Erlihija

scythe · 182625

Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #210 : 16 Julij 2008, 10:06:50
Ali kdo ve, KAKO DOLGO se čaka na rezultate za Erlihijo (iz Ljubljane) ?



Mi smo imeli rezultate testov v 3 dneh in smo potem začeli z zdravljenjem.


Lp, Ivana


tesi

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 12 Avgust 2008, 22:29:43
Naj povem, da sva s tesi zakljucile s terapijo in po moji oceni :( dokaj uspesno - tesi se je zredila za 2 kg, kar je bil za vet dober znak (???) glede na njeno prvotno slabo krvno sliko...no, v glavnem sva se spet testirali za erlihijo in danes dobim rezultate, ki so zame povsem nesprejemljivi ... iz titra 1:400 sva prsle na 1:2048 ???? in vet nama je narocil, naj prideva takoj po druge antibiotike...ampak cemu??? ocitno so glede na rezultate pri njej odpovedali... ali ima kdo mogoce kaksno razlago za take teste, kake izkusnje?

seveda sm takoj odsla k drugemu vet in tudi njemu to ni bilo jasno...tako sva se ponovne testirale in zdej cakava na rezltate-tokrat z dunaja



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #212 : 22 September 2008, 14:27:21
Naša psička že 14dni šepa.. malo ji teče iz očk in in se grize po vsem telesu.. danes pa smo še povrh tega našli klopa skritega za ovratnico :-\ a bi to vse lahko bila posledica erlihije ali česA drugega? Kako dolgo se čaka na rezultate testov & koliko stanejo? Pa še nekaj.. ali tudi če ima vse znake se mora čakati do izvidov ali se že začne zdraviti?
Hvala za odgovore.

Urška & Ajka <3

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #213 : 22 September 2008, 14:37:45
Jaz bi začela zdraviti takoj.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #214 : 22 September 2008, 14:41:33
Psičko bomo peljali k veterinarju okoli 5 ko dobim prevoz. Me pa zanima kaj če veterinar nebo zahteval tega testa? lahko mi to zahtevamo?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #216 : 04 Oktober 2008, 10:29:05
Hej!

Jaz imam pa eno vprašanje. ker tamala ni nehala šepati smo slikali kolke in komolce.. pa je vse vredu, tako kot mora biti.. sedaj smo še vzeli kri za te klopne bolezni in podrobnejše preiskave. Pa me sedaj zanima če je v času zdravljenja (klopne bolezni) dobro hoditi v malo šolo in na igralne urice ali ne? Ker ko hodi nič ne cvili.. čeprav se ji sedaj nič neda in rajši leži in grize igračke. Mislite da bi bilo kaj narobe da bi kljub šepanju hodile v šolo in podobno?

Hvala za odgovore.

Urška in Ajka

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Sash

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 03 November 2008, 19:19:00
Pozdrav vsem na forumu. Z Bernijem imava težave. Dobila sva izvid iz katerega je razvidno da je okužen z Erlihijo. Problem pa je zdaj tudi v tem, da bo v sredo minilo en teden od kar je že začel jemati antibiotik Klimicin 300 mg (trde kapsule). Te antibiotike je dobil predpisane zaradi alergije oz. bakterije ki so mu jo odkrili v eni rani in pa alergiji na notranji strani zadnje tačke in delu trebuha.  :( Veterinarka me je danes poklicala in mi svetovala, da kuro s temi antibiotiki nadaljujemo in po končanju preidemo na antibiotik zoper Erlihijo. Kaj menite je to pravilna odločitev?  ??? ???



