Paša

Sammy · 337226

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #960 : 04 Februar 2011, 19:57:10
Tudi meni je škoda da samo za dve pasmi organizirajo, očitno se ostali lahko še za dolgo obrišemo pod nosom.  :-[ No, sej lepo da se nekaj premika v tej smeri, samo dvomim, da bo recimo za avstralce ali bradice kaj kmalu kaj takega organizirano. V tujino, da bi se vozila mi pa na žalost ne znese.

Kako bo pa glede pašnje preizkušnje, ki je bila že organizirana? Bo še vedno ali so jo izključili?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #961 : 04 Februar 2011, 20:17:24
Kako bo pa glede pašnje preizkušnje, ki je bila že organizirana? Bo še vedno ali so jo izključili?
Mislim, da bo to za vse pasme še vedno pri Martini, kot je bilo že prej, v organizaciji kluba britancev (ponavadi enkrat maja meseca). Sicer se za to lahko zmeniš tudi sama pri Martini ;), samo dobro je, da te nekdo odpelje do tam, ker je malo težko najti prostor kluba.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #962 : 04 Februar 2011, 20:35:18
Mislim, da bo to za vse pasme še vedno pri Martini, kot je bilo že prej, v organizaciji kluba britancev (ponavadi enkrat maja meseca). Sicer se za to lahko zmeniš tudi sama pri Martini ;), samo dobro je, da te nekdo odpelje do tam, ker je malo težko najti prostor kluba.

Samo glede na to, da dela večino samo z borderji in da dela kar na gorb način (kolikor sem slišala) ni to ravno za bradico. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #963 : 04 Februar 2011, 22:42:32
Prvi korak je bil narejen: ali je bil narejen dobro ali slabo.... nekateri ste že povedali, drugi še bodo, tretji si bodo mislili svoje sami pri sebi. Knjižica je namenjena vodnikom »vseh« pasem, ki želijo opraviti prvi izpit in kasneje nadaljevati s tekmami. Komisija bo podpirala v svojih zmožnostih vse entuzijaste, ne glede na pasmo. Pravila so zaenkrat kakršna pač so, vsekakor pa niso tam zabetonirana in nespremenljiva.

Kar se tiče prireditev v Sloveniji, pa ni odvisno od komisije. Tisti, ki ste poizkusili pašnjo, ste verjetno ugotovili, da ni vsaka ovca primerna za začetnika, poleg tega, ste verjetno opazili, da ni dovolj imeti "socializiranih" ovac, ampak potrebuješ manjšo ogrado in veliko ogrado za treninge, kar ni lahko najti. Upam, da nobeden ne pričakuje, da bo SKBOP nabavil ovce in teren. Se pa s pomočjo Martine na treh lokacijah v Sloveniji dogovarjamo kako bi lahko šli naprej s pašnjo. Iščemo varianto kje bi organizirali prvi seminar, vendar žal nimamo vrste pred vrati, da bi lahko izbrali primeren kraj s primernimi ovcami in terenom.

Kar se tiče pogojev za postati trener ali sodnik: pozanimajte se, kako so postali prvi slovenski sodniki za nekatere kinološke discipline (npr. coursing), kako so postali prvi sodniki za pašnjo v Italiji... Mi smo se temu odpovedali in smo raje za prehodno obdobje dali (kot vi pravite) nizke pogoje. Najprej smo imeli spisane veliko ostrejše pogoje, vendar smo se odločili, da jih znižamo in tako omogočimo slovenskim kadrom, da postanejo sodniki in trenerji, čim prej, da se zgodba nadaljuje - prepričan sem, da tudi če bo nekdo dosegel zahteve, da ga bo pa "trg" zavrnil, če ne bo sposoben in strokoven.

Kot rečeno, prvi korak je bil narejen, upam, da boste interesenti čez npr. eno leto podali svoje predloge in želje, da jih bomo uskladili in po potrebi popravili pravilnik.

