Paša

Sammy · 337219

Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #720 : 28 Julij 2009, 12:00:34
Tejka ne vem kaj ti ne razumeš? Skozi govoriš kako ti delaš z Martino in drugimi ki stvar obvladajo, potem pa želiš, da se drugi tukaj učijo iz knjig in DVDjev? Vsekakor sem prepričan, da se iz knjige da naučiti marsikaj, ampak če ti nekdo ki zna ne pomaga, si kmalu v temi. Da ti nekdo pomaga 1x na mesec ali na dva meseca in vmes delaš sam, je absolutno premalo, saj lahko (sploh na začetku) "potrjuješ" zadeve, ki so absolutno napačne.
Včeraj smo imeli en lep tak primer (pa nobeden od nas ni bil čisti začetnik), ko smo vsi rekli kakšen lep outrun, pa nam je Martina obrazložila zakaj ni bil in je treba psa popravit. Vsi bi psa hvalili, čez mesec ali dva (ko bi npr. prišel nekdo ki stvar obvlada) bi ga pa kretizirali in ustavljali za enak outrun.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #721 : 28 Julij 2009, 12:37:23
5rca,
kje bi pa naredili seminar? Cena?



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #722 : 28 Julij 2009, 12:44:16
5rca,
kje bi pa naredili seminar? Cena?

 :-[ :-[

Zaenkrat samo okvirno sprašujem, če bi sploh dovolj ljudi prišlo. Ker nima smisla se menit tako z njim kot glede ovc, če bi na koncu prišlo premalo ljudi, da bi se pokrilo stroške.  :-\


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #723 : 28 Julij 2009, 14:33:42
A to bi bil seminar za pse, ki že nekaj znajo (ne za čiste začetnike, ne?) Mene bi v tem primeru zanimalo, če bi bilo možno samo kot gledalec brez psa.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #724 : 28 Julij 2009, 16:37:54
Tejka ne vem kaj ti ne razumeš? Skozi govoriš kako ti delaš z Martino in drugimi ki stvar obvladajo, potem pa želiš, da se drugi tukaj učijo iz knjig in DVDjev? Vsekakor sem prepričan, da se iz knjige da naučiti marsikaj, ampak če ti nekdo ki zna ne pomaga, si kmalu v temi. Da ti nekdo pomaga 1x na mesec ali na dva meseca in vmes delaš sam, je absolutno premalo, saj lahko (sploh na začetku) "potrjuješ" zadeve, ki so absolutno napačne.
Včeraj smo imeli en lep tak primer (pa nobeden od nas ni bil čisti začetnik), ko smo vsi rekli kakšen lep outrun, pa nam je Martina obrazložila zakaj ni bil in je treba psa popravit. Vsi bi psa hvalili, čez mesec ali dva (ko bi npr. prišel nekdo ki stvar obvlada) bi ga pa kretizirali in ustavljali za enak outrun.

Ne. Ne pravim tega.
Samo razumem, da si ne morejo vsi privosciti vsak teden ali tudi 2x na mesec voznjo v Ronchi.
Eni so tudi hitrejsi ins pretnejsi in se uspejo naucit cisto sami - uprasaj Martino, ki tak primer pozna, ce ne verjames. Nicesar pa ne posebno svetujem in nikogar ne skusam prepricevat, ker nisem na mestu, da bi to delala.
Lahko povem svoje izkusnje in lahko posredujem Martinino idejo (ni vse zraslo na mojem zeljniku), to pa je tudi vse. Ce imas kaksno boljso idejo, jo morda predlagaj Martini ali pa sam kaj naredi. Ne?

In ni vsaka stvar, ki se jo ucis taka, da se je ne bi mogel sam ucit.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #725 : 28 Julij 2009, 16:39:35
Mene zanima, koliko bi bilo interesa, če se v Slovenijo povabi na seminar vzreditelja Maeglin psov... Da vemo, če se sploh izplača.  :-\

Kdo pa je ta vzreditelj?

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #726 : 28 Julij 2009, 18:08:37
Kdo pa je ta vzreditelj?

Raf Dewinter


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #727 : 29 Julij 2009, 07:09:16
Eni so tudi hitrejsi ins pretnejsi in se uspejo naucit cisto sami - uprasaj Martino, ki tak primer pozna, ce ne verjames.

