Paša

Sammy · 337398

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #780 : 15 September 2009, 08:59:13

V soboto, 19.9. se spet zbiramo na Jezerskem za delo z ovcami.
Zainteresirani me kontaktirajte na ZS cim prej, da vem in da ne bo prevec guzve kot zadnjic :)

Tudi midve z Nisho bi prišle, če je še prosto. Sem te tudi na ZS kontaktirala :)

Lp

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #781 : 16 September 2009, 21:34:15
Za tiste, ki ste se prijavili za pasnjo v soboto, 19.9. ->
Tretje srečanje v pašnji ovc z Martino Bossi, ki bo na Jezerskem to soboto, 19. septembra bo ob 16h!

Imamo prostor se za enega/prvega srecneza, ki se hitro prijavi, potem pa zapremo prijave. :P

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #782 : 16 September 2009, 22:03:16
Upam, da midve sva na listi. Navodila, kako se pride na Jezersko (oziroma, kam se pride na Jezersko) - najdem pa kje?

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #783 : 18 September 2009, 20:52:56
Upam, da midve sva na listi. Navodila, kako se pride na Jezersko (oziroma, kam se pride na Jezersko) - najdem pa kje?

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=107561486808210893622.000468afef1841aae2772&t=h&z=9
Tu je oznaceno na mapi, drugace pa vozis za Spodnje Jezersko in potem vse do gostilne Kovk. Pri gostilni Kovk pa takoj zavijes (za gostilno), se se malo vozis in bos visoko na bregu zagledala eno kmetijo. Drugace pa bos itak vozila mimo pasnika, kjer bo jutri baje 100 ovc :)
Saj nas bos najbrz ugledala, ker bomo itak pasli spodaj. ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #784 : 19 September 2009, 21:47:43
Hvala za navigacijo. Smo celo s prve našle... Zdej imam pa doma smrdečega, srečnega psa  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #785 : 20 September 2009, 13:32:09
Hvala za navigacijo. Smo celo s prve našle... Zdej imam pa doma smrdečega, srečnega psa  :o

Krasno!  :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #786 : 26 September 2009, 20:02:22
A gre kdo s foruma jutri k Martini? :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #787 : 05 Oktober 2009, 18:26:58
V soboto, 3.10. sva z Blythom, z absolutno najvislim rezultatom dneva (79% tock), zasedla 1. mesto  :o 8) na prijateljski tekmi v angleskem nacinu pasnje, ki se je odvijala v italijanskem mestu Santa Giustina in colle (Belluno).

Ko bo kaj slikic, objavim.

V nedeljo, 4.10. sva pa imela se uradno tekmo iz pasnje, a se je ena od ovc tako grdo obnasala  ::) , da jo je na koncu Blyth ugriznil v rep  >:( in bil s tem diskvalificiran. :(

Doma imava lep spomincek na tekmo in bom tudi to slikico objavila cim prej.

Ob tej priloznosti se zeliva zelo zahvaliti nasi trenerki Martini, ki nas spremlja od vsega zacetka, in nasemu dediju Campiju, ki je poleti z nami pilil Blythovo delo. :-* :-* :-*


In seveda komaj cakava, da se nama se kdo pridruzi na tekme!

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #788 : 05 Oktober 2009, 19:17:16

Doma imava lep spomincek na tekmo in bom tudi to slikico objavila cim prej.


a repek  :P :P :P , drugače pa čestitke  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #789 : 05 Oktober 2009, 20:52:05
BRAVO :o

battito animale


Campi

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #790 : 05 Oktober 2009, 20:54:18
da jo je na koncu Blyth ugriznil v rep   in bil s tem diskvalificiran.

BRAVO ZA DOBAR REZULTAT

A repic , hihihihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ii , Blajt si je uzeo sam suvenir.

Bravo Blajt , sakupi kolekciju.

Hocemo slikiceeeeeeeeeeeee.

Drago mi je da sam malo pomogao u postizanju dobrog rezultata.

MOZETE VI JOS BOLJE.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #791 : 06 Oktober 2009, 11:27:53
Oooo, to je pa lepo :) Čestitam vama obema!



