Paša

Sammy · 337217

artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 24 November 2008, 12:25:09
Pridni! Cestitke vsem!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #541 : 24 November 2008, 12:29:14
Bo kej posnetkov  :o

Jaz sem ravnokar ugotovila, da mi ni uspelo posneti Šušu >:( >:(, nekaj pa naj bi imela posneto Matejka. :o

Ostali pa mislim, da so vsi posneti.


Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 24 November 2008, 12:31:14
Čestitke vsem še tukaj :o :o :o



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #543 : 24 November 2008, 13:08:55
Jaz sem ravnokar ugotovila, da mi ni uspelo posneti Šušu >:( >:(, nekaj pa naj bi imela posneto Matejka. :o

Ostali pa mislim, da so vsi posneti.

Nekaj imam, ne pa vsega, zal :(
Mi je zmanjkalo kartice med snemanjem :(

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #544 : 24 November 2008, 13:29:14
Še tukaj vsem čestitke, pa res upam, da se bo kak posnetek Šuške našel, ona je res tok fletna ko pase (no, saj je sicer tudi, ampak tam je prav v elementu  ::))


Sicer pa je tukaj še ena najina fotkica od sobote - upam, da se bova sicer tudi midva lahko kdaj pohvalila z izpitom, ampak zaenkrat sva še bolj na začetku  :D





kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #545 : 24 November 2008, 16:43:20
Evo jaz sem najin filmček dala že na net : http://www.youtube.com/watch?v=clB-ptfuuA8   :)

Čestitke vsem še 1x tudi tukaj!  :-* :)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #546 : 24 November 2008, 18:44:23
Tisti, ki veste, da imate posnetke pri meni (Pascal, Varvi,...) razne pasnje, izpit iz pasnje, pa tudi agility 4 fun v Ronchih - posljite mi vas e-mail na ZS in ime psa, pa vam bom dala povezavo, kjer si lahko poberete filmcke :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #547 : 25 November 2008, 08:21:18
Tisti, ki veste, da imate posnetke pri meni (Pascal, Varvi,...) razne pasnje, izpit iz pasnje, pa tudi agility 4 fun v Ronchih - posljite mi vas e-mail na ZS in ime psa, pa vam bom dala povezavo, kjer si lahko poberete filmcke :)

Mail naj mi posljejo:
========================
Bri
Cloe & Kika
Doro
gospa s hovawartom na 4fun Ronchi
Maja ? (kodercek na 4fun Ronchi)
Naj
Nani
Ninja
------------------------------------------------
Bebi
Hindi
MicaMatta
Pascal
Susu
Varvi

 :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #548 : 26 November 2008, 20:41:27
OK, eno vprasanje (sori vsem, ampak res se mi ne da iskat po netu, me pa zanima): kako tocno izgleda pasni izpit po FCI? Torej, kaj vse zajema, vrstni red, oblike pomoci,... Poznam le ISDS oz. "kontinentalni ISDS" izpit, ki pa je enak kot tekma v enki, torej outrun na pripravljene ovce, lift, fetch, drive, cross drive, stabilizacija in pen. Opazil sem (na posnetku), da med drive-om pes naredi krog (circle) okrog ovc. Je to po PS-u ali zato, da se pes "malo zmantra"? Je mogoce kdo tolko prijazen in kje poisce tockovanje za izpitni "poligon"(koliko tock za kateri element - predvidem, da je max. mozno stevilo tock 100)?

Hvala in cestitke vsem!



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #549 : 26 November 2008, 20:58:10
To je bilo ko sem jaz delal, ampak mislim, da se ni spreminjalo:

- exit pen --> (10 točk)
- drive with the shepherd --> (20)
- Stabilization --> (10)
- drive --> približno 20 m (5)
- outrun --> 75m (10); lift (10); fetch (10)
- pen --> (15)
Ocenjuje se tudi poslušnost (10). Skupaj 100 točk.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #550 : 26 November 2008, 21:08:43
http://www2.fci.be/reglements.aspx?lang=en
►FCI-HWT - Collecting Style (for Border Collie and Kelpie)

Imaš pa tudi možnost osvojiti kakšen nov pojem npr. Drive together  ??? ::)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #551 : 26 November 2008, 21:28:54
Na zadnjem izpitu v Modeni je bilo treba naredit 2x stabilizacijo- po slalomu prvič, nato takoj drugo, da si obrnil ovce in jih pripravil za drive.


Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #552 : 26 November 2008, 22:21:50
OK, hvala za odgovore... Par stvari je malo cudno napisanih, ampak, kaj ces... Smo pac navajeni malo drugacnega sistema...

