Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461303

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #480 : 24 December 2008, 15:11:21
Vsem želim prijetne praznike v krogu družine, prijateljev... ter uspešno novo leto!



Penča

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Pen
Odgovori #481 : 31 December 2008, 18:51:39
Srečno, dobro, zdravo leto, ki prihaja, obilo pesjanske ljubezni in veselja, vam želimo tudi mi.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #482 : 31 December 2008, 19:29:42
Tale miška pa se je danes pridružila naši bandi 6-ih psov na sprehodu in z njimi odtekla par krogov



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #483 : 04 Januar 2009, 23:39:32
In tudi pri nas se končno zadnje dni dirja po snegu ;D Po dolgem času sta danes na sprehodu Gala in Zarah dobili Vivid-ovo družbo ;)




























Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #484 : 05 Januar 2009, 08:38:43
U tale samček je pa 'nabildan' za whippetka. Lepe fotke. Ob takem mrazu bi človek pričakoval  hrtke v plaščkih  ;).

Nincy lepa miška  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #485 : 05 Januar 2009, 08:54:46
Jp, Vivid je ena sama "mišica" ;) 5-letnik v super kondiciji... vedno naspidiran od kar ga poznam, tako da je lauf vedno zagotovljen, ko smo skupaj ;).


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 05 Januar 2009, 09:41:57
U tale samček je pa 'nabildan' za whippetka. Lepe fotke. Ob takem mrazu bi človek pričakoval  hrtke v plaščkih  ;).

Samčki so običajno precej večji in tudi bolj mišičasti kot samičke  :)  Če psi divjajo in so zelo aktivni ni nobene potrebe po plaščkih  ;), plaščki so dobrodošli na umirjenem sprehodu. Ker pa se Gaja in Zarah vedno spodbujata k divjanju in gibanju in če pot do mesta kjer sta prosti ni dolga v bistvu plaščkov ne potrebujeta  ::).


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 05 Januar 2009, 10:16:35
Mi pa še vedno nimamo snega toliko, da bi prekril travo in vse ostalo  :(. Ker tudi nimamo družbe hrtkov (le redko) se zabavamo po svoje  :) ::). Moramo biti bolj aktivni človeški člani družine, kar pa sploh ni slabo za našo kondicijo  :D.
Takole je izgledal včerajšni sprehod  ;D.


Dirkanje za krpico  :P


Kaj pa je zanimivega na tleh  :o.


Nam je že vroče  :D, še malo pa jo imam.


Ups, spet mi je ušla  :-\



Lep pozdrav od našega noskota  :D.


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 05 Januar 2009, 10:17:09
Noro dobre fotografije .... in čudovit pogled na dirkaške podvige Gale, Zarah in Vivida ... 8) :)

Glede tekanja in plaščkov se strinjam z Alfo ..., takole v gibanju jih sigurno ne zebe in bi jih plaščki samo ovirali pri njihovi svobodi gibanja. :P

Mene pa zanima, ali imajo vaši hrti po takšnem divjanju kakšne ranice na tačkah, glede na to, da so naši hrti tako zelo dovzetni in občutljivi na takšne zadeve?
Mi še na sprehodu mimogrede kaj "pokasiramo" ... ::)


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 05 Januar 2009, 10:20:37
Alfek ...ti si pa tako in tako lepotec (tvoj zvedavi smrček je prekrasen ...Le kaj si fehtal?) ...
In tale tvoj nov puloverček se meni tako dopade ...krasno ti pristoji.

Obljubim, da se ti kmalu pridružimo še z našimi "babami", da se boste malo nadivjali ...boš imel malo ženske družbe ... :P


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 05 Januar 2009, 10:27:07
Obljubim, da se ti kmalu pridružimo še z našimi "babami", da se boste malo nadivjali ...boš imel malo ženske družbe ... :P

Komaj čakamo, samo, ko pa sta tako veeelike  :-\ :o.

Lp


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #491 : 05 Januar 2009, 11:15:58
Kar se plaščkov tiče smo pri nas brez, letos, to zimo, jih še nismo privlekli na plano, lani pa ga je imela Gala enkrat samkrat na sebi... ;D
Pa tudi z blazinicami ni problemov, včasih se pojavi kakšna manjša odrgnina na tacah, pa še to takrat če smo v kakšnem mal višjem snegu s pomrznjeno skorjo.