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #792 : 09 Oktober 2009, 13:18:51

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 11 Oktober 2009, 21:02:22
Lepe slike, sem pogledala link.
Tejka, mene pa zanima, če ti že veš, kdaj se lahko začne uporabljat piščalka. Se mi zdi, da ko pes pošteka, kaj je njegovo delo, si tudi posamezne komande hitro zapomni in potem je verjetno enostavno dodat zvočne signale, ki jih lahko poveže z ukazi.
Presenetil me je tudi Darčin komentar v temi o BCjih, kako da so se na tej tekmi Italijani drli :D. Meni se namreč zdi, da je dretje pastirja mogoče nujno zlo in neka prehodna faza v učenju, bolj v začetku. Zanima me, kako ti na to zdaj gledaš, ko že imaš določene izkušnje.
Videla sem pse, na filmčkih in v živo, ki lepo delajo ob tako tihih ukazih pastirja, da se ga skoraj ne sliši. Piščalke pa so mogoče res bolj uporabne pri BCjih oziroma če gre za delo na večji razdalji.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #794 : 13 Oktober 2009, 07:46:14
Lepe slike, sem pogledala link.
Tejka, mene pa zanima, če ti že veš, kdaj se lahko začne uporabljat piščalka. Se mi zdi, da ko pes pošteka, kaj je njegovo delo, si tudi posamezne komande hitro zapomni in potem je verjetno enostavno dodat zvočne signale, ki jih lahko poveže z ukazi.
Presenetil me je tudi Darčin komentar v temi o BCjih, kako da so se na tej tekmi Italijani drli :D. Meni se namreč zdi, da je dretje pastirja mogoče nujno zlo in neka prehodna faza v učenju, bolj v začetku. Zanima me, kako ti na to zdaj gledaš, ko že imaš določene izkušnje.
Videla sem pse, na filmčkih in v živo, ki lepo delajo ob tako tihih ukazih pastirja, da se ga skoraj ne sliši. Piščalke pa so mogoče res bolj uporabne pri BCjih oziroma če gre za delo na večji razdalji.

Piscalko lahko ze od zacetka uporabljas. Namesto besednih ukazov, ce zelis. Stvar je, da se moras najprej ti nauciti dovolj dobro uporabljati piscalko, pa najti pravilne znake, da se pes ne bo mesal itd. Podobno kot ucit psa trike.
Glede kricanja pa je tako, da po mojem motiviran pes ne potrebuje kricanja oz. je odvisno od pastirja, kaksen stil ima.
Recimo nas deda Campi je veliko bolj glasen, ko komunicira s svojimi psi, pa se vedno ne krici. Ima mocen glas. Ti povem, da je odvisno od cloveka, koliko zna imeti mirne zivce in kaksen odnos ima s psom. Marsikaj je bilo videti na tej tekmi. Po mojem ima prav Martina, ki pravi, da se moras na psa obrniti v umirjenem tonu, ampak sama vidim, da npr. Blyth opravi sirsi outrun, ce mu na glas dam ukaz. Kot da dobi en dodaten pogon ;)
Piscalka se v glavnem uporablja, ker gre za velike razdalje in se ta slisi tudi dalec. Drugace ni nic narobe, ce uporabljas besedne ukaze.

No, to je kolikor sem jaz do sedaj opazila. :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #795 : 19 Oktober 2009, 12:17:59
Se vrnili iz Misana. Tokrat brez posebnih uspehov.
Ampak sodnik je pa bil navdusen nad Blythom  :o :D

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #796 : 03 November 2009, 10:44:11
Na temle naslovu deluje novi forum o paši: http://herding.mojforum.si/herding.html



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #797 : 10 December 2009, 14:09:47
 :o :o http://www.youtube.com/watch?v=-QotWfsVVj0

Tole bi bilo pa za probat 8)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 10 December 2009, 14:47:04
Ninci, a je cane corso pastirska ali ovčarska pasma? Ali so vzrejani tudi za to - sorry, ker o tej pasmi ne vem nič :-[
Je pa videt na filmčku, da mu gre kar dobro, čeprav malo prehitro tera ovce::), ampak pes očitno uživa in obenem ni agresiven do ovc ;).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #799 : 10 December 2009, 14:51:32
Ninci, a je cane corso pastirska ali ovčarska pasma? Ali so vzrejani tudi za to - sorry, ker o tej pasmi ne vem nič :-[
Je pa videt na filmčku, da mu gre kar dobro, čeprav malo prehitro tera ovce::), ampak pes očitno uživa in obenem ni agresiven do ovc ;).