@Kajcy: Se vedno pa me zanima z videoposnetka, ali si jo poslala okrog ovc zato, ker je bilo treba, ali zato, ker je prehitra (oz. dela zelo blizu, pa tudi zelo ozko flankira, na sreco so ble obce pod narkozo, da niso zbezljale  ;), na posnetku pri 1:07; pri 1:29 se je pa odlocla, da malo zacini zadevo in gre kar sama, hehe)



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #553 : 26 November 2008, 22:48:37
Imaš pa tudi možnost osvojiti kakšen nov pojem npr. Drive together  ??? ::)

Zato ker imaš možnost iti skupaj s psom oz tik za njim (seveda izgubiš nekaj pik), zato je najbrž "together".



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #554 : 27 November 2008, 08:36:19
Po napisanemu v oklepaju se mi zdi to precej bolj podobno fetch-u kot drive-u  ???.


 




kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #555 : 27 November 2008, 09:42:55

@Kajcy: Se vedno pa me zanima z videoposnetka, ali si jo poslala okrog ovc zato, ker je bilo treba, ali zato, ker je prehitra (oz. dela zelo blizu, pa tudi zelo ozko flankira, na sreco so ble obce pod narkozo, da niso zbezljale  ;), na posnetku pri 1:07; pri 1:29 se je pa odlocla, da malo zacini zadevo in gre kar sama, hehe)

To za pošiljanje okrog ovc misliš pri slalomu? Ker so ovce bile prehitre in so se dobesedno zrinile pred mene, da nisem mogla nikamor več, sem jo poslala okrog ovc, da sva lahko nadaljevali. Sicer bi verjetno lahko naredila kako drugače ampak to mi je prvo prišlo na misel. Ja pri 1.29, sem jo pozabila gledati, ker sem imela polno dela z tisto tamalo ovčko, ki je bila najbolj grozna od vseh. Je bila čisto spredaj in hotela kar nekam po svoje. Takrat sem na Bebi kar malo pozabila in je delala malo po svoje.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #556 : 30 November 2008, 14:51:22
Po napisanemu v oklepaju se mi zdi to precej bolj podobno fetch-u kot drive-u  ???.

Kako to mislis? ???
Pri fetchu mora pes prinesti ovce k tebi, pri driveu (together) pa potiska (skupaj s tabo, hodis za psom) ovce stran od tebe.

Midva imava a tuki posnetek z generalke: :)
http://www.youtube.com/watch?v=JQGFpOZrIyw

iz testa pa se se nalaga. :P

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #557 : 30 November 2008, 18:38:12
Kako to mislis? ???
Pri fetchu mora pes prinesti ovce k tebi, pri driveu (together) pa potiska (skupaj s tabo, hodis za psom) ovce stran od tebe.

Midva imava a tuki posnetek z generalke: :)
http://www.youtube.com/watch?v=JQGFpOZrIyw

iz testa pa se se nalaga. :P

Evo se s testa:
http://www.youtube.com/watch?v=VDc3yE8Yn-M

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #558 : 30 November 2008, 21:55:51
Izraz Drive together je v FCI pravilniku uporabljen za tisto, kar sta počela od 2:25 do 3:40 s posnetka  ;).

Dosežene točke na koncu posnetka pomenijo izpolnjen pogoj za pridobitev delovnega FCI certifikata za prijavo v razred delovnih (meja 75 tč), pogoj za sodelovanje na FCI "pašnih tekmah" (meja 60 tč) medtem, ko za sodelovanje na trialih pod okriljem ISDS tega testa ne potrebuješ.     



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #559 : 30 November 2008, 22:48:56
Izraz Drive together je v FCI pravilniku uporabljen za tisto, kar sta počela od 2:25 do 3:40 s posnetka  ;).

Dosežene točke na koncu posnetka pomenijo izpolnjen pogoj za pridobitev delovnega FCI certifikata za prijavo v razred delovnih (meja 75 tč), pogoj za sodelovanje na FCI "pašnih tekmah" (meja 60 tč) medtem, ko za sodelovanje na trialih pod okriljem ISDS tega testa ne potrebuješ.     