Dober odstotek: v toliko letih, ki se ukvarja s tem, eden.

ni vse zraslo na mojem zeljniku

Na srečo.




tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #728 : 29 Julij 2009, 12:27:00
Na srečo.

Buhuhu, katastrofa. Zdaj se bom pa skrila v kot in jokala.
Se dobro, da si pa ti toliko prispeval, da se ti lahko zahvalimo, ker si baje ze 1/2 Slovenije vpletel v pasnjo s psi. A ne?

Najlazje je samo kritizirat...

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #729 : 29 Julij 2009, 12:47:40
Umiri se, ker škodi ;)

Kje pa si to prebrala, da sem jaz pol Slovenije vpletel v pašnjo ali slišala to od mene? To mi ni niti približno v interes, še manj imam financ toliko, da bi lahko to počel. Vse kar sem naredil je to, da sem z mojo barbiko naredil test iz pašnje. Vsak, ki me je karkoli vprašal ali prosil sem mu pomagal in to je to. In še vedno bom pomagal, če bom lahko.
Ne mislim pa dajati nasvetov kakko se nečesa lotit če pojma nimam o tem, ker se zavedam, da lahko naredim več škode kot koristi, nekateri se tega očitno ne zavedajo.

S tem zaključujem (razen če ne boš spet kaj močnega usekala) in raje pustim debato o upam da prvem seminarju iz pašnje v Sloveniji.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #730 : 29 Julij 2009, 15:10:09
Umiri se, ker škodi ;)

Kje pa si to prebrala, da sem jaz pol Slovenije vpletel v pašnjo ali slišala to od mene? To mi ni niti približno v interes, še manj imam financ toliko, da bi lahko to počel. Vse kar sem naredil je to, da sem z mojo barbiko naredil test iz pašnje. Vsak, ki me je karkoli vprašal ali prosil sem mu pomagal in to je to. In še vedno bom pomagal, če bom lahko.
Ne mislim pa dajati nasvetov kakko se nečesa lotit če pojma nimam o tem, ker se zavedam, da lahko naredim več škode kot koristi, nekateri se tega očitno ne zavedajo.

S tem zaključujem (razen če ne boš spet kaj močnega usekala) in raje pustim debato o upam da prvem seminarju iz pašnje v Sloveniji.

Nimam nobenih posebnih ambicij se kregat s tabo in prevec si laskas, ce mislis, da me vznemirjas.
Glede izkusenj pa zaupam Martini, da ve kaj dela, ko se spusca v ta svoj projekt.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #731 : 29 Julij 2009, 18:15:09
Glede seminarja - sem takoj za.

Mislim da bi glede na naraščajoče število interesentov za pašo bilo dovolj kandidatov. Mogoče bi se lahko z Rafom dogovorili za okviren datum kdaj bi lahko prišel v Slovenijo in potem dali ven informativne prijave. Pa bi se videlo če bi bilo dovolj interesa.

Lp, Eva


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #732 : 29 Julij 2009, 18:36:37
Mene bi tudi zanimal seminar. Malo sicer odvisno tudi od cene :-[ tako da mogoce bi bilo res fajn, da se postavi okviren datum, okvirno ceno in se potem vidi interes....

battito animale


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #733 : 29 Julij 2009, 20:05:13
Glede seminarja - sem takoj za.

Mislim da bi glede na naraščajoče število interesentov za pašo bilo dovolj kandidatov. Mogoče bi se lahko z Rafom dogovorili za okviren datum kdaj bi lahko prišel v Slovenijo in potem dali ven informativne prijave. Pa bi se videlo če bi bilo dovolj interesa.

Lp, Eva

Eva, Raf si bo vedno našel čas za nas  :D (saj ga poznaš). Mene je že večkrat "hecal" z idejo o obisku Slovenije, pa ga nikoli nisem resno vzela.

Kar se tiče datumov, smo se pogovarjali za oktober, v kolikor bo dovolj interesa.


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #734 : 30 Julij 2009, 09:41:05
Mene bi tudi zanimal seminar. Malo sicer odvisno tudi od cene :-[ tako da mogoce bi bilo res fajn, da se postavi okviren datum, okvirno ceno in se potem vidi interes....

