Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461421

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #600 : 09 Februar 2009, 07:24:44
SG, te fotke so pa čist umetniške...  :) Smo žalostni kaj, ker je dež in čist smotan vreme.... :-\

papa



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #601 : 10 Februar 2009, 11:41:40
Včeraj in danes poteka v New York-u že 133. Westminster dog show. Whippete je včeraj sodil Bo Bengtson (Bohem whippeti).

Najlepša psica in BOB: psica Ch.Sporting Fields Glory Bound


Najlepši pes, BOS: Ch. Oxford N Starseeker's Guiding Light


Ostali rezultati: http://www.westminsterkennelclub.org/2009/results/breed/whippet.html


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #602 : 13 Februar 2009, 21:27:24
Tole sicer ni ravno aktualna novica, je pa vseeno nekaj lepih whippetov za videti  :)...sem namreč imela precej materiala še s specialke v LJ iz leta 2007, pa sem še to dala na YT.

http://www.youtube.com/watch?v=L3U_YuRAi_w
http://www.youtube.com/watch?v=ur2iTpp4Jwo
http://www.youtube.com/watch?v=qZZQS4TDrg4

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #603 : 16 Februar 2009, 14:20:23
Takole se pri nas drema na soncu (pogoj je vso udobje)... ;D ;D ;D








Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #604 : 16 Februar 2009, 15:20:14
joj lepotec Tassko  :-*. Pri nas samo da je sonce, pa se že cmari. Pa ne na čem mehkem, ona izbere kar tla v pesjaku.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 16 Februar 2009, 16:03:43
Ja Tassu se prav vidi kako uživa ::) Tudi pri nas imamo podobno, le da Flash ni tako zahteven kar se udobja tiče, njemu je pomembneje, da vse dele telesa dobro osonči  ;) ;D





Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #606 : 17 Februar 2009, 20:06:01
Oooooo kako se luštno mrtinčkamo in sončimo vse dele telesa, kaj ne Taya... no Flash.... ;D ;)

Sedaj pa eno vprašanje:
Ima kdo od vas, ki imate whippetke, poleg whippetka še kakšnega večjega psa oziroma psa druge pasme. Zanima me predvsem, kako se pravzaprav whippetk obnese, če ima ob sebi večjega pasjega prijatelja?

by, Nika



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 17 Februar 2009, 21:11:43
Poznam kombinacijo mali in veliki angleški hrt, ki se odlično obnese  :), ta glavna pa je whippetka  ;) Po moje ni problema v sobivanju whippeta z drugo večjo pasmo. Mogoče samo malo previdnosti pri igri, če dobite mladega whippeta. Ko pa enkrat zraste, je pa tako hiter in spreten, da nima težav  ::) ;D.

Lp


dida11

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 19 Februar 2009, 15:00:46
Živijo,
prebrala sem že vse na forumu na temo hrana, preštudirala
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1
pa se še vedno ne morem odločiti, kakšna hrana bi bila najbolj primerna za Whippeta..trenutno mu dajem brikete CR...razmišljala sem o Orijen, potem pa prebrala, da gre za precej močno (beljakovinsko) hrano.
Zanima me s čim hranite svoje whippetke.
Imam 10 tednov staro samičko, ki je dobro ješča...poje praktično vsak briket, ki ga dobi:) hranim jo 3x/dan
Lp vsem in že v naprej hvala za odgovore




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #609 : 20 Februar 2009, 08:53:33
Živijo,
prebrala sem že vse na forumu na temo hrana, preštudirala
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1
pa se še vedno ne morem odločiti, kakšna hrana bi bila najbolj primerna za Whippeta..trenutno mu dajem brikete CR...razmišljala sem o Orijen, potem pa prebrala, da gre za precej močno (beljakovinsko) hrano.
Zanima me s čim hranite svoje whippetke.
Imam 10 tednov staro samičko, ki je dobro ješča...poje praktično vsak briket, ki ga dobi:) hranim jo 3x/dan
Lp vsem in že v naprej hvala za odgovore



Predlagam ti, da se nikar slepo ne drži takšnih in drugačnih analiz hran. Te predstavljajo zgolj analizo hrane (po sestavi), kar pa nikakor ne pomeni, da bo najboljša hrana(najbolje ocenjena) tudi dejansko ustrezala tvoji psički.

Naj pojasnim; sam sem podrobno preštudiral hrane, ki so jih analizirali na strani, ki jo omenjaš. Odločil sem se, da bom vzel najbolje ocenjeno, najdržjo...  Na podlagi tega smo probali tri hrane (ocenjene z 6 zvezdicami). In za vse se je izkazalo, da mu (Tassu) ne ustrezajo; pojavljalo se je izredno mehko blato, (pre)pogosto izločanje, čuden zadah... Verjetno so bile hrane "premočne" zanj, kljub temu, da je izjemno aktiven.
Skratka, morala boš sama ugotoviti, kaj ji najbolje ustreza. Ugotovila pa boš lahko samo tako, da bosta probala.... Svetujem ti, da kupiš max. 3kg pakiranje, jo postiš vsaj 24 ur in potem spremljaš rezultate. Če bo imela drisko, premehko blato, pogosto in obilno izločanje blata, kraspanje.... ji hrana vsekakor ne ustreza.