anitakos

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 29 November 2008, 17:35:07
Pomagajte prosim....
Tudi jaz ne vem več kako naj pomagam mojemu psu zato se obračam na vas, ki imate podobne izkušnje...Labradorec Oskar, star je komaj 4,5 let...vse se je začelo že julija ko je imel vnetje bezgavk. potem je dobil injekcijo in je bilo vse lepo in prav. Konec oktobra pa je dobil neko vnetje ušeš, imel je čist rdeče uhlje na notranji strani in ena mu je že zatekala. Dobil je injekcijo proti alergiji, čeprav veterinar ni vedel če je to sploh alergija. Nato pa se je začelo. Pes je vedno bolj poležaval, bil brez volje, začel je kašljati in se drgniti. Opazila sem majhno bulico na grlu imel je tudi povišano telesno temperaturo in veterinar je rekel da je prehlad. Sicer je rekel da priporoča analizo krvi in test za boreliozo in erlihiozo. In evo test pozitiven na erlihijo. Povedal mi je naj bi jo pes že prebolel ampak še vedno ima v sebi žarišča. Dobil je antibiotike clinofug (4 tablete na 12 ur). Sreča tablete dobro prenaša, ne bruha ampak čez tri dni je imel tako zatekel trebuh, da me je zopet skrbelo, da ni to posledica antibiotikov. In potem na slikanje srca ter pljuč. Ugotovitev- povečanje srca, ki mu pritiska na pljuča in prav tako pljučni edem. In to vse so posledice Erlihije. Dobil je zopet injekcijo in tablete Edemid. In po enem tednu jemanja antibiotikov in po štirih dneh jemanja diuretika je bil pes že boljše volje, vesel, dobil je apetit, ampak izboljšanje glede zunanje zateklosti telesa je bilo zanemarljivo malo. Danes 6 dan jemanja tablet za odvajanje odvečne tekočine iz pljuč pa je zopet katastrofalno stanje. Pes je zopet tako zatečen kot pred jemanjem tablet. Ne more niti sedeti ne da bi stokal od bolečin, kaj šele se vleči.Torej spi kar stoje in si opira glavo na posteljo. Včeraj je še nekako ležal tu pa tam danes pa zopet ne more več. Veterinar je sicer rekel da bo tekočina šla iz telesa problem pa je le srce, ki se baje samo od sebe ne skrči več v prvotno stanje. Prognoze mi mislim da spoloh ni upal povedati. Zato se sedaj vsako uro znova sprašujem kako bo z mojim kužkom, kako bo prebolel in če sploh bo. Kakšno življenje ga čaka...in če je sploh kaj upanja na izboljšanje...Res se mi smili ko ga gledam kako trpi.
Prosim pomagajte, vsak nasvet mi bo prišel prav...
Hvala



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #219 : 29 November 2008, 18:03:53
Moj nasvet. Čiprej k drugemu veterinarju!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #220 : 29 November 2008, 18:11:10
pojdi h kardiologinji na VF Ljubljana


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #221 : 29 November 2008, 21:08:40
pojdi h kardiologinji na VF Ljubljana

To je dr. Domanjkova.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #222 : 29 November 2008, 21:25:29
Jap. nisem se mogla spomniti kako se piše.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #224 : 16 Februar 2009, 16:33:36
Tudi pri nas se sumi na klopno bolezen. Simptomi pri Lyri so zelo zelo podobni kot pri Anteju:

Ugotovila sem pa, da je z psom nekaj narobe tako, da ni mogel letati in skakat. Ker jaz namreč treniram agility. Pes ni bil več hiter in ni mogel skakati čez ovire, ni se mogel odriniti in skočiti (sklepi).  Najprej smo sumili,da je nekaj narobe z hrbtom...

Namreč v petek ko sem hotela trenirati agi, Lyra ni hotela skakati ali delati slalom, tudi za žogo ali frizbi ni hotela laufati in skočiti. Čez vikend je počivala, gre normalno na sprehod, vesela je, ne šepa, ne kaže drugih znakov bolečine, ima apetit, normalno telesno temperaturo. Danes sem bila pri veterinarki, izključeno je kakšno vnetje ledvic, kri smo poslali na Dunaj, čakamo na izvide. Če so negativne za klopno bolezen, bomo slikali hrbtenico.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #225 : 16 Februar 2009, 17:07:40
Klopnih bolezni je več, ste dali teste za vse?

Pa če mogoče kdo ve kaj povedat o piroplazmozi, ki jo, kolikor sem na hitro zasledila prenašajo tudi klopi?


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #226 : 16 Februar 2009, 17:16:34
Za erlihijo in borelijo sigurno, za ostale pa ne vem.

