Sprej za lažje razčesavanje

newfka · 12093

newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
: 07 Maj 2006, 13:08:54
Že nekaj časa razmišljam, da bi začela pri negi uporabljati sprej za lažje razčesavanje, ki se ga razprši po kožuhu pred česanjem, da je dlaka voljnejša in se manj lomi. Pa ne vem, kakšen bi bil najprimerjenjši. Zanima me, kakšne uporabljate vi (če jih), kakšne so vaše izkušnje z njimi, se dlaka res manj lomi in ali tako zadevo sploh priporočate. Pa zanima me, ali se človeški balzami razredčeni z vodo v vlogi spreja dobro obnesejo ali ne, in kateri balzami so za pasji kožuh najboljši (fructis, pantene, l'oreal...).
Pa še to me zanima, kako pogosto se tak sprej lahko uporablja (vsak dan, enkrat na teden...).

Hvala!

+1

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 07 Maj 2006, 19:09:38
Jaz na tvojem mestu ne bi uporabljala cloveskih preparatov na pasji dlaki oz bolje receno kozi (no na tem podrocju se mnenja ljubiteljev psov mocno razlikujejo)...Kljub temu, da jih razredcis, so se vedno "premocni" in lahko povzrocijo drazenje koze, jo izsusijo in povzrocijo, da se zacne luscit (razlog je razlika v pH-ju nase in pasje koze), pes pa se ponavadi zacne nenormalno veliko praskati ...res je, da vsak sampon lahko izzove opisane reakcije na kozi, vendar, ce bos uporabljala kvaliteten pasji sampon in pa balzam, je verjetnost zatake stransku ucinke manjsa...

V kolikor se bos na vsak nacin odlocila, da bos uporabljala cloveski balzam oz sampon, naj to ne bo Fructis, ker je prekisel...v skrajni sili mogoce Dove, vendar jaz bi na tvojem mestu raje odstela kak tolar vec in nabavila kvaliteten pasji sampon (All System, Biogroom itd.)

Vendar se vedno je potrebno redciti tudi pasji sampon, saj je drugace prevec koncentriran (vsaj pri vecini, sicer pa to pise na etiketi)

Jaz bi ti, priporocala, da ko psa skopas, mu naneses se balzam oz regenerator (danes se dobi tudi ze sampon in balzam v enem) in presenecena bos, kako lahko se bo razcesavala dlaka...preizkuseno doma ;)

Kar pa se tice spreja za lazje razcesavanje...ne bo ravno primer na psu, temvec na konju, vendar je "poanta" ista... in sicer jaz ga redno uporabljam na repu in moram reci, da se stvar super obnese...naspricas, pustis cca 10 min, da se sprej "posusi" in potem brez problema razceses...manj unicis dlako, ce jo razceses na "nezen" nacin, kot pa da zaradi vozljev in vozlicev polovico dlake populis ven...verjetno, pa bo tudi psu mnogo bolj prijetno, ce ga ne bo bolelo med cesanjem...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 07 Maj 2006, 20:00:44
tukaj v bistvu ni govora o šamponih, ampak o spreju za razčesavanje...  ;)

Kar sem sama slišala uporabljaja veliko ljudi tudi razredčen balzam v spreju in je baje tudi učinkovit. Balzam dlake (las) ne suši, temveč masti. Tako, da s tem ni problemov.

Je pa dlaka njufkov verjetno klasa zase in bo verjetno brez veze da se opredelim kaj bi jaz naredila, ker z njo nimam izkušenj.  :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 07 Maj 2006, 22:00:38
Eni naši prijatelji imajo mešanca z ogromno dlake, ki se mu dlaka skos fucla. uporabljajo kar konjski sprej za rep in grivo in ga malo pošpricajo pustijo par minutk, kasneje razčesejo in to je to. Že dolgo časa nazaj ko sem šla kupit tale sprej mi je prodajalka rekla, da če imam psa z veliko dlake in se mu fucla ga lahko brez problema našpricam in razčesem.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 08 Maj 2006, 08:55:14
Andreja, res je govora o spreju...sem tudi napisala kar mislim, da je stvar super in se obnese...bilo je tudi vprasanje tudi o balzamih in sem napisala...zakaj si ne bi delo ze prej olajsali in nanesli balzam, ter kvaliteten sampon (mogoce takega proti vozlanju dlake, danes se dobi ze marsikaj)...v vsakem primeru lahko tudi naknadno psa naspricamo s sprejem za lazje razcesavanje... ;)

Res je da balzam masti dlako, vendar ce je prevec koncentriran, se vedno lahko povzroci tudi drazenje koze...tudi moj spodnji stavek, se nanasa na kozo...
Kljub temu, da jih razredcis, so se vedno "premocni" in lahko povzrocijo drazenje koze, jo izsusijo in povzrocijo, da se zacne luscit (razlog je razlika v pH-ju nase in pasje koze


