Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461320

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #750 : 15 September 2009, 08:45:44
Kje ste whippetaši... ?! Počitnic je konec.... pa nikjer nikogar...  ::)

Tile mali cukri  (slikica zgoraj) imajo pa že dva tedna... joj kako gre hitro... :) ;)

papa, Nika



Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #751 : 16 September 2009, 12:49:57
No ker se noben drug ne javi, se bom pa jst.

Predstavljam vam našega novega družinskega člana Jon-a.



Med igro z Domnom.


Tako se vsede na prestol, ko si ga uspe priboriti  ;)

Kaj več pa v prihodnje, ko bo kej več časa!

Lp

Lp, sonja


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #752 : 16 September 2009, 14:28:53
Luštkane slikice... luštkan whippet... Ta zadnja slikica mi je pa ful dobra... "njegov prestol"..  ;D Točno vedo kaj je udobno in mehko za njih...  ;D

Lp



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #753 : 16 September 2009, 20:58:54
Pozdravljen Jon in njegovi  :). Tvoje slikice smo občudovali že na drugem mestu  ::) Veliko veselja.

HoviBono - ta del foruma je pa res kar precej zamrl. Se bomo  mogli spet malo potruditi z kakšno novičko in fotko ;D npr. na temo zadnjega coursinga ali pa česa drugega  ;)

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #754 : 17 September 2009, 07:22:33
Alfa - res je ja... No, saj če bi jaz imela svojega whippetka, bi že prilimala kakšno slikico pa napisalala kaj zanimivega... Na svojega whippetka bom morala še mal počakat... :-\ Upam, da mi ne bo treba predoooolgooooo čakat...  :) ;)

Imejte se, whippet žverce...

lp



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #755 : 24 September 2009, 11:50:39
Danes zjutraj spoznala Erosa Komarskega. Luštkan kuža, ki bi se kar ves čas čohal po riti...  ;D Polepšal mi je dan...  ;)

papa



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #756 : 25 September 2009, 14:52:34
Tudi pri nas smo se vrnili v stare tire z malce povečano pasjo družino... Nekaj včerajšnjih utrinkov s sprehoda smo strnili na spodnji povezavi:

http://www.youtube.com/watch?v=vCAW7iM5fRY&feature=channel_page

Res je, da nobena od njih ni Maja ;D, so pa nagajive, ljubke in potepuške kot je bila čebelica Maja ;D ;)


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 25 September 2009, 17:06:36
Krasne so  ::)

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #758 : 25 September 2009, 17:14:57
Prave leteče whippet čebelice...  ;D :)

lp



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 25 September 2009, 19:56:57
Tudi pri nas smo se vrnili v stare tire z malce povečano pasjo družino...

čestitke za novo pasjo damo v vašem hrtjem šopku :) prava lepotička, ki se barvno krasno poda h gali in zarah.
kot sem zasledila, so že vsi mladički zapustili gnezdece in našli nove družinice. želim jim mnogo lepih dogodivščin v novih domovih.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #760 : 28 September 2009, 08:03:49
Da se bo spet malce dogajalo pri whippetkih... tokrat filmček iz Coursinga in Dog Freesbe...
http://www.rtvslo.si/play/o-zivalih-in-ljudeh-oddaja-tv-maribor/ava2.45658238/

Lep začetek tedna želim,
by, Nika



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 28 September 2009, 21:13:42
Lepa predstavitev hrtov  ::) :).

Lp


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #762 : 29 September 2009, 07:25:34
Meni je tudi zelo všeč...  ;)

lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #763 : 29 September 2009, 16:50:33
Mene pa zanima, če je stalna praksa pri psarni My Camelot, da prodajajo mladiče cepljene s cepivom sumljivega porekla ??? Prijateljičino psičko morajo cepiti še enkrat od začetka, ker so bili "cepljeni" s cepivom menda kupljenim v Avstriji, povrhu vsega pa še niso bili cepljeni pri pravi starosti.
Kako si lahko nekaj takega privošči vzreditelj rodovniških psov, ki pri taki oskrbi psa prodaja za 800€? Žal sama niti pomislila nisem, da lahko pride do česa takega in prijateljice nisem mogla opozoriti. Za napačno cepljenje so lastniki izvedeli šele pri veterinarju.

