Paša

Sammy · 337264

inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 30 September 2010, 12:32:20
Kar se tiče mojih komentarjev in vtisov iz dogodka v Italiji, so samo opažanja udeleženke, ki ni imela vpliva na izvedbo seminarja in tekem, res sem pa tam pustila svoj čas in denar ;). In to je moje delovanje, grem tja, kamor imam možnost in kjer me lahko kaj naučijo.Ko bom imela svoje, bom pa imela pač svoje in to bo nekaj čisto drugega.
Hvala za vaše povabilo (nekaj postov nazaj), vendar ste me vnaprej izklučili in pravite, da moj pes nima nobenega smisla za pašo  zgolj na podlagi dveh videov, ki ste jih pogledali. Koliko avstralskih ovčarjev ste pa že naučili paše, da lahko to tako zagotovo trdite ??? Zakaj pa bi potem prišla k vam ::)?

Kot vem, vzrejate tudi hrvaške ovčarje. Zanima me, če pasete tudi s hrvaškimi ovčarji - ali pa so uporabni samo za čuvanje črede in posesti in ne tudi za pašo?



Campi

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 30 September 2010, 13:38:13
Hihihihiiiiiiii

Koliko energije cete vi uloziti da nekoga u nesto ubjedite , to je fascinantno.

Bas me briga dali vas pas radi ili ne , ali na onim video posnetkima , on nema volju za radom a ni vama nije receno kako i sta trebate napraviti vec se samo zbunjeno krecete.
Da vas pas  ima volju za rad , to bi se vidjelo.

Ne, nisam skolovao ni jednog Australca a necu ni imati zelju jer to nisu psi po mom ukusu i temperamentu.

Inka , pozvao sam vas u dobroj namjeri da vam konacno netko na jednostavan nacin objasni sta je bitno.

Niste nam javno napisali koliko placate sat ili dan skolovanja ?????

Hrvatski ovcar je nesto drugaciji pas od ostalih i pretemperamentan je a od nasih uzgajivaca zapostavljen.
To je prekrasna pasmina , nevjerojatno odan pas i izuzetan cuvarski pas.
Problem je sto vise nema ljudi koji idu na pasu kao nekada pa se ta radna genetika gubi nekontroliranim parenjem.
Medjutim u Agilityu nema brzeg psa od njega , pogledajte rezultate sa natjecanja.
Vidjet cete sa kakovim rezultatima ce se vratiti sa Svjetskog  prvenstva iz Madjarske.
Njegov nacin rada sa stadom je specifican , jer sve radi sa lavezom i ako nije skolovan to nije dobro jer rastjera stado.
Ali kada se nauci raditi , na pokret ruke ili komandu ce sve okrenuti i vratiti.
Taj mali cupavko ima SRCE i PETLJU da izgubi zivot a da zastiti svoje.
To vi nemozete shvatiti jer to niste vidjeli a i posprdno komentirate nasu pasminu.

No sve ide na bolje jer se okupila odlicna ekipa koja radi sa svojim HRVATSKIM ovcarima ;
- poslusnost
- spasioce
- Agility
- napad i odbranu
- pasnju

Zahvaljujuci tim mladim ljudima , sve ce ici na bolje a mi uzgajivaci cemo voditi brigu da iz uzgoja izbacimo pse lose naravi i temperamenta.
Znaci , radimo i na tome , volimo ih i trudimo se.

Evo da pogledate ; http://www.hrvatskiovcar.hr/index_HR.htm 

Pasmina se polako siri i osvojit cemo cijeli svijet , sta mozemo kad smo lijepi .
Evo jedne slicice sa pasarenja sa malom Bellom Bartolovi dvori a koja zivi u Kanadi .
Bili su nasi gosti ovo ljeto i evo slikica

http://www.facebook.com/album.php?aid=2089680&id=1207544219&ref=mf.

cvrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr , nastava je gotovaaaaaaaaaaaaaaaa




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #932 : 14 Oktober 2010, 21:26:21
Hej!

Mene pa zanima, če je kod pri Martini ali kje drugje kjer hodite pasit že videl kakšno bradico pri delu? Ali imajo drugačen način pašnje kot borderji ali je isto?


lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #933 : 15 Oktober 2010, 14:31:03






 :D :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 15 Oktober 2010, 15:54:57
Hej!