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #492 : 05 Januar 2009, 13:26:28
Kar se plaščkov tiče smo pri nas brez, letos, to zimo, jih še nismo privlekli na plano, lani pa ga je imela Gala enkrat samkrat na sebi... ;D
Pa tudi z blazinicami ni problemov, včasih se pojavi kakšna manjša odrgnina na tacah, pa še to takrat če smo v kakšnem mal višjem snegu s pomrznjeno skorjo.

Včeraj zvečer je bilo pri nas -8,5 stopinj, danes zjutraj celo -11 stopinj. Mi se sprehajamo naokoli brez plašča, kljub temu, da imamo celo 2 doma. Plašča kratkomalo noče nositi; ko pa je oblečen, se "vkoplje" in ga nobena sila ne premakne... ::) ???

Poškodb na blazinicah nima. Tace po sprehodih redno umivamo s toplo vodo in občasno namažemo z ognjičevo kremo.
Ker pa se je zadnje čase odločil, da bo predvsem lovski pes ::) se kar pogosto pojavljajo poškodbe (ureznine) na zadnjih nogah v višini tetive. Zato tace povežemo z elastičnim povojem preventivno in gremo....

Smo pa zadnjič bili pri Matkotu na cepljenju proti steklini in osnovnem pregledu. Tehnica se je ustavila pri 14,60 kg. Vse ostalo BP.;D ;D ;D




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #493 : 05 Januar 2009, 13:36:12
Alfa je to kupljen puloverček? Ful je lep.

SG torej je tudi tvoj Tass kar ornk dedec a ne :). Če me spomin ne vara je nekje do 15 kg v standardu?


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 05 Januar 2009, 14:55:47
Puloverček sem naredila sama po kroju puloverčkov, ki so jih nekateri naročili in kupili v Angliji za velike angleške in španske hrte :). Aja pa Gyasi ga ima  ;) Sem prilagodila velikost za mojega whippeta.  Sem začela že lani konec zime, potem pa je zadeva malo počivala  :-[, pa sem sedaj dokončala  ;D.

Standar za whippete je do 15 kg (višina do 51 cm za samca), pa vendar so razlike med whippeti zelo velike. Tako po velikosti, konstituciji, kot po teži, obliki in dožini glave, velikosti in nošnji ušes, dolžini telesa, dolžini repa, postavitvi repa... Ko poznaš nekaj whippetov ugotoviš, da so v bistvu lahko precej različni pa vendar jih je večina v okviru standarda. Moj Alf se s svojo višini in težo bolj približuje ameriškemu standardu (mislim, da je za samce do 57 cm višina, temu primerna tudi teža  :)).  ;)

Kar pa se tiče poškodb hvala bogu nimamo težav  ::).

SG kako to misliš, da je Tass po novem lovski pes  ;)

Lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #495 : 05 Januar 2009, 14:59:01
O superca, jaz sicer znam štrikati, tole pa dvomim, da bi spravila skupaj.

No, če mi nekako uspe prepričati moža za enega whippetka, potem bom vsekakor pristavila pisker za en takle pulover. Zdaj sva že v fazi o a tega si želiš. meni je grd, ampak končno je dojel, da si ga res želim!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 05 Januar 2009, 15:07:06
Ah, saj sploh ni tako težko  :). Kdor obvlada puloverje za dvonožce, brez problema naredi tudi to  ;).

Super, da se domači že malo strinjajo z mislijo o whippetu  :D. Ko ga pa enkrat imaš pa tako ali tako osvoji vse člane družine  ::). Potem začneš razmišljati, da bi imel še enega  ;) ;D ;D ;D. Kajti dva sta odličen par  ;D.