Kaj je piroplazmoza?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #227 : 16 Februar 2009, 19:39:11
Sem našla: Babezioza je imenovana tudi piroplazmoza in je na Hrvaškem zelo razširjena. Sam vbod klopa povzroči le lokalno vnetje in srbenje, bolj nevarno pa je prenašanje nevarnih bolezni, kot so borelioza, v mediteranskih predelih pa tudi piroplazmoza ali babezioza (krvni parazit, ki se naseli v rdečih krvničkah in povzroča njihov razpad)

Več tudi tukaj: http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=4422.0


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 20 Avgust 2009, 07:53:11
Eno vprašanje: imam ND, starega 8 mesecev. Zadnjič je začel šepati na levo zadnjo tačko, sem ga peljala k veterinarju in mi je dal antibiotike (nekaj na sy... takšne roza tabletke), ker je sumil na vnetje pokostnice. Tudi po 10 dneh ni bilo bolje. Kuža občasno šepa, ponavadi pa hodi normalno, le da to tačko vedno malo "špara". Ko stoji pri miru jo ima npr. malo nazaj in ven obrnjeno.

Je možno, da bi imel erlihijo in se stanje s temi antibiotikami ne bi izboljšalo oz. je zadnje dva dni še malo slabše?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #229 : 20 Avgust 2009, 08:23:10
Definitivno, ker Synolux na okužbo z erlihijo ne bo deloval. Da boš vedela ali je res erlihija ali ne moraš pa psa testirat, drugače je vse samo ugibanje.




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #230 : 20 Avgust 2009, 09:51:55
Veliki psi si v času ko rastejo hitro poškodujejo tudi kakšne vezi- ker mišice ne sledijo z močjo pridobicvanju teže.
Če bo test erlihije in borelije negativen ga daj na daljši striktni počitek za šest tednov (naj samo hodi in kasa- se pravi sprehodi na vrvici, večkrat dnevno po kratki, pa tudi doma omejit gibanje čeprav so doge notri ponavadi mirne in kletke najbrž ne rabi)ne galopira skače ali divja in potem še en mesec čisto počasi stopnjuj obremenitve.
Če ima vnetje pokostnice pa tudi počitek korsiti, tako da nimaš kaj falit. Vnetje ponavadi izgine,ko pes čisto doraste.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #231 : 20 Avgust 2009, 10:57:57
samo vnetje pokostnice je zelo redko na zadnji taci :-\. meni vse skupaj bolj izgleda kot koleno (vezi).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #232 : 20 Avgust 2009, 11:41:49
Pri zelo velikih psih pogossto pride tudi do razpok na kosti - zdravilo je pa enako kot za večino takih problemov - mirovanje


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 20 Avgust 2009, 11:46:55
Kaj pa če bi ga peljala slikat?

Ker sem preveč zaskrbljena, da bi čakala še par tednov na izboljšanje.  :(

Kdo mislite je boljši? Dr. Matko (termin šele konec meseca) ali dr. Miklavžin (termin ta teden)?



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #234 : 20 Avgust 2009, 13:10:47
a Matko te ne bi prej vzel? Saj je samo pregled. Rečeš, da pes šepa in da ga boli. Kadar sem jaz klicala, me je še vedno sprejel v nekaj dneh.

Slikaš ga lahko, ampak če slike pregleda nekdo, ki nima izkušenj, je vseeno če ga ne slikaš ::)

Recimo za koleno (pogačico) je meni povedal kar navaden veterinar (brez slikanja, samo s premikanjem kolena), res pa je, da ima vsaj malo pojma. In nismo nič slikali.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 21 Avgust 2009, 10:21:33
Sva šla včeraj k dr. Miklavžinu in lahko rečem, da je super veterinar!!!  :)  :)

Star je imel kri v kolenu, zato ga je tudi bolelo. Kri je včeraj tudi punktiral in je stanje danes veliko boljše!! :) :) :) :)

Matko me pa ni prej vzel, čeprav sem prosila. :-\



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #236 : 21 Avgust 2009, 10:23:52
Matko je baje na dopustu

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #237 : 21 Avgust 2009, 10:36:16
super! Samo da ste ugotovili, kaj je narobe.
Upam, da se mu kri ne bo znova nabrala.



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #238 : 21 Avgust 2009, 19:02:00
Matko je baje na dopustu
Drži. Mislim, da bo spet delal konec naslednjega tedna.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 31 Avgust 2009, 23:44:25
No, tudi mi ravnokar zdravimo erlihijo.  :-\ Smo posumili zaradi občasnega šepanja, titri so bili maksimalni. Zaenkrat smo na doksiciklinu vsaj 4 tedne, če jih bo ok prenašal pa 6. Zaenkrat dobro kaže, je pa res, da še ni minil en teden, odkar dajemo antibiotike. Pri psih, ki so imeli probleme z želodcem/bruhanjem, kdaj se je to pojavilo?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby