Paša

Sammy · 337256

Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #480 : 05 Oktober 2008, 21:51:46
Da pohvalim Nino - obnovljena je naša stran!



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #481 : 05 Oktober 2008, 22:09:44
Da pohvalim Nino - obnovljena je naša stran!

Sem brez besed :o Posnetki so super :o
Kr kurjo polt sm dobila... kok hudo :o 8)



drim

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 1
Odgovori #482 : 05 Oktober 2008, 23:10:34
Sem brez besed :o Posnetki so super :o
Kr kurjo polt sm dobila... kok hudo :o 8)

Ja , v živo je še boljše.  ;)

So pa posnetki uradni posnetki kamermanov, ki jih je bilo kar nekaj, prav tako je bilo veliko fotografov in nekaj novinarjev, ki so pridno izpraševali najboljše tekmovalce. Da ne govorim o publiki...

Sva pa midva naredila okoli 1600 slik in večina je uporabnih (ne vem, če jih je 100 za stran).

LP, Nina



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #483 : 05 Oktober 2008, 23:11:14
Sem brez besed :o Posnetki so super :o
Kr kurjo polt sm dobila... kok hudo :o 8)

Wow!
Aled Owen je...
Wow!
 :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #484 : 06 Oktober 2008, 08:25:50
World Trial  :o :o :o! To je moralo biti pa res mega doživetje :o!

Nina, odličen prispevek 8).

 
 

   



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 06 Oktober 2008, 12:35:08

11. imava naslednjic pasnjo,


ob kakšni uri imaš?



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #486 : 06 Oktober 2008, 18:09:43
ob kakšni uri imaš?

9h, zakaj? ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #487 : 06 Oktober 2008, 18:27:59
Buffy in Gia gresta tudi v soboto prvič k Martini na pašo. Me imamo ob 10h.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #488 : 06 Oktober 2008, 20:57:35
haha pol se vsi vidimo jaz imam v soboto ob 10:30  ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #489 : 06 Oktober 2008, 21:02:04
Malo off line ampak, a max je ostal pri tebi?



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 06 Oktober 2008, 21:05:05
jap max je ostal pri meni..moja družina ga je zdaj sprejela medse in tako je postal max od cele družine ne samo moj..po dolgih pogovorih,kreganjih itd. je padla pač taka odločitev...in presrečna sem da sem ga lahko obdržala..zdaj ko se doma ne kregamo več zaradi njega in ko se max lahko prosto giblje po hiši in na terasi je postal čisto drugačen...



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #491 : 07 Oktober 2008, 10:23:52
Odlicno  :o



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #492 : 08 Oktober 2008, 17:47:21
 :) Potem velja za vse, ce vas zanima - s sabo prinesite CD in vas bom (oz. moj spremljevalec) med treningom posnela in ko vsak odtece 2. krog, vam bom posnetke zapekla na te CDje. 8)
Ce zelite.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #493 : 09 Oktober 2008, 15:54:58
je samo za borderje  :'( ..jaz bi mojo škotinjo probala..ko sem bla 3 leta nazaj s Pârisom in Aisho sta se kar lepo odrezala za škota ..po navadi to orgabizira SKOBP... GG


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #494 : 09 Oktober 2008, 18:54:27
GG kaj je samo z borderje?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #495 : 09 Oktober 2008, 19:22:29
Pašnja 11.10.... :'( jaz bi Dolly sprobala ! GG


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #496 : 09 Oktober 2008, 19:47:24
GG to ni nič samo za borderje, ampak za tiste, ki smo se z Martino zmenili, ker gre za trening. Če bi rada probala, jo pokliči in ti bo povedala, kdaj ima prost termin, da prideš. Organiziranega pa letos jeseni s strani kluba britancev ni bilo nič, kolikor vem.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #497 : 09 Oktober 2008, 22:30:51
Vsekakor lahko jaz povem, da do konca novembra ne bo prostih terminov (ob vikendih sigurno ne, po 18h pa je itak tema), ker so tekme in ko ni tekem prihajamo na treninge prej na vrsto tisti, ki imamo v kratkem izpit. :P :-[
Tako da se pozanimaj za december. Prej sigurno ne bo.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #498 : 11 Oktober 2008, 22:37:31
Z Buffy in Gio sem bila danes prvič na pašnji pri Martini.

Hvala tejki za posnetke (mojih še nisem uspela prekonvertirat):

Buffy 1
Buffy 2

Gia 1
Gia 2


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #499 : 12 Oktober 2008, 11:14:39
Z Buffy in Gio sem bila danes prvič na pašnji pri Martini.


No. In kako se ti je zdelo? :)

Buffy se vidi, da se navdusuje :)
Kako je bila zagnana :)

Gia je pa pravi mali vrazicek  :D

V glavnem ste lepo delale :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #500 : 12 Oktober 2008, 18:49:57
Meni se je zdelo zanimivo, hkrati pa sem bila vesela, da obe kažeta zanimanje za to.
Ob vsej začetni teoriji mi je vse skupaj zvenelo enostavno. Kasneje (med ovcam) pa nisem več vedla, kam naj grem, koga naj gledam (psa, ovce ali navidezne črte) in kako naj se postavim  :-[. Verjetno sem zgledala, kot en zmeden "policaj" v kaosu  :D

Me pa nekaj zanima: kako to, da se začetnikom (psom seveda) dovoli, da se približajo ovcam in jih ščipajo? Kako in kdaj pes to neha počet?
Jaz sem obema v prvem krogu govorila, da tega ne smeta delat. Preden sem z obema šla drugič med ovce, pa je Martina sama rekla, naj ne gledam na ščipanje.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #501 : 12 Oktober 2008, 19:08:16
Meni je Martina rekla, da bo to itak sam nehal delat, da ga bo korigirala samo takrat, ko bo točno vedel zakaj, in tudi ne vedno. Ne vem  :-[



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #502 : 12 Oktober 2008, 21:03:38
Me pa nekaj zanima: kako to, da se začetnikom (psom seveda) dovoli, da se približajo ovcam in jih ščipajo? Kako in kdaj pes to neha počet?
Jaz sem obema v prvem krogu govorila, da tega ne smeta delat. Preden sem z obema šla drugič med ovce, pa je Martina sama rekla, naj ne gledam na ščipanje.