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #497 : 05 Januar 2009, 18:40:00
Standar za whippete je do 15 kg (višina do 51 cm za samca), pa vendar so razlike med whippeti zelo velike. Tako po velikosti, konstituciji, kot po teži, obliki in dožini glave, velikosti in nošnji ušes, dolžini telesa, dolžini repa, postavitvi repa... Ko poznaš nekaj whippetov ugotoviš, da so v bistvu lahko precej različni pa vendar jih je večina v okviru standarda. Moj Alf se s svojo višini in težo bolj približuje ameriškemu standardu (mislim, da je za samce do 57 cm višina, temu primerna tudi teža  :)).  ;)


Lp

V pojasnitev oz. razjasnitev zgoraj navedenega citat, v katerem kar nekaj trditev NE drži. Upam, da tole pišem zadnjič. :)

Američani niso člani FCI (ta združuje  84 zvez ter pogodbenih članic), temveč imajo svoje združenje. To se imenuje American Kennel Club, s kratico AKC.
Zgodovina AKC:
Dne 17. septembera 1884 se je sestala skupina dvanajstih članov, kot odgovor na prošnjo gospoda J.M. Taylorja in Elliot Smitha. Sestali so se v prostorih Kinološkega kluba Philadelphia. Vsak član skupine je bil predstavnik kinološkega kluba, ki je v bližnji preteklosti organiziral razstavo psov. Ta nov "Klub klubov", je danes imenovan American Kennel Club.

Vse pasme so razdeljene v 8 skupin. Skupine temeljijo na razlikah kot so videz ali uporaba. Skupine so:
•   športna skupina (Sporting Group) - 26 pasem
•   lovska skupina (Hound Group) - 23 pasem
•   delovna skupina (Working Group) - 25 večjih pasem
•   terierji (Terrier Group) - 27 pasem
•   družna skupina (Toy Group) - 21 manjših pasem namenjenih druženju
•   ne-športna skupina (Non-Sporting Group) - 17 pasem
•   pastirska skupina (Herding Group) - 20 pasem
•   mešana skupina (Miscellaneous Class) - 5 pasem


Whipetti sodijo v športno skupino. Standard glede višine pravi:
•   Psi: 19-22 inčev = 48,26 cm – 55,88 cm
•   Psice: 18-21 inčev = 45,72 cm – 53,34 cm

In prav tako pravi: More than one-half inch above or below the stated limits will disqualify. Length from forechest to buttocks equal to or slightly greater than height at the withers. Moderate bone throughout«.

Za primerjavo še FCI:
•   Psi: 47 cm-51 cm (18 1/2 - 20 inčev).
•   Psice: 44-47 cm (17 1/2 - 18 1/2 inčev).

V nobenem primeru standarda NE govorita o telesni teži temveč le o višini. In o izgledu whippeta, ki je po FCI „built for speed and work“, po AKC pa „giving the appearance of elegance and fitness, denoting great speed, power and balance without coarseness. A true sporting hound that covers a maximum of distance with a minimum of lost motion. Should convey an impression of beautifully balanced muscular power and strength, combined with great elegance and grace of outline. Ta opisa povesta vse.

Če je kdo v živo že videl američana oz. potomca ameriških linij, se je lahko zamislil glede njegove velikosti. Marsikdo bi ga tudi zamenjal za nestandardnega (beri premajhnega) greja.
Vse skupaj se izkazuje v ameriškem megalomanstvu; imajo velike avte, velike hamburgerje in tudi (pre)velike vhippete. Sorry, meni niso všeč…

In kot je že enkrat lepo napisal As you like it: Pogoj za vzrejno dovoljenje bi moral biti delovni izpit oz. dirkaška licenca. In za licenco dobro vemo, kakšni so pogoji…

Lep pozdrav vsem!




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #498 : 06 Januar 2009, 09:34:27

Super, da se domači že malo strinjajo z mislijo o whippetu  :D. Ko ga pa enkrat imaš pa tako ali tako osvoji vse člane družine  ::). Potem začneš razmišljati, da bi imel še enega  ;) ;D ;D ;D. Kajti dva sta odličen par  ;D.