P.S. Preizkus pašnih zasnov bo letos predvidoma 22. Maja v Sheepdog Isontino, kot vedno so dobrodošle vse pasme.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 05 Februar 2011, 11:09:17
Bay, hvala in super so tale pojasnila. Zdaj sem že malo boljše volje :).
Da ne bi bilo dilem, o čem se tu govori, sem kar prekopirala določene pogoje s strani britancev. Torej praviš, da ni omejitev teh aktivnosti samo na zbiralni način, knjižice bomo lahko prejeli vsi. Samo potem bi bilo dobro, da se tole kako drugače napiše, enostavno samo "v paši" in ne "v zbiralno pašnem načinu", ker to zdaj jasno govori, da bo izvajano samo za ta način ali pa se naj doda še "in v tradicionalnem načinu"?
Bi pa bila hvaležna za opis navedenih pogojev, saj mi večina ni jasnih - recimo, kaj sploh pomeni 5 let aktivnega dela v kinološki organizaciji (verjetno je mišljeno v kakem KD - ampak kakšnega dela), s tem je povezano verjetno priporočilo matične organizacije (tega KD ali KZS?), potem kakšen seminar je mišljen (obseg, vsebine) in pa izpit za pripravnika (ali tisti enotni, ki sicer velja za sodnike, ne za inštruktorje?)
Kaj opravljen FCI-HWT izpit (preizkus/test) ne bo imel nobene teže, vsaj kake dodatne točke pri usposobljenosti?


Naloge:

   1. izdaja delovne knjižice tekmovalcem v pašno zbiralnem načinu (npr. tekmovalcem v paši)
....

VODNIK PSA V "ZBIRALNEM PAŠNEM NAČINU"
Je oseba, ki je sama izšolala psa za zbiralni način do nivoja 2. Razred

INŠTRUKTOR ZA ŠOLANJE PSOV V "ZBIRALNEM PAŠNEM NAČINU"
Je polnoletna oseba, ki je strokovno usposobljena, da vodi skupino tečajnikov za "zbiralni pašni način"

Za pridobitev naziva inštruktor, mora kandidat imeti:

   1. naziv vodnik psa v "zbiralnem pašnem načinu"
   2. opravljen seminar, ki ga organizira Komisija za pašno zbiralni način s Komisijo za izobraževanje in izpite KZS

KANDIDAT ZA SODNIŠKEGA PRIPRAVNIKA ZA OCENJEVANJE DELA PSOV V >ZBIRALNEM PAŠNEM NAČINU<

Kandidat za sodniškega pripravnika (v nadaljevanju pripravnik) za ocenjevanje dela psov v "zbiralnem pašnem načinu", je lahko vsak član kinološke organizacije - članice KZS, ki najmanj pet let aktivno deluje v okviru matične organizacije, ne da bi za to prejemal denarno ali drugačno nadomestilo.
Oseba lahko postane pripravnik, ko je dopolnila starost 18 let.
Osnovni pogoji za pridobitev naziva so:

   1. vsaj 5 letno aktivno delo v kinološki organizaciji
   2. priporočilo matične organizacije
   3. imeti naziv vodnika psa v "zbiralnem pašnem načinu"
   4. uspešno opravljen izpit za pripravnika pri Komisiji za izobraževanje in izpite KZS

Kandidat za pripravnika se k izpitu prijavi v skladu s Pravilnikom o izobraževanju, preverjanju znanja, imenovanju in napredovanju kinološkega kadra KZS in razpisom Komisije za izobraževanje in izpite KZS.

IZPIT ZA KINOLOŠKEGA SODNIKA ZA >ZBIRALNI PAŠNI NAČIN<

Izpiti za kinološkega sodnika za zbiralni pašni način se opravljajo in potekajo v skladu s razpisom Komisije za izobraževanje in izpite KZS in Pravilnikom o izobraževanju preverjanju znanja, imenovanju in napredovanju kinološkega kadra KZS.

Pripravnik za ocenjevanje dela "zbiralni pašni način" mora poleg splošnih pogojev, izpolnjevati naslednje pogoje:

   1. mora aktivno sodelovati na najmanj petih (5) prireditvah, kjer se ocenjuje zbiralni pašni način (od tega morajo biti najmanj tri prireditve uradne tekme)
   2. od tega mora najmanj enkrat biti vodja prireditve

Ta pravila so veljavna prehodno obdobje 5 let in začnejo veljati po potrditvi s strani Komisije za strokovna vprašanja pri KZS in Upravnega odbora KZS.


Vsekakor sem vesela, da ste se opogumili in vse to zorganizirali formalno, vem pa še preveč dobro, da vam ne bo lahko najti kapacitete na domačem terenu. Ampak držim pesti 8).



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #965 : 05 Februar 2011, 13:01:27
Seveda sem vesela, da se vse nekam premika.  :o Če bo pa čas bomo pa prišli pogledat preizkus pašnih zasnov. Sicer pa sem ne vem kje zasledila da naj bi bil pes star vsaj pol leta.

Če bote pa organizirali kakšne seminarje se jih bom z veseljem udeležila, če mi bo čas omogočal!