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 03 Junij 2006, 12:24:53
Jaz sem v zadnjem času začela uporabljati v razmerju 1/20 vodo in fruktisov balzam. Učinek je neverjetne težav z dlako ni, še manj pa s kožo (Neon ma zelo občutljivo in če karkoli ni vredu to takoj pokaže s prhljajem). Tako da bom kar nadaljevala s tem, če je prekisel bom pa mogoče vseeno poskusila z dove balzamom. Vsekakor pa je "špricanje" površinsko in do kože zaradi gostote in dolžine dlake sploh ne pride. Sijaj in kvaliteta dlake sta pa neverjetni  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #6 : 04 Junij 2006, 18:06:45
Kar se tice pasje kozmetike imamo mi zelo dobre izkusnje z Biogroomovim Coat Polishem. Sprej se lahko nanese na mokro ali suho dlako in vozlji se dajo super razcesat. Je tudi antistaticen in daje dlaki sijaj. Trenutno pa testiramo Ring 5 Coat Gloss in sem nad tem sprejem se bolj navdusena. Dlaka postane svilena, se krasno cese in ni staticna. Lahko sluzi tudi kot finish pred ringom, kjer se poprsi krtaca in se psa na hitro skrtaci. Sprej tudi nima vonja in ni masten.


LP, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


draga

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 05 Junij 2006, 13:42:35
Lep pozdrav
Imam lepo Maltežanko,in sicer prvič psa zato mi vsako pojasnilo prav pride.Vprašanje je sledeče:ali bi ta sprej lahko uporabljala tudi za mojo kužiko?
Pa lep dan in lep pozdrav.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #8 : 05 Junij 2006, 14:55:10
Vsekakor pa je "špricanje" površinsko in do kože zaradi gostote in dolžine dlake sploh ne pride. Sijaj in kvaliteta dlake sta pa neverjetni  :-*

Neyka, a to samo po površini dlake popršiš?



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #9 : 06 Junij 2006, 14:51:29
Lep pozdrav
Imam lepo Maltežanko,in sicer prvič psa zato mi vsako pojasnilo prav pride.Vprašanje je sledeče:ali bi ta sprej lahko uporabljala tudi za mojo kužiko?

Ja, vsekakor. Priporoča se, da se pri dlaki tipa maltežan, se pravi dolgi, svilnati brez podlanke uporablja pri vsakem česanju tak sprej. Namreč če se dlaka češe suha, lahko postane bolj krhka in se hitreje lomi. Prav tako pride ta sprej zelo prav pri razčesavanju vozljev, saj grejo ti lažje narazen in se dlaka manj poškoduje.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 06 Junij 2006, 22:27:35
Neyka, a to samo po površini dlake popršiš?

Jaz osebno ja. Tudi pri globinskem česanju nekako kar zadošča oz. mora zadoščat, ker na kožo psu tega ne bom špricala. Niti nimam blaznih problemov s česanjem, ker je Neonova dlaka ravna in že sama po sebi precej mastna, poleg tega pa uporabljam še glavnik z vrtljivimi zobci...Bolj močno našpricam edino zavesice in rep, kjer je dlaka drugačna in rabi več nege.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 13 September 2007, 12:55:22
Tudi jaz uporabljam sprej od Ring 5 Coat Gloss vsakodnevno pred razčesavanjem in sem zelo zadovoljna. Uporaba spreja je obvezna, ker česanje na suho dlako ni priporočljivo, dlaka se namreč v tem primeru uničuje. Za vozlje pa se mi zdi še boljši Bio Groom Polish sprey. Oba sta super.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 13 September 2007, 16:08:41
a se bi tak sprej za razčesavanje tud pri moji hčeri obnesel ?
mislim,a kje piše ,da ni za ljudi ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #13 : 13 September 2007, 16:31:31
Za hcero poskusi Gliss Kur Silk Repair Spray ... se super obnese  - preverjeno  ;) Pa se ceneje je kot pasji spreji.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #14 : 13 September 2007, 16:43:33
a se bi tak sprej za razčesavanje tud pri moji hčeri obnesel ?
mislim,a kje piše ,da ni za ljudi ?
v DM se najde vse živo za lažje razčesavanje.

Za mojo njufko pa imam na predlog kolegice sprej Essentials, je dober in lepo diši, edina slabost pa je, da je zelo trda šprica al pa imam jaz tako švoh prste ???


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 07 Oktober 2007, 17:30:54
Mene pa zanima, kje te spreje kupujete, saj jih še nisem zasledila. Zanima me predvsem Ring 5 Coat Gloss, lahko pa tudi za ostale.




        Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 08 Oktober 2007, 08:37:40
sprej Essentials prodajajo na veterini v PO, ampak so ga naročili, ko sem se zanimala zanj.


BLACKY

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 09 Oktober 2007, 11:01:43
Te spreje pri nas kupujemo kar na razstavah. Pa še ponavadi imajo takrat sejemski popust. Zadnjega sem kupila na stojnici Royal Canin v Hrušici.
V nedeljo v Mariboru na razstavi  bodo sigurno imeli te spreje.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 12 November 2007, 13:59:56
Jaz sem mojega kupila v zooticu, sem pač vprašala če imajo in je šel z mano  :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com