Aha. Torej drive together je to, kar na listu pise drive with the shepherd. Sem brala na straneh ISDS nekaj o tekmah, ampak mi ni cisto jasno. Na ISDS triale gre samo omejeno stevilo vodnikov in psov iz posamezne drzave (5, ce se ne motim), pa kako bi to eventuelno izgledalo za Slovenijo, ki okrog pasnje nima nic urejenega? V Italiji imajo zato tekme, ki jih organizira CLB, ki je clanica ISDS, ce se ne motim, in zbirajo tocke.
 :-\

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #560 : 01 December 2008, 07:09:39
CLB je članica FCI.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #561 : 01 December 2008, 08:22:03
Aha. Torej drive together je to, kar na listu pise drive with the shepherd. Sem brala na straneh ISDS nekaj o tekmah, ampak mi ni cisto jasno. Na ISDS triale gre samo omejeno stevilo vodnikov in psov iz posamezne drzave (5, ce se ne motim), pa kako bi to eventuelno izgledalo za Slovenijo, ki okrog pasnje nima nic urejenega? V Italiji imajo zato tekme, ki jih organizira CLB, ki je clanica ISDS, ce se ne motim, in zbirajo tocke.
 :-\

V Italiji imajo FCI tekme (CLB) in ISDS tekme (ISDA). 



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #562 : 01 December 2008, 08:40:16
Hvala  :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #563 : 06 December 2008, 19:34:14
Aha. Torej drive together je to, kar na listu pise drive with the shepherd. Sem brala na straneh ISDS nekaj o tekmah, ampak mi ni cisto jasno. Na ISDS triale gre samo omejeno stevilo vodnikov in psov iz posamezne drzave (5, ce se ne motim), pa kako bi to eventuelno izgledalo za Slovenijo, ki okrog pasnje nima nic urejenega? V Italiji imajo zato tekme, ki jih organizira CLB, ki je clanica ISDS, ce se ne motim, in zbirajo tocke.
 :-\

Na trial po pravilih ISDS lahko gre v teoriji neomejeno število vodnikov in psov (v kolikor to dopušča organizator, ki je seveda omejen s časom in prostorom), ne glede na to, iz katere države prihajajo. Omejitev je samo pri Nationalih in Internationalu, kjer se vsako leto po posameznih državah iz VB zbirajo točke na kvalifikacijskih trialih. Trial šteje za kvalifikacijskega, če je vsaj 25 prijavljenih, če ni omejitev glede sodelovanja ("open class"), in če je organiziran oz. voden po pravilih ISDS, "National style" z elementi drive-a. Na nacionalne kvalifikacijske triale v Angliji, Walesu, Škotski in Irski lahko vodniki prijavijo največ 3 pse, tekmujejo lahko z dvema. Na International se uvrsti prvih 15 psov iz posamezne države, prav tako ima vsaka država rezervnega psa. Če je handler s psom leto poprej član ekipe za International, se avtomatično uvrsti na National z istim psom. V Supreme finale se uvrsti prvih 15 psov iz predtekmovanj oz. iz polfinala. OK, malo komplicirano napisano, je pa ful enostavno... Saj veste, pravila so morali vedeti tudi polpismeni pastirji...  ;)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #564 : 07 December 2008, 08:51:29
Na trial po pravilih ISDS lahko gre v teoriji neomejeno število vodnikov in psov (v kolikor to dopušča organizator, ki je seveda omejen s časom in prostorom), ne glede na to, iz katere države prihajajo. Omejitev je samo pri Nationalih in Internationalu, kjer se vsako leto po posameznih državah iz VB zbirajo točke na kvalifikacijskih trialih. Trial šteje za kvalifikacijskega, če je vsaj 25 prijavljenih, če ni omejitev glede sodelovanja ("open class"), in če je organiziran oz. voden po pravilih ISDS, "National style" z elementi drive-a. Na nacionalne kvalifikacijske triale v Angliji, Walesu, Škotski in Irski lahko vodniki prijavijo največ 3 pse, tekmujejo lahko z dvema. Na International se uvrsti prvih 15 psov iz posamezne države, prav tako ima vsaka država rezervnega psa. Če je handler s psom leto poprej član ekipe za International, se avtomatično uvrsti na National z istim psom. V Supreme finale se uvrsti prvih 15 psov iz predtekmovanj oz. iz polfinala. OK, malo komplicirano napisano, je pa ful enostavno... Saj veste, pravila so morali vedeti tudi polpismeni pastirji...  ;)

Wow...

Tomster.
Kako bi se pa npr. uvrstili psi iz Slovenije? Ce je vec kot 15 psov, ki tekmujejo in glede na to, da nihce ne ureja pasnje pri nas? Kako bi dolocili, katerih 15 psov bi slo na International? :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #565 : 07 December 2008, 12:15:22
OK, vidim, da sem se malo nerazločno izrazil... International pomeni "mednarodno" samo za 4 omenjene države VB, torej Anglijo, Škotsko, Wales in Irsko. Supreme Champion je torej lahko le iz ene od držav iz VB.