Psička je bila sicer kupljena v Trzinu, kjer so imeli leglo v okviru psarne My Camelot, vendar je tako početje menda kar stalna praksa.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 29 September 2009, 20:43:00
To vprašanje je vsekakor potrebno nasloviti na vzreditelja oz. vzrediteljico.

Lp


Mak

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 30 September 2009, 08:35:20
Jaz imam že drugega njegovega psa pa s takimi težavami še nisem imela opravka. Oba kužka sta (bila) izredno zdrava.

Ne razumem pa nečesa drugega; cepivo "sumljivega" porekla....kupljeno v Avstriji?! Kaj tu sumljivo poreklo?
Vsekakor je ta vprašanja potrebno nasloviti na vzdreditelja.

Pozdravček  :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #766 : 30 September 2009, 08:56:27
Kot mi je povedal moj veterinar, lahko zdaj, ko smo v EU cepiš psa ali kupiš cepivo kjerkoli v EU in je veljavno. Tudi jaz ne razumem, kaj naj bi pomenilo, da je sumljivega izvora. Vsekakor pa se je treba o tem pogovoriti z vzrediteljem.



zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #767 : 30 September 2009, 09:52:28
Pozdravljeni,

prijateljica me je opozorila da je na tem forumu napisanega nekaj o naši psarni. No in naj odgovorim na vase vprašanje g.Modelatorka.
Kot prvo me zanima, kako si upate javno blatiti ime moje psarne in kako to da me niste prvo kontaktirali predno ste navedli te lažne informacije.
Kot vem po pravilniku foruma , ni dovoljeno pisati v škodo drugih ali blatiti nekoga brez trdih dokazov.Zato zahtevam takoj javno opravičilo.

Verjamem da je pač oseba , ki vam je podala te informacije istega kova kot vi. Namreč isto je imela priložnost da bi nas poklicala, ampak kot vi tega ni storila.

In naj vam odgovorim še na vašo izjavo. Po zakonu je dolžan vsak vzreditelj cepiti psa pri veterinarju samo za steklino. Stvar vsakega posameznika pa je kje in kako bo cepil
za paravirozo.

Vglavnem pri naših veterinarjih dobimo trovalentno cepivo, mi naše cepimo z 5-7 valentnim cepivom. Kar pomeni da je dražje in boljše od prej navedenega. Cepivo lahko kupimo kjer koli
in nevem od kod vam informacija da kupujemo cepivo v Austriji in zakaj naj bi bila naša cepiva sumljiva.

Glede informacije katere jim je veterinar povedal, pa sem zelo presenečen. Upam da je uradni veterinar. Kajti tega v vsakem primeru nebi smel narediti.

Če komu še ni kaj jasno , lahko pokliče na VURS in preveri moje trditve: 01 300 1300



As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #768 : 30 September 2009, 10:35:08
Naši mladiči so bili cepljeni s 7-valentnim cepivom VanGuard Plus 7,... V Sloveniji ni to prav nič nedosegljivega in ga imajo po večini ambulant in klinik,... Razlika z Avstrijo bi verjetno bila le ta, da je v Avstriji cenejše kot pri nas... Že pri nas je razlika med klinikami v ceni odmerka...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #769 : 30 September 2009, 16:36:19
Brez skrbi, da je bila vzrediteljica o tem obveščena. Če mladič dobi v knjižico o cepljenju nalepko cepiva brez podpisa veterinarja, kdo lahko jamči, da je bilo cepljenje res izvedeno? Zakaj so bili mladiči cepljeni pri 5. tednih starosti? Psička je seveda bila na uradni kliniki za male živali, pri uradnem veterinarju.

