Paša

Sammy · 337305

chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #600 : 03 April 2009, 14:08:43
Karmen kako se je pa to potem na Magiju poznalo, ni tel vec pasti ...?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #601 : 03 April 2009, 14:12:41
Nič se ni poznalo, ker nismo šli več!



chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #602 : 03 April 2009, 14:22:30
Jst nebi rad nobenga prepričeval vsak naj se sam odloči. Verjamem pa da nekomu ni všeč če mu drugi lopne psa ...

Lahko samo delim mojo izkušnjo ... Martina je trikrat do sedaj lopnila Hempa, dvakrat ker je ugriznil ovco in enkrat ko ni hotel dat prostora ... Ni pokazal nobene užaljenosti, Martine se ne boji in vsakič k pridemo  steče k njej da ga počoha. Moram pa rečt da v tem času ko pasemo nimamo več problemov s prostor, odpoklic je vsaj 70% boljši pa tudi poslušnost na sploh je boljša.




chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #604 : 03 April 2009, 14:31:15
minči a bo sploh kaj treningov, ker je tekma ta vikend? Mi gremo tekmo pogledat...



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #605 : 03 April 2009, 14:35:55
Nas je naročila malo pred 14. uro v nedeljo, naj bi imeli trening na prostoru, kjer bo tekma.


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #606 : 03 April 2009, 14:47:55
A mogoče kdo ve do kdaj bo v soboto približno trajalo?


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #607 : 03 April 2009, 14:51:37
Na strani CLB pise da do 18h



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #608 : 03 April 2009, 19:30:17
Jaz komaj cakam jutri! :o
WIII!

Moja izkusnja pa je taka, da Martina nad Blytha nikoli ni dvignila roke. Nikoli. Tudi nad Charlieja, njenega, nikoli ni, ker ve da je zelo nezen in ga prizadene tudi povzdignjen glas. Obratno pa z njenim Homerjem.

Ce ji ne bi dovolila, da lopne tvojega psa, ga pac ne bi, po mojem... Ampak spet - nisem bila zraven, tako da res ne morem nic reci glede tega.

Tudi lahko uprasas chezota ali Gajo od Luma, da vsekakor grobost ni glavna jed pri njej. Zadnjic sem vidla, da so poskusali z nekimi sumecimi vreckami na veji. Je bilo prav smesno videt :D in z neko sumeco vrecko na ene vrste bicu ;D
Pa tudi kaksna ovca pade pod palico. Ampak se zgodijo stvari nehote, v vecini primerov. Pa jaz sem tudi Blytha ze vrgla na hrbet in mi ni prav nic zameril. To je cisto normalno obnasanje med psi. Ne vem kako ne razumejo nekateri tega. Tudi psi se med sabo merijo in mecejo na hrbet. Ne razumem v kaksnem svetu zivijo nekateri... Ce je zaradi tega pes stisnil rep med noge, je pac nizje v hierarhiji. Tako je.

Jaz sem ze kdaj lopnila Blytha, zal, (ce pogledas nazaj po pasni temi naletis na nas posnetek in vsesplosno zgrazanje) in verjamem, da tisti, ki ti recejo, da se da psa solati in vzgajati samo z lepo besedo, so najbrz sami prevec permisivni v svoji vzgoji in to delajo enostavno zato, ker ne znajo reci ne. ::)
Sama sem bila do Blytha prevec popustljiva in priznam, da sem jaz kriva, da sem ga morala naposled tudi tako korigirati..
Vzgoja niso samo lepe besede in bozanje. Vzgoja je prisila ze po svoji definiciji. ::)