Mi smo sedaj na AG lamb&rice in super zadovoljni....

P.s.: Kaj pa je s sedanjo hrano narobe? Ji ne ustreza?



dida11

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #610 : 20 Februar 2009, 09:59:00
Hvala za odgovor.
sedanja hrana ji ustreza...dajem ji Pro plan...sem pa brala, da je to manj kvalitetna hrana, zato sem želela preiti na kvalitetnejšo (kao).



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #611 : 20 Februar 2009, 10:11:04
Da ne bo pomote;

Dejansko drži, da se hrane po sestavi in uporabljenih sestavinah zelo razlikujejo.
Hrane z boljšimi (beri: kvalitetnejšemi) sestavinami so posledično dražje. Kar pa ne daje garancije, da bo zaradi tega bolj ustrezala našemu psu.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #612 : 21 Februar 2009, 19:25:45
Hvala alfa za odgovor... :)



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #613 : 22 Februar 2009, 17:38:06
Nekaj utrinkov iz današnje razstave - CAC CE '09



















P.s.: Čestitke As you like it  :)



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #614 : 22 Februar 2009, 19:43:22
No, bom pa še jaz dodala nekaj svojih fotografij z današnje razstave ...

Čestitke As you like it tudi z moje strani ...Zarah je čudovita nežna damica ... ;) :)

Seveda pa gredo čestitke tudi Bogiju in Lanu ... :)






































alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 22 Februar 2009, 20:40:23
Smo se malo nagledali hrtkov (za druge pasme ni bilo preveč časa  ;) ;D), predvsem pa dobro načvekali  :o. Je par urc minilo kot bi mignil  ::).

Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 22 Februar 2009, 20:54:11
Čestitke Zarah za uspeh na razstavi  :D.

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #617 : 22 Februar 2009, 21:23:38
Čestitke Zarah za uspeh :)

Slikce so prav luštne.

lp


Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #618 : 22 Februar 2009, 22:40:15
Prekrasne slike iz razstav!

Čestitke As you like it in seveda tudi Zarah!

Lp, sonja


Taya39

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 24 Februar 2009, 21:21:42
Našla sem tole stran, kjer je možno videti kako naj bi zgledal po standardu korekten whippet in kakšne napake vse se pojavljajo.

http://www.jopofatopapofa.hu/standard_w_en.htm

Lp


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 24 Februar 2009, 21:58:21
Super stran, zlasti zato ker je narisano oboje - tisti kar je prav in tudi možne napake  :). Sedaj pa potrebujemo samo še veliko opazovanja različnih whippetov  ;).

LP


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #621 : 25 Februar 2009, 07:32:30
Tale spletna stran je res super... ;D

lp



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #622 : 25 Februar 2009, 07:39:28
Našla sem tole stran, kjer je možno videti kako naj bi zgledal po standardu korekten whippet in kakšne napake vse se pojavljajo.

http://www.jopofatopapofa.hu/standard_w_en.htm

Lp

Super, čeprav so nakatere slike kar slabo narisane...če pa bi bile fotografije....še boljše.

Skratka, zanimivo mi je bilo v Ce opazovati razstavljalce in njihove pomankljivosti. Ena najbolj očitnih je bil (pre)nizek - globok prsni koš in previsoko nošenje repa. In plahost...
Tudi mišična masa pri nekaterih izredno slaba... kar pa se itak da nadoknaditi z aktivnostmi
Je še kdo to opaziil?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #623 : 25 Februar 2009, 07:59:54
Hvala za odgovor.
sedanja hrana ji ustreza...dajem ji Pro plan...sem pa brala, da je to manj kvalitetna hrana, zato sem želela preiti na kvalitetnejšo (kao).


Pri hrani ne kompliciraj!
Če ji sedanja hrana ustreza (itak vidiš po masi psa, dlaki, iztrebkih,...) pusti pri miru in bodi srečna, da imaš hrano, ki ji paše.

Tudi sam hranim svojega psa s Pro Planom (losos-riž) in kljub aktivnosti ni nobenih težav.  ;)



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #624 : 05 Marec 2009, 19:39:34



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #625 : 05 Marec 2009, 22:25:41
SG... super fotka :)

Te dni pa se odvija tudi Crufts in danes je med whippeti BOB dobila whippetka Ch. Courthill CAST A SHADOW



Ostali rezultati: http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2009&GroupID=HOU&ScheduleID=56


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 06 Marec 2009, 17:48:21
Lepa,  lepa  :). Čestitke!
S tem je ocenjevanje whippetov najbrž končano  ::). Sem si ogledala tudi rezultate prejšnih let, škoda, da v bazi podatkov ( whippet archives) veliko psov ni vpisanih. Nekateri zmagovalci prejšnih let, pa so tudi iz naše bližine  ;) ;D.

Lp


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #627 : 07 Marec 2009, 21:16:12
Tass in Tiara sta danes odprla pomladno dirkaško sezono. Naslednjič se dobimo v večjem številu (podrobnosti še sledijo).... ;D




















aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #628 : 07 Marec 2009, 21:33:14
Fletne slikce, sploh četrta mi je super :o


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 07 Marec 2009, 22:31:16
Lepo, da ste uživali  ;) ;D. Ste bili na "starem" mestu  ::).

Lp