Načeloma ne maram javnega pranja umazanega perila, a se mi zdi prav, da se o takih nepravilnostih pove tudi drugim.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #770 : 30 September 2009, 20:34:49
Malo sem se pozanimal o tebi Nadja Zlender in sem dobil od čisto vseh informacijo da si problematična oseba in da se ti  ne sanja niti malo  o kinologiji.
Pravijo da povsod delas zdrahe in da pametujes vsepoprek. No sedaj razumem zakaj pišeš take neumnosti in laži.
Če se že rada tako javno izpostavljaš te prosim da mi posreduješ še svoj naslov, ker ti bo moj pravnik poslal dopis.

Da nebo prišlo do nesporazuma, bom zaradi drugih odgovoril na tvoja vprašanja:

1. Jaz sem vzreditelj in mene do sedaj nihče ni kontaktiral. Tako da nelaži da me so me kontaktirali. 
2. Sem ti že prej napisal , da je cepljenje proti paravirozi prostovoljno in lahko ti povem da mnogi jih sploh necepijo:Jaz moje cepim in jaz jamčim da so cepljeni. In če bi imela saj malo inteligence ,nebi pisala take neumnosti.
    Če kdo neverjame da so cepljeni se psiček lahko zapelje na testiranje in na moje stroške lahko to preverimo.
3. Psičke katerih je mati cepljena saj enkrat na leto oz.to leto predno je kotila,cepimo pri starosti 7-8 tednov. Psičke katerih mati ni cepljena pa cepimo med 5-6 tednom. In to je praksa pri večini vzrediteljev. Kajti praksa je eno teorija je drugo.
    Obenem pa je tudi to odvisno od pasme do pasme. večinoma rejcev necepi odraslih samic in je zato priporočljivo da se mladiči prej cepijo. Obenem pa z tem pridobimo na času , če pride do kakih reakcij, tako da ne pride do težav ko novi lastniki
    prevzamejo mladiča. In če bi veterinar pravilno ukrepal, bi moral to vedeti.

Vzrejam že 15 let in sem ogromno izkušenj pridobil v teh letih. In verjami mi da je to zelo odgovorno delo in zahtevno. Zanima me koliko legel ti imaš za seboj. Jaz v vseh mojih 15 letih nisem doživel niti eneag konflikta z novimi lastniki.
Tako da mi nebo nihče govoril kako in kaj narobe delam, vsakemu so naša vrata odprta in vsi dobro vedo koliko sem naredil za kinologijo na Slovenskem. Malo ljudi se lahko pohvali, da so izvozili svoje pse v ZDA,CAN,Australijo,Japonsko,Finsko,Švedsko,Anglijo,Nemčijo,Belgijo,Holandijo,Portugalsko,Italijo,Austrijo,Litvo,Hrvaško ter Srbijo. Večinoma teh kupcev so znani svetovni vzreditelji. In to vam vse pove.

No kot vidim še vedno udrihaš po prazni slami in nebom dovolil da negdo kateremu se ne sanja o kinologiji blati ime moje Psarne.  Poglej jaz sem že posredoval te informacije katere si podala mojem pravniku in moj pravnik te bo kontaktiral,takoj ko bos poslala svoj naslov. Tožil te bom za blatenje moje psarne in ves denar od tega bom podaril enem od Pasjih zavetišč pri nas. Tega mi ni potrebno narediti, ampak vidim da si zelo nsramna in arogantna oseba. Katera tudi po obrazložitvi navaja lažne informacije, zato te bom z mirno vestjo tožil.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #771 : 01 Oktober 2009, 00:26:49
V mojih sporočilih sama ne zaznam blatenja psarne. Opozorila sem le na nekatere stvari, ki so me zmotile. Če ste to razumeli kot blatenje psarne se javno opravičujem. Denar za tožbo pa lahko že vnaprej namenite zavetišču.

Če bi se res pozanimali o meni, sem prepričana, da ne bi dobili takšnih informacij. Če bi se spustila na vaš nivo, bi lahko tudi sama to vzela kot blatenje mojega imena.