Sama ne vem, koliko izkusenj ima Martina z avstralci, ampak k njej prihajajo na pasnjo razlicni tipi pasnih psov. Za vsako stvar je 1x prvic.
Jaz ti svetujem, da poskusis in se potem odlovis kot se ti zdi najbolje.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #609 : 04 April 2009, 10:43:41
Verjetno je potrebno Martino prej opozoriti kaj želiš in česa ne, če sem prav razumela. Če je pes bolj nežen se zmeniš, da dela z njim bolj v rokavicah. Če nič ne rečeš pa naredi kot se njej zdi, da je prav. Tak vtis sem zdaj dobila iz postov... Tako da mogoče bi res poskusili, da vidimo kaj bo. Mogoče pa bi šla najprej v Nemčijo, kjer pasejo z avstralci in potem k njej, da lahko še jaz povem kaj sem se naučila, kako oni delajo itd,... Mogoče bi to šlo.
Po vsej verjetnosti pa pridemo na tisti piknik. Sem mislila malo, da bi prišli jutri gledat tekmo pa je hčerka nekaj zbolela.

lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #610 : 05 April 2009, 01:16:31
Verjetno je potrebno Martino prej opozoriti kaj želiš in česa ne, če sem prav razumela. Če je pes bolj nežen se zmeniš, da dela z njim bolj v rokavicah. Če nič ne rečeš pa naredi kot se njej zdi, da je prav. Tak vtis sem zdaj dobila iz postov... Tako da mogoče bi res poskusili, da vidimo kaj bo. Mogoče pa bi šla najprej v Nemčijo, kjer pasejo z avstralci in potem k njej, da lahko še jaz povem kaj sem se naučila, kako oni delajo itd,... Mogoče bi to šlo.
Po vsej verjetnosti pa pridemo na tisti piknik. Sem mislila malo, da bi prišli jutri gledat tekmo pa je hčerka nekaj zbolela.

lp

Hoj sana,

sem danes prav posebej Martino uprasala, ce je ze delala z avstralci, in pravi da je. Pa je bila tudi ena od njenih australskih ucenk tam (na ogledu tekme), tako da sem dobila iz prve roke potrdilo. Je pa res, da rajse dela z bordercki. Vsak ima pac svojo priljubljeno pasmo.
Se vedno ste lepo vabljene :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #611 : 05 April 2009, 21:06:16

Pa tudi kaksna ovca pade pod palico. Ampak se zgodijo stvari nehote, v vecini primerov. Pa jaz sem tudi Blytha ze vrgla na hrbet in mi ni prav nic zameril. To je cisto normalno obnasanje med psi. Ne vem kako ne razumejo nekateri tega. Tudi psi se med sabo merijo in mecejo na hrbet. Ne razumem v kaksnem svetu zivijo nekateri... Ce je zaradi tega pes stisnil rep med noge, je pac nizje v hierarhiji. Tako je.


Da je to tako v hierarhiji si samo nekateri predstavljajo.  ::) V kardelu alfa samec oz samic ne meče ostale cel dan po 5x na hrbet ampak je dovolj samo enkrat. Martina je tudi našega psa zbila in to močno ko je imel šele 9 mesecev pa ni grizel ovc.  ;) Da ne bo pomote po tem smo še hodili k njej na ovce in pes je pasel brez problema ampak še vedno je moje mnene, da se je malo preveč izživela nad njim.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #612 : 05 April 2009, 21:30:32
Bomo poskusili pa videli kako bo Mike sploh reagiral... Pa bom povedala, da Mike ne prenaša prisile.

Kako je bilo na tekmi? Me že cel dan zanima :) Škoda ker nismo šli.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #613 : 06 April 2009, 08:04:26
Bomo poskusili pa videli kako bo Mike sploh reagiral... Pa bom povedala, da Mike ne prenaša prisile.

Kako je bilo na tekmi? Me že cel dan zanima :) Škoda ker nismo šli.