Zato, ker se ji zdi bolj pomembno to, da se koncentriras na svojo pozicijo in na pozicijo psa. Ce bi tvoje psice preveč ščipale ovce bi sigurno reagirala oziroma če bi z ščipanjem ogrožale ovce. Meni je enkrat razložila, (ko sem ashu zatežila zaradi ščipanja ovc), da naj ga pustim, ker obstajata dva tipa grizenja oz ščipanja. Eno je, ko pes napada ovce drugo pa je, ko pes ovce samo  malo ščipa, ja jih vzpodubudi k gibanju...



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 12 Oktober 2008, 21:21:57
Včeraj sem se na tekmi v Szigetszentmiklusu pogovarjala s Hajni (Hitova, Buffyina vzrediteljica in inštruktorica paše) pa da prenesem kar mi je ona povedala.
Namreč poslala sem ji posnetke Blythove paše, pa je glede tega rekla, da bi ona pustila Blytha pasti manj ovčk in sicer maksimalno 5. Pravi, da Martina verjetno ve zakaj toliko ovc, ampak ona bi jih dala manj.
Potem glede grizenja ovčk pa tole: Sama je proti fizičnemu kaznovanju psa, ko ščipa ovce, pravi da to nima smisla, vendar pa je psu potrebno povedati, da tega ne sme delati. To ona počne tako, da v trenutku ko pes skoči v ovco, da bi jo ščipnil ali jo je, proti njemu oz. v njegovo neposredno bližino vrže ropotajoč predmet (skratka kako piksno s kamni ali kako vrečko ali kaj podobnega, ki zaropota), s čim psu v tistem trenutku ko to počne poveš, da tega ne sme.

Očitno so tehnike različne, jaz dodajam le kar sem izvedela včeraj še od nje.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #504 : 12 Oktober 2008, 22:53:09
Potem glede grizenja ovčk pa tole: Sama je proti fizičnemu kaznovanju psa, ko ščipa ovce, pravi da to nima smisla, vendar pa je psu potrebno povedati, da tega ne sme delati. To ona počne tako, da v trenutku ko pes skoči v ovco, da bi jo ščipnil ali jo je, proti njemu oz. v njegovo neposredno bližino vrže ropotajoč predmet (skratka kako piksno s kamni ali kako vrečko ali kaj podobnega, ki zaropota), s čim psu v tistem trenutku ko to počne poveš, da tega ne sme.

Wow. :o Zanimiva metoda. Velja poskusit...
Bom za drugic nabavila nekaj hrupnega, pa bom porocala :) Samo ce ne pozabim

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #505 : 13 Oktober 2008, 01:12:21
No. Evo.
Pa se nasi posnetki 1. generalke. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=24yVOYwlavo
Ni bilo perfektno, ampak prav ponosno prilimam

Blyth

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #506 : 13 Oktober 2008, 08:04:28
Potem glede grizenja ovčk pa tole: Sama je proti fizičnemu kaznovanju psa, ko ščipa ovce, pravi da to nima smisla, vendar pa je psu potrebno povedati, da tega ne sme delati. To ona počne tako, da v trenutku ko pes skoči v ovco, da bi jo ščipnil ali jo je, proti njemu oz. v njegovo neposredno bližino vrže ropotajoč predmet (skratka kako piksno s kamni ali kako vrečko ali kaj podobnega, ki zaropota), s čim psu v tistem trenutku ko to počne poveš, da tega ne sme.

Ko smo bili v Belgiji na obisku pri Giinem vzreditelju, kjer so psi za kratek čas tudi pasli, je imel Raf pri Gii v roki trakce, narejene iz vrečke. Tudi on je v primeru, ko se je Gia preveč približala ovcam s tistimi trakci zašumel in pes se je umaknil stran (se mi zdi, da se to vidi tudi na posnetku)

Zgleda pa, da ima vsaj svojo metodo učenja in hkrati odganjanja psa od ovc.


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 13 Oktober 2008, 08:20:13
Saj je tudi ona omenjala nekaj v tem smislu, kao vrečke iz trgovine,  čisto možno, da je mslila enako, kot govoriš ti, vendar mi je Bianka prevajala, pa ni vedela točno povedati.

Ja pa Bianka te pozdravlja petrca.  :)


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 13 Oktober 2008, 09:03:15
vidim da ste zelo uživali v soboto pa še tako lepo vreme ste imeli..mene ni bilo ker sem v petek popodne izvedela da je sodelovka zbolela in da morem jaz delat v soboto..tako sem bila jezna ker že tako sem na datum skoraj en mesec čakala  :( :(



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #509 : 13 Oktober 2008, 09:24:21
Emmm - jst sem pa v soboto prišla domov z dvema cd-jema namesto z enim  :-[ Komu sem ga sunila? In pa - teyka, če imaš še najin posnetek na računalniku, ga prosim ne zbriši, ker se na ta cd (no, na oba) zgleda ni nič posnelo (ali pa ga moj komp kaj serje), pa bi prinesla naslednjič dvd in bi dali oboje gor?