Sicer pa je po zakonu res določeno, da morajo biti psi cepljeni samo proti steklini, vendar pravilnik KZS določa, da mora vzreditelj poskrbeti za cepljenje proti nalezljivim boleznim.
Že v prvem sporočilu napisala, da je bila psička kupljena v Trzinu, torej je neka druga oseba vzrejala pod imenom vaše psarne (verjetno v solastništvu). To osebo so tudi kontaktirali.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #772 : 01 Oktober 2009, 08:37:30
Veliki in mali hrt ;D. Volodja in Saga... ;D







Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #773 : 01 Oktober 2009, 08:42:09
Lepe slike in lepa mala Saga!
Jon posilja pozdrave sestrici.

Lp, sonja


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #774 : 01 Oktober 2009, 12:53:32
Po slikah sodeč, je moralo biti tole pravo hrtovsko norenje...  ;D :) Le naj uživajo, tile naši pesjankoti zdaj ko je še tako lepo in toplo vreme...  ;)

lp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #775 : 01 Oktober 2009, 14:01:35
Malo sem se pozanimal o tebi Nadja Zlender in sem dobil od čisto vseh informacijo da si problematična oseba in da se ti  ne sanja niti malo  o kinologiji.
Pravijo da povsod delas zdrahe in da pametujes vsepoprek. No sedaj razumem zakaj pišeš take neumnosti in laži.
Če se že rada tako javno izpostavljaš te prosim da mi posreduješ še svoj naslov, ker ti bo moj pravnik poslal dopis.

Ah dej no  ::) tvoja obveščevalna pa res ni tako dobra :-\

Zakaj pa v knjižici ni podpisa veterinarja, ki je cepljenje opravil?



Mak

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 01 Oktober 2009, 14:19:17
dog4ever... Zakaj spet začenjaš? As you like it je tako lepo prekinil to smetenje teme.
Mislim, da nam je vsem ljubše brati o kakšnih dogodivščinah in lepih trenutkih z našimi hrtki, še ljubše pa pogledati kakšno zanimivo fotko. Temu je tema o whippetih namenjena, kajne? Nikakor pa ni namenjena "podjebavanju" in lovu na čarovnice.  Predlagam (predvsem moderatorki), da se pogovor o tem prestavi v drugo temo ali na ZS.

Pozdravček  :)




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #777 : 01 Oktober 2009, 21:14:20
Zaradi mene lahko lepite samo slikice in pišete lepe komentarje, ostalo pa pometete pod predprogo, a tako ne boste ničesar spremenili.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #778 : 01 Oktober 2009, 21:27:52
dog4ever, nisem siguren da razumem tvojega vprašanja ?
Občutek imam da sem pisal v Kitajščini, lepo sem napisal kaj je po zakonu potrebno in kaj ne. Podal sem vam še telefonsko številko od VURSA, da sami preverite kaj je potrebno pri cepljenju pri prvem cepljenju  In vi še kar naprej
nabijate v en boben.

Zakaj pa bi moral biti podspis veterinarja v knjižici, ali misliš da lahko samo veterinar pocepi psa ?????? Jaz moje peljem k Miki Miški in ona pocepi moje psičke, upam da si sedaj zadovoljen z odgovorom.






zoran

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 1
Odgovori #779 : 01 Oktober 2009, 21:46:56
Zoe , kot vidim da kar naprej zavajaš javnost z lažnimi informacijami o moji psarni. Kaj hočeš reči z tem da se zadeve pometejo pod preprogo ? Z tako informacijo ponovno zavajaš javnost in podajaš sum na mojo psarno.
In to ti nebom dovolil, kajti vse tvoje dosedanje informacije so lažne ter provokativne, tako da se s tem dela škoda mojemu imenu in renimeju moje psarne.

Po prejšnem tvojem opravičilu sem pomislil da bi povlekel tožbo. Ampak vidim kar kar naprej drezaž in podajaš zavajajoče informacije. Se vidimo na sodišču.