Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461392

SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #510 : 07 Januar 2009, 09:29:25
Jaz imam pa eno vprašanje - kako uničujoče nagnjeni so mladički whippetkov?

Čisto odvisno; pri nas smo do dopolnjenega 6 meseca v času odsotnosti uporabljali box, potem pa ne več. Ostali smo brez 3-4 parov copatov. In to je vse.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #511 : 07 Januar 2009, 09:34:37
SG platnen ali plastičen box?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


dida11

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 07 Januar 2009, 12:50:55
Mene pa zanima, koliko časa jo puščate samo in kako je bilo npr. 1. teden ko ste jo vzeli od mame?
Sem v pričakovanju svojega 1. whippeta   ;D  Prevzamem jo, ko bo stara 9 tednov. Prvi teden bom doma z njo, zaenkrat še v dobri veri, da jo bom hitro navadila na box (plastičen); kakšno velikost boxa mi priporočate. Potem pa bo morala biti kakšne 3-4 ure sama (no, občasno bo šla tudi v službo z mano  :)



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 07 Januar 2009, 13:32:40
Jaz sem tudi mislila, da bomo Blue imeli v boxu, ko nas ne bo doma. Ampak.  ;D je praskala, grizla...potem sem pa jaz rekla, da je boga v boxu  :-[
Zdaj jo imamo v predsobi. pa je ok, nič ne uniči. Tudi tepihov ne več  :)

Moje mnenje je, da je popolnoma vseeno, koliko časa pustiš psa samega. Ali je to pol ure ali dve uri je isto.
Moj mož ima pisarno doma in je bila praktično redko sama. Ko pa je, pa ni panike. Zdrži z lulanjem od 9h do 13h. Najbrž bi še dalj, ampak itak pride nekdo domov in jo spusti ven.

Dida11 mi imamo plastičen box, kupljen v Pet-u. Mislim, da so tam najcenejši. Velikost pa - gor piše Atlas 40 in je dovolj velik.

LP
tina



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #514 : 07 Januar 2009, 13:54:12
SG platnen ali plastičen box?

Žičnat. Tlorisne dimenzije cca. 80x60 cm. Višina skoraj 80 cm. Prostora več kot dovolj. Seveda brez blazin ni šlo... ;D

Seveda mu box-a nismo predstavili kot kazen, temveč ga je sprejel kot neko varno zatočišče. Še ko smo bili doma, je hodil sam vanj spat.
Vsekakor se mi zdi, da box ne sme biti premajhen, prevelik pa tudi ne.  Imeli smo še ATLAS PROFFESIONAL 50 za v avto, pa ni šlo. Preslabo zračenje in non-stop bruhanje.



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #515 : 07 Januar 2009, 14:36:36
SG, mi imamo plastičnega za v avto. Za doma imamo kavč  ;D



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 07 Januar 2009, 14:47:53
Tudi meni se npr. zdi žičnat boks boljši od plastičnega ...Mi smo ga sicer v stanovanju uporabljali samo enkrat pri eni poškodbi, ko smo imeli obvezno mirovanje, ampak vseeno.
Žičnat boks je predvsem bolj zračen, dovolj velik, visok ...in pregleden, kar se mi zdi zelo pomembno, če bo v njem tisti čas, ko vas ne bo doma. Če date vanj še eno puhasto mehko blazino + igračke še pa sploh ...
Kot pravi SG, nekateri potem ta boks sprejmejo za svoj spalni kotiček in ne kot neko kazen ...Je treba zadevo psu tako predstaviti, kot nekaj prijetnega... :)
V avtu pa pri nas prakticiramo prtljažni del - obdelan z mehkimi blazinami ali zadnje sedeže, seveda varnostni pas je obvezen.

Drugače pa pri nas naša posvojenka, ki je pravkar dopolnila eno leto še vedno tu in tam uniči kakšno zadevo (razcota kakšen papir ki ga slučajno najde ::); tudi kruh, ki smo ga sušili za zajčke je šel v prafaktorje in je bil po celem stanovanju :P; pa copati so že tudi bili v obdelavi ; pa vezalke na supergah... ;).
Počasi se učimo in hrti si hitro zapomnijo kaj lahko in česa ne. Je pa seveda sedaj občutno bolj pospravljeno pri nas doma, ko gremo od doma ... 8) ;), kar pa pomeni, da Ebony niti nima česa uničiti ... :D
Naša prva posvojena hrtica Neka pa od prvega dne ni niti lulala v stanovanju, niti ni uničila ene samcate stvari  ...no, sicer je pa ta dama bila ob posvojitvi stara že dve leti, kar pomeni, da so odrasli psi sigurno bolj umirjeni in se jim ne ljubi uničevati ... ???


