembne zmage na razstavah, drugič pa praviš, da je tam najbolj pomembno, da je handler lepo oblečen...

Kaj pa ponujajo na bolhi pa ne vem, tam ne iščem nič, še najmanj pa psov.

Torej na koncu kar ostajam pri tistem, kar te je očitno zelo zmotilo, pa če ti razumeš tako kot sem hotela ali pa ne.... ;)

Pa veliko veselja s tvojim whippetom,

Lp

P.s.: ostalim se opravičujem za moje dolgovezenje, ampak SG mi je zastavil veliko vprašanj ;D





Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 18 November 2008, 12:10:48
No ja, če bi bilo po mojem, bi jo šla res takoj iskat ja... ;D

Ja mala rjava lepotička je že našla nov dom ;D

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #417 : 18 November 2008, 12:20:35
Lepo slišati, da je dobila novega lastnika, ki jo bo cartal in razvojal.... ;D Jaz bom pa pač še malo počakala, ker se mi res nikamor ne mudi za novega pasjega člana... ::)

papa



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #418 : 18 November 2008, 14:38:44
Taja39,

Moja prejšnja objava ni bila napisana kot provokacija ali celo izzivanje tebe ali kogar koli drugega. Je le moje osebno mnenje, ki je bilo javno podano. Ne trdim, da je pravilno ali napačno, a je moje mnenje in ga imam pravico izraziti.
Zatorej nimam namena javno secirati tvojega posta (kot si ti mojega in tudi nekaj zadnjih) in ti vsiljevati mojega mnenja. Imaš pravico do lastnega mnenja; se strinjati z mano ali pa tudi ne.
Morda le tole: Strinjamo se, da so whippeti čudoviti psi; karakterno, vizualno... In ravno zato bi morali narediti čimveč (tudi preko tega foruma), da bi nove, potencialne lastnike poučili o vseh aspektih. In potem je od njih odvisno, kakšnega psa si bodo zbrali...lepotca ali dirkača.
V zadnih dveh letih sem se ogromno naučil. Preko razstav, coursingov in preko čudovitih ljudi, ki sem jih spoznal na teh prireditvah. Zato sedaj dosti bolj vem, kakšni bodo kriteriji pri izbiri drugega psa...

Lep pozdrav tudi tebi in obilo užitkov s tvojim psom!



Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 18 November 2008, 17:44:12
SG,

Normalno, da ima vsak pravico izraziti svoje mnenje, jaz ti to z ničemer ne odrekam. Jaz se na tvoje razmišljanje o kvaliteti whippetov in vzrediteljev sicer sploh ne bi odzvala, ampak menda ja nisi pozabil, da si v tvojem postu navajal moje pisanje in meni si zastavil konkretna vprašanja. Zato ne vidim razloga, da ti ne bi smela odgovoriti. Kaj pa sedaj tu ni prav, če nisi želel dobiti odgovora, potem me pač ne bi navajaj in spraševal ;)

Ne vem sicer zakaj vidiš v mojem odgovoru, nekakšno kot praviš javno seciranje tvojega posta....na ta način sem ti pač samo bolj pregledno lahko odgovorila.
Nekje pa tudi opozorila, da mi resnično ni jasno katero je sedaj tvoje mnenje, to sedaj ali tisto nekaj strani nazaj. Pa pustimo to, saj človek lahko mnenja tudi spreminja, kajne :)

Seveda se strinjam, da so whippeti čudoviti psi in dobro je, da se bodoči kupci pozanimajo o različnih stvareh pred njihovim nakupom....jaz z veseljem delim moje izkušnje in znanje glede whippetov, ampak tistim in takrat ko nekdo želi dobiti moje mnenje. Sem se pa, v več kot 13-tih letih spoznavanja s pasjo sceno pri nas(najprej dobermani, kasneje whippeti) dodobra navadila, da tudi slučajno ni vse, samo črno ali belo. Tako tudi nikoli pri enem vzreditelju ni vse samo, oh in sploh super, pri drugem pa vse zanič. Upam, da se strinjaš z menoj, da so pri vsakem tako pozitivne kot negativne stvari?

Drugače pa mimogrede, meni so bili vedno všeč hitri in lepi, kar se vidi na spodnjih fotkah....to je bil naš dobermanček pri 7 mesecih ;D  Opaziš podobnost z našimi whippeti ::)  Ja nič čudnega saj je ena od pasem, ki je bila uporabljena pri nastanku dobermana, tudi greyhound.





Pa zdrave, hitre in lepe whippetke, vsem našim vzrediteljem želim ;)

Lep pozdrav