Lp

Ja mož pravi po Albici. Bo treba še prepričevati, ker drugače bom še dolgo čakala na enega :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 06 Januar 2009, 10:28:56
Se opravičujem če sem komu stopila na žulj  :-\ s svojim površnim navajanjem standarda nekaj sporočil nazaj ;) :D.
Ampak to sploh ni tako pomembno, ker je bilo bistvo mojega sporočila v tem, da se psi iste pasme  (v okviru istega standarda) lahko tudi precej razlikujejo med sabo. V vsem tistem kar sem omenila,  pa še v marsičem drugem  :)-

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #500 : 06 Januar 2009, 11:58:29
Ne Nada, nisi mi stopila na žulj…. ;D

Me pa izredno moti zgolj površno opisovanje in neupoštevanje dejstev. Ne glede ali se pogovarjamo na forumu ali v vsakdanjem življenju......
In tukaj (na pesjanarskem forumu) bi morali biti še bolj dosledni. Tudi zato, ker ga berejo tisti, ki hrtov nimajo oz. se odločujejo zanje. Dejstva so dejstva. In pika.

In še to; menim, da si navsezadnje telesno niso tako različni. Če so v pravilnih telesnih proporcih, potem so si zelo podobni. Morda le glede mišične mase ne. In seveda barve.
Priložnost za potrditev tega in dodatnega izobraževanja bo kmalu. V Ljubljani na specialki.

P.s.:V prejšnjem mailu se mi je prikradla napaka. Po AKC-ju sodijo hrti v lovsko skupino. Se opravičujem.

Lep pozdrav!



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 07 Januar 2009, 08:32:09
Pozdravljeni!
Da se vam še jaz malo pridužim  ;)

Naša MC Rich & Blue - po domače Blue - je stara 8 mesecev in je prišla iz Kranjske gore  ;D

Je naš prvi hrt. Prej smo imeli zlatega prinašalca, ki je v 6 letu poginil zaradi tumorjev po telesu  :'( potem smo pa iskali in iskali in po dolgih prepričevanjih so me le omehčali za Whippetko  8)
Itak je naša ljubica .... zaenkrat (po 4 mesecih) smo v fazi spanja na kavču in ne v postelje....ne še  8)

Pa še malo fotk:








To je naša crkljivka...zdaj šele vidim, da v bistvu sploh nimam slik v akciji  :-[ bo treba kakšen "fotošuting" naredit.

Lep pozdrav!
Tina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #502 : 07 Januar 2009, 08:35:56
Lepotička je  :-*, super barve.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 07 Januar 2009, 08:48:08
Blue je prečudovita ...prava lepotička .. :).

Najbolj všečna mi je "ušesasta" fotografija ... :P 8)


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #504 : 07 Januar 2009, 08:49:41
Pogled na tretji sliki mi je zelo poznan.... ;D ;D ;D Ušesa pa tudi....;D ;D ;D

Kako pa se vam obnese ovratnica na ta način? Ja varna?
Sprašujem zato, ker nas večina uporablja "martingale" ovratnice



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #505 : 07 Januar 2009, 08:55:19
Meni so pa te ušesaste slike tako smešno, kot mali vesoljčki  :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 07 Januar 2009, 09:13:08
Pogled na tretji sliki mi je zelo poznan.... ;D ;D ;D Ušesa pa tudi....;D ;D ;D

Kako pa se vam obnese ovratnica na ta način? Ja varna?
Sprašujem zato, ker nas večina uporablja "martingale" ovratnice

Ovratnica je super. Najbrž ne smem napisat, kje sem jo dobila?  :)

Blue je taka nežna dušica....no, ampak moji najljubši čevlji so pa vseeno šli v smetnjak  :P



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #507 : 07 Januar 2009, 09:16:29
Jaz imam pa eno vprašanje - kako uničujoče nagnjeni so mladički whippetkov?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 07 Januar 2009, 09:25:42
Alba, takole:



 ;D
ampak tole je najbrž rezultat užaljenosti, ker je bila sama doma. No, tudi drugače ni ravno pridna kar se tega tiče  :-\ sploh copati...pa tepihe rada nasploh cufka.....pa moji najljubši čevlji....krade robčke in listke iz koša.....krade sinove igrače....ja, lumpa je, ampak je v puberteti in nekako upamo, da bo to prej ko slej minilo  8)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #509 : 07 Januar 2009, 09:27:44
Hvala Tina za odgovor, nekje sem brala, da znajo biti kot mladički en mal uničujoči. Kaj pa morda kakšem boks za čas odsotnosti?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/