Tenderline

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #517 : 07 Januar 2009, 15:19:12

Še nekaj naših zimskih utrinkov. Whippeti so uživali v visokem snegu, skupaj smo praznovali novo leto na visokogorskem smučišču.
Zvečer so imeli prave dirke po smučarskih progah, pravi užitek za njih in nas.

Lp Julija



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #518 : 07 Januar 2009, 15:50:04
Ja jaz box za mojo huskyco uporabljam le na morju za prespati noter, imam ga pa zdaj doma na pol - gornji del je spravljen, notri dekice in tam spi vsako noč. Čisto se je navadila.

Tenderline krasne fotke. Vedno so mi fascinantni takole v teku.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 07 Januar 2009, 15:56:28
Pozdravljena Blu in njeni  :). Blu je prava lepotička z lepo ovratnico za katero tako ali tako vemo od kod je  ;) :D. Če se ne motim ste tudi na njihovi spletni strani  :).
O, zdaj pa k malo bolj resnim stvarem - čisto normalno je, da mlad pes naredi kakšno neumnost in seveda tudi kakšno stvar malo poskusi. Mi smo bili malo ob copate, pa kakšen papir pa svečo je razcefral naš pes. Pa cel kup plišastih igrač  ::), kajti izvleči polnilo iz igračke je super  :D. Danes ničesar več ne uniči , na razpolago ima celo stanovanje in brez problemov zdrži sam 8 ali več ur če je potrebno.

Še nekaj naših zimskih utrinkov. Whippeti so uživali v visokem snegu, skupaj smo praznovali novo leto na visokogorskem smučišču.
Zvečer so imeli prave dirke po smučarskih progah, pravi užitek za njih in nas.

Lp Julija

Super fotografije vaših whippetov v snegu  ;D.

Lp



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #520 : 07 Januar 2009, 16:05:25
Tale je super...sploh tisti desni kuža  ;D

Citiraj
Tenderline



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 07 Januar 2009, 16:10:15
Julija, ...prelepe fotografije ... :)

Hrte je vedno tako lepo videti pri norenju po snegu ...verjamem, da ste vsi neskončno uživali v njihovem divjanju.  8)

Počohke vašim kosmatincem ... ;)


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 07 Januar 2009, 18:19:52
Na zadnji fotografiji pa je Ivi nekako pristala v snegu  :o. Krasna fotografija  ::). Na vseh fotografijah se tudi vidi razlika v velikosti in konstituciji  med psom in psičkami  :).
Kako pa kaj vaša mladina  - no my camelotova. Ne dočakamo in ne dočakamo novih slik  ;).

Lp


Tenderline

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 07 Januar 2009, 22:39:44
Mladički se dobro razvijajo, ko bodo pripravljeni za fotografiranje v stoječem položaju bodo sledile fotografije.

Lp Julija




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #525 : 08 Januar 2009, 08:15:45
Hm??? a so se tudi tu razpasli kaki saj veste kaj  >:(.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 08 Januar 2009, 10:02:04
Kje so pa to belo  (svetlo) psičko staknili, starost pet mesecev? Naša legla so ali starejša ali mlajša, torej je najbrž iz tujine  ???. Vsekakor ji želim dobre lastnike  :).

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #527 : 08 Januar 2009, 10:37:37
Luštne slikice... Julija....  ;D Prav neverjetno lepo jih je gledat, ko takole šibajo, kaj ne...
To pa je balzam za oči... ;)

by, Nika



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #528 : 08 Januar 2009, 10:38:58
.... ja pa še tole sem pozabila napisat. Slikice malih Camelotkov pa že
nestrpno pričakujemo... ::)

pa lepo se imejte in uživajte v snegu...

Čao



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 08 Januar 2009, 10:59:06
A so vsi Whippeti tako požrešni? Pa kradljivci? Krade iz mize, če slučajno kaj pustimo gor. Zadnjič mi je pojedla pol pladnja Fimo mase (pečene, hvala bogu). Za njo ni važno, kaj je, samo da ukrade in poje. Lahko je tudi olupek od banane.
Kaj delam narobe?

Hvala in lep zasnežen pozdrav iz Ljubljane!!

ps slikce od malih Camelotkov bi pa tud jaz rad videla...pa Blue tudi svoje sorodnike  ;)



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 08 Januar 2009, 11:06:56
Jaz pravim, da priložnost dela tatu  :D. Tudi moj je precejšen kradljivec, ki izkoristi vsako priložnost. K sreči ne skače in se ne vzpenja  na kuhinjski pult, tako da so stvari za robom stene varne  ::). Smo se naučili pospravljati  ;). Sem pa zelo huda kadar ga zalotim  :-\, tako da dobro ve kaj lahko in kaj ne.
So pa nekateri whippeti tudi neješči in izbirčni, poznam tudi takšne  :-\. Ampak po moje je to še večji problem  :'( .

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #531 : 08 Januar 2009, 11:14:08
A so vsi Whippeti tako požrešni? Pa kradljivci? Krade iz mize, če slučajno kaj pustimo gor.

Kradljivci, oportunisti.... Naš pospravi vse priboljške, ki so na dosegu gobca.  ;D
Hrane sicer ne krade (in je ne more, ker je ne puščamo na pultu), a za "čoko drops" bi prodal hudiču še dušo... ;D :D ;D
Sedaj se boste naučili dosledno pospravljati hrano iz pulta in mize.... ;D ;D ;D



TinaKV

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #532 : 08 Januar 2009, 11:17:31
 ;D aha vidim, da ni naša edina.
Je pa tako pametna, da takoj, ko jo dobimo pri delu, kar sama skoči na prostor in da ušeska dol in se potuhne.  ;D

Mene vsakič, ko iz pisarne pridem v dnevno sobo na tleh čaka kakšno presenečenje...nogavice, strgani papirnati robčki....sinove igrače.... 8)

Ampak mi je pa zanimivo tudi to, da pa moževe stvari pusti popolnoma pri miru  >:(

 ;D ;D ;D

komaj čakam današnji "fotošuting" na snegu!!!




Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 08 Januar 2009, 12:33:42
Tenderline....krasne fotke, kako lepo je gledati whippete, ko uživajo v dirjanju...še posebej mi je všeč tale fotka, kjer Ivi in Bron prav zapirata pot Zazi, ki se jo malo vidi v ozadju...super so ::) ;D



Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 09 Januar 2009, 10:57:16
Zanima me, če je že kje objavljena statistika za specialno razstavo hrtov v Ljubljani  :) Na spletni strani slovenskega kluba za hrte in KZS tega nisem našla  ???

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #535 : 09 Januar 2009, 12:44:15
Zanima me, če je že kje objavljena statistika za specialno razstavo hrtov v Ljubljani  :) Na spletni strani slovenskega kluba za hrte in KZS tega nisem našla  ???

Lp

Po info, ki jih imam (neuradno) naj bi bilo prijavljeno 38 whippetov. Kar je nekje toliko kot lani.
na CACIB LJ je prijavljenih 22 (11+11) na CACIB Tromostovje pa 18 (10+8)

Verjetno bo Klub kmalu objavil statistiko na svoji spletni strani.

Statistika za CACIB:
http://www.ljubljana.slo-dogs.com/



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 09 Januar 2009, 14:06:34
SG, hvala  :). Potem se bo najbolj splačalo priti na specialko in si malo " napasti" oči  ;D.

Lp


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #537 : 09 Januar 2009, 17:32:10
Specialka: 39 whippetov,... ena se je ravnokar prijavila ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #538 : 09 Januar 2009, 18:05:09
 :o moja najljubša whippetka. Itak pridem že tako na specialko, tako da sem vesela, da bom lahko držala pesti za Zarah.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #539 : 09 Januar 2009, 18:53:28
Eeeeee Zarah ne bo ;D (mogoče kot obiskovalka, tam bom namreč delaven) ... pride Sweet Chantal ;)