Kar se pašnje tiče so bolj kot avstralci za delo z govedom - drugače pa niso ne pastirji, ne ovčarji ampak obrambni psi ::) Bi bilo zanimivo videt kako bi naša reagirala na ovce, sicer jih ima bližnji sosed ampak gremo vedno na štriku mimo, da mi katere ne "poje" ::) Bi me pa mikalo probat samo ne vem če bi v bližini našla človeka, ki bi pustil corsota med ovčke :-[






inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #800 : 10 December 2009, 15:44:28
A z avstralci misliš na govedarja? Ker a. ovčar je za pašo vseh vrst živali, tudi rac ;D, odvisno predvsem od individualnega karakterja.
Tam pri Martini, kamor občasno gremo trenirat pašo, imajo večkrat eno staro psičko CC, je malo hecna, firbčna, ampak zelo mirnega in prijaznega karakterja. Tam gleda ovce dokaj z zanimanjem, ampak nič drugega. Je pa res, da je že stara.
Če želiš psa testirat, je po mojem vseeno bolje, da to narediš tam, kjer so pogoji, kot je npr. v Sheepdog Isontino klubu. Narediš pač enkrat izlet tja, 130 km iz Ljubljane. Pri sosedu riskiraš, da pes ovco malo poškoduje, četudi ne iz žlehtnobe, pa je lahko hud cirkus :-\ Pa ne smejo biti jagenjčki pa breje ovce vmes takrat ...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #801 : 10 December 2009, 15:47:26
Luna sploh ni stara ;) ima pa baje displazijo. Bi pa po mojem res znala bit Martina za to, da testira Brihto na ovckah :)

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #802 : 10 December 2009, 16:21:03
 :D Brihta ni mirnega karakterja :-[ Ona je hudo energičen in eksploziven corso  ::) No ko bo katera od vaju prihodnjič pri Martini naj za hec vpraša če bi s corsotom pri njej lahko probali potem se bomo pa odločili 8)

Ne z avstralci sem ubistvu mislila na ovčarja ker jih poznam predvsem kot za delo z govedom :-[ Corso se je oz. se v J. Italiji ponekod še uporablja za delo na farmah kot pomočnik pri "premikanju" goveda.






Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #803 : 10 December 2009, 22:06:31
Luna je mešanka.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #804 : 07 Januar 2010, 21:40:29
A se vidimo kaj ta vikend pri Martini?

Ajde! Ajde!
Da vas vidim vse na broju polne energije! ;)
http://www.facebook.com/umetnica#/group.php?gid=252889555549&ref=ts


My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #805 : 07 Januar 2010, 21:42:02
Mi pridemo! S skornji :D

Energije pa bo cisto prevec odvec, ker ze tolko casa nismo vidli ovck ::)

battito animale


tincy

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 3
Odgovori #806 : 07 Januar 2010, 22:24:18
Bi kdo tole še malo prevedel prosim...


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #807 : 08 Januar 2010, 15:16:43
Bi kdo tole še malo prevedel prosim...

saj je takoj spodaj prevod :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #808 : 21 Februar 2010, 10:23:11
http://www.horseandcountry.tv/episode/come-bye-2007-episode-1

Serija angleskih (irskih?) oddaj o National in International Sheep Dog Trial Championships... v anglescini in brez podnapisov, ampak se zelo splaca pogledat 8)

battito animale


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #809 : 16 Marec 2010, 18:57:10
Vsi ste lepo vabljeni na
Prijateljski trial SheepDog Isontino
ki bo, v:

soboto, 10.4.2010 od 9.30 ure dalje (1. in 2. nivo pasnje) in
nedeljo, 11.4.2010 od 9.30 ure dalje (3. nivo in ekipno tekmovanje).

Se mapa do pasnika:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=107561486808210893622.000466148a9a8c4a8d281&ll=45.80529,13.447351&spn=0.028061,0.056648&t=h&z=14


To je najbrz nam najblizja moznost za si ogledat tekmo zato strogo priporocam, da ne zamudite te priloznosti  ;)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!