Dobra ideja.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #735 : 30 Julij 2009, 09:48:00
Z okvirno ceno je kar težko dokler ne vemo, koliko bomo imeli sploh vseh stroškov...  :-\


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #736 : 30 Julij 2009, 10:30:22
Po mojem bi se priblizno dalo izracunat... letalska karta+nastanitev in hrana+placilo Rafu(+najem ovc?) ???

battito animale


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #737 : 30 Julij 2009, 10:50:43
Po mojem bi se priblizno dalo izracunat... letalska karta+nastanitev in hrana+placilo Rafu(+najem ovc?) ???

Bomo vrgli na papir pa javimo.  ;)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #738 : 30 Julij 2009, 14:27:05
Bomo vrgli na papir pa javimo.  ;)

Komaj cakam :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 30 Julij 2009, 17:49:06
Eva, Raf si bo vedno našel čas za nas  :D (saj ga poznaš). Mene je že večkrat "hecal" z idejo o obisku Slovenije, pa ga nikoli nisem resno vzela.

Kar se tiče datumov, smo se pogovarjali za oktober, v kolikor bo dovolj interesa.

Ja imaš prav, razen da se mu ne bi pokrivalo s kakšno tekmo, paritvijo,... Če boste kaj potrebovali z organizacijskega vidika, rade volje pomagam, samo javite kdo bi bil pripravljen vse skupaj organizirati - jaz si kaj takšnega še ne upam, bi raje najprej karkoli pomagala.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #740 : 30 Julij 2009, 22:23:25
Po mojem bi se priblizno dalo izracunat... letalska karta+nastanitev in hrana+placilo Rafu(+najem ovc?) ???

Potem je pa še to treba delit s številom interesentov  ;D.

Jaz sem mu danes pisala glede cene in koliko psov bi vzel na seminar.
Pogovarjali smo se o dveh seminarjih: eden za začetnike in drugi za vse ostale. Seveda v primeru, da bo dovolj interesentov.
Kar se datumov tiče, naj bi bil vikend (ali dva) v oktobru.

Ja imaš prav, razen da se mu ne bi pokrivalo s kakšno tekmo, paritvijo,... Če boste kaj potrebovali z organizacijskega vidika, rade volje pomagam, samo javite kdo bi bil pripravljen vse skupaj organizirati - jaz si kaj takšnega še ne upam, bi raje najprej karkoli pomagala.

Ewchy...ko se spravimo k organizaciji, te obvestim  ;)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #741 : 30 Julij 2009, 22:29:04
Kje pa bi bil seminar?
Če v Slo, bi bili tudi mi zainteresirani. (za začetnike, če bo)



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #742 : 31 Julij 2009, 07:19:58
Seminar bi bil v SLO  ;)


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #743 : 02 Avgust 2009, 08:45:07
Vceraj je bilo lepo na Jezerskem, a zal nimam slikic, ker smo pozabili baterije doma... :-\
Ampak bo pa menda interviju z Martino v Slovenskih novicah, pa bodo mogoce tam kaksne fotke.
Pa mogoce je kdo od lastnikov psov napravil kaksno slikico, pa jo bo prilepil sem gor.

Naslednji datum za pasnjo na Jezerskem (okvirno) 19. september!

Naj povem, da smo bili vceraj gor od 16h do 20h, tako da veste koliko je to trajalo z 10 psi.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 02 Avgust 2009, 17:03:15
Mi smo bili tudi včeraj prvič pri ovčkah. Je bilo luštno, zame itak vse novo, ker sem te zadeve videla prvič :-[
Terri sta bila sicer najprej bolj zanimiva Martinina psa, ki sta tekala okoli ograde, ovčke so postale zanimive komaj, ko sem jaz stekla za njimi :D Se mi pa zdi, da bi bilo boljše, če bi bila tista ograda malo večja, pa malo manj ovčk. Ali se motim?
Borderji so pa seveda klasa zase :o Aja, pa Foxy je bila fenomenalna :o
Pa vsi organizatorji zelo zelo prijazni in fanj :) Bomo še prišli, ampak drugič kam bližje :P
Nekaj slikic je tukaj: http://picasaweb.google.si/aussie.terra/OvckeJezersko#



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #745 : 03 Avgust 2009, 11:27:11
Mi smo bili tudi včeraj prvič pri ovčkah. Je bilo luštno, zame itak vse novo, ker sem te zadeve videla prvič :-[
Terri sta bila sicer najprej bolj zanimiva Martinina psa, ki sta tekala okoli ograde, ovčke so postale zanimive komaj, ko sem jaz stekla za njimi :D Se mi pa zdi, da bi bilo boljše, če bi bila tista ograda malo večja, pa malo manj ovčk. Ali se motim?
Borderji so pa seveda klasa zase :o Aja, pa Foxy je bila fenomenalna :o
Pa vsi organizatorji zelo zelo prijazni in fanj :) Bomo še prišli, ampak drugič kam bližje :P
Nekaj slikic je tukaj: http://picasaweb.google.si/aussie.terra/OvckeJezersko#