Bi pa jaz tole poimenovanje tudi poenostavila. Ker vsaj meni je ful zakomplicirano.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #966 : 05 Februar 2011, 16:28:51
Samo glede na to, da dela večino samo z borderji in da dela kar na gorb način (kolikor sem slišala) ni to ravno za bradico. ;)
Kolikor sem jih jaz uspela spoznat (na sprehodih in na treningih ter izpitih iz paše), so zelo prijazni, odločni, poskočni, živahni in obenem tudi občutlijivi psi. Vsekakor zanimiv izziv za trenerja, ki ima rad pozitiven pristop :D.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #967 : 06 Februar 2011, 21:20:44

Kaj opravljen FCI-HWT izpit (preizkus/test) ne bo imel nobene teže, vsaj kake dodatne točke pri usposobljenosti?


Da ne bom koga še bolj zmedla, se moram popraviti, ker sem važen podatek kar spregledala:
VODNIK PSA V "ZBIRALNEM PAŠNEM NAČINU" je oseba, ki je sama izšolala psa za zbiralni način do nivoja 2. Razred - to pomeni, da ima opravljen FCI-HWT preizkus 2 (2. od 3 stopenj)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 07 Februar 2011, 10:37:43
No, še en popravek  ::) :-[:
Preizkus HWT je seveda samo eden, po tem opravljenem izpitu se lahko šele tekmuje (če imaš kje možnost :P).
http://www.fci.be/uploaded_files/HWT-Traditional%20Style_EN.pdf
http://www.fci.be/uploaded_files/HWT-Collecting%20Style_EN.doc

Najprej v 1. razredu (pravila tekmovanja se tudi delijo na Collecting in Traditional style) in po dveh (ali treh) uvrstitvah lahko šele v 2. razredu ter tako do tretjega razreda.

Pravila za Traditional style se uporablja za pasme FCI skupin 1, 2 in 5. Različne zahteve za vse tri razrede so opisane na 8. in 9. strani pravil:
http://www.fci.be/uploaded_files/International%20Rules%20for%20Sheepdog%20Trials_Traditional%20style_EN.pdf

in za Collecting style:
http://www.fci.be/uploaded_files/International%20Rules%20for%20Sheepdog%20Trials_Collecting%20Style_EN.doc



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #969 : 10 Februar 2011, 23:30:27
No, saj zdaj smo vsi pametni za se pritizevat  :)
Samo, po pravici povedano, sem jaz zelo vesela in hvalezna, da se je sploh kdo nasel, da je kaj naredil. Da si je vzel nekaj casa in zagnal projekt. :-*
Vsi zacetki so tezki. Samo pogumno! :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


vvv

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #970 : 23 Februar 2011, 12:04:37
mene pa zanima, če ma kdo kak dvd od pašnje za posodit? Plačam izposojo  ;D ne resno, da ne podpiramo kapitalizma, ampak rajši izmenjamo, posodimo,... kot pa da kupujemo nove dvd-je. pa ne da reklamiram piratstvo (da mi ne bodo post-a zbrisali  ::)

zeeeeelo zelo bi bla vesela specifično tegale: First steps in border collie sheepdog training 2dvd's by Andy Nickless

glede na to, da ravno začenjamo s pašnjo...  ;D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #971 : 18 Marec 2011, 14:55:35
Ko sem bila sedaj na DT v Italiji (Fara in Sabina), so na nasprotnem hribu ravno "zganjali" ovce: 1 rjavo-bel, 2 vecja bela psa in 1 crn. Sem mislila, da bom slikala, ko opravim svoje ("saj bom hitro, cca. 10 minut"), a ko sem vmes preverila, kje so sedaj oz. kako jim gre, ni bilo ne ovc, ne psov... Tam zelo uporabljajo pse za delo: imajo veliko prostora za vaje za lovske pse, na ostalih hribih (kjer niso le nasadi oljk, ampak imajo tudi ovce), pa pastirske/ovcarske pse in kup ovc... od BC sem videla le enega, sicer pa en kup nekih velikih belih psov, ki si jih zal nisem mogla niti ogledati dobro.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 18 Marec 2011, 16:14:46
Kje si to bila? Če si bila bolj v osrednji Italiji, so bili beli psi gotovo maremci (glej temo http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4025.0 ) - FCI 1.

Zanimiva izkušnja. Moji znanci so nekaj posobnega videli med počitnicami v J. Franciji in bili čisto fascinirani nad delom psov, medtem ko so v avtu čakali, da odženejo ogromno čredo ovac čez cesto :D. Baje so bili BC in še drugih pasem ...



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #973 : 25 Marec 2011, 16:30:45
Nekaj takega belega je res bilo. A zal nisem 100%, sploh zato, ker ne poznam te pasme (oz. njim podobnih psov, da bi lahko razlikovala).