Mene pa zanima, če je kod pri Martini ali kje drugje kjer hodite pasit že videl kakšno bradico pri delu? Ali imajo drugačen način pašnje kot borderji ali je isto?


lp
maja
Pri Martini ne, sem pa bila v nedeljo v Avstriji, kjer so organizirali dosedaj v Avstriji šele 3. FCI izpit (Herding Working Trial) - tradicionalni stil, kamor sopadajop vse ovčarske pasme z izjemo borderjev in kelpijev.
Organiziral ga je klub delovnih bradic ;), tole je njihov linkhttp://herding-beardies.npage.at/w_e_l_c_o_m_e_____11123527.html
Sodelovalo je kar 20 psov, od tega 8 avstralskih ovčarjev, 6 bradatih kolijev, 5 briardov in celo en pirenejski ovčar :o.
Na spletni strani sicer ni fotk s tega izpita, imaš pa veliko videov z raznih tekem, ki jih res veliko zadnja leta organizirajo Čehi. Paša je namreč v velikem porastu pri neborderjih, ki imajo nekoliko drugačen stil paše!Če si ogledaš filmčke, boš lahko opazila veliko razliko med bradicami in borderji pri delu - vse izgleda veliko bolj umirjeno ;).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 15 Oktober 2010, 15:56:42
Zoe, a je na srednji sliki Dimko :o?
A je to kaj fotomontaže pri spodnji sliki ::)?



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #936 : 15 Oktober 2010, 16:01:26
Inka, ja, na sliki je Dimko, The boss  :P :D :D :D

Ni montaze, nase ovcke so pac taksne  :o zdaj jih je pa itak se vec  :) , ta malckov to  :-*

Blumina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #937 : 15 Oktober 2010, 16:50:45
Pri zadnji sliki sem samo malo poudarila sence, sicer pa je bilo tako hecno oblačno nebo, zadaj pa je sijalo sonce.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #938 : 15 Oktober 2010, 17:49:51
inka hvala za informacije! :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 16 Oktober 2010, 11:33:33
rapgirl, ni za kaj :).

Zoe, ta spodnja slika je pa ful lepa :-*, no pa tudi prva dva portreta :-* :-*.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 16 Oktober 2010, 11:40:19
En utrinek z izpita HWT in lame na ranču Circle-C-Ranch ;D



Campi

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 04 November 2010, 11:25:00
NOVOSTI IZ BARTOLOVIH DVORA ;

- odrzali smo pasnju sa deklama iz Slovenije ; http://www.facebook.com/album.php?aid=2102472&id=1207544219&fbid=1722088771193&ref=mf

Na pasnji su se mogle uvjeriti gdje su u skolovanju gresile i sta se od psa konkretno na terenu trazi da napravi i kako.

- u gostima nam je bila vlasnica male Hrvatske ovcarke - NALA , sa kojom su dosli da testiramo dali ima nasljedne osobine ovcarskog psa.
Fenomenalna kujica koja uz Agility ima i izvanredni ovcarski nagon ; http://www.facebook.com/album.php?aid=195788&id=596719742

- Najvaznija novost je da su konacno stigli stenci od najboljih sampionskih radnih pasa u moju uzgajivacnicu  ; http://www.facebook.com/album.php?aid=2099402&id=1207544219

Javit cemo vam se sa novim obavjestima o nasem radu ili ako ce vas nesto zanimati na temu - PASNJA
Slobodno nam se javite , postavite pitanje ili najavite svoj dolazak na pasnju.
Vas deda Čampi



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #942 : 07 November 2010, 11:01:34



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #943 : 08 November 2010, 17:33:58

- Najvaznija novost je da su konacno stigli stenci od najboljih sampionskih radnih pasa u moju uzgajivacnicu  ; http://www.facebook.com/album.php?aid=2099402&id=1207544219

Javit cemo vam se sa novim obavjestima o nasem radu ili ako ce vas nesto zanimati na temu - PASNJA
Slobodno nam se javite , postavite pitanje ili najavite svoj dolazak na pasnju.
Vas deda Čampi

 :o :o :o CESTITAMMM!!! :o :o :o

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #944 : 12 November 2010, 21:58:27
Eno uprasanje -
a je kdo tuki iz okolice Izlak (+/- 15km), pa da ima ovce (ali pozna koga z ovcami), pa da bi naju z Blythom "hospitiral" za kaksno vadbo tu pa tam med vikendi? ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Campi

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 13 November 2010, 11:32:04



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #946 : 23 November 2010, 07:06:43
AC prvič med ovcami (jaz pa tudi  :-[): http://www.youtube.com/watch?v=2mZLf9QWWbI


Campi

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 30 November 2010, 18:08:36
Ovo je vec puno bolje i vidi se veliki napredak vodica i psa.

Bravo Tina i Mac

http://www.youtube.com/watch?v=CgbrHYpFy34 



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #948 : 10 December 2010, 10:36:42
Pocivaj v miru, Deda Campi.