Bom dala gor slikice in mogoce tudi vse video posnetke (nisem sigurna, ce imam cisto vse). Rabim samo nekaj casa za organizirat ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #614 : 07 April 2009, 10:59:51



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #615 : 14 April 2009, 10:20:47
Čakamo, da poveste kako je bilo, kakšni so občutki, je bilo fajn za pogledat pa tako naprej :)

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #616 : 14 April 2009, 15:57:21
Meni je blo fajn, še posebej ker mi bo to kar sem videl v pomoč pri treningu. Zanimivo je blo tudi kolko daleč je v outrun-u moral it pes v razredu 2  :o Sana tukaj imaš prvi posnetek Martine (inštruktorce): http://www.youtube.com/watch?v=-7QjHsZ63sY



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #617 : 15 April 2009, 10:15:48

OBVESTILO!

V SheepDog Isontino zbiramo narocila za nabavo razlicnih artiklov iz ISDS trgovine (http://www.isds.org.uk/acatalog/).

Akcija je bila prvotno namenjena nabavi piscalk, ampak smo se, na zeljo clanov, odlocili, da bomo razsirili nabavo tudi na druge artilke in sicer so sedaj na voljo:
    * BOOKS (knjige)
    * DVDs and VIDEOS (DVDji in video posnetki)
    * WHISTLES & LANYARDS (piscalke in vrvice)
    * BADGES CAPS & TIES (broske, cepice in kravate)
    * GIFTS (darila)
    * CHRISTMAS CARDS & CALENDARS (bozicne kartice in koledarji)

Cene artiklov lahko preverite na strani, ceno postnine pa si bomo (seveda) razdelili med narocniki.
Za vec informacij lahko kontaktirate z mano na [email protected]. ;)

Narocila zbiramo do konca meseca aprila!

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #618 : 23 April 2009, 09:10:28
Se en teden za narocilo...  :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #619 : 27 April 2009, 09:02:10
video od včeraj na preizkusu pašnih lastnosti

Glen  :)
http://www.youtube.com/watch?v=mMtZrYNxs5E&feature=channel_page




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #620 : 27 April 2009, 09:44:49
Luštno, zgleda zelo perspektivno.  :)  Boste še šli?



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #621 : 27 April 2009, 09:52:26
Bravooo Glen  :o!






san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #622 : 27 April 2009, 12:19:57
Luštno, zgleda zelo perspektivno.  :)  Boste še šli?
Je rekla Martina ,da moramo  :D  Mogoče čez par mesecev,ne še zdaj.
Čisto se mu je mešalo zunaj,pa mogu je čakat skoraj do zadnjega,da gre not  :)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #623 : 27 April 2009, 15:11:18
Je rekla Martina ,da moramo  :D  Mogoče čez par mesecev,ne še zdaj.
Čisto se mu je mešalo zunaj,pa mogu je čakat skoraj do zadnjega,da gre not  :)


Oja!
Glen pa je res bil fantasticen! :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #624 : 27 April 2009, 15:37:59
Saj je bil najboljši od vseh. Čestitke! Zdaj šele vem kdo ste, oziroma od kje mi je bil kuža včeraj tako zelo znan-iz te slikice v avatarju pa sem šele danes dojela :)
A je prvič videl ovčke, ali je že kdaj poskusil?

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #625 : 27 April 2009, 15:39:59
Slikice s srecanja: http://picasaweb.google.com/tine.mezgec/TestPasnihSposobnosti#

Pa se nekaj utrinkov...

















































My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #626 : 27 April 2009, 15:57:04
Se vidi, da ste se super imeli.  :)
Kakšni pa so kaj rezultati?



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #627 : 27 April 2009, 20:33:10
keri border je na četrti fotki?



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #628 : 27 April 2009, 20:43:52
Urška jaz vem, da ja bil Glen prvi. Čestitke, on raztura.  :-*


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #629 : 27 April 2009, 20:48:19
Urška jaz vem, da ja bil Glen prvi. Čestitke, on raztura.  :-*

Ja čist obvlada. Izgleda kot, da bi pasel vsak dan, ne pa da prvič vidi ovce.   :P :o