To je v Fara in Sabina, Stalone. Sicer pa po vseh teh grickih polno ovc in psov, ki dejansko delajo z ovcami. Cesa takega dejansko pri nas se nisem videla, tam pa skoraj vsaka "domacija" oljke, ovce, pse... vredno ogleda.


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #974 : 31 Julij 2011, 18:29:06
Bi kdo rad treniral pasenje?

V septembru v naši vasi organizirajo že tretji kmečki praznik (ne vem točnega imena). Ovc je pri nas kot peska (tudi vajene psa), ravno tako travnikov. Ker bi se mi zdel prikaz pasenja zanimiva popestritev dneva, me zanima, če koga zanima skupaj spravit kakšen prikaz ali seminar. Nahajamo se na Primorskem v okolici Senožeč.

Kontaktirajte me na zs.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #975 : 06 September 2011, 17:23:32
V soboto, 10.9.11, ob 16.00 bo v Dolenji vasi pri Senožečah (Primorska) prikaz paše s psom. Pašo bo prikazala Martina (Sheepdog Isontino). Program bo trajal približno pol ure.

Kopiram celoten program Kmečkega praznika v Dolenji vasi. VABLJENI!

PROGRAM ZA 3. KMEČKI PRAZNIK V DOLENJI VASI

DOGODKI V PETEK 9.9.2011

OB 17,00 URI OTVORITEV RAZSTAV
-    GOBARSKA RAZSTAVA S POKUŠINO GOBJIH JEDI
–   RAZSTAVA SLIK – SLIKANJE NA STEKLO ALENKA TASIČ
–   RAZSTAVA SLIK EVE SALOPEK IN NEJCA FRANETČ
–   POSTAVITEV TABORNIŠKEGA TABORA

DOGODKI V SOBOTO 10.9.2011

 S PRIČETKOM OB 15,00 URI
–   ODPRTJE RAZSTAV
–   TABORNIKI - PREDSTAVITEV
–   BALONAR IN MOŽNOST POLETA Z BALONOM
–   VOŽNJA S KOČIJO
–   KMEČKE TRŽNICE
–   PRIKAZ PEKE KRUHA V KRUŠNI PEČI
–   PRIKAZ KUHE STARIH KMEČKIH JEDI
–   RAZSTAVA ŽIVALI
–   OTROŠKE ANIMACIJE (DELAVNICE) Z DRUŠTVOM PRIJATELJEV MLADNE SEŽANA
–   SREČELOV

OB 16 URI
–   PRIKAZ PAŠE OVAC S PSI

OB 17 URI
–   PRIKAZ TERAPIJE S KONJEM

–   16–18 URE DAN ODPRTIH VRAT PRI ŽDROLOVIH (možnost prenočitve)
                                                           https://www.facebook.com/anapravca

OB 18 URI
–   NASTOP MPZ SENOŽEČE IN PIHALNE GODBE VRHE

OB 19 URI
–   IGRA DRUŠTVA URBANŠČICA – PRIPRAVE NA FANTOVŠČINO

OB 20 URI
–   PLES Z ANSAMBLOM BISERI

DOGODKI V NEDELJO 11.9.2011

– POHOD PO DOLINI RAŠE - ZBOR OB 8,00 URI PRED ZD V DOLENJI VASI




Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 07 September 2011, 16:54:10
Če boste ljubitelji pašnih psov prišli v soboto, me pocukajte za rokav. Jaz bom tista, ki se bo nekaj trudila z razlaganjem, ko bo Martina imela prikaz. 



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #977 : 08 September 2011, 20:16:29
Mi pridemo pogledat. Se vidimo.



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 10 September 2011, 21:16:12
Še ena slikca iz današnje predstavitve:


Mojemu, so bili bolj simpatični osli  ::)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 13 September 2011, 21:33:36
Bilo je lepo vreme, a vroče. Vsa čast Charlieju in Omerju, kako sta opravila svoje delo kljub vročemu soncu še ob petih popoldne!
Še moj prispevek - dodajam slikco Charlieja, ki ravno izvaja "Away!" in pa "firbce", ki jih je zanimal prikaz paše z border collie-ji.
Marjeta, z Martino sta bili zelo dobro usklajeni in posamezne naloge so bile prav lepo prikazane.
Bay, pa tudi tvoje razlage so bile ravno na pravem mestu :).
Suma sumarum, meni je bilo všeč in škoda, da ni bilo "firbcev" še več ...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #980 : 24 Julij 2012, 13:22:55
Še en filmček kako je zgledal preizkus bradic v avstriji, ki smo ga organizirali letos. Prav zanimivo je gledati kako psu kar naenkrat "klikne". :)
Chilly in ovčke
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XIWh9Najp0w#!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #981 : 27 September 2012, 12:37:13
še dve prosti mesti sta za seminar paše v nedeljo 07.10.2012 z Riccardom Borronie-m ter še nekaj prostih mest za termin 27.10. ali 28.10.2012 s Kathrin Gleis. Oba seminarja se bosta odvijala v Dobu pri Domžalah :)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #982 : 28 December 2012, 10:15:44
Luna hčerka od Frostyja in Moon... prvo srečanje z ovcami  ;) GG