Prehitro si nas zapustil.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #949 : 01 Februar 2011, 17:39:49

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #950 : 01 Februar 2011, 18:15:24
Ja člani komisije so res super... (vsi razen ene osebe, ki pomoje tukaj nima kaj iskat, ampak očitno se more nekam *****) ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #951 : 01 Februar 2011, 18:21:42
Super :)

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #952 : 01 Februar 2011, 18:44:38
A boste obvestili, ko bo kakšen preizkus? Bi prišla pogledat :)

Samo ime komisije se pa ful smešno sliši, haha. Komisija za zbiralno pašni način ;D ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #953 : 01 Februar 2011, 19:35:11
Kakšen pa je plan dela komisije? Osebno upam, da se bo čimveč delalo na točkah 5 in 6. Pri ljudeh, ki znajo učit pa po možnosti v Sloveniji.  ;) Ker kaj ti pomagajo vse ostale zadeve, če ne moreš nikjer kvalitetno in redno trenirat.  :'(



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #954 : 02 Februar 2011, 21:45:43
Kakšen pa je plan dela komisije? Osebno upam, da se bo čimveč delalo na točkah 5 in 6. Pri ljudeh, ki znajo učit pa po možnosti v Sloveniji.  ;) Ker kaj ti pomagajo vse ostale zadeve, če ne moreš nikjer kvalitetno in redno trenirat.  :'(



A si prebrala kaksni so pogoji, da postanes sodnik ali trener? Malo hecno - just sayin'...
No, saj ne vem... Mogoce se motim, samo...
Ce bom imela kaj vec casa za trenirat, bom kmalu prva kandidatka z Blythom ;) (Vsaj po Martininem mnenju.)

Bi bilo cool. ::)


Prvi izpit je ze razpisan http://www.britanci.com/doc/7HWT03042011.doc

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #955 : 04 Februar 2011, 15:50:10
No, končno en napredek na tem področju tudi pri nas :).

Čeprav moram reči, da sem kar malo razočarana. Ker mi ni jasno, zakaj so se omejili samo na zbiralno pašni način (prevod iz Collecting Style). Saj je res, da rabiš potem trenerje in sodnike, ki obvladajo enega od obeh načinov paše (še Traditional Style), ampak pravila FCI za oba načina niso tako zelo različna, da ne bi mogel biti kdo sodnik celo v eni osebi za oba stila.

To tudi pomeni, da lastniki vseh ostalih ovčarskih pasem (tudi britanskih), ki nimajo borderjev ali kelpijev, ne bodo dobili možnosti in niti npr. delovne knjižice, kot piše v eni od točk. To se mi zdi pa malo čudno, ker sem se na lastne oči prepričala v Avstriji, da jo imajo tam enotno delovno knjižico od OEKV in tudi ne posebej za pašo, ampak skupaj z drugimi aktivnostmi (RO ...). Torej smo prišli z dežja pod kap še za dolgo časa. O.K. začetek je pa le ;).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 04 Februar 2011, 16:17:00
Samo ni mi jasno, zakaj je komisija potrjevala tudi FCI pravila izpita za Traditional Style (razen za BC in K):

"Potrjene so bile tudi naslednje splošne določbe in pravilniki:

1. Pašno delovni preizkus, FCI - HWT samo za borderske ovčarje in avstralske kelpije (.pdf)
2. Pašno delovn preizkus, FCI - HWT razen za borderske ovčarje in avstralske kelpije (.pdf)
3. Mednarodni pravilnik za preizkušnjo psov ovčarjev - samo za borderske ovčarje in avstralske kelpije (.pdf)"

A mora to nacionalna organizacija še posebej potrjevat, če že dolgo velja pri FCI al kaj ??? A je res tak postopek potreben  :o
Jaz bi rekla, da je to avtomatično v veljavi za članice FCI.
Samo, kaj mi bojo pri nas potrjena pravila, če ne morem delat izpita, ker nimam borderja niti delovne knjižice za mojo pasmo ???

Matejka ti pa kar pogumno, zdaj imaš vse pogoje ;). Jih itak raje ne komentiram ::).



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #957 : 04 Februar 2011, 16:36:29
a kelpiji delajo tako kot borderji? oprostite - se ne spoznam na pašo preveč, razen za moje malo vem

A delovna knjižica za RO oz od B-BH ni dobra?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #958 : 04 Februar 2011, 17:47:40
Prvi izpit je ze razpisan http://www.britanci.com/doc/7HWT03042011.doc

Sem se že veselila, da bo kje pri nas  :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 04 Februar 2011, 19:52:28
Ma, nč ne bo pri nas, še dolgo ne :-\. Samo Martina in Isontino klub ostaja ... za nekatere ;).

martina.o, knjižica za pašo od KZS je posebna nova, pa še to vidim, da je samo za Collecting style pasmi - BC in kelpie ::). Vsaj izdajala jih bo komisija samo tem  ...
Ja, kelpieji delajo edini tako kot borderji, vsi ostali ... drugače!