Opozorilo: ljubljenčki kot hrana za kače?

ostrzek · 5087

ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Kopiram s strani dzzz Ljubljana:  :(

Opozorilo: ljubljenčki kot hrana za kače?
Bili smo obveščeni, da naj bi nekdo iz Blagovice ali okolice z lažnim izdajanjem za predanega posvojitelja, ki posvaja žival za družinskega člana, v oskrbo in last sprejemal zajčke, morske prašičke in podobne živali. Te živali pa naj bi nato proti vsem dogovorom končale v želodcih njegovih kač.

Ker informacij nismo preverili, hkrati pa se čutimo dolžne posvariti vse, ki boste oddajali svoje male živali, smo se odločili, da objavimo tole informacijo. Poudarjamo, da zadev sami nismo preverili (saj za kaj takega tudi nimamo pooblastil), zato je možno, da pri vsem skupaj ni nič resničnega.

Ne glede na to pa vam svetujemo, da ob oddajanju živali VEDNO zahtevate osebni dokument posvojitelja in si prepišete podatke, hkrati pa zahtevate podpis čim bolj podrobne pogodbe, ki naj vsebuje vse za vas pomembne elemente oskrbe in nege, ki naj bi jih bila v bodoče deležna posamezna žival. Tako boste imeli v rokah vsaj nekaj, na kar se boste lahko sklicevali, če bo kaj narobe.

Če je še kdo, ki ima izkušnje s tem domnevnim goljufom iz Blagovice, naj se nam oglasi. Če nekdo res tako grdo izigrava čustva in zaupanje ljubiteljev živali, da bi prihranil za strošek hrane za svoje kače, moramo s skupnimi močmi temu napraviti konec



basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 29 Maj 2006, 21:41:30
tudi jaz sem slišala za nekaj takih primerov,pa jih ni nihče preveril... :-\
večini vzrediteljev malih živali pa priporočam:ČE SE LE DA ŽIVALCE PRODAJAJTE VSAJ PO SIMBOLIČNI CENI,IN TEMU BOSTE NAREDILI KONEC!
upam da takih primerov ni veliko... :'( :'( :'(



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 29 Maj 2006, 22:04:47
tudi jaz sem slišala za nekaj takih primerov,pa jih ni nihče preveril... :-\
večini vzrediteljev malih živali pa priporočam:ČE SE LE DA ŽIVALCE PRODAJAJTE VSAJ PO SIMBOLIČNI CENI,IN TEMU BOSTE NAREDILI KONEC!
upam da takih primerov ni veliko... :'( :'( :'(
ti pa si optimist... kaj misliš da jih bo simbolična cena odvrnila od nakupa? v trgovini stane ena podgana 1500sit (najbolj pogosta hrana za kače), torej če ti postaviš simbolično ceno, ki je nižja od tiste v trgovini nisi s tem naredil nič.



basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 30 Maj 2006, 14:31:20
ja saj vem... :( :( :(
ampak je toliko ljudi ki svoje hrčke,miši,podgane podarjajo,da se ljubiteljem kač pač bolj splača ''hrano''posvojiti,kot pa kupiti...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 30 Maj 2006, 14:38:01
ahh... ne bom se spuščala v to debato. meni gre pa na živce, da me ljudje napadajo zato, ker dajem svojim kačam za jest glodalce  ::) je pa razlika v tem, da jaz glodalce kupim pri rejcih, ki jih gojijo prav za hrano plazilcem in ne izkoriščam društev za zaščito živali, ki jih oddajajo. pa tudi sama jih gojim doma prav za hrano mojim kačam. zato res ne vidim razloga, da dobivam vsakič sproti take komentarje zaradi tega, da mi je že kar slabo. pa to ne leti na nobenega tukaj, ampak na splošno... ker se mi to večkrat dogaja. tudi kača mora jesti, vendar mora biti lastnik kače vsaj toliko fer, da ne izkorišča ljudi, ki glodalcem iščejo dober dom. saj je veliko rejcev, ki gojijo glodalce prav za hrano plazilcem... in cene so ponavadi nižje od tistih v trgovini. pač jih kupiš tam...  ::)



basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 30 Maj 2006, 17:35:40
sej se mi ne zdi nič narobe s tem da svoje kače pač hraniš z glodalci,ker morajo tudi kače jesti...
samo se mi res ne zdi fer da nekateri lastniki kač izkoriščajo lastnikovo zaupanje,in od njih nabavljajo živalce,ki sjih oni želijo oddati v dobre roke,kjer ne bodo postali hrana...
drugače sem pa tudi jaz velika ljubiteljica kač,in me nič ne moti njihovo prehranjevanje.



alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 April 2007, 20:07:38
ti ki dajejo za hrano kačam miši zajce hrcke itd. so malo .... to me zelo jezi ...tega ne delajo prav no saj jaz tako menim

alja


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #7 : 19 April 2007, 20:20:05
ti ki dajejo za hrano kačam miši zajce hrcke itd. so malo .... to me zelo jezi ...tega ne delajo prav no saj jaz tako menim
Kolikor je meni znano kače lovijo oz. žrejo samo živ plen, tko da ji ne moreš dat jest ničesar druzga  ;)

Kar pa se tiče odajanja, hišnih ljubljenčkov kot so zajčki, miši, hrčki itd... je pa stvar v tem, da se ljudje tega naveličajo, pol pa dejmo to uturit komu drugmu, če bi jim blo tolk do teh živalic, jih po moje nebi " odajali "   :P

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 19 April 2007, 21:11:38
Kaskae matr je naša Špelca ena spešl žverca,a?Jo grem vprašat zakaj je poginule živali...

1.Kače jejo MRTEV plen!!!!!Živi plen jih lahko poškoduje,le redki lastniki hranijo z živim plenom.

2.Jaz osebno ne vzamem od nekoga miške da jih pofutram Špelci.Zakaj?Miši,"golazen" polna bolezni...pač dam 300sit za eno zmrznjeno miš,ki jih lepo kupim od rejcev le teh,ki imajo vsaj malo pošlihtano z razglistenjem in čistočo...raje dam več za miši kot da zaradi zastrupitve kupim novo kačo.

Sicer pa...kače menda morajo jesti ane?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #9 : 20 April 2007, 18:58:43
Sori pol sm pa narobe poučen glede teh stvari, sem gledu en dokumentarc k so razlagali, da kača zaznava telesno toploto in gibanje plena, če pa je plen mrzu, da kao ni zanimiv oz ga težje zazna.
Katere pasme pa je tvoja Špelca ?
Mam enga znanca, ki ma doma kar nekaj primerkov kač, nekatere so zelo strupene in celo prepovedane, je že večkrat mel policijo in inšpekcije na obisku  ::)
Morda pa kot zanimivost to, da ga je enkrat usekal Modras in je od takrat imun na njegov strup  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 20 April 2007, 20:45:29
te udomačene jedo mrtev plen...kače ki živijo v naravi, pa seveda lovijo živali in se mrtvih ne želijo dotakniti...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 20 April 2007, 21:09:13
kakor koli. Za zajčke , morske prašičke,podgane in ostale je čisto naravno ,da postanejo nekomu za hrano.
Spet dvoličnost-eni so gojeni za hrano ,oni nimajo nobenih pravic, lahko se jih ubija , hrani žive kačam , vzreja sto na pol metra - ni bitno one so hrana, tisti ,ki so bili kao ljubljenčki pa morajo imeti  vse z ustavo za človeka zagotovljene pravice al kaj ::).
 
matr ste pravi ljubitelji >:(

Problem v tem ,da hišni zajček konča kot večerja je po moje edino v tem, da in če je tisti,ki ga je vzel lagal- če je.
Lagal pa je tako in tako najbrž tudi tisti,ki ga je prodajal, drugega leporečju prodajalcev ne moremo reči kot laž.
In če je kdo tu kaj kriv je kriv tisti,ki ga je kupil in se ga naveličal. >:D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 21 April 2007, 10:02:47
Kaskae Špelca je kraljevi piton,prihajata pa še Berta in Betka-ameriški gož.

Deteljica kaj si hotela poveati?Ne razumem ravno najbolje :-[...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #13 : 21 April 2007, 19:32:09
A sta Berta in Betka mogoče v karanteni  ???, baje morjo bit kače en cajt v karanteni, pa ne vem zakaj  :-[

Kolk pa kej merijo te žverce, tkole v cm ali pa v metrih ?

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 21 April 2007, 21:03:20
Berta in Betka prihajata k nam od sodelavke,ker je dobila dojenčka in pravi da noče tvegati ničesar...

Obe vrsti zrasteta do 150cm,s tem da je kraljevi piton 10x debelejši :).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/