Za ostale je vsako leto Continental, kjer tekmujejo tekmovalci iz kontinentalne Evrope, ter vsaka 3 leta World trial, kjer lahko tekmujejo tekmovalci iz vsega sveta, dokler je njihova krovna organizacija članica ISDS (polnopravna ali pridružena).

Slovenci pa... Zaenkrat bom brez komentarja...  ;)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #566 : 08 December 2008, 07:57:15
OK
Pa se to vprasanje - ce se jaz vclanim v italijanski CLB, koga bom eventuelno zastopala... ???
A bom lahko sploh tekmovala na kaksnem vecjem/bolj pomembnem tekmovanju?

Ker zdaj imam precej zamesane pojme o vsem...

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #567 : 08 December 2008, 08:52:13
OK
Pa se to vprasanje - ce se jaz vclanim v italijanski CLB, koga bom eventuelno zastopala... ???
A bom lahko sploh tekmovala na kaksnem vecjem/bolj pomembnem tekmovanju?

Ker zdaj imam precej zamesane pojme o vsem...

Po moje,ko boš zrela za kakšno vidno uvrstitev na Continantal ali World trial,  se bo že našel način,da boš lahko zastopala Slovenijo  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


drim

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 1
Odgovori #568 : 08 December 2008, 13:44:11
Kolikor je meni znano (me bo že Tomster popravil - ga trenutno ni, da bi mi gledal pod prste  ;) ), te na Continental in World Trial lahko prijavi samo matična organizacija države, katero zastopaš in je seveda članica ISDS, torej...

Drugih velikih trialov pa tako ni, mogoče edino Dutch Open, kamor se lahko prijaviš ne glede na to od kod si in ali si v kateri ISDS matični organizaciji. Edino moraš bit dovolj hitra - prijave namreč odprejo vsako leto 1.1. ob 0:00 in so ponavadi zapolnjene še preden se nas večina po novoletni žurki zbudi  ::). Kot "velike" triale, bi mogoče lahko šteli še kakšne kvalifikacije v posameznih državah (Nemčija, Skandinavija), kaj druga pa niti ne.

Se je potrebno pozanimat individualno. Je pa res, da je sisitem ISDS precej manj kompliciran kot FCI. Ni knjižic, ni izpita kot pogoja za pristop k prvi tekmi, že prvič lahko štartaš v trojki, če želiš...

LP, Nina



Tomster

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #569 : 08 December 2008, 18:16:31
... (me bo že Tomster popravil - ga trenutno ni, da bi mi gledal pod prste  ;) )... ... ... pa res, da je sisitem ISDS precej manj kompliciran kot ...

LP, Nina


No, še dobro, da kdaj pa kdaj res komu pogledam pod prste, čeprav malo pozno...  ::)

Ja, res je, na Continental in na World trial se lahko uvrstiš samo in izključno kot kvalifikant nacionalne krovne organizacije, ki je članica ISDS. Glede na to, da Slovenija nima organizacije, ki bi bila pridružena ISDS (po eni strani žal, po drugi pa na srečo!), je edina varianta, da se najprej spraviš na kako tekmo v tujino (res dobre in močne tekme so, kot že omenjeno, v Nemčiji, po Skandinaviji, v Švici, na Nizozemskem, tudi Francija ima dobre triale), tam posrkaš vse, kar je možno, to delaš par let, si vmes omisliš lastne ovce na kakih 2 ha travnika, še bolj pridno treniraš in obiskuješ seminarje, greš še na kako tekmo, vmes mogoče prava oseba v naši lepi deželici spravi na noge kaki klub za borderje, ki se je sposoben pridružiti ISDS, in že čez kakih 5-10 let si z malo sreče na Continentalu ali na World Trialu... Če nebo prej svizec čisto do nerazpoznavnosti zamotal čokolade...

Aja, če se včlaniš v Italijanski CLB, vsaj po mojih informacijah, ne moreš zastopati nikogar. Nimam sicer statuta te organizacije (OK, tudi zanima me glih ne, no), ampak glede na to, da je CLB italijanski klub, bi, vsaj teoretično, zastopala barve tega kluba (če bi se, vsaj teoretično, uvrstila v ekipo in če nimajo zahteve po italijanskem državljanstvu za taki podvig), torej Italijo. Teoretično... Ampak ne na Continentalu oz. World Trialu, ker je CLB pač FCI...