http://www.youtube.com/watch?v=cMUsRfkIpxk&feature=youtu.be


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #983 : 28 December 2012, 19:38:10
Luna hčerka od Frostyja in Moon... prvo srečanje z ovcami  ;) GG

http://www.youtube.com/watch?v=cMUsRfkIpxk&feature=youtu.be

Pes loči eno ovco od črede ujete v kot in jo preganja pa vsi mislite kok ma pa zdej pašnega nagona! Čeprav gre za prvo srečanje! Ostalo ne bom rajši komentirala!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #984 : 30 December 2012, 17:27:27
Rapgirl! Stokovnjaki za pašno ovac so si ogledali posnetek in tudi trener/pastir je bil zraven ...in ocena je bila odlična za prvo srečane... od psa se ne pričakuje več ..Na tem preizkusu se ocenjuje 1/10 točk : 1. Zanimanje/nagon, 2. Pogled, 3. Stil, 4. Poslušnost, 5, Potencial/perspektivnost.   ;) ... to da se pes ne boji ovc in zlasti ovna je kar dosežek..sem bila kar na nekaj preiskov in tudi borderji so bežali  8) GG


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #985 : 31 December 2012, 16:27:30
Zelo zanimivo kakšen način pašnje imajo nekateri . . . Mi nismo nikoli ločevali ene ovce od črede in je preganjali, ampak smo delali zelo umirjeno, pa ni važno tudi ko smo prvič delali ni noben postil psu, da ovce preganja takole.  8)
Pa tale pes, kot sm že rekla, preganja ovco, ne gre za ovce, ampak čaka, da se ena loči od tropa in jo potem preganja.  ::) Pa proti koncu, ko so se med njega in trop postavile "močne" ovce pa ni upal blizu. Jaz osebno nebi nikoli nagrajevala psa, ker pač eno ovco preganja po pašniku.  ::)

p.s.: jaz nimam borderja.  ;) Imam bradico, ki je dejansko iz razstavnih linij, pase (pa sma do sedaj na dejanskem treningu bila 3x) pa zelo odlično in ne preganja ovc.  8) Pa preden sem s psom sploh šla med ovce sem se o vsem pozanimala, pogovorila z inštruktorico in tako naprej.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #986 : 01 Januar 2013, 10:56:13
Ta test pašnih zasnov je bil narejen na Madžarskem, kjer veliko delajo na pašni ovac in trener je profesionalni pastir!

Tukaj pa nekaj posnetkov iz Italije iz centra Isontino, kjer treniroajo samo pašnjo ovac!
Glory je bila ocenjena z 49/50 točkami in bila je druga od vseh udeležencev.

http://www.youtube.com/watch?v=2CzupcrsRZE

Sky se je tudi zelo dobro odrezala. Ocenjena je bila 48/50 točkami in zasedla 4 mesto. 

http://www.youtube.com/watch?v=5NFUhRpD1qQ

Kar je pa ključno je pa to da ima vsaka pasma svoj način pašne! GG


 


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #987 : 01 Januar 2013, 11:39:36
To, kar delajo z ovcami v teh videjah, je živa groza.  :(

Bila sem tri krat na treningih paše pri izkušenih strokovnjakih, z avstralsko ovčarko, in vedno je bilo na prvem mestu skrb za ovce, torej poudarek na tem, da paša NE SME  predstavljati velik stres za žival. Pes mora delati umirjeno in pod kontrolo. Če jih je pes preveč preganjal, smo ga ostro ustavili. Da ne govorim o tem, kako se je ravnala z njimi "pastirica" v videu...tisto grobo vlečenje za noge je totalno nesprejemljivo.

Ne, hvala.



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #988 : 01 Januar 2013, 12:19:57
Če je tole paša, je boljše, da je ne bi bilo.  :'(
Sicer pa jaz vidim samo lajanje in ščipanje psa ter vlečenje za noge s strani "pastirice"....bi morala "pastirica" tole mal na svoji koži sprobat.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #989 : 01 Januar 2013, 18:53:31
By the way.. Trenerka je uspešna tekmovalka in učiteljica pašne ovac  ;) GG