Aha. Mogoce tega res nismo razlozili. ::)
Majhna ograda je potrebna zato, ker ne vemo kaksen temperament ima pes, dokler ne pride v kontakt z ovcami. Ker tega ne vemo, ne moremo predviditi, ce bo do ovc sramezljiv ali celo popadljiv. Verjetno razumes, da v primeru, ce je popadljiv, moras imet moznost ga hitro prijeti in ustaviti. Ce bi bila ograda velika, bi lahko pes podil ovce vse okoli in bi ga zelo tezko ujela med vsem direndajem. ;)
Nekateri psi so sprva sramezljivi, drugi spet zelo igrivi in tega se ne da vedno oceniti na prvi pogled.
Podobno je s stevilom ovc. Ker ovce niso Martinine, ampak od Eveininega moza, ki vzreja to vrsto ovc, se moramo najprej drzati nacela no harm. Ovc ne smemo poskodovati. Ce je stevilo ovc vecje, obstaja manjsa moznost, da se bo pes odlocil "napasti" in ugrizniti ovco. Zato je bilo v mali ogradi vecje stevilo ovc, kot smo ga uporabljali za pasnjo na pasniku. Pa tudi tako si lahko videla, da ovce vseeno niso bile mirne, ampak so se ravno tako bale psov. :)

Foxy pa je res bila fajn :)
Sem slisala, da je ze bila v pomoc, se pred sobotno pasnjo :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #746 : 03 Avgust 2009, 13:29:13
v današnjih novicah je reportaža od sobote ;)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #747 : 03 Avgust 2009, 13:45:18
v današnjih novicah je reportaža od sobote ;)

Smo prebrali.  :)
In kako je šlo posameznim psom? Ni nič slik in posnetkov.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #748 : 03 Avgust 2009, 13:46:22
Em  :-\
Jaz imam en dogodek za prilepit, ampak ne vem tocno kam.
Gre za agility tekmo.

Evo:
Citiraj
23.8. je agility tekma v Italijanskem mestu Bibione (Latisana). ;)
Za prijave in info lahko posljete SMS Adrianu na GSM 0039 340 4805163 ali mu posljete mail na [email protected]

Stvar bo na plazi!
Tako da se bomo lahko tudi kopali. Menda je ena od redkih plaz v Italiji, na katero se lahko gre s psi. 8)

Prosim, ce lahko nekdo to premakne na pravi naslov

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 03 Avgust 2009, 14:10:59
Aha. Mogoce tega res nismo razlozili. ::)
Majhna ograda je potrebna zato, ker ne vemo kaksen temperament ima pes, dokler ne pride v kontakt z ovcami. Ker tega ne vemo, ne moremo predviditi, ce bo do ovc sramezljiv ali celo popadljiv. Verjetno razumes, da v primeru, ce je popadljiv, moras imet moznost ga hitro prijeti in ustaviti. Ce bi bila ograda velika, bi lahko pes podil ovce vse okoli in bi ga zelo tezko ujela med vsem direndajem. ;)
Nekateri psi so sprva sramezljivi, drugi spet zelo igrivi in tega se ne da vedno oceniti na prvi pogled.
Podobno je s stevilom ovc. Ker ovce niso Martinine, ampak od Eveininega moza, ki vzreja to vrsto ovc, se moramo najprej drzati nacela no harm. Ovc ne smemo poskodovati. Ce je stevilo ovc vecje, obstaja manjsa moznost, da se bo pes odlocil "napasti" in ugrizniti ovco. Zato je bilo v mali ogradi vecje stevilo ovc, kot smo ga uporabljali za pasnjo na pasniku. Pa tudi tako si lahko videla, da ovce vseeno niso bile mirne, ampak so se ravno tako bale psov. :)
ja, saj razumem, da ograda ne sme biti prevelika. Sem gledala posnetek iz Logatca http://www.youtube.com/watch?v=g6zjtd2_lQ8&feature=channel_page in sem mislila, da bo tudi taka